SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
 


   ..:: ruszamy ::..
 
» Z ŻYCIA SZKOŁY »

Poprzedni rok szkolny - w zakładce Archiwum


Wydarzenia zarejestrowane okiem aparatu.

2014/2015 - II półrocze

-I półrocze >>Zakończenie roku szkolnego
Dzień 26.06.2015r. najbardziej pamiętnym będzie napewno dla kl. VI, która kończy swoją edukację w naszej szkole, kolejne kroki to gimnazjum. W tym właśnie dniu, po otrzymaniu świadectw oraz nagród książkowych na zasłużone wakacje udają się wszyscy uczniowie. Ci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki otrzymali nagrody z rąk dyrektora szkoły przed całą społecznością szkolną. Jako pierwsza szczególne wyróżnienie otrzymała Anna Krych uczennica kl. VI za najwyższą średnią w szkole 5,91. Nagrodę tą - TABET, zakupioną z środków gminy wręczył obecny na zakończeniu roku Wójt Gminy Rokiciny pan Jerzy Rebzda gratulując Ani wyniku i życząc wszystkim wspaniałych wakacji.

 

 

Po ceremonii przekazania sztandaru uczniom klasy piątej, nastąpiło uroczyste ślubowanie kl. VI. Następnie wręczono świadectwa, nagrody, dyplomy oraz listy gratulacyjne po czym dyrektor szkoły podziękował za owocną współpracę w tym roku szkolnym nauczycielom oraz rodzicom, licznie przybyłym na uroczystość zakończenia roku. Życzył także wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

 

 

Jeszcze krótkie spotkanie uczniów i rodziców z wychowawcami w klasach po czym wszyscy udali się na wakacyjny wypoczynek.

więcej zdjęć  

Czerwiec 2015


Rowerówka kl. VI - 24.06.2015r.

Ostatni tydzień w szkole, stopnie wystawione, to co robić? Jedziemy na wycieczkę rowerową. Spośród wielu propozycji wybieramy Mikrokosmos w Ujeździe. Blisko, a nigdy tam nie byliśmy. Wybieramy drogi bezpieczne i tu okazuje się, ze choć tak blisko, to prawie nikt tędy nie jeździł. Większość zaskoczona, ze jesteśmy za szkołą w Ujeździe; aha to już wiadomo. Następne zaskoczenie pałac Ostrowskich.

 

Taki ładny, taki duży, dokoła duży park. Stary globtroter - p. Mazur-Stasiak tak prowadzi, że trudno się zorientować w znanej okolicy. Dopiero lody w centrum Ujazdu naprowadzają na trop. Jeszcze rynek z pomnikiem naszego patrona T. Kościuszki i ruszamy do Mikrokosmosu. Spotykamy się z przewodnikiem po świecie owadów cudowna podróż w ten świat.

 

Czasem nie trzeba daleko jechać, żeby zobaczyć coś wartościowego. Podróż powrotna dużo łatwiejsza, bo już wiemy jak jechaliśmy; za to z dodatkowymi efektami. Bartek złapał gumę, jak zakleić dziurę? Jest pomysł: guma do żucia Weroniki i plaster z apteczki-pomaga! "Szkoda, że to ostatni raz z moją klasą" - Urszula Mazur-Stasiak.

więcej zdjęć  

Czerwiec 2015

Karta rowerowa
Corocznie czwartoklasiści stają przed egzaminem na kartę rowerową. Tym razem sprawdzian teoretyczny zaliczyli wszyscy i stanęli na placu manewrowym przy rowerach. Choc tor nie dla wszystkich był łatwym, w komplecie spisano zaliczenia jazdy rowerem.

 

Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy !

Czerwiec 2015


Wycieczka kl. I-III

   18 maja 2015 roku uczniowie klas I-III wyruszyli na wycieczkę po Ziemi Kieleckiej. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie odnowionych ruin zamku w Chęcinach. Ze wzniesienia, na którym usytuowany jest obiekt uczniowie podziwiali panoramę Gór Świętokrzyskich. Dowiedzieli się m.in. o tym, że na murach pojawia się Biała Dama, czyli duch królowej Bony, która wraca po zatopiony w Nidzie wóz ze złotem. 

 

Mieli okazję sprawdzić jak to jest być zakutym w dyby oraz jak ciężki jest hełm w którym walczyli średniowieczni wojowie. Odważni mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z łuku. Z Chęcin wszyscy uczestnicy wyprawy udali się do Tokarni, gdzie odbyli podróż w czasie. Zwiedzili skansen budownictwa świętokrzyskiego, dzięki czemu dowiedzieli się w jakich warunkach żyli biedniejsi i bogatsi mieszkańcy wsi, jak wyglądała 200 lat temu apteka, jak gabinet lekarza, a jak sklep. Kolejnym etapem zwiedzania było Muzeum Zabawek w Kielcach, czyli znowu podróż w czasie. Okazało się, że najstarsza lalka w muzeum ma 300 lat. Uczniowie poznali sposoby powstawania zabawek oraz zobaczyli jakimi zabawkami bawili się nie tylko ich rodzice, ale także dziadkowie i pradziadkowie. 

   

Wśród zabawek można było także dostrzec bohaterów dawnych bajek, np. Jacka i Agatkę, Koziołka Matołka, Bolka i Lolka, czy Piaskowego Dziadka. Dla pań była to także podróż sentymentalna. Po obiedzie był czas na krótki spacer po mieście - Kielcach - i pyszne lody. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Zagdańsku, gdzie znajduje się słynny Dąb Bartek. Gdziekolwiek się pojawiliśmy trudno było oderwać małych turystów nie tylko od zwiedzania, ale także od kupowania. Mamy nadzieję, że dzięki przywiezionym pamiątkom wycieczka będzie mile i długo wspominana.      

więcej zdjęć  

Czerwiec 2015


IV Szkolny Festiwal Pisenki Angielskiej
W dniu 17 czerwca 2015, tuż przed wystawieniem ocen odbył się nasz coroczny, czwarty już Szkolny Festiwal Piosenki Angielskiej. W tym roku stery organizacyjne prawie całkowicie przejęła klasa szósta, która w mgnieniu oka poradziła sobie z dekoracjami, bezbłędnie przeprowadziła całość imprezy jak również z niebywałą precyzją zajęła się obsługą techniczną tego pamiętnego wydarzenia. W roku bieżącym, chęć udziału zgłosiło 20 osób z klas III - VI. Uczestnicy na scenę wychodzili solo lub w duetach,
stąd komisja postanowiła przydzielić nagrody w tych dwóch konkurencjach.

 

Poziom prezentowanych utworów mimo, że corocznie imponujący, w roku 2015 wprawił komisję ( w składzie z panem dyrektorem szkoły Tomaszem Wilkiem, nauczycielem muzyki panią Barbarą Muchą i nauczycielem języka angielskiego panem Dawidem Piątek) w osłupienie na tyle, że wydanie werdyktu odroczono do piątku.
Po upływie tego czasu, na forum szkoły zaprezentowano długo wyczekiwane wyniki.
W kategorii duetów na podium stanęli:
1 miejsce - Natalia Staszek i Justyna Miazek (klasa III)
2 miejsce - Wiktoria Jachymczak i Kinga Stefańczyk (klasa IV)
3 miejsce - Iga Pieńczak i Weronika Robak
Natomiast w kategorii solistów pierwsze miejsce przyznano ex aequo uczennicom klasy szóstej, co oznacza, że na podium stanęły aż cztery reprezentantki tej klasy:
1 miejsce - Estera Widawska (klasa VI), Natalia Andryszek (klasa VI)
2 miejsce - Weronika Skibińska (klasa VI)
3 miejsce - Anna Krych (klasa VI)

 

Dodać należy, że Estera uplasowała się na pierwszym miejscu już po raz trzeci z rzędu. Zwycięzcom wręczone zostały nagrody a każdy uczestnik Festiwalu otrzymał dyplom uznania. Gratulujemy talentu wszystkim uczestnikom. Szkoda, że szóstoklasistów słuchaliśmy już po raz ostatni w naszym festiwalu, ale kto wie? Może zaszczycą nas gościnnym występem, tym razem jako absolwenci, już za rok?

więcej zdjęć  

Czerwiec 2015


Bal VI klasy
Uczniowie klasy szóstej, 16.06.2015r. po raz ostatni w naszej szkole zorganizowali zabawę, na której wspaniale się bawili. Rozpoczęli krótkim programem mówiącym o ich dziejach na przestrzeni sześciu lat, a wyrazili to śpiewając piosenki odnośne poszczególnym czasom. Przybyli na tę uroczystość rodzice i nauczyciele, którzy nagrodzili szóstoklasistów gromkimi brawami.

 

Za wspólną współpracę podziękowali rodzice, wychowawczyni klasy Urszula Mazur-Stasiak oraz pan dyrektor szkoły Tomasz Wilk życząc wielu sukcesów w kolejnych etapach swojej nauki.
 

Powodzenia !!!

więcej zdjęć                                                 Filmik       

Czewrwiec 2015


Wycieczka w Beskidy - 1-3.06.2015r.

Na wycieczkę zawsze czekamy z niecierpliwością. Więc kiedy w końcu nadszedł ten dzień, byliśmy bardzo podekscytowani. Czy damy radę bez mamy? Czy będą wygodne pokoje? Czy będzie boisko? I jeszcze wiele tych czy?. Ruszyliśmy żegnani przez rodziców i pana dyrektora. Pierwsza w planie Wisła-nieduże miasteczko w Beskidzie Śląskim, ale znane w świecie dzięki Adamowi Małyszowi. Zobaczyliśmy jego dom i skocznię narciarską. Ale te tereny rozsławione są również przez koniakowskie koronkarki. 

    

Podziwialiśmy ich rękodzielnicze wytwory i wysłuchaliśmy opowieści o historii koronek. Niezwykłe wrażenie. Tak samo jak i następne-spotkanie w chacie u Kawuloka z kulturą i codziennym życiem górali przedstawionym przez Janusza Macoszka. Program z pierwszego dnia zrealizowaliśmy, więc mogliśmy udać się do pensjonatu ”Halniak”.  Powiem krótko: godne miejsce: gościnna gospodyni; pełne zaplecze atrakcji i wyśmienite jedzenie. A jeszcze więcej atrakcji zapowiadało się na jutro. Mianowicie dla wszystkich nie lada wyzwanie-zdobycie Baraniej Góry. Przy panu przewodniku nie wypadało się żalić, więc szliśmy, szliśmy aż weszliśmy na sam szczyt i nawet doszliśmy do domu. NiesamowiteJ Ciężko, ale cudnie. Wieczorem przy ognisku każdy dostał nagrodę za wytrwałość (jedni większą inni mniejszą). 

   

Został nam jeszcze jeden dzień w Żywcu. Najpierw Muzeum Browaru, ale nie takie tam zwykłe muzeum. Poczuliśmy jak wehikuł czasu przeniósł nas w XIX wiek i poznaliśmy historię nie tylko browaru, ale i naszego kraju. Potem jeszcze Stary i Nowy Zamek w Żywcu, ostatnie zakupy oscypków i wyjazd na Górę Żar. Podziwialiśmy panoramę Beskidów , z którymi należało się już żegnać. Podróż do domu zawsze trwa szybciej, więc szczęśliwie witaliśmy rodziców zgodnie z umową.

więcej zdjęć  

Czerwiec2015


Wyjazd na kręgielnię - 2.06.2015r.

W tym roku uczniowie klas II i III świętowali Dzień Dziecka podwójnie. Pierwszy czerwca spędzili na pływalni w Brzezinach, zgodnie z terminarzem zajęć odbywających się w ramach programu "Umiem pływać". Drugiego czerwca spróbowali swoich sił na kręgielni w Tomaszowie Mazowieckim. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Mimo to poradziły sobie świetnie, a z każdym kolejnym rzutem było coraz lepiej.

 

 

Przyczyniła się do tego życzliwość i pomocne wskazówki opiekunów obiektu. Czas spędzony na dobrej zabawie minął niespodziewanie szybko. Kolejną atrakcją tego dnia była długo oczekiwana wizyta w McDonald's. Wszyscy uczestnicy wycieczki z apetytem pałaszowali zakupione przez siebie smakołyki. Wzbogaceni o nowe doświadczenia planowali kolejny wyjazd.

Czerwiec 2015


Dzień Dziecka
Dzień Dziecka w naszej szkole rozpoczął się już 30.05.2015r. zawodami sportowymi organizowanymi na Orliku oraz boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łaznowie - o tym więcej w zakładce      ORLIK 2012

Natomiast 1 czerwca kl.IV-VI wyjechały na wycieczkę, kl. II-III na basen, a dla uczniów klas I i ich rodziców na boisku Orlika odbyły się konkurencje ogólnorozwojowe. W zabawach uczestniczyli wszyscy uczniowie i co ważne wszyscy rtodzice. Żaden opis nie odda atmosfery rywalizacji na boisku, a wszystko to w duchu "fair play" i wzajemnej integracji. Szale zwycięstwa dla poszczególnych grup przechylały się nieustannie, a niektórzy uwierzyli, iż bieganie na boso przyniesie lepszy rezultat - może coś w tym jest.
 

 

Po wyczerpujących zawodach - a słońce grzało !!!, wszyscy otrzymali slodkie nagrody i chętnie zregenerowali siły przy ognisku, przy którym rodzice wspólnie z nauczycielami śpiewali piosenki w oparciu o przygotowane wcześniej kartki z tekstami.

 

Dziękujemy rodzicom za obecność i wsparcie !.
więcej zdjęć  
Czerwiec 2015


Noc VI klasy w szkole

To, ze szóstaki to niespokojne dusze, to wiedzieliśmy. Ale, że zachce im się spać w szkole?  Ale tak było. Po skończeniu lekcji w piątek 29 maja nikt nie poszedł do domu. Wszyscy w wyśmienitych humorach zaczęli rozkładać swoje karimaty, śpiwory i jasieczki w sali gimnastycznej. A że było zaraz po lekcjach, więc należało zacząć od posiłku. Wspólnymi siłami sporządziliśmy kanapki, które smakowały wybornieee. 

 

Pokrzepieni postanowiliśmy się rozruszać: piłka nożna i siatkowa (przyda się na rajdzie w Brzustowie)., a następnie seans filmowy. Na początek „Miasto 44”. Film bardzo wymowny; w ciszy i skupieniu śledziliśmy losy bohaterów. Po projekcji zaplanowane było ognisko, i tu.. niespodzianka- odwiedził nas pan dyrektor, który jak św. Mikołaj przyjechał z prezentami. 

   

Było już dobrze ciemno, więc pora na cisze nocną. Cisza ciszą, a przed nami jeszcze inne punkty programu: opracowanie scenariusza zakończenia roku szkolnego i jeszcze jeden film. Nawet nie wiemy czemu ta noc była taka krótka? Rano śniadanie. I znowu szóstaki w akcji. Okazało się, że zupełnie dobrze daliśmy sobie radę, a przypomnijmy, że nad wszystkim czuwała wychowawczyni kl. VI Urszula Mazur-Stasiak.

Maj 2015

"Dzień książki"
Zbliżający się szybkimi krokami koniec roku szkolnego to czas podsumowań, prezentacji efektów całorocznej pracy oraz wskazywania dzieciom i dorosłym wartościowych i ciekawych  sposobów spędzania wolnego czasu. Bez względu na atrakcyjność i różnorodność najnowszych zdobyczy techniki, na ich ogromną popularność wśród młodego pokolenia, jednym z niezawodnych antidotum na nudę  jest interesująca KSIĄŻKA.  Wzbogaca, rozwija i uczy życia!

Tej właśnie tematyce poświęcona była uroczystość szkolna, którą z prawdziwym rozmachem i dużym zaangażowaniem przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Barbary Muchy, która opiekuje się szkolną biblioteką. Dzień 29 maja 2015r. był w naszej szkole prawdziwym świętem książki, a jego  mottem stały się słowa Marii Dąbrowskiej:

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Dzieci przedstawiły bardzo pouczającą historię pt: ,,Bajka o smutnej Petroneli”. Jak wskazuje tytuł  była to opowieść o bardzo  zatroskanej księżniczce, której smutku nic i nikt nie był  w stanie pokonać. Nie pomogły wdzięczne tancerki, utalentowane flecistki, odważni śmiałkowie i wymyślne czary. Dopiero Dobra Wróżka znad Morza Bałtyckiego  znalazła sposób na uśmiech Petroneli – królewna otrzymała cudowną książkę i piękny uśmiech zagościł na jej twarzy.

 

Czwartoklasiści popisali się wieloma swoimi talentami- pięknie śpiewali, tańczyli i jak najbardziej zasłużyli na gromkie brawa.
Oprócz nich bardzo ważni byli tego dnia nasi kochani pierwszoklasiści, którzy przed kilkoma dniami wypożyczyli w szkolnej bibliotece swoje pierwsze lektury. Dumne z siebie maluchy zostały uhonorowane przez panią bibliotekarkę tytułem ,,czytelnik”. Gratulujemy!!

 

Zakończenie uroczystości było bardzo radosnym momentem- wszyscy nasi uczniowie, którzy  reprezentowali szkołę w konkursach powiatowych otrzymali pochwałę Pana Dyrektora i zostali nagrodzeni pięknymi dyplomami i nagrodami książkowymi. Są to uczniowie, którzy zmagali się z rówieśnikami z innych szkół  w różnorodnych konkursach: literackim, recytatorskim, matematycznym, wokalnym- zdobywając tam nagrody  i wyróżnienia. Jesteśmy z Was bardzo dumni  i gratulujemy sukcesów Wam oraz  Waszym nauczycielom i rodzicom! 

    

Na zakończenie uroczystości swoje imponujące umiejętności aktorskie  pokazali Aleksandra Jaśkiewicz, Bartosz Goliński, Szymon Goliński i Estera Widawska.  Mamy wielką nadzieję, że nasi uczniowie rozumieją już w pełni sens pięknej sentencji Umberto Eco:

 ,, Kto czyta książki żyje podwójnie.”

więcej zdjęć  
Maj 2015


Dzień Mamy
26 maja już od samego rana  na szkolnych korytarzach dało się słyszeć słowa piosenki „Jak dobrze mamo, że Ciebie mam, jesteś najlepszą ze wszystkich mam”. Tak właśnie przygotowywali się uczniowie naszej szkoły do przyjęcia swoich kochanych mam. Były ostatnie próby, przygotowania poczęstunku: kanapek,  galaretek, lodów oraz piękne nakrycie stołów. Czekały już własnoręcznie wykonane laurki i prezenty.  W trakcie spotkań w  klasach II i III mamy wysłuchały dedykowanych im wierszy i piosenek. Były życzenia, słodkie całusy, łzy wzruszenia i radosne wspólne świętowanie.
To były piękne chwile, które na długo pozostaną w pamięci.

Maj 2015

OBUT kl. III - 2015
OBUT to Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów. Do tego sprawdzianu przystapili także nasi uczniowie kl. III. Skoncetrowani rozpoczęli sprawdzanie swoich umiejętności 19 maja o gpdz. 9.00.

 

Życzymy powodzenia, a jakie będą rezultaty przekonamy się już niedługo.
Maj 2015


"W hołdzie poległym"

Uczniowie naszej szkoły objęli patronatem pomnik – mogiłę na cmentarzu w Łaznowie poświęcony pomordowanym w obozach niemieckich w czasie drugiej wojny światowej.
W związku ze zbliżającym się dniem zwycięstwa uczniowie uporządkowali pomnik i teren wokół niego oraz posadzili kwiaty.

    

8.05.2015r uczniowie klasy szóstej w imieniu całej społeczności szkolnej uczcili pamięć tych, którzy zginęli w faszystowskich obozach składając wiązankę kwiatów.

więcej zdjęć  

Maj 2015


Strażacy w szkole
Tuż po uroczystym apelu poświęconemu Rocznicy Uchwlenia Konstytucji 3 Maja odwiedzili naszą szkołę , jak zawsze przyjaźni strażacy z OSP w Łaznowie. Tym razem jednak to członkowie Dętej Orkiestry Strażackiej OSP w Łaznowie zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumentach muzycznych. Bardzo miłe spotkanie wzbudziło wśród uczniów wielkie zainteresowanie przyniesionymi instrumentami i chęć zagrania choćby na jednym z nich.

 

Miejmy nadzieję, że może dziś niejeden z uczniów poczuł chęć i potrzebę nauki gry na którymś z instrumentów, uczyąc się wspólnie z innymi grającymi już w orkiestrze kolegami i koleżankami z naszej szkoły.
Nadmieńmy, iż prezentujący się przed uczniami członkowie orkiestry strażackiej to uczeń klasy III Szymon i niedawni absowlenci szkoły w Łaznowie -  Iza i Kacper oraz poważny już absolwent pan Krzysztof G.
Dziękujemy za dodatkową lekcje muzyki !!!


Święto Konstytucji 3 Maja
Na kolejną rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie klasy IV po kierunkiem wychowawcy pana Dawida Piątka, przygotowali tematyczny program i przedstawili go społeczności szkolnej.

 

Spotkanie to przebiegało w uroczystej atmosferze i choć nie brakło także nutki chumoru podczas prezentowania programu, to poprzez stworzony nastrój i wypowiadane kwestie wszyscy wprowadzeni zostali w tamten czas- czas tworzenia
Konstytucji 3 Maja.


Zgodnie z tradycją, w naszej gminie odbyły się Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 - mszą świętą w intencji Ojczyzny. Naszą szkołę reprezentowała grupa osób
oraz poczet sztandarowy. W oprawie mszy uczestniczyła również Orkiestra Dęta Straży Pożarnej w Łaznowie.

 

Po zakończeniu mszy świętej swój program przedstawiłi uczniowie Publiczego Gimnazjum w Popielawach, po czym wszyscy udali się przed kapliczkę, gdzie odbyło się wystąpienie Pana Wójta Gminy Rokiciny Jerzego Rebzdy. Złożono także kwiaty.
więcej zdjęć  
Maj 2015Dzień Patrona Szkoły
Patron Szkoły Tadeusz Kościuszko to postać, o której można mówić bardzo wiele. Nieustannie poznajemy nowe fakty z życia naszego patrona.Tak było również i tym razem, na spotkaniu całej społeczności szkolnej. W przygotownym i przedstawionym przez szóstoklasistów, pod kierunkiem pani Teresy Indrzejczyk i Barabary Mucha programie, usłyszeliśmy potwierdzenie, iż postać ta zasługuje na patronowanie szkole nie tylko biorąc pod uwagę czyny, ale także osobowość i charyzmę.

 

Po zakończeniu programu wręczone zostały nagrody książkowe dla uczniów, którzy zdobyli maksimum punktów w konkursie szkolnym z wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Z zadowoleniem stwierdzić trzeba, iż bardzo duża grupa bezbłędnie odpowiedziała na pytania konkursowe.

 

Wręczono także nagrody i dyplomy za udział i wysokie lokaty w Konkursie EKO Planeta, a uczniom klas I - III za udział w Stypendiadzie Wczesnoszkolnej, gdzie wykazali się naprawdę dużymi umiejętnościami.

 

GRATULUJEMY !!!
więcej zdjęć  
Kwiecień 2015


IV Rajd w szkole w Łaznowie

W dniu 25.04.2015r. w szkole w Łaznowie odbył się czwarty Rajd "O czym szumią wierzby"

"Czy warto pójść w tany z Rusałką? Jakich składników potrzebuje Wiedźma do swojej mikstury? W którym pudełku ukryła rozwiązanie swej zagadki groźna Południca?"

 

Więcej w zakładce        Koło PTSM

Kwiecień 2015


Prelekcja "Ptaki"
Kwiecień obfituje w wiele wydarzeń. Kolejne to spotkanie z ptakami - żywymi.
Dziś 17 kwietnia odwiedzili nas panowie z pięknymi okazami ptaków, a konkretnie sów i sokoła. Podczas spotkania uczniowie i wychowawcy mieli możliwość oglądania z bliska i trzymania na rękawicy dostojnego puchacza.

 

Panowie ciekawie opowiadali o prezentowanych ptakach, ich cechach, sposobie bycia, zwyczajach i umiejętnościach co zaprezentowali na żywo przed zgromadzona społecznoscia szkolną.
Ciekawe i fascynujące spotkanie minęło szybko i szkoda, że aż tak szybko.
Dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody. 
więcej zdjęć  
Kwiecień 2015


Sprawdzian kl. III z Operonem
16 kwietnia uczniowie naszej szkoły pisali
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Jest to coroczna akcja Operonu, mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. W pierwszej części sprawdzianu uczniowie obejrzeli film terapeutyczny, którego bohater - Bratek pomógł im ograniczyć stres towarzyszący przed sprawdzianem. Następnie  przystąpili do wykonywania poleceń z języka polskiego, a po 15-minutowej przerwie z matematyki.

 

Testy sprawdzały różne kompetencje uczniów dotyczące : czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.
Kwiecień 2015


"Umiem pływać"

W marcu ruszyła kolejna edycja projektu „Umiem pływać”, który zakłada systematyczny
i powszechny udział dzieci w zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Biorą w nim udział uczniowie klasy II (18 osób)  i klasy III (15 osób). Zajęcia odbywają się na basenie w Brzezinach, raz w tygodniu po dwie godziny ( łącznie 20 godzin). 

 

Uczniowie podzieleni są na trzy grupy i pod okiem instruktorów, ratowników i wychowawczyń poznają tajniki pływania, zdobywając kolejne umiejętności.

więcej zdjęć  
Kwiecień 2015

Sprawdzian kl.VI
Kolejny już sprawdzian kl.VI, tym razem ten "państwowy" odbył się 1 kwietnia 2015r. Miejmy nadzieję, że uczniowie nie potraktowali tego jako "prima aprilis" i użyli wszystkich swoich mocy podczas pracy z arkuszem sprawdzianu.

 

Już niedługo okaże się jak jaki będzie efekt tej potyczki z zadaniami.
Życzymy powodzenia i niech przysłowiowa "moc" będzie z Wami.
Kwiecień 2015


Dzień Samorządności Szkolnej

Upragniona wiosna przyszła do nas wielkimi krokami, a wraz z nią jeden z najweselszych dni w naszym szkolnym życiu- tzw. Dzień Samorządności Szkolnej.
Jak nakazują staropolskie zwyczaje, wiosnę należy przywitać uroczyście, radośnie i z wielkimi nadziejami na lepsze. Tak też uczyniliśmy. Zgodnie z wypracowaną przez lata  szkolną tradycją, Dzień Samorządności to wyjątkowy czas w szkole: nauka łatwa i przyjemna oraz wspólna, wesoła  zabawa.
W tym roku hasłem przewodnim 23 dnia marca stało się zdanie: ,,Mamy wyobraźnię!” i właśnie temu kreatywnemu wezwaniu został podporządkowany cały szkolny czas.

 

Samorząd Uczniowski przygotował wspólną zabawę, podczas której każda z klas – od maluchów po szóstoklasistów- miała możliwość rozwinięcia  swych przysłowiowych skrzydeł i pokazania innym  swojej pomysłowości i zaangażowania.
Z prawdziwą przyjemnością musimy przyznać, że nasi uczniowie naprawdę ,,mają wyobraźnię”.
Szkoła zaroiła się od zabawnych smerfów, tajemniczych ludzi- kotów, pierwszoligowych sportowców, a nawet można było spotkać starego, mądrego Homera, który w otoczeniu bogów i bogiń, rodem ze starożytnej Hellady, wyśpiewywał uaktualnioną wersję swojego największego dzieła- ,,Iliady”.

 

 

Nasze kochane pierwszaki przeistoczyły się w malowniczą, wiosenną łąkę, która nie tylko pięknie śpiewała i tańczyła, ale również  prezentowała niezwykle malowniczy widok: były tam i pszczółki, i różnokolorowe kwiatki, i ptaszki, a nawet dostojny wiosenny bocian. 

   

Występy dzieci, ich piękne stroje, wykorzystane rekwizyty  oraz wesołe zabawy udowodniły, że ludzka wyobraźnia nie ma granic, a ta dziecięca  jest szczególnie nieprzewidywalna i nieograniczona.  

więcej zdjęć  

Marzec 2015

Tytuł najlepszego Szkolnego Koła PTSM  za 2014
Gratulujemy Szkolnemu kołu PTSM "Łaziki" za zdobycie, po raz drugi z rzędu tytułu najlepszego Szkolnego Koła PTSM, tym razem za 2014r.Gratulacje dla uczniów i prowadzącej koło pani Urszuli Mazur-Stasiak !

Marzec 2014


Wycieczka do młyna i piekarni
Skąd bierze się chleb na naszych stołach? A skąd mąka na chleb? Jaka jest „droga od ziarenka do bochenka?”  Na te i inne pytania klasy II i III szukały odpowiedzi podczas niecodziennej wycieczki do młyna  i piekarni, która odbyła się 26 lutego 2015r.

Pierwszym punktem wyprawy była piekarnia p. Krzysztofa Ligockiego w Ujeździe. Panowie piekarze ciekawie opowiadali o wszystkich czynnościach związanych z pieczeniem różnego rodzaju pieczywa, pokazując cały proces produkcji. Dzieci poznały produkty, które są potrzebne do wypieku chleba, różne rodzaje pieczywa, maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi oraz czas pieczenia bułek i chleba.

 

Mieli  również możliwość pomagania piekarzom w ich pracy: formowali bułki, smarowali chleby i ozdabiali je makiem. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się samo wkładanie pieczywa do ogromnego pieca oraz wyjmowanie pachnących i rumianych chlebków. Na zakończenie wizyty w piekarni dzieci zostały poczęstowane pachnącymi bułeczkami.

 

Następnie udaliśmy się do młyna w Łaznowie, gdzie  serdecznie powitali nas właściciele – państwo Maria i Andrzej Golińscy. Najpierw uczniowie zostali oprowadzeni po młynie, począwszy od wagi, na której waży się zboże przywiezione przez rolników, poprzez ogromne zbiorniki ze zbożem aż po kolejne etapy przemiału ziarna na śrutę, ospę czy wreszcie bielutką mąkę. Właściciele dokładnie i fachowo opowiadali o różnych  urządzeniach i maszynach pracujących na kolejnych piętrach młyna, pokazywali dzieciom ziarna zbóż oraz odpowiadali na pytania uczniów. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani pysznymi słodkościami.

Serdecznie dziękujemy właścicielom młyna i piekarni za to,  

że wiemy już jak powstaje mąka i chleb.

więcej zdjęć  
Luty 2015


Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 
Uroczystość obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2015 zorganizowana została przez panią Annę Samulak opiekunka parafialnej świetlicy przy kościele w Łaznowie. Na to spotkanie przybyli zaproszeni goście: Pan Artur Ossowski z Łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, który w swej prelekcji przedstawił losy żołnierzy wyklętych, Pan Wojt Gminy Rokiciny Jerzy Rebzda, Pan Ryszard Gradowski były dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Lewandowska Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Popielawach wraz z grupą młodzieży, Pani Longina Waszczykowska Dyrektor GOK w Rokicinach oraz Radny Gminy Rokiciny Grzegorz Indrzejczyk.
Młodzież gimnazjalna  przygotowała program nawiązujący do tematu spotkania, który przedstawiła uczniom szkoły w Łaznowie oraz zaproszonym gościom.

 

 

Dziękujemy za chwile z nowymi faktami historii naszego kraju.
Podziękowania dla Pani Anny Samulak oraz wytępujących gimnazjalistów.

Dalsza część obchodów odbędzie się w niedzielę 01.03.2015r. mszą w kościele w Łaznowie, a następnie na cmentarzu przy grobie żołnierzy wykletych.
Luty 2015


Walentynkowa poczta

Ferie 2015 już za nami i pora zabrać się do pilnej nauki.

W tym roku popularne walentynki przypadły na ostatnie wolne od szkoły dni, ale nie przeszkodziło to  św. Walentemu odwiedzić nas i pozostawić mnóstwo miłych życzeń i okolicznościowych kartek, liścików i specjalnie na tę okazję przygotowanych dla maluchów słodkości. Na okazanie sobie sympatii  i uznania dobry jest przecież każdy czas!

O walentynkową pocztę zadbał jak zwykle Samorząd Uczniowski. Uroczyste otworzenie naszej magicznej skrzyni odbyło się przy wszystkich uczniach i można już było przystąpić do ceremonii, na którą niecierpliwie czekali i mali, i duzi.

Uśmiech i błysk w oczach niejednej obdarowanej dziewczynki i niejednego chłopca był najlepszym potwierdzeniem  prawdy: 

 ,,Owoce dojrzewają dzięki słońcu, ludzie dzięki miłości.”

 

Wszystkim życzymy, aby słowa zapisane w walentynkowych liścikach spełniły się i przyniosły same dobre chwile w życiu.

Luty 2015

Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl