SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
    ..:: ruszamy ::..
 
» Z ŻYCIA SZKOŁY »

Poprzedni rok szkolny - w zakładce Archiwum


Wydarzenia zarejestrowane okiem aparatu.

2015/2016 - II półrocze

-I półrocze >>Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Dzień 24.06.2016r. przeszedł dziś do historii jako słoneczny dzień, w którym nasi uczniowie zakończyli kolejny rok trudnej uczniowskiej pracy. Wszyscy odświetnie ubrani zebrali sie w sali i równo z wybiciem godz. 9.00 odśpiewli hymn Polski. Spotkanie rozpzpoczął dyrektor szkoły Tomasz Wilk. Następnie zgodnie z tradycją w naszej szkole nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły tym, którzy od września będą najstarszymi uczniami w szkole.
 

W dalszej części uczniowie klasy szóstej złożyli slubowanie, po czym otrzymali z rąk dyrektora dyplomy i świadectwa ukończenia szkoły.

 

Następnie nagrodzono najlepszych uczniów w szkole, a główną nagrodę dla ucznia o najwyższej średniej w szkole wręczyła, reprezętująca Wójta Gminy Rokiciny kierownik ZOEAO w Rokicinach pani Agnieszka Pachniewicz. Nagrodę w postaci tabletu otrzymała Wiktoria Jachymczak za
średnią 5,66.
Po wręczeniu świadectw pozostałym uczniom głos zabrali absolwenci, którzy podziękowali za wspólnie spędzone lata w szkole. Głos zabrała także wychowaczyni kl. VI pani Jolanta Pawelec, a na koniec dyrektor, który dziękując wszystkim za owocną współpracę w minionym roku szkolnym życzył wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Czerwiec 2016
    

Wieczorek pożegnalny uczniów kl. VI

Już od wielu lat w tradycję naszej szkoły wpisała się wspólna zabawa uczniów klasy VI, ich rodziców, nauczycieli oraz piątoklasistów, odbywana tuż przed końcem roku szkolnego - już na pożegnanie ze szkolną społecznością.  
22.06.2016r. obecni szóstoklasiści wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczynią wystąpili w roli gospodarzy tegorocznego wieczorku pożegnalnego. Specjalnym gościem była pani B. Kepler, która była wychowawczynią w młodszych klasach dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jankowie. 
Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną pt: ,,Mój autoportret 2016”. Taki właśnie tytuł nosił również film, jaki szóstoklasiści nagrali wcześniej ze swoją wychowawczynią -Jolantą Pawelec, a zaprezentowali widowni podczas swojego występu. 

 

Była to miła niespodzianka dla rodziców, którzy otrzymali od swych dzieci pamiątkowe nagranie. Podobną płytę wręczono również panu dyrektorowi Tomaszowi Wilkowi. Intencją dzieci była chęć pozostawienia w szkole własnego śladu i miłego wspomnienia ze szkolnych lat.
Zabawa tego popołudnia była bardzo wesoła i udana. Wspólne tańce dzieci i dorosłych trwały długo. Stanowiły wspaniały, choć już ostatni moment pobytu szóstoklasistów w łaznowskiej szkole.  

Serdeczne podziękowania składamy rodzicom uczniów klasy VI, którzy zorganizowali tę bardzo wesołą i udaną imprezę.

Czerwiec 2016


Spektakl profilaktyczny "Bella"

W dniu 22 czerwca do naszej szkoły zawitał na zaproszenie pedagoga szkolnego Profilaktyczno-Edukacyjny  Teatr  dla Dzieci i Młodzieży  „Moralitet” z Krakowa.  Uczniowie oglądali spektakl „Bella” ukierunkowany na przeciwdziałanie agresji i przemocy, również cyberprzemocy.  Celem przedstawienia było zwrócenie uwagi uczniów na pozornie „niewinne” przejawy agresji oraz za pomocą środka kultury sprzeciwienie się wszelkim przejawom przemocy. 

 

Poprzez sztukę można wzbogacać postrzeganie świata i ukazywać właściwe wzorce, wolne od przemocy, co doskonale zaprezentowali naszym uczniom aktorzy teatru „Moralitet”. Ponadto widowisko zakończono warsztatem, podczas, którego miały miejsce komentarze, pytania i szukanie właściwych rozwiązań niełatwych sytuacji. 

 

Choć kilkadziesiąt minut to zbyt mało, by przekazać dzieciom mechanizmy rządzące agresją, jednak jest to doskonały wstęp do dalsze dyskusji i pracy, co niewątpliwie będziemy czynić.


Czerwiec 2016

Spotkanie z policjantem

22 czerwca na zaproszenie pedagoga szkolnego do szkoły zawitali mili goście- funkcjonariusze posterunku Policji w Rokicinach. Spotkali się z uczniami naszej szkoły, by po raz kolejny przypomnieć o właściwym zachowaniu, które pozwoli nam zdrowo i bezpiecznie korzystać z uroków wakacji. Działania te miały charakter profilaktyczny i zwracały na najważniejsze aspekty :
- numery alarmowe i umiejętne przekazanie informacji o zaistniałej sytuacji,
- właściwe zachowanie nad wodą,
- odpowiedni ubiór, zachowanie podczas pieszych wycieczek po górach,
- bezpieczne zachowanie podczas korzystania z komunikatorów,
- uwrażliwienie na temat cyberprzemocy,
- właściwe zachowanie w kontakcie z obcą osobą i nieznaną substancją,
- właściwe reagowanie w sytuacjach trudnych, niebezpiecznych.

 

 

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom za ciekawe repetytorium z obszaru bezpiecznych zachowań w okresie letniej swobody. Niech skutkiem i nagrodą dla nas wszystkich będzie bezpieczeństwo podczas tych wakacji, byśmy opaleni i wypoczęci spotkali się w pełnym składzie 1 września. Pozdrawiam – pedagog szkolny.


Czerwiec 2016


Wycieczka kl. IV-VI  - Wrocław-Praga-Skalne Miasto 

 Podróże kształcą! To fakt bezsporny. Zwłaszcza takie podróże, które łączą walory turystycznez konkretnymi treściami edukacyjnymi.W dniach 15-17 czerwca 2016r. uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w wycieczce turystycznej, której główne punkty programu opierały się na zwiedzeniu Wrocławia, Pragi i urokliwego Skalnego Miasta. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni klasy VI - pani Jolanta Pawelec. 
Pogoda dopisała, choć stary, piastowski Wrocław przez moment przywitał naszych turystów rzęsistym deszczem przeplatanym mocno piekącym słońcem. Dzieci zachwyciły się słynnym wrocławskim zoo, a szczególnie niedawno otwartym Afrykarium. Jest to miejsce godne odwiedzenia przez każdego.  Spacer po okazałym Ogrodzie Japońskim, zabytkowym Ostrowie Tumskim i wrocławskim Rynku utwierdził wszystkich w przekonaniu, że piękne miasto nazywane dawniej ,,Wenecją Północy”, jest jednym z najurokliwszych miejsc w Polsce i doskonale łączy przeszłość z pełną najnowocześniejszych rozwiązań współczesnością.

 

 

Kolejne dni wycieczki poświęcone były zwiedzaniu słynnych, czeskich atrakcji turystycznych: Pragi i Skalnego Miasta.     
Ktokolwiek odwiedził kiedyś czeską stolicę, ten wie, iż śmiało można twierdzić, że jest to jedno z najpiękniejszych miast naszej części Europy. Nie ma w tym sądzie żadnej przesady. Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od Wzgórza Wyszehradskiego. Po nim były Hradczany, Mala Strana, Most Karola, Stare Miasto i mnóstwo innych miejsc, których każdy odwiedzający piękną stolicę nad Wełtawą w żaden sposób ominąć nie może.

 

Czeska stolica przywitała nasze dzieci piękną pogodą, gwarem, tysiącami turystów z różnych stron świata i oczywiście tradycyjnymi, czeskimi smakołykami, które wszystkim bardzo smakowały. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi uczniowie powrócą jeszcze do tego niezwykłego miasta, w którym historia w harmonijny sposób przeplata się z XXI wiekiem.
Ostatni dzień był czasem spędzonym w baśniowej krainie, zwanej Skalnym Miastem. Jest to wyjątkowe miejsce, które  swym klimatem i wyglądem mogłoby z powodzeniem stanowić scenerię do przygód niezłomnych hobbitów rodem z powieści R. R. Tolkiena.
Ta niezwykła, majestatyczna kraina, leżąca w skałach Adrszpasko-Teplickich, zachwyciła wszystkich. 

 

Unikalne, dzikie i wielopoziomowe labirynty, kaniony i zapierające dech w piersiach wodospady z pewnością na bardzo długo pozostaną w pamięci zwiedzających.

Mamy nadzieję, że tegoroczna wycieczka była dla naszych uczniów nie tylko chwilą odpoczynku od nauki, ale przede wszystkim zostanie zapamiętana jako bardzo wartościowy i wiele uczący wyjazd
Czerwiec 2016


Karta rowerowa

W dniu 15.06.2016r. czwartoklasiści stanęli do egzaminu na kartę rowerową. Sprawdzian teoretyczny zaliczyli wszyscy i stanęli na placu manewrowym przy rowerach. Choc tor nie dla wszystkich był łatwym, rowerzyści z dokładnością przemierzali wyznaczony tor jazdy.

   

 

Gratulujemy zdanego egzaminu i życzymy bezpiecznej jazdy !Prelekcja KRUS-u

14 czerwca 2016 roku uczniowie klasy V i VI wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem działu prewencji KRUS. Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości  dzieci w obszarze bezpiecznych zachowań, prac i  zabaw w przydomowych gospodarstwach. Takie działania mają minimalizować zachowania niebezpieczne i ograniczać liczbę wypadków z udziałem dzieci na obszarach wiejskich. Po krótkim wstępie prowadząca pokazała uczniom ciekawą prezentację, opatrzoną komentarzem. 

 

Uczestnicy mogli zadawać pytania i dzielić się z panią swoimi spostrzeżeniami. Następnie rozwiązywali test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, rywalizując o ciekawe nagrody.

 

Wszyscy uczestnicy spotkania dostali od naszego gościa broszury, tematyczne zakładki do książek i opaski odblaskowe. Mamy nadzieję, że dzieci skorzystają z upominków, a zdobyte informacje pozwolą bezpiecznie spędzić wakacje.   Komisja oceniająca w składzie pracownik KRUS i pedagog szkolny, była pełna uznania dla wyników uczniów S. P. w Łaznowie. Maksymalną liczbę punktów (23) i nagrody- 2 piłki  i 1 zestaw do tenisa stołowego- zdobyły:
Dagmara Felczak z kl. V,
Wiktoria Jachymczak z kl. V,
Marta Sadowska z kl. VI.
Zwycięzcom gratulujemy, a przedstawicielowi KRUS dziękujemy za miłe i mamy nadzieję owocne w bezpieczeństwo spotkanie.

Czerwiec 2016


Talenty Gminy Rokiciny - 2016
Niedziela 12.06.2016r. to dzień, w którym na scenie letniej w Rokicinach swoje talenty zaprezentowały dzieciaki z przedszkola, szkół podstawowych i gimnazjum. Przy pięknej pogodzie pan Wójt Jerzy Rebzda wraz z panią Dyrektor GOK w Rokicinach Longiną Waszczykowską rozpoczęli to uroczyste spotkanie.
Rozpoczęło przedszkole, następnie zaprezentowali się uczniowie ze szkoły w Rokcinach w dalszej kolejności szkoła w Łaznowie, gimnazjum w Popielawach i tancerze 
(także z naszej szkoły) ćwiczący w GOK-u pod kierunkiem Krzysztofa Wegwerta.
Wszyscy występujący to prawdziwe talenty naszej gminy.

 
 
 

 

Program naszej szkoły przygotowały panie A.Długosz, M.Gradowska, B.Krawczyk, oraz J.Pawelec, a udział w nim wzięli i pięknie się zaprezentowali uczniowie z każdej z klas - tańcząc, śpiewając i recytując także pisane przez siebie wiersze.

Dziękujemy rodzicom za przywiezienie swoich pociech i wspieranie w przygotowaniach do występu.

Czewrwiec 2016


Wycieczka kl. I i III

10 czerwca 2016r. uczniowie klasy I i III wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Pogoda i humory wszystkim dopisywały, więc z ochotą ruszyliśmy na spotkanie z przygodą. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Kanału „Dętka”  znajdującego się pod placem Wolności.  Gromadząca się w nim woda służyła do okresowego oczyszczania kanałów w centrum miasta. Wewnątrz zbiornika mogliśmy obejrzeć wystawę przedmiotów, dokumentów i archiwalnych zdjęć ukazujących powstawanie łódzkiej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.  Następnie poczuliśmy się jak w baśniowej krainie,  a to za sprawą „Pasażu Róży”, czyli kamienic których elewacje były wyłożone kawałkami luster.

   

Potem oglądaliśmy panoramę Łodzi  i budowę  dworca z 15 piętra tarasu widokowego. Kolejnym etapem naszej wyprawy było Muzeum Animacji  Se-ma-for. W czasie pobytu w muzeum oglądaliśmy filmy animowane „Parauszek i przyjaciele”, „Mokrą bajeczkę” oraz  spotkaliśmy kultowych bohaterów Se-ma-fora : Uszatka, Pik Poka i Piotrusia. 

   

Później udaliśmy się do Planetariu EC1, gdzie  uczestniczyliśmy w niezapomnianym pokazie „Gwiazdozbiory wiosennego nieba” . Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w palmiarni. Podziwialiśmy wspaniałe rośliny, ryby i żółwie. Wycieczkę zakończyliśmy pysznymi lodami . Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Czerwiec 2016


Klasa V na basenie
Dnia 8 czerwca 2016 - w przededniu trzydniowej wycieczki uczniowie klasy V stwierdzili, że końcówka roku okazała się dla nich za gorąca. W pocie czoła dokładali wszelkich starań aby zadowolić rodziców, nauczycieli i siebie samych jak najlepszymi świadectwami. Taka wzmożona praca spowodowała wzrost temperatury w klasie do tego stopnia, że nieodzownym okazał się wyjazd do aquaparku Fala w Łodzi. Prócz wychowawcy klasy, nad bezpieczeństwem dzieci czuwała również pani pedagog - Dorota Karp.

 

 

Choć czasu było sporo, to jednak w wodzie, na zjeżdżalniach, w jacuzzi czy innych wszelkiej maści atrakcji piątoklasiści nawet nie zauważyli kiedy przyszedł czas wracać do domu. Dobrym podsumowaniem wyjazdu był wniosek klasy o ponawianie "wodnych" wyjazdów przynajmniej raz w tygodniu :)
Czerwiec 2016

Z wizytą w Gimnazjum w Popielawach

Czerwiec już w rozkwicie, koniec roku szkolnego za przysłowiowym pasem i nic dziwnego, że  myśli dzieci coraz częściej biegną ze szkolnych ławek ku letniemu, błogiemu lenistwu. Widać to wyraźnie na twarzach zarówno tych najmniejszych, jak i starszych uczniów. Ale nie szóstoklasistów!
Szósta klasa coraz częściej rozmyśla o nowym roku szkolnym i ….. nowej szkole- gimnazjum. Jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ pierwszy dzwonek we wrześniu zabrzmi dla nich już nie w dobrze znanej i przyjaznej szkole. Będzie to dzwonek w nowym, nieznanym otoczeniu. Uczniowie rozpoczną następny etap edukacyjny.
Jak wszyscy doskonale wiemy, najlepszą metodą na oswojenie swoich lęków jest odważne zmierzenie się z nimi.
Z tego względu - zgodnie z zasadą ,,pierwsze koty za płoty”- szóstoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią w dniu 10.06.2016r. odwiedzili Publiczne Gimnazjum w Popielawach. 

 

Było bardzo miło i ciekawie. Pani dyrektor Ewa Jędrzejec oprowadziła naszych uczniów po całej szkole i zapoznała z wieloma gimnazjalnymi sekretami.
Wizyta w nowej szkole była okazją do poznania nauczycieli i starszych kolegów.  
Dziękujemy gimnazjalistom za miłe przyjęcie.     

 Czerwiec 2016


Dzień Dziecka na Orliku
Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole odbył się na Orliku i był  zabawo - sportowy.
W Dniu Dziecka uczniów odwiedził pan Wójt Gminy Rokiciny Jerzy Rebzda i obdarował uczniów słodkimi napojami oraz życzył wspaniałej zabawy.

 

Uczniowie wszystkich klasy mogli sprawdzić się indywidualnie na boisku wielofunkcyjnym, gdzie przeprowadzane były próby sprawności, celności i szybkości. Poprawne wykonanie ćwiczeń monitorowali nauczyciele i animatorzy. W każdej z zaproponowanych ćwiczeń stacyjnych uczniowie zbierali punkty, którymi walczyli o podjum. Walka odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: I-III i IV-VI.
Równolegle, na boisku zielonym prowadzone były rozgrywki w piłkę nożną. Pod wymyślnymi nazwami rywlizowały czwórki zawodników i zawodniczek, a także grup mieszanych.
Zabawy, rywalizacji, a przede wszystkim emocji było wiele.
Wynikiem kilkugodzinnych zmagań zawodników było wręczenie medali i nagród.

 

Zwycięzcami w kategorii klas I-III byli:

- Michal Kielich - IIa
- Michał Miazek - IIa
- Aleksandra Jaśkiewicz - IIb
- Małgorzata Krych -III
- Mateusz Karp - III
-  ...  
w kategorii kl. IV-VI:
- Anna Karzatka - IV
- Kamila Glinka - V
- Krystian Malinowski - V
- Dawid Ciupa - V
- Dagmara Felczak - V
- Wiktoria Wróbel - V
- Ilona Kmieć - VI
- Marcin Stasiak - VI
Miejsca na podjum w rozgrywkach czwórek piłkarskich zajęli:
- Tęcza Junior    - I miejsce (E. Jałmużna, I. Malinowski, M. Marusik, A.Sadowski)
- Orlik Łaznów    - II miejsce (
A. Andryszek, D.Ciupa, K.Kwiatkowski, K.Persanowski,)
- Szczekusie      - III miejsce (D. Felczak, W. Jachymczak,
W.Wiktorek, W.Wróbel)

 

Wszyscy zwycięzcy udekorowani zostali medalami, a mistrzowie piłki nożnej otrzymali jeszcze plecaki z niespodziankami.
W trakcie rozgrywek uczniowie wykonali kolorowy napis na kostce z pozdrowieniami od społeczności szkolnej dla całej gminy Rokiciny.

 

Wszyscy otrzymali słodkie poczęstunki ufundowane przez Radę Rodziców szkoły w Łaznowie.

Czerwiec 2016


Mikrokosmos - Ujazd
Po raz kolejny uczniowie klas II naszej szkoły wybrali się do zwiedzania Parku Edukacyjno-Rozrywkowego Mikrokosmos w Ujeździe.

 

Tym razem pogoda dopisała. Uczniowie podziwiali  okazy ogromnych owadów i z zainteresowaniem wysłuchali ciekawych opowieści przewodnika o ich życiu i roli jaką odgrywają one w przyrodzie. Organizatorami wyjazdu byly panie wychowawczynie klas drugich Maria Gradowska i Danuta Wilk. 
Czerwiec 2016

Nasz plac zabaw
Dzięki chojności sołectw Łaznowa i Koloni Łaznów kolejna partia sprzętu została zamontowana na placu zabaw przy szkole w Łaznowie, Dziło się to na początku czerwca - jakby niespodzianka na Dzień Dziecka. Cieszą ocz nowopostawiony sprzęt  - podwójna chustawka i duży zestaw i ławeczka, na której będą mogli usiąść rodzice patrząc na swoje bawiące się pociechy.
Prace ruszyły od samego rana przy użyciu ciężkich maszyn, gdyż pod montowanymi urządzeniami musi być piasek amortyzuący ewentyalny upadek.
Dzięki panu R.Gradowskiemu 
(zrobił zdjęcia) widać wszystkie ważne chwile podczas montażu urządzeń - dziękujemy !

 

 

Mamy ndzieję, iz w kolejnym roku uda się także zamontować kolejne elementy placu i siłowni zewnętrznej.

Czerwiec 2016


W Dniu Dziecka w Piotrkowie

Uczniowie klasy I i III swoje święto, czyli Dzień Dziecka spędzili w Piotrkowie Tryb. 
Pierwszym punktem wycieczki było kino Helios, w którym dzieci obejrzały w wersji 3D film „Księga dżungli”. Z ogromnym zaciekawieniem oglądaliśmy niezwykle przygody Mowgliego i jego przyjaciół, podziwialiśmy niebezpieczną dżunglę oraz poznawaliśmy co to znaczy przyjaźń, oddanie
i poświęcenie. Po seansie udaliśmy się do restauracji  Mc Donalds, gdzie na dzieci czekał poczęstunek. 

 


Nie zabrakło wesołej zabawy na zjeżdżalni, a  każde z dzieci mogło skorzystać z inwencji twórczej pani plastyczki, która wyczarowywała na buziach i rękach dzieci przepiękne motylki, kotki, myszki i inne zwierzątka.  Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, ponieważ był to bardzo miły dzień.

Czerwiec 2016


Dzień Mamy w kl. I

Na stronach kalendarza świątecznych dni jest mało.

 A szkoda! Co tu zrobić, by świąt nie brakowało  

Lecz jeden dzień szczególnie swym blaskiem w maju kusi.

  Dla jednych to -  Dzień Matki, a dla mnie -  Dzień Mamusi.

Taki właśnie świąteczny dzień przygotowali dla swoich kochanych mam uczniowie klasy I. Były wzruszające wiersze o matczynej miłości, trosce i poświęceniu  oraz wspaniałe piosenki, które raz wywoływały radosny uśmiech, innym razem łzy szczęścia.
 
 

Na zakończenie części artystycznej dzieci złożyły swoim mamom życzenia, wręczając własnoręcznie wykonane laurki  i  prezenty.
 A potem był  wspólny poczęstunek.

                                 To był miły i radosny czas spędzony razem.

Czerwiec 2016


XXVI Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Duże talenty tkwią często już w małych ciałach.  Stwierdzenie to doskonale charakteryzuje naszego czwartoklasistę – Szymona Golińskiego, który na początku maja wygrał XXXVI Powiatowy Konkurs recytatorski. Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięzcy są zgłaszani do udziału w ogólnopolskich zmaganiach najlepszych mistrzów słowa w Starachowicach.
W dniach 28-29 maja bieżącego roku Szymon wraz ze swoją opiekunką- panią Jolantą Pawelec i rodzicami uczestniczył w finale XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Tam spotkał się z 50 innymi uczniami klas IV- VI, którzy przybyli do Starachowic z całej Polski, aby walczyć o tytuł najlepszego recytatora w Polsce.

Z ogromną radością i dumą zawiadamiamy, iż nasz uczeń zdobył II nagrodę
i otrzymał z rąk jury, w skład którego wchodzili aktorzy oraz poetka i krytyk literacki, ,,Srebrny Klucz do Tajemnic Wszechświata”.

   

 

Szymon uczestniczył w warsztatach teatralnych i doświadczył  nowych przeżyć. Wiele się też nauczył w zakresie emisji głosu, prawidłowej artykulacji trudnych polskich głosek oraz pracy nad mową ciała.
Jesteśmy bardzo dumni z naszego czwartoklasisty i dziękujemy za wzorowe reprezentowanie w kraju Szkoły Podstawowej w Łaznowie.

Gratulacje i podziękowania dla rodziców Szymona Golińskiego.

Czerwiec 2016


Projekt "Umiem pływać" - 2016r.

Uczniowie klasy IIa i IIb uczestniczą w zajęciach sportowych w ramach projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Podczas 2-godzinnych lekcji  na basenie w Brzezinach, pod kierunkiem instruktorów, ratownika oraz wychowawców: M. Gradowskiej i D. Wilk uczniowie poznają tajniki  pływania. 

 

 

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach  na basenie i z niecierpliwością czekają na kolejne. Udział w projekcje to dla naszych uczniów nie tylko nauka pływania, ale również aktywny wypoczynek i dobra zabawa. Frekwencja na zajęciach na basenie jest zawsze bardzo wysoka. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają uczniom radości, satysfakcji, uczą też odpowiedzialności i bezpiecznego korzystania z pływalni. Wspólne wyjazdy bardzo integrują uczniów.


Czerwiec 2016


Inność innych akceptuję i dlatego ich szanuję !

Inność innych akceptuję i dlatego ich szanuję! – przedstawienie klasy VI
Żyjemy w społeczeństwie, które należy rozumieć w kategoriach bardzo ogólnych- narodowych, ale też nieco węższych- na przykład myśląc o społeczności szkolnej.
W szkole tworzymy grupę ludzi, która wpływa na siebie i uczy się od siebie wzajemnie.  
Nie wszyscy ludzie są identyczni - właściwie każdy jest nieco inny.
Powyższe słowa to główne przesłanie wystąpienia uczniów klasy VI, którzy w dniu 24 maja 2016r. zaprosili nauczycieli oraz swoich młodszych kolegów do obejrzenia pantomimy pt: ,,Bajka o chłopcu- jeżu”. Uczniowie opracowali swój występ pod kierunkiem pani Jolanty Pawelec. 
W roli lektorki wystąpiła uczennica klasy IV- Iga Pieńczak, a szóstoklasiści mimiką i mową ciała ukazali widowni historię pewnej kobiety i  mężczyzny, których najskrytszym marzeniem było posiadanie dziecka. Gdy w ich życiu wreszcie pojawił się upragniony syn, okazało się, że dziecko wyraźnie różni się od wszystkich dzieci na świecie.
Cała historia niosła przesłanie o wartości akceptowania odmienności ludzi. Tytułowy chłopiec- jeż symbolizował ludzi niepełnosprawnych, często wykluczonych ze społeczeństwa.

 

Przejmujące losy ,,innego” doskonale odczytały dzieci siedzące na widowni, nawet te z najmłodszych klas. W krótkiej rozmowie po spektaklu podkreślały, jak wielką siłą jest matczyna, bezinteresowna miłość, która bardzo często staje za tym, kto sam nie potrafi obronić się przed światem. 

Jak wszystkim wiadomo, przekazać konkretne myśli bez słów, jedynie za pomocą ruchu i mowy ciała nie jest łatwo, nawet profesjonalnym artystom. Z tego względu szczególne brawa należą się naszym najstarszym uczniom.

Na koniec przekazujemy wszystkim jakże wymowne i warte zapamiętania słowa Romana Kołakowskiego:

Ja jestem inny. Ja jestem inna.
Jesteśmy różni i to nas różni.
Pięknie nas różni inność niewinna.
Ty jesteś inny. Ty jesteś inna.

Nie jestem winny, że jestem inny.
Nie jestem winna, że jestem inna.
Inna od ciebie, inna od niego.
Inna innością kogoś innego.

Jesteśmy inni, inni od innych,
Którzy są inni od wszystkich innych.
Jesteśmy inni piękną innością,
Różni cudowną różnorodnością.


Maj 2016


Dzień Mamy w kl. VI
Na stronach kalendarza
Świątecznych dni jest mało.
A szkoda! Co tu robić,
By świąt nie brakowało?
Lecz jeden dzień szczególnie
Swym blaskiem kusi:
Dla jednych to Dzień Matki,
A dla mnie Dzień Mamusi.

Nie ma chyba w Polsce człowieka, który nie kojarzyłby daty 26 maja. Tego dnia szczególnie często wypowiadamy słowo ,,matka” i z miłością myślimy o naszych mamach i rodzinach.
Do tej pory w zespole uczniów, którzy obecnie są w VI klasie, wszystkie klasowe święta odbywały się dzięki ciężkiej pracy rodziców, a szczególnie mam.
24 maja szóstoklasiści zapragnęli wystąpić w roli gospodarzy i troszkę w nawiązaniu do zbliżającego się Dnia Matki, a troszkę tak bez okazji, ale za to z wielką ochotą, postanowili spotkać się ze swoimi mamami w szkole. 

 

Potraktowali  ten  dzień jako chwilę, którą warto w wyjątkowy sposób celebrować i zapamiętać do końca życia.
Należy podkreślić, że cała uroczystość była wielką niespodzianką dla mam, które przybywając do szkoły na wywiadówkę, nie spodziewały się tak pięknego klasowego święta. 
Trzeba przyznać, że dzieci spisały się doskonale – własnoręcznie przygotowały słodkości, sałatki i inne smakołyki, zajęły się grillowaniem przysmaków i zapewnieniem wspaniałej atmosfery. Pogoda była jak na zamówienie – popołudnie było ciepłe i bardzo przyjemne. Można było zażyć miłego barbecue. 

 

Podczas występu dedykowanego mamusiom śmiech, humor przeplatał się z nieukrywanym wzruszeniem. Był nawet wspólny, szalony taniec, który z racji na ogromną dozę improwizacji ze strony dorosłych, z pewnością można nazwać freestylem.

,,W życiu liczą się tylko chwile”. Szóstoklasiści wraz z wychowawczynią – Jolantą Pawelec są przekonani, iż ten dzień pozostanie w pamięci mam i ich dzieci bardzo długo.


Maj 2016


Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. W tym roku oprawą artystyczą i przeprowadzeniem konkursu platycznęgo zajęły się wychowawczynie klas drugich, panie M.Gradowska i D.Wilk. Spotkanie rozpoczął pan dyrektor szkoły Tomasz Wilk witając wszystkich, a szczególnie obecnego na uroczystości pana Wójta Gminy Rokiciny Jerzego Rebzdę.
Na konkurs plastyczny wpłynęło bardzo dużo wspaniałych prac. Zaprezentowano je wszystkie, i wiele z nich nagrodzono. Dla wszytkich wielkie brawa.
Oceną prac konkursowych i wytypowaniem zwycięzców zajęło się jury powołane przez dyrektora szkoły.
Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

Patrycja Glonek – klasa

Artur Bykowski  - klasa II b

 
Patryk Olejniczak  - klasa II b

Oliwia Grochal – klasa II b

 
Bartosz Goliński – klasa III

Dawid Sala –klasa III

Jakub Sadowski – klasa III

Krystian Bąbel – klasa III

Szymon Goliński – klasa IV

Jakub Andryszek – klasa V

Ernest Jałmużna – klasa V

 
Adrian Sadowski- klasa V

 
Patrycja Kotynia – klasa VI

Część artystyczną przedstawili uczniowie kl. IIa i IIb w pięknych, przypominających tamte czasy strojach. Przypomnieli kilka faktów z życia i działalności Tadeusza Kościuszki. Złożyli także kwiaty przy obrazie przedstawiającym patrona szkoły.

 

Po zakończeniu części programowej głos zabrał pan Wójt Jerzy Rebzda, który wręczył nagrody wyróżnionym w konkursie na najlepszy pomysł na zagospodarowanie terenu wokół szkoły. Konkurs ten ogłoszony został przez pana Wójta i jak się okazało wpłynęło 30 prac uczniów z różnych klas. Wszyscy zostali uhonorowani nagrodami za udział i ze wzystkich czerpać będziemy pomysły na zrealizowanie zamierzonego celu jakim jest zagospodarowanie terenu przy szkole.

 

Korzystając z tej okazji wręczono jeszcze wiele innych nagród i dyplomów uczniom, którzy brali udział w innych konkursach min. "Stypendiadzie", "EKO Planecie", "Kangurze" oraz konkursach czytelniczych.
Na zakończenie spotkania swoimi umiejętnościami zdecydowała się popisać dwójka uczniów recytując wiersze te, którymi reprezentowali naszą szkołę na konkursach w powiecie, a był to Szymon Goliński z kl. IV, który pojedzie na dalszy etap do Starachowic(przygotowywała pani Jolanta Pawelec) i  Julia Błoch z kl.I, która brała udział w konkursie recytatorskim w MOK-u w Tomaszowie Maz. otrzymując wyróżnienie(przygotowywała Barbara Krawczyk).
Gratulujemy talentu !!!
Maj 2016


Program profilaktyczny "Mniam"
Nasza szkoła bierze udział w programie owoce w szkole. W ramach współpracy z dostawcą owoców obejrzeliśmy ciekawy i pouczajacy program dotyczący prawidłowego odżywiania. Program ten przeprowadzony został w bardzo wesołej atmosferze przez osoby obdarzone talentem artystycznym z kabaretowym zacieciem.
 
 

Szybko pozyskali sympatię uczniów, którzy bardzo chętnie współpracowali z prowadzącymi spotkanie.
Wiele radości i ciekawych informacji na temat żywności i odżywiania.
Dziękujemy za fajną lekcję i zabawę.
Maj 2016


Rocznica Konstytucji 3 Maja

„3 maja – cóż to za data?” – tym pytaniem rozpoczyna się inscenizacja przygotowana przez uczniów klas IV i V z okazji Święta Trzeciego Maja. Dzieci wystąpiły na akademii szkolnej oraz na Gminnych Obchodach majowego święta. 

 

Poprzez wiersze i piosenki starały się przybliżyć publiczności nastrój wydarzeń sprzed 225 lat, kiedy to uchwalono w Warszawie konstytucję, która miała ratować nasz kraj przed upadkiem. 

   

Prezentowane teksty głęboko poruszały słuchaczy, ponieważ odwoływały się do uczuć i postaw patriotycznych, do poszanowania tradycji i wolności, do wiary w lepsze dni dla naszej Ojczyzny.
Po odprawionej mszy świętej oraz po zaprezentowaniu programu przez uczniów naszej szkoły, przygotowywanych przez panie Teresę Indrzejczyk i Barbarę Mucha, wszyscy zgromadzili się przy kapliczce, gdzie po zabraniu głosu przez Wójta Gminy Rokiciny Jerzego Rebzdę, kwiaty złożyli przedstawiciele władz oraz uczniowie szkół i przedszkola z terenu gminy.
Ceremonie zakończył koncert Strażackiej Orkiestry Dętej z Łaznowa pod batutą Kapelmistrza Antoniego Kowalczyka.

Maj 2016


V Rajd po Ziemi Rokicińskiej
„Piąty Ekologiczny Rajd po Ziemi Rokicińskiej O czym szumią wierzby?  organizowany przez Szkolne Koło PTSM w Łaznowie –odbył się w dniach 22-23.04.2016r.
Więcej informacji z opisem i zdjęciami w zakładce    
     :: Koło PTSM

Kwiecień 2016


Sprawdzian kompetencji kl. III z Operonem

14 kwietnia uczniowie klasy trzeciej przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Zmagania uczniów z zadaniami zostały poprzedzone prezentacją kilkuminutowego filmu, którego główny bohater - Bratek pomagał trzecioklasistom pokonać stres i zmobilizować ich do konstruktywnego działania.

  

Dzieciom, z pewnością przydało się takie wsparcie, bo stanęły przed nie lada wyzwaniem. Sprawdzian składał się aż z trzech części. Na pierwszą, polonistyczną złożyło się z 12 zadań. Uczniowie musieli wykazać się  m.in umiejętnością czytania ze zrozumieniem i pisania na zadany temat. Trwała 45 minut. Po 15 minutowej przerwie rozpoczął się test z matematyki, który trwał również45 minut, a po nim, poraz pierwszy w tym roku, odbył się test z przyrody, na który przeznaczono 20 minut. 

 

Po tak dużym wysiłku relaks był konieczny, dlatego też ten dzień zakończył się słuchaniem bajki i muzyki relaksacyjnej.

Wszystkim Trzecioklasistom życzymy, aby osiągnięte wyniki stały się dla Nich źródłem satysfakcji i zadowolenia.

Kwiecień 2016


Sprawdzian kl.VI
W dniu 5.04.2016r. uczniowie klasy szóstej zmierzyli się ze sprawdzianem głównym przeprowadzanym na zakończenie nauki w szkole. Mając bogate doświadczenie ze sprawdzianami, bo nie małą ilość ich napisali, ze spokojem nasi uczniowie przystąpili do pracy nad zadaniami pierwszej i drugiej części sprawdzianu.

  

Życząc uczniom samych mądrych pomysłów na rozwiązanie zadań, czekamy na wyniki.

Kwiecień 2016


Dzień Samorządności Szkolnej

Za okami już astronomiczna wiosna, więc zgodnie z zabawnym zwyczajem naszej szkoły 21 marca 2016r. odbyło się symboliczne powitanie upragnionej Pani Wiosny. Dzień ten już od lat nazywany jest Dniem Samorządności Szkolnej i zawsze jest on w łaznowskiej szkole czasem nauki połączonej z zabawą.
Szóstoklasiści przez kilka lekcji posmakowali przysłowiowego prawdziwego, nauczycielskiego chleba, co jak sami przyznali, nie jest profesją łatwą i bezproblemową.
Mimo wesołej formuły dnia należy przyznać, iż zaplanowane treści dydaktyczne zostały dokładnie omówione i utrwalone.

 

Po porannych zajęciach Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w zabawie pt: ,,Wiosenne podróże”. Wszystkie klasy wykazały się ogromną pomysłowością w interpretacji wiodącego tematu i przeniosły widzów w przeróżne części naszej pięknej Ziemi.
Na scenie pojawili się mieszkańcy  Grecji, Holandii, Hiszpanii, Belgii, Japonii, USA, a nawet egzotycznej Afryki. Przez pewien czas widzowie mieli możliwość odbycia podróży w czasie
i w przestrzeni, poznania charakterystycznych dla danego regionu świata strojów, tańców, elementów historii i kultury. Trzeba przyznać, że dzieci i ich wychowawcy zasługują na serdeczne pochwały.

 

Uwieńczeniem wiosennego Dnia Samorządności był konkurs dla uczniów klas I- III oraz IV- VI pod hasłem ,, Super mózg szkoły”. Ze satysfakcją stwierdzamy, że pytania konkursowe okazywały się dla naszych mądrych uczniów łatwe, a rywalizacja była zacięta i emocjonująca.
Upragniony tytuł  ,,Bardzo mądrego człowieka” uzyskały dwie uczennice: Julia Derach z klasy IIa oraz Wiktoria Jachymczak z klasy V. Zwycięskim dziewczynkom serdecznie gratulujemy!

Samorząd Uczniowski gorąco dziękuje wszystkim za wspólną zabawę i życzy miłego, pięknego wiosennego czasu.
Mamy nadzieję, że po tak intensywnym szkolnym dniu w dziecięcych głowach zostanie dużo wiedzy o różnych zakątkach Ziemi - od dalekiej Japonii po Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.

Kolejne informacje w zakładce - Samorząd Uczniowski

Marzec 2016


Spotkanie profiaktyczne z kuratorem zawodowym.

12 lutego nasza szkoła gościła kuratora zawodowego- panią Emilię Kałuzińską. Nasz gość przeprowadził zajęcia o charakterze profilaktycznym w najstarszych klasach naszej szkoły. Uczniowie klas V i VI uczestniczyli w godzinnych  zajęciach " nieletni w świetle prawa", mieli możliwość dowiedzieć się kiedy zaczyna się odpowiedzialność karna nieletniego, jakimi środkami wychowawczymi dysponuje sąd - wydział rodzinny i nieletnich. 

 

 

Pani kurator zwróciła szczególną uwagę na pokusy i zagrożenia płynące z internetu oraz komunikaty wysyłane do innych, również te z telefonów komórkowych. Spotkania w klasach upłynęły w miłej atmosferze i dobrej współpracy. Dziękujemy pani kurator za poświęcony czas, ważne informacje i dobre słowa kierowane pod adresem naszej szkolnej społeczności.

Luty 2016


Bezpieczne ferie

Tuż  przed feriami uczniowie spotkali się na apelu "Bezpieczne ferie".
Ferie zimowe, to czas swobody i radości oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie.
W kilku scenkach uczniowie przedstawili zasady dotyczące zachowań podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz bezpiecznego poruszania się po ulicach i drogach, uświadomili konsekwencje nierozważnych zachowań. 

 

 

Nie brakło również przestróg mających na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. 
O konieczności noszenia wieczorem znaczków odblaskowych przypomnieli uczniowie kl. IIa i wręczyli pierwszakom elementy odblaskowe. Na zakończenie apelu Pan Dyrektor życzył wszystkim udanych, a przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych!

Luty 2016


Poczta Świętego Walentego
Jest taki czas w roku, kiedy mimo chłodu na dworze, wszystkim robi się ciepło na sercach, bo właśnie o sercu i sprawach sercowych mówi się wtedy bardzo dużo - czyli w Walentynki, o przebiegu których dowiesz się więcej w zakładce:
                                                       
 Działalność SU

Luty 2016

Dzień Babci i Dziadka
Tuż po uroczystości Choinki Noworocznej, uczniowie klas IIa i IIb  postanowili zaprosić do szkoły swoje babcie i swoich dziadków. W dniu 9.02.2016r.z wielką radością uczniowie przywitali swoich dziadków, którzy przyjęli zaproszenia i stawili się w szkole, jak za swoich dawnych czasów. Wszyscy zgromdzili się w sali, gdzie uczniowie postanowili przedstawić przygotowany program.
Gdy wszyscy zajęli miejsca zapanowała cisza i wszystkie oczy babć i dziadków skupiły swą uwagę na wnuczętach, z niektórych popłynęły łzy wzruszenia. Uczniowie z aktorskim zacięciem zaprezentowali wiersze i piosenki o swoich babciach i dziadkach, wręczyli im wykonane przez siebie serduszka i laurki.

 

 

Dzięki pomocy rodziców uczniów babcie i dziadkowie mogli napić się herbaty i spróbować przygotowanych słodkości.
Wspólne tańce i śpiewy na dobre rozkręciły spotkanie, które mamy nadzieje długo pozostanie w pamięci szacownych gości.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.
więcej zdjęć                                              Filmik:     Pokaz i piosenka
Luty 2016

Sprawdzian próbny kl. VI
Od wielu lat uczniowie kl. VI przystępują do sprawdzianu swoich umiejętności. W tym roku również szóstaklasiści, ubrani jak przystało na taki dzień, w komplecie zjawili się o godzinie ósmej w szkole. Zgodnie z wszystkimim zasadami rozpoczęli sprawdzian i jak się później okazało zakończyli baz żadnych niespodzianek.

Wszyscy z nadzieją oczekujemy na wyniki, a uczniom życzymy powodzenia.

Styczeń 2016

Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl