SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
    ..:: ruszamy ::..
 
» Z ŻYCIA SZKOŁY »

Poprzedni rok szkolny - w zakładce Archiwum


Wydarzenia zarejestrowane okiem aparatu.

2016/2017 - II półrocze

-I półrocze >>
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Data 23.06.2017r. to podsumowanie i jednocześnie zakończenie pracowitego okresu w życiu każdego ucznia, także nauczycieli i rodziców.
Czas na zasłużone wakacje, których wszyscy wyczekiwali z niecierpliwością.
Tradycyjnie trzy dzwonki oznajmiły czas spotkania społeczności szkolnej w sali na uroczystym zakończeniu roku szkolnego, na które przybyła również Sekretarz Gminy Rokiciny pani Bożena Bykowska.
Głos zabrał pan dyrektor Tomasz Wilk, po czym przystąpiono do rozdania świadectw poczynając od klas najmłodszych. Więcej czasu poświęcono uczniom klas trzecich, którzy ukończyli pierwszy etap swojej edukacji. Otrzymali oni z rąk pana dyrektora i wychowawczyń pani Danuty Wilk i Marii Gradowskiej dyplomy ukończenia klasy trzeciej, a wyróżniajacy się uczniowie nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Rodzice tychże uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

 

 
 
W dalszej części uroczystości wyrózniającym się uczniom klas IV-VI wręczono świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody.
Przypomnijmy, iż najwyższą średnią w szkole wypracowały dwie uczennice:
Natalia Staszek z kl. V i Wiktoria Jachymczak z kl. VI i oprócz wyróżnień szkolnych otrzymały z rąk Sekretarza Gminy pani Bożeny Bykowskiej nagrody ufundowane przez Gminę Rokiciny.

 

Pani Sekretarz odczytała list z życzeniami skierowany przez pana Wójta Gminy Rokiciny Jerzego Rebzdę do całej społeczności szkolnej, rodziców i pedagogów.
Po rozdaniu nagród swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie, którzy reprezentowali szkołę na konkursach powiatowych i ogólnopolskich.

 

 

Wszyscy z życzeniami wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji  rozstali się na dwa miesiące zasłużonego odpoczynku.

Życzymy wspaniałych wakacji.

P.S.
Do szkoły wracamy 04.09.2017r. - Admin.
Czerwiec 2017


Dzień profilaktyki

Tuż przed zasłużonym letnim wypoczynkiem, 20 czerwca 2017 roku, odbył się w naszej szkole Dzień Profilaktyki, którego celem było podsumowanie i zamknięcie kluczowych przedsięwzięć  na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa podejmowanych w kończącym się roku szkolnym.  Z uwagi na dbałość o bezpieczny wypoczynek dzieci podczas wakacji ,  uczniowie spotkali się z przedstawicielami Policji i przypomnieli sobie co oznaczają bezpieczne wakacje.

 

W dalszej części wszyscy obecni  uczniowie naszej szkoły obejrzeli film profilaktyczny zmontowany przez uczniów klasy VI, reprezentujących nas w Gminnym Turnieju Wiedzy o Uzależnieniach 31. 05.2017 w Gimnazjum w Popielawach.
Kolejna atrakcja  Dnia Profilaktyki  był popis sceniczny najstarszych uczniów w „Sądzie nad papierosem”, podczas którego wszyscy zapoznali się ze szkodliwością paleni.  Myślę, że przekaz rówieśników może odnieść większy skutek i tą strategie tu wykorzystałam.

 

Na zakończenie spotkania na  uczniowie uczestniczyli w krótkim instruktarzu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Tutaj pomocni byli uczniowie klasy III a.
Tło Dnia Profilaktyki to prace plastyczne wykonane na tę okoliczność przez  uczniów klas: I, II, IV i V.
Ponadto udało się zebrać prace na konkurs „Na skrzydłach przyjaźni” z Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Na koniec dzieci klas I – III uczestniczyły  w zmaganiach sportowych na Orliku, zdobywając medale, dyplomy, pokazując swoją postawą, że wart zdrowo i aktywnie spędzać czas wolny, dobrze się przy tym bawiąc.  

Wspaniałych wakacji
Pedagog szkolny    
Dorota Karp
 Czerwiec 2017"Czarodziejska kraina" - spektakl profilaktyczny

19 czerwca 2017 roku uczniowie klasy I i II naszej szkoły pojechali na wycieczkę do kina „Włókniarz” w Tomaszowie Mazowieckim na spektakl profilaktyczny „Czarodziejska kraina”. Widowisko  przeznaczone  dla młodszych dzieci zawierało treści z zakresu problematyki antyalkoholowej i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, jednak sprytnie wplecione w wątek widowiska o książce i piórze/ długopisie. 

 

Nadmienić należy, że uczniowie nasi uczestniczyli w wycieczce nieodpłatnie, dzięki uprzejmości  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Było to jednocześnie wsparcie akcji charytatywnej, skoncentrowanej na refundowaniu sprzętu rehabilitacyjnego dla osób potrzebujących.  Dzieciom dziękuję za dobrą zabawę i życzą udanych, słonecznych wakacji, pełnych  miłych wrażeń.   

                                                            Pedagog szkolny.

Czerwiec 2017


Czwarta w Żerominie

 Stopnie wystawione, długi weekend przed nami, więc  na początek rowery. Ruszamy w teren w poszukiwaniu źródeł naturalnych( bo podobno takie są niedaleko). Pomocą  w opiece służą rodzice. Pani Sylwia Karlińska rusza z nami. Zabezpieczeni w kaski, kamizelki, napoje, … ruszamy. Najpierw zbiornik w Kotlinach, ale tu nie ma źródeł. Potem zalew w Czarnocinie, ale tutaj tez nic. Jedziemy więc dalej. 

 

Po drodze w Żerominie zaglądamy do rozlewni wody mineralnej Święcicki Zdrój- o! to musi być blisko. I rzeczywiście, jeszcze 2-3km i jesteśmy u samych źródeł. Widok niesamowity. Pan w rozlewni powiedział, że jest ich 16. Szukamy, ale znaleźliśmy 13, może gdzieś dalej… ? 

     

Nie szkodzi poszukamy w wakacje z rodzicami-bo trzeba im to pokazać. Pora wracać. Zmęczeni , radośni wracamy do szkoły. Patrzymy na licznik i … 48,5 km. 
Nieźle jak na czwartą klasę.

więcej zdjęć  
Czerwiec 2017

EKO gra w Szynczycach

W ramach projektu  edukacji ekologicznej  ”Spotkania z naturą” dofinansowanego  przez WFOŚ  w Łodzi zostaliśmy  zaproszeni  na eko - grę do Szynczyc. Czekało na nas wykonanie kilku zadań z zakresu przyrody i ekologii. Rozpoznawaliśmy drzewa, kwity, zapachy i przyprawy roślinne. Robiliśmy kompozycje kwiatowe, składaliśmy orgiami i ćwiczyliśmy na twisterze. 

 

Nauka a jednocześnie zabawa w terenie była świetna. Na koniec słodki poczęstunek i nagrody. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Pragniemy podziękować panu dyrektorowi za zorganizowanie nam transportu do Szynczyc.

Czerwiec 2017


Dzień Dziecka na sportowo
Gdy uczniowie klas młodszych zwiedzali Warszawę klasy IV-VI rywalizowały na boiskach naszego Orlika w różnych konkurencjach.
W piłkę nożną rywlizowały 7 osobowe drużyny: FC Gumisie, FC Smurphy, Supa Strikas i Teletubisie,

 

w siaktówkę rywalizowały drużyny: Ciapki, Nieprzygotowani i No name

 

rozegrany także został mecz piłki nożnej dziewcząt pomiędzy drużynami: Polish Girls i Super Stars.
Równolegle odbywały się konkurencje sprawnościowe, które wśród uczniów cieszyły się dużym powodzeniem - wszyscy wzięli w nich udział.

 

Cały dzień wspólnej wesołej zabawy na sportowo minął w atmosferze fair play.
Podsumowując zawody wręczono puchary i medale zarówno w konkurencjach drużynowych jak i indywidualnych.

 

Rada Rodziców ufundowała także napoje oraz słodki poczęstunek dla zregenerowania sił.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim rywalizującym, a przy tym sprawdzającym swoje umiejętności uczniom.

Czerwiec 2017

Wycieczka kl. I-III do Warszawy

W Dniu Dziecka uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do stolicy.  W programie nie mogło zabraknąć najbardziej znanych miejsc, więc poruszali się utartym szlakiem. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęli od spaceru po Łazienkach, w których oprócz pałacu, czy pomnika Chopina atrakcją okazały się wszędobylskie wiewiórki i pawie dumnie prezentujące wspaniałe pióra. 

  

Duże wrażenie na zwiedzających wywarł Stadion Narodowy, który podziwiali nie tylko z zewnątrz, ale także z perspektywy kibica, na trybunie. Gwoździem programu okazała się jednak wizyta w  nowoczesnym Muzeum Pieniądza w NBP. Tam dowiedzieli się m.in. jak powstają pieniądze, jak działa bankomat, w jaki sposób banknoty są zabezpieczane przed fałszowaniem, jak działa giełda, poznali historię pieniądza, no a przede wszystkim każdy mógł spróbować  udźwignąć prawdziwą sztabkę złota. 

 

Krótki spacer pozwolił wszystkim ochłonąć po pobycie  w tym niezwykłym miejscu. Kolejnym miejscem, przy którym zatrzymali się zwiedzający był Grób Nieznanego Żołnierza. Zaobserwowali  tam jak wygląda zmiana warty.  W Dniu Dziecka nie mogło zabraknąć lodów. Okazją do degustacji tego lubianego deseru stał się spacer po Starym Mieście, gdzie można było także zrobić długo wyczekiwane zakupy. Objedzeni lodami, z pamiątkami w kieszeniach, pełni wrażeń, najmłodsi uczniowie naszej szkoły wyruszyli w drogę powrotną i… już planują następną wycieczkę.

Czerwiec 2017


Dzień Mamy

Dzień Matki to bez wątpienia jedno z najważniejszych świąt w roku. W tym dniu wszyscy myślą szczególnie ciepło o swoich mamach i pragną uczynić go wyjątkowym. Zadbali o to także uczniowie klas I i II z pomocą swoich wychowawczyń.  Obchody Święta Mamy zaczęły się dość typowo. Mamy uczniów klas I i II zostały zaproszone do szkoły na 25 maja, na godz.15.00. Jak zawsze ze wzruszeniem wysłuchały  i  obejrzały występ swoich pociech oraz przyjęły laurki i upominki , które dzieci przygotowały samodzielnie z wielkim zaangażowaniem i starannością. 

 

Po tak zwanej części oficjalnej na wszystkich czekała niespodzianka, jaką był wyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego do kręgielni. Tam mamy mogły oderwać się od codziennych obowiązków, spędzić czas na wspólnej zabawie z dziećmi i zrelaksować się przy słodkim poczęstunku. 

 

 

Czas mijał szybko i przyjemnie. Przysłowiową kropką  nad „i” była wizyta w McDonaldzie, z czego najbardziej ucieszyły się oczywiście dzieci. Po dniu pełnym wrażeń wszyscy zrelaksowani, zadowoleni i pełni dobrych wrażeń i pozytywnej energii wrócili do domów.

Mamom życzymy, aby chwilę oddechu od codzienności niósł ze sobą nie tylko świąteczny, ale każdy dzień roku.
Maj 2017


Wycieczka kl. IV-VI do Białego Dunajca

5 dni. Z reguły przez tyle czasu trwa walka ucznia o każdą ciężko wypracowaną ocenę od weekendu do weekendu. Zwłaszcza przy końcu roku szkolnego. Ale nie między 15 a 19 maja. W tym okresie w szkole w Łaznowie można było zastać jedynie młodsze dzieci. A spowodowane to było faktem, że uczniowie klas IV-VI pod opieką swoich wychowawców – pani Urszuli Mazur-Stasiak, pani Teresy Indrzejczyk i pana Dawida Piątka, wraz z panią Barbarą Muchą wyjechali na pięciodniową Zieloną Szkołę do Białego Dunajca u podnóża Tatr. Wszystkie pięć dni wypełnione były po brzegi atrakcjami.

     Już pierwszego dnia w drodze do pensjonatu zatrzymaliśmy się w Olsztynie gdzie zwiedziliśmy pierwsze ruiny zamku z tzw. "szlaku orlich gniazd" i mimo, że to tylko ruiny to dawały dosadne wyobrażenie monumentalizmu tych śreniowiecznych konstrukcji. Po drodze zatrzymaliśmy się również i w Ojcowie by obaczyć Maczugę, którą podobno dzierżył ongiś Herkules i przespacerować się Jaskinią Wierzchowską, w której prócz nietoperzy spoktaliśmy również nieco prehistorycznych aczkolwiek niezwykle skorych do dzielenia się wiedzą mieszkańców. 

 

Po zakwaterowaniu w Białym Dunajcu i gorącym posiłku energii starczyło jesczcze na rozegranie meczu piłkarskiego na stadionie lokalnej drużyny LKS "Biali" Biały Dunajec. Nawet mimo tak wyczerpującej końcówki dnia gawiedź dokazywała do późnych godzin nocnych zanim wreszcie sen zmożył ich na dobre.

   Po obfitym posiłku dnia drugiego przygotowaliśmy się na prawdziwy maraton. Nie tylko czekała nas wyprawa marszem na Morskie Oko w dwie strony ale i pogoda nas nie rozpieszczała. W ruch poszły płaszcze przeciwdeszczowe, czapki a nawet parasole. Momentami lało naprawdę porządnie ale nie przeszkodziło nam to w zobaczeniu tego przepięknego miejsca. W drodze powtornej zobaczyliśmy również zabytkową kaplicę w Jaszczurówce. Wieczór zwieńczyła zorganizowana w ośrodku dyskoteka na której to jednak zmęczenie dało się dosyć łatwo zauważyć. 

 

Tej nocy było naprawdę spokojnie :)

   Trzeciego dnia pogoda zdecydowanie zrekompensowała dzień poprzedni. A i tym razem czekał nas malowniczy spacer. Najpierw przeprawiliśmy się przez malowniczy Wąwóz Homole nieopodal Szczawnicy aby za chwilę już tym razem po słowackiej stronie granicy podążyć na Czerwony Klasztor wzdłuż doliny Dunajca. Zarówno widoki jak i pogoda były doskonałe i chyba jedyną rzeczą jakiej zabrakło tego dnia to kondycja samych uczestników.

 

Po zwiedzeniu klasztoru, tym razem już siedząc wygodnie na miejscach w autokarze wróciliśmy na ciepły posiłek do ośrodka.

   Kolejny dzień to Zakopane. Wjechaliśmy więc na Gubałówkę, dostaliśmy czas wolny gdzie w spokoju można było zjeść zapiekankę, kupić ciupagę przy przegrać parę złotych u lokalnych hochsztaplerów. 

 

Po drodze zachaczyliśmy jeszcze pijalnię wód uzdrawiających, kaplicę i ołtarz zakopiański ufundowany min przez fundację Sursum Corda, z którą współpracuje Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Łaznowie. Na zakońćzenie zobaczyliśmy jeszcze Wielką Krokwię i ruszyliśmy na obiad aby za chwilę znaleźć się na basenach termalnych w Szaflarach, na które to dzieci weszły pośrednio dzięki pieniądzom podarowanym przez Radę Rodziców. A tam powiedzieć by można, że nasza młozież dała popis naprawdę dobrej zabawy i 150 minut spędzone w wodzie minęły niczym kwadrans. Pieniążki na pewno się nie zmarnowały drodzy rodzice! Po powrocie czekało już na nas ognisko i kolejny gorący posiłek a później zielona noc...

   Jako, że wszystko co dobre szybko się kończy skończył się również nasz czas w Białym Dunajcu i przyszło nam wracać do Łaznowa. Po drodze jednak przywitał nas zamek w Ogrodzieńcu na zwiedzenie którego potrzeba by chyba wydłużyć wycieczkę o kolejny dzień, jak również zamek w Mirowie i Bobolicach. 

 

Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnego obiadu w drodze – choć tym razem złote łuki MacDonald'a zastąpił kurczak z KFC. Całe szczęście, że kolenym dniem po powrocie była sobota bo wyglądaliście na bardzo wyczerpanych. Pewni jesteśmy jednak, że już zaczynacie zbierać siły na kolejny kilkudniowy wyjazd w nowym roku szkolnym. 

Dziękujemy za udaną wycieczkę, a opiekunom za bezpieczeństwo.

więcej zdjęć  

Maj 2017

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający Uchwalenie Konstytucji  3 Maja w 1791 roku. Uczniowie IV klasy pod opieką pani pedagog przygotowali  inscenizację  słowno- muzyczną, mającą przypomnieć wszystkim i przybliżyć najmłodszym odbiorcom wagę tej historycznej daty i wydarzenia. Ta chwila refleksji, zadumy była krótką lekcją historii. Podniosłość  tej uroczystości  uświetnili reprezentanci klasy VI z pocztem sztandarowym, uczennica klasy VI prowadząca apel oraz  trzej uczniowie V  klasy.

   

Podziękowania dla pani Barbary Mucha za pomoc w przygotowaniu oprawy muzycznej i pani Teresy Indrzejczyk za pomoc w przygotowaniu dekoracji, uczniom klasy VI za sprawne udekorowanie sali i pomoc w uporządkowaniu po zakończeniu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. 

Tożsamość narodowa, świadomość historyczna i dbałość o to co najważniejsze to nasza powinność. Pielęgnując historię, dbając o wszechstronny rozwój dzieci, budujemy przyszłość: naszą osobistą, w wymiarze lokalnej społeczności  i w wymiarze globalnym. Potwierdzeniem tego jest udział uczniów pocztu sztandarowego naszej szkoły na Gminnych Obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbywały się w Rokicinach.

więcej zdjęć  

Maj 2017

Spektakl - "Wielkie hece w bibliotece"

25 kwietnia 2017 roku, a więc  zaledwie 2 dni po Światowym Dniu Książki , uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl " Wielkie hece w bibliotece" w wykonani grupy  teatralnej "Moralitet " z Krakowa.
Spektakl poruszał wiele wątków związanych z książką, czytelnictwem, przypominał o należytym traktowaniu książek, wskazywał na książkę jako źródło wiedzy o świecie, uczącą, bawiącą, przenoszącą w świat fantazji. Był to również spektakl zwracający uwagę na właściwe zachowanie względem drugiego człowieka, na równe traktowanie kolegi/koleżanki niezależnie od tego jak wygląda czy skąd pochodzi, jaki ma kolor skóry. Zdecydowanie przedstawienie to uczyło empatii, ale było też wiele elementów humorystycznych, które spotkały się z dobrym przyjęciem, nie tylko przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. 

 

 

Po spektaklu pani pedagog podsumowała konkurs czytelniczy na największego mola książkowego, wręczając 12 dyplomów i symbolicznych nagród książkowych.

więcej zdjęć  
Kwiecień 2017Droga do Jerozolimy

Opis ucznia.

Dnia 6 kwietnia 2017r. pojechaliśmy do Inowłodza na przedstawienie losów Jezusa w Jerozolimie-przybycie, Ostatnia Wieczerza, męka, ukrzyżowanie. 
Na początku na naszych oczach Jezus wjechał na osiołku do miasta Jeruzalem-wszyscy witali i chwalili. Po pewnym czasie uzdrawiał ludzi, oni później zdradzili Go i skazali na ukrzyżowanie. 

 

Na szczęście na koniec Jezus zmartwychwstał i wybaczył ludziom. Na przedstawieniu padał deszcz i grad, bardzo zmokliśmy i zmarzliśmy. Wszystkim dzieciom bardzo się podobało przedstawienie męki pańskiej. Notatkę sporządziła Julka Kręzel.

więcej zdjęć  
Kwiecień 2017


Projekt "Umiem pływać"

Od 20 marca 2017r. rozpoczęła się kolejna edycja projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Projekt jest adresowany dla uczniów klasy II. Główne jego cele to: upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Zajęcia dla naszych uczniów odbywają się na basenie w Brzezinach pod okiem trzech instruktorów, ratownika i opiekunów - wychowawcy p. B.Krawczyk i rodzica  p. J.Kołodziejczyk. Wyjazdy na basen są raz w tygodniu i trwają 2 godziny ( razem 20 godzin- 10 wyjazdów). 

 

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą  w zajęciach na basenie.  Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają mnóstwo radości i satysfakcji , także podczas chwil mierzenia się z własnym strachem. Wspólne wyjazdy również integrują  uczniów . Frekwencja uczniów na zajęciach jest bardzo wysoka. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a dowozy zapewnił Urząd Gminy w Rokicinach.

więcej zdjęć  

Kwiecień 2017


Trzecioteścik z Operonem

Od rana 25.04.2017r. trzecioklasiści oczekiwali niecierpliwie na współne spotkanie, na którym zmierzyli się z zadaniami nadesłanymi przez Operon.

 

 

Sprawdzali swoje umiejętności z polskiego, matematyki i przyrody "podumowując" tym samym trzyletnią pracę z nauczycielami panią Marią Gradowską i panią Danutą Wilk. Ze skupieniem rozwiązywali zdania, więc mamy nadzieję że poradzili sobie z tym kolejnym sprawdzianem.
Kwiecień 2017


Gala Taneczna  w Koluszkach
Przedszkolaki i uczniowie z kl. I-III naszej szkoły, uczęszczajacy na zajęcie taneczne prowadzone w naszej szkole przez pana Krzysztofa Wegwerta, w dniu 23.04.2017r. wzięli udział w Gali Tanecznej zorganizowanej przez Centrum Tańca i Stowarzyszenie Taneczne TKS Step Dance. Impreza ta odbyła się w hali sportowej w Koluszkach. Rywalizacja rozpoczęły przedszkolaki i swoim kunsztem tanecznym oraz zaangażowaniem zachwycili całą publiczność. Atmosferę podgrzały jeszcze bardziej występy grup tanecznych w starszej kategorii. Występy przeplatały pokazy tańca par tanecznych.

 

Emocji było wiele w rezultacie grupa przedszkolaków z Łaznowa otrzymała złote medale, natomiast nasza grupa taneczna z kl. I-III - srebrne medale.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszej tanecznej edukacji.

Podziękowania za przesłane zdjęcia.
Kwiecień 2017


Festiwal Piosenki Angielskiej

20 kwietnia 2017r. zapisał się na kartce z kalendarza szkolnego czerwonym kolorem. Był to bowiem szósty juz szkolny Festiwal Piosenki Angielskiej.

Więcej    :: Konkursy,turnieje
           

Kwiecień 2017

Klasa VI na trampolinach

10 kwiecień to chyba jeden z niewielu poniedziałków na który uczniowie klasy szóstej czekali cały weekend. Wszystko za sprawą wyjazdu do Łodzi do parku trampolinowego Saltos. Początkowe narzekania uczniów na krótki czas zabawy (dwie godziny zegarowe) ucichły juz po pierwszym kwadransie. Trzeba przyznać, że aby spędzić aktywnie 120 minut wykonując wszystkie możliwe ewolucje uczniowie musieli wykazać się tytaniczną wręcz wytrzymałością fizyczną. Dla szóstaków nie ma jednak rzeczy niemożliwych. 

 

Zadowoleni wracali wszyscy,  choć część uczniów zasnęła juz w autobusie. Nad całością wyprawy czuwał wychowawca klasy i pani pedagog Dorota Karp.

więcej zdjęć  
Kwiecień 2017


Wystawa "Cała prawda o papierosie"

W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia, przypadającego  7 kwietnia,  w szkole naszej pojawiła się wystawa "Cała prawda o papierosie". Ekspozycja przyjechała do nas z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Zachęcamy wszystkich do przyjrzenia się wystawie, szczególnie, że dzięki uprzejmości dyrekcji i jednostce prewencyjnej w Sanepidzie, którą kieruje Pani Dorota Ignasik,  wystawę będą mogli obejrzeć rodzice podczas zebrania. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) na ten rok ogłosiła hasło: "Depresja- porozmawiajmy o niej". 

 

Wystawa przygotowana przez pedagoga również zwraca uwagę na to zagadnienie. Zachęcamy do skorzystania z informacji, jakże cennych, bo przecież dotyczących naszego zdrowia. I oczywiście życzymy wszystkim zdrowia i to nie tylko w kwietniu- miesiącu zdrowia, ale przez cały rok.

więcej zdjęć  
Kwiecień 2017


"Chroń dziecięce uśmiechy"
W  klasach I-VI został zrealizowany program „Chroń dziecięce uśmiechy”.

Więcej w zakładce  
   :: Szkolne Koło PCK          

Kwiecień 2017


Pisanka dla Krzysia

Ostatnie dni marca upłynęły naszym uczniom pod hasłem warsztatów plastycznych. Celem tych zajęć  było przygotowanie ciekawych ozdób wielkanocnych, które miały być przekazane na charytatywny kiermasz świąteczny organizowany przez uczniów gimnazjum. W czasie lekcji pod okiem p. Danuty Wilk, p. Marii Gradowskiej oraz  p. Barbary Krawczyk uczniowie wykonali wspaniałe stroiki i pomysłowo zdobione jajka a   p. Urszula Mazur – Stasiak przekazała własnoręcznie wykonane karty. W klasie II z pomocą przybyły także mamy, które wykazały się kreatywnością i talentem plastycznym.  Dzięki tym ozdobom nasi uczniowie przyczynili się do wsparcia leczenia Krzysia – brata naszego ucznia. 


  

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za wspaniałe ozdoby i chęć robienia czegoś dla innych. 


więcej zdjęć  
Marzec 2017


Lekcja historii uczniów kl. V i VI

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, uchwałą podjętą w czerwcu ubiegłego roku, ustanowił rok 2017 jako czas poświęcony Józefowi Piłsudskiemu.
Uczczenie marszałka ma związek z przypadającą w 2017 r. 150 rocznicą urodzin - jak zaznaczono w uchwale - "niezłomnego bojownika o wolność i niezawisłość Polaków".

W uchwale napisano:

"Józef Piłsudski był twórcą idei bliskiej współpracy narodów Międzymorza, utworzenia grupy państw z Europy Środkowo-Wschodniej, które stanowiłyby barierę przeciwko ekspansji sowieckiej Rosji i zabezpieczały niepodległość Polski.
W okresie okupacji niemieckiej i kilkudziesięciu lat władzy sowieckiej nad Polską marszałek Józef Piłsudski stał się symbolem nieugiętej walki o niepodległość oraz przykładem dla kolejnych pokoleń polskich patriotów".

Uczniowie klasy VI na lekcjach historii poznają obecnie dzieje naszej ojczyzny podczas I wojny światowej, dwudziestolecia międzywojennego i okupacji hitlerowskiej w latach 1939-1945.
Dokładnie zgłębili też biografię Józefa Piłsudskiego. Włączając się w ogólnopolskie obchody pamięci o tym wielkim Polaku zaprosili młodszych kolegów z V klasy na wspólną lekcję historii.

 

 

Szóstoklasiści przez miesiąc pod  kierunkiem pani Jolanty Pawelec przygotowywali prezentacje multimedialne poświęcone dowódcy Pierwszej Kampanii Kadrowej.

Starannie przygotowane i pomysłowe prace zaprezentowali młodszym kolegom, wzbogacając w ten sposób historyczną wiedzę uczniów V klasy. Podczas lekcji były też momenty mniej formalne. Dzięki pomysłowości Dagmary Felczak i Blanki Sońty dzieci miały możliwość spróbowania ulubionych przez Komendanta słonych krakersów.

Wspólna lekcja historii przekonała uczniów, że warto dokładnie poznać fakty z życia i działalności  Józefa Piłsudskiego.  

 Marzec 2017Wizyta w Teatrze Wielkim w Łodzi

Wycieczka do muzeum, obejrzenie spektaklu teatralnego, wizyta w kinie ….. to podstawowe elementy kształcenia humanistycznego. Mniej lub bardziej chętnie uczniowie wybierają takie formy edukacji artystycznej. Z reguły nic spektakularnego i wyjątkowego.

Nie wszyscy jednak mają możliwość uczestniczenia w próbie baletowej bezpośrednio przed spektaklem. Takich wyjątkowych przeżyć doświadczyli nasi uczniowie z klas IV- VI, którzy 30.03.2017r. uczestniczyli w programie edukacyjnym prowadzonym przez Teatr Wielki w Łodzi pt: ,,Za kulisami…”.

 

Nazwa programu w dosłowny sposób odzwierciedla aktywność dzieci. Miały one możliwość obejrzenia teatralnych miejsc, które z zasady ukryte są przed oczami widzów, a skrywają wiele bardzo interesujących atrybutów sztuki teatralnej. Uczniowie oglądali bezpośrednie przygotowania do spektaklu, montaż dekoracji, próbę baletu i orkiestry, krzątanie się garderobianych, inspicjentów i techników. Pracownia stolarska, magazyn dekoracji, czy tzw. kieszenie przy głównej scenie zachwyciły wszystkich przestrzennym rozmachem, ilością i techniką wykonywanych elementów scenograficznych oraz organizacją pracy prawie pięciuset ludzi, którzy pracują w Teatrze Wielkim.

 

Mamy nadzieję, że warsztaty teatralne zachęciły naszych uczniów do częstego oglądania spektakli wystawianych przez łódzką scenę, która  pod względem wielkości klasyfikuje się jako druga w Polsce.
Dopełnieniem przeżyć estetycznych było obejrzenie spektaklu pt: ,,Lamaila” Macieja Pawłowskiego. Muzyczna baśń, niosąca pozytywne przesłanie, utrzymana jest w disney'owskim stylu. Zachwyca rozmachem fantastycznych, różnobarwnych kostiumów.

Niewątpliwą wartością dodaną jest fakt, iż większość naszych uczniów po raz pierwszy miała możliwość podziwiać na teatralnych deskach prawdziwy balet.           

więcej zdjęć  
Marzec 2017


Wizyta kl. I i II w przedszkolu

22 marca uczniowie klasy I i II zawitali z wiosenną wizytą w przedszkolu. Zaprezentowali  się swoim młodszym kolegom i koleżankom w przedstawieniu pt. „Wiosenne przebudzenie”. Występ rozpoczął taniec  pszczółki Mai, która obwieścila wszystkim, że zbliża się  wiosna.  Aby zachęcić Wiosnę do szybszego przybycia dzieci  zatańczyły  „Wiosenną czaczę” i nastrojowym tańcem zilustrowały budzącą  się do życia przyrodę. Gdy udało im się dobudzić mocno śpiącego jeża Wiosna wreszcie nadeszła. Ubrana w soczystą zieleń, przystrojona barwnymi kwiatami , powitała zebranych na sali i obiecała, że zostanie na dłużej.

 

 

Przedszkolaki  w ciszy i skupieniu  z wielkim zainteresowaniem śledziły popisy starszych kolegów. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie dla nich początkiem udanej przyjaźni ze szkołą.

Marzec 2017


Dzień Samorządności Szkolnej

Za oknem czuć już pierwsze powiewy wiosny, ptaki śpiewają coraz donośniej, a nasze szkolne życie zdecydowanie domaga się choć trochę  beztroskiej zabawy. Jak co roku okazją do chwili wytchnienia jest 21 marca, tradycyjnie już nazywany w naszej szkole Dniem Samorządności Szkolnej.
Rzeczywiście, już od rana pierwszy dzień upragnionej przez wszystkich wiosny charakteryzował się komplementarną mieszanką dyscypliny, zabawy i odpowiedzialności.
Takiemu wyzwaniu sprostali uczniowie VI klasy, którzy wcielili się w role ,,wiosennych” nauczycieli i ku uciesze młodszych kolegów prowadzili zajęcia dydaktyczne.

 

 

Tradycją naszej szkoły jest taka wiosenna zabawa połączona z sumienną nauką. Niemniej jednak każdy kolejny rok przynosi nowe spostrzeżenia i wnioski. Nie zmieniamy formuły, ale co roku inni uczniowie muszą sprostać trudnej roli pedagogów, uwidaczniają się odmienne pomysły, inna energia krąży po szkolnych korytarzach.
Tegoroczny Dzień Samorządności odnotowaliśmy jako bardzo udany i efektywny.
Samorząd Uczniowski postarał się o miłą atmosferę i perfekcyjne przygotowanie do zajęć szkolnych.
Jak jednak wiadomo, nie samą nauką uczeń żyje. Dlatego też po kilku godzinach naukowego wysiłku cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, aby tam wspólnymi siłami i różnymi sposobami wytropić, co piszczy w wiosennej trawie.  Takie właśnie hasło przyświecało naszej wiosennej zabawie. Wszystkie klasy zaprezentowały swoje sposoby na przywitanie wiosny.

 

Była wiosenna ,,Familiada”, skecz ukazujący szkolne życie, wiosenne porządki, podczas których warto porzucić ciepłe łóżko i oddać się solidnej pracy w ogrodzie, pokaz szkolnej mody czy wreszcie przeróżne warianty powitania wiosennego czasu wzbogacone pięknym tańcem i śpiewem uzdolnionych małych artystów.
Jesteśmy pewni, że spersonifikowana Pani Wiosna czuje się godnie i serdecznie powitana w naszej szkole.       

Samorząd Uczniowski gorąco dziękuje całej społeczności szkolnej za wspólną zabawę.
Wszystkim życzymy udanej i pełnej pięknych chwil ciepłej wiosny.  

 więcej zdjęć  


Marzec 2017


Spektakl profilaktyczny "Supełek"

         10.03.2017 r. w Szkole Podstawowej w Łaznowie odbył się spektakl profilaktyczny  teatru „Grupa T” z Torunia zatytułowany: „Supełek, nieoczekiwana zamiana miejsc”. Spektakl oglądali wszyscy uczniowie klas I-VI. Dzieci były zafascynowane kolorowymi kostiumami aktorów, żywymi dialogami. . Niektórzy uczniowie mieli możliwość czynnie uczestniczyć w przedstawieniu. Dzieci mogły wczuć się w role pupili, nie zawsze dobrze traktowanych. Spektakl uwrażliwiał na pojęcie szacunku wobec siebie samego i otaczającego świata, na piękno wokół nas i w nas samych. Zwracał uwagę na potrzebę budowania zdrowych relacji, wolnych od agresji.


     

 

   To artystyczne wydarzenie mogło być zrealizowane dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rokicinach, za co bardzo dziękujemy.

Marzec 2017


Wycieczka kl. I i II do Łodzi

W czwartek, 9 marca 2017r. uczniowie klasy I i II wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Najpierw zawitaliśmy do Groty Solnej „Relax”.  Po wejściu do jej wnętrza dzieci oczarowała sceneria, jak z baśni Andersena. Cała grota zbudowana jest z soli, z sufitu zwisały solne sople a tajemniczości dodawała wspaniała muzyka i bajkowe oświetlenie. W trakcie 45-minutowych zajęć uczniowie mogli zdrowo pooddychać, poznali właściwości zdrowotne soli, jej zastosowanie w żuciu codziennym oraz legendę o św. Kindze- węgierskiej księżniczce, dzięki której sól trafiła do Polski. 

 

Bardzo atrakcyjne dla dzieci były zabawy w solnej jaskini:  pokonywanie toru przeszkód, poszukiwanie pierścienia św. Kingi i rywalizacja w usypywaniu solnej góry. Następnie udaliśmy się do sali zabaw noszącej nazwę Jupi Park. Tam na dzieci czekały szalone zjeżdżalnie, labirynty, trampoliny, armatki pneumatyczne, go-karty, baseny z piłeczkami. Wszystkie te atrakcje zapewniły dzieciom fascynującą zabawę. 

To był dzień pełen nowych ciekawych doświadczeń i mnóstwa radości.

więcej zdjęć  
Marzec 2017


Zajęcia warsztatowe "Przemoc to Nie - moc"

  3 marca 2017r. uczniowie klasy V i II, wzięli kolejno udział w zajęciach warsztatowych pt: "Przemoc  to NIE-moc". Zajęcia przeprowadziła Pani Emilia- pracownik Instytutu Rozwoju i Edukacji z Rzeszowa. Zajęcia miały charakter profilaktyczny i skoncentrowane były na budowaniu i podtrzymywaniu  wzajemnych relacji wolnych od agresji.  Zwrócenie uwagi dzieci, że źródła przemocy tkwią w niemocy, są oznaką bezradności, mają prowadzić do zachowań wolnych od przemocy, wzmacniać relacje koleżeński w szkole i poza nią. 

 

 

Dobra atmosfera podczas zajęć i  duża aktywność ze strony dzieci, pokazują jak cenne są takie spotkania. A skutek pewnie niewymierny. Dobre relacje międzyludzkie i równe traktowanie każdej jednostki ludzkiej to priorytet naszej szkoły.   Dziękujemy więc Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Rokicinach za sfinansowanie tego przedsięwzięcia.

Marzec 2017

Ostatkowa dyskoteka
26 luty czyli Tłusty Czwartek – w naszej szkole to prócz słodkiej uczty dla podniebienia czas na doskonałą zabawę. Szmorząd Uczniowski w tym dniu bowiem zorganizował dyskotekę dla całej społeczności szkolnej, której czas wypełniony był nie tylko muzyką i tańcami, ale wszelkiego rodzaju grami i zabawami, włącznie oczywiście z konkursem na najlepsze przebranie.

Więcej w zakładce:
 
  :: Samorząd  Uczniowski 

Luty 2017


Warsztaty "Bezpieczna+"

  W dniach 8 i 9 lutego 2017r. uczniowie klas III- VI naszej szkoły wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez Pana Macieja Dowgiela. Ponadto przeszkoleni zostali rodzice i cała rada pedagogiczna. Program, do którego przystąpiła nasza szkoła, w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, zakładał bowiem udział w warsztatach prowadzonych przez wyszkolonego trenera  z zakresu cyberbezpieczeństwa z trzema grupami, tj. uczniami, nauczycielami i rodzicami. Jest to nowy projekt fundacji Nowoczesna Polska, realizowany w partnerstwie z Collegium Civitas, w okresie grudzień 2015 - grudzień 2018.Projekt jest prowadzony w ramach programu „Bezpieczna+” Ministerstwa Edukacji Narodowej i finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej. Zdecydowanie wychodzi naprzeciw potrzebom wynikającym z nieograniczonego dostępu dzieci do informatyzacji.

Celem strategicznym projektu jest podniesienie świadomości i kompetencji w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu (w tym zagrożeń płynących z internetu i metodach postępowania w takich sytuacjach, bezpiecznych metod korzystania z internetu, przeciwdziałania cyberprzemocy, przeciwdziałania uzależnieniom od gier komputerowych, internetu i hazardu w sieci, kształtowania prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania w cyfrowym środowisku, regulacji prawnych dotyczących funkcjonowania sieci) wśród dzieci i młodzieży, a także nauczycieli, rodziców i opiekunów.

 

Jako osoba uczestnicząca
w warsztacie dla rodziców, nauczycieli i przyglądająca się zajęciom w grupie uczniów, uważam, że zgłoszenie szkoły do projektu było bezwzględnie dobrym posunięciem, pozwoliło przyjrzeć się cyberprzestrzeni bardzo szczegółowo z uwzględnieniem atutów i zagrożeń, z których niekiedy nie zdajemy sobie sprawy. Projekt skierowany jest do szkół z całej Polski, natomiast możemy być dumni ,że nasza placówka znalazła się w gronie  5% szkół naszego województwa, do którego dotarł\dotrze ekspert i przeszkolił grupę uczniów, rodziców, nauczycieli. Dziękujemy Panu Maciejowi za dobry przekaz informacji i szersze spojrzenie na zjawisko cyberprzestrzeni.
                                                                                            Pedagog szkolny.

więcej zdjęć  
Luty 2017


Dzień Babci i Dziadka
„… bo babcia z dziadkiem to nasze są skarby.
Malują uśmiech bez pędzla i farby
I dla nich czaczę na soplach gra wiatr
A my życzymy i śpiewamy tak…”
Okazją do  złożenia życzeń i wyśpiewania miłości, przywiązania i wdzięczności stała się uroczystość dedykowana babciom i dziadkom, która w  tym roku w naszej szkole odbyła się w walentynki.
Już od rana pierwszo - i drugoklasiści z niecierpliwością oczekiwali na przybycie wyjątkowych gości. Wnuczęta rozpoczęły swój występ polonezem wzbudzając uznanie i podziw wyrażony gromkimi brawami publiczności.  

 

Nie obyło się bez wspomnień. Kolejne utwory nawiązywały do czasów, kiedy babcie i dziadkowie byli jeszcze dziećmi i do czasów ich młodości. Wdzięczne prezentacje najmłodszych uczniów wywołały wiele radości i wzruszeń.

Na zakończenie dzieci obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami i laurkami. Po występie był jeszcze czas na wspólną zabawę, rozmowę i poczęstunek.

Znalezione obrazy dla zapytania clipart dzień babci i dziadka

   

Wspaniałą oprawę uroczystości zawdzięczamy także rodzicom, na których pomoc zawsze możemy liczyć,  za co ogromnie dziękujemy.

więcej zdjęć  
Luty 2017


Walentynkowa poczta

Kiedy w kalendarzach gości data 14 lutego, ten dzień nie może minąć w szkole zwyczajnie i bez emocji.
Już tradycyjnie Samorząd Uczniowski postarał się umilić całej społeczności szkolnej walentynkowe święto.
Podczas spotkania wszystkich uczniów szóstoklasiści przypomnieli, iż święto nazywane współcześnie walentynkami jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie już od średniowiecza.
Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później.
Pomimo katolickiego patrona tego święta, czasem wiązane jest ono ze zbieżnym terminowo zwyczajem pochodzącym aż z Cesarstwa Rzymskiego, polegającym głównie na poszukiwaniu wybranki serca, np. przez losowanie jej imienia ze specjalnej urny.

Współczesny dzień zakochanych nie ma jednak bezpośredniego związku z jednym konkretnym świętem starożytnego Rzymu, choć jest kojarzony z takimi postaciami z mitologii jak Kupidyn czy Pan.
Możliwe, że zwyczaje związane z tym dniem nawiązują do starożytnego święta rzymskiego, zwanego Luperkaliami, obchodzonego 14–15 lutego ku czci Junony - rzymskiej bogini kobiet i małżeństwa oraz Pana -boga przyrody

Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90-tych XX wieku.
Dziś i młodzi, i starsi celebrują dzień 14 lutego, łącząc tę datę z wyznaniami innym swojej sympatii i miłości.

   

Szkolna poczta walentynkowa tradycyjnie obsłużyła mnóstwo adresatów. Samorząd cieszy się, że we właściwe ręce trafiły piękne i często własnoręcznie wykonane listy, kartki i różnego typu upominki. Uśmiechom, westchnieniom i okrzykom zachwytu nie było końca.
To bardzo miłe, że mogliśmy przysporzyć całej społeczności szkolnej tak wiele  emocjonujących chwil.


więcej zdjęć  
Luty 2017


Akcja charytatywna "Góra Grosza"

Uczniowie naszej szkoły chętnie i z ogromnym zaangażowaniem włączają się w różnego rodzaju przedsięwzięcia i akcje charytatywne.

Więcej w zakładce:  
 :: Samorząd  Uczniowski


Wystawa o Henryku Sienkiewiczu

W 2016 roku przypadała 170 rocznica urodzin, 100 rocznica śmierci oraz 50 rocznica utworzenia muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej – miejscu urodzenia pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla.
Kolejne pokolenia Polaków wychowały się na utworach wybitnego pisarza. Jego bohaterowie do dziś uczą  patriotyzmu, niezłomności i wiary, że  wolna, suwerenna Ojczyzna jest najwyższym dobrem,o które warto i należy walczyć do końca.   
W klasach IV- VI szkoły podstawowej dzieci czytają wybrane utwory polskiego twórcy.
Na dalszych etapach edukacji sięgną po ,,Trylogię”, ,,Krzyżaków”, ,,Quo vadis” i wiele innych powieści, nowel i opowiadań polskiego  Noblisty.
Uczniowie V i VI klasy postanowili bardzo wyjątkowo pożegnać rok 2016, który uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, poświęcony był genialnemu pisarzowi. Zrobili to efektownie i spektakularnie, organizując dla młodszych kolegów i dorosłych okolicznościową wystawę, na którą złożyły się samodzielnie wykonane prace plastyczne i literackie.
Inspiracją do ich powstania stały się lektury omawiane na lekcjach języka polskiego oraz pozaprogramowe pozycje Sienkiewicza, po które sięgnęli uczniowie w czasie wolnym od nauki.

 

 

 

Znalazło się również miejsce na zaprezentowanie własnej twórczości poetyckiej uczennic, które odnajdują w sobie zamiłowanie do tworzenia wierszy i różnego typu utworów literackich.
W tym względzie gratulujemy Wiktorii Jachymczak i Wiktorii Wróbel z klasy VI oraz uczennicy kl. V - Idze Pieńczak.
Głównym celem wystawy było zachęcenie małych i dużych do sięgnięcia pierwszy lub kolejny raz po prozę Sienkiewicza i do przekonania się, iż utwory polskiego pisarza nie straciły nic ze swej aktualności i nawet w naszych czasach uczą ponadczasowych, ważnych wartości.
Jolanta Pawelec – organizator wystawy - serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, którzy zaprezentowali ogromne zaangażowanie i kolejny raz pokazali całej społeczności szkolnej dużą pomysłowość, kreatywność i chęć podejmowania niestandardowych działań w ramach przedmiotu nauczania, jakim jest język polski.   

       

Luty 2017


Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl