SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
    ..:: ruszamy ::..
 
» Z ŻYCIA SZKOŁY »

Poprzedni rok szkolny - w zakładce Archiwum


Wydarzenia zarejestrowane okiem aparatu.

2018/2019 - II półrocze

-I półrocze >>

Finał Ogólnopolskiego Konkursu
"Czytanie jest przygodą"

10 maja 2019 roku  uczennica klasy VII- Iga Pieńczak uczestniczyła w uroczystości, będącej finałem  Ogólnopolskiego Konkursu ,,Czytanie jest przygodą”. 
Bardzo uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Szkole Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie. 

Nasza uczennica zdobyła 1 miejsce, pokonując ponad 270 innych uczestników 
z 14 województw Polski. Sukces Igi jest spektakularny!!
 
GRATUUJEMY!! 

Podczas gali finałowej Idze towarzyszył tata- Pan  Dominik Pieńczak oraz nauczycielka języka polskiego- pani Jolanta Pawelec. 
Trzeba przyznać, że uroczystość była bardzo starannie przygotowana, a laureaci niezwykle docenieni i obdarowani pięknymi nagrodami. Widownia, wśród której byli obecni m.in.: Lubelski Kurator Oświaty, wizytatorzy Kuratorium, władze miasta Lublin, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, dyrekcja Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie i Rzecznik Praw Dziecka miała możliwość wysłuchania pracy Igi, którą autorka publicznie odczytała. 

Uczennica łaznowskiej szkoły otrzymała nie tylko ogromne brawa, ale również bardzo wiele słów uznania od zupełnie obcych osób. 
Trzeba również nadmienić, iż Iga i Jolanta  Pawelec otrzymały imienne listy gratulacyjne od Rzecznika Praw Dziecka.   

Igo, jesteśmy bardzo dumni z Ciebie!!


Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Narodowe święta to doskonała okazja do zamanifestowania swojego patriotyzmu i przywiązania do polskiej tradycji. 

3 maja 2019 roku uczestniczyliśmy w gminnych uroczystościach związanych ze Świętem Konstytucji 3 maja. Łaznowską społeczność szkolną reprezentował Pan dyrektor Paweł Bieliński wraz z pocztem sztandarowym pod opieką Pani Jolanty Pawelec. 
Sztandar naszej szkoły ponieśli: Dagmara Felczak, Blanka Sońta, Wiktoria Wróbel, Dawid Ciupa i Igor Malinowski. 
Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą za Ojczyznę. Po niej uczniowie Szkoły Podstawowej w Łaznowie wystąpili z pięknym, okolicznościowym montażem słowno- muzycznym. 
Na koniec uroczystości złożono kwiaty w miejscu pamięci narodowej w Rokicinach.


Maj 2019

Dzień Samorządności Szkolnej

,,Bądź w dobrej formie na wiosnę!” Pod takim optymistycznym hasłem odbył się tegoroczny Dzień Samorządności Szkolnej, który tradycyjnie już przygotowywany jest przez Samorząd Uczniowski. Koordynatorem imprezy była pani Jolanta Pawelec -  opiekun SU.
Zyczajowe witanie wiosny uczniowie przeprowadzili w nowej formule w stosunku do poprzednich lat. Był to bardzo wesoły i udany dzień.Od rana odbywały się zajęcia integracyjne w klasach, a około południa uczniowie klas I- VII spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie zapanował w pełni wiosenny nastrój. Jak zwykle pomysłowość, pracowitość i inwencja twórcza dzieci i nauczycieli – wychowawców okazała się imponująca.
Uczniowie edukowali się wzajemnie, opowiadając o warzywach i owocach, które są dobrodziejstwem dla zdrowia człowieka. Pokazywali, jak istotnym elementem zdrowego trybu życia jest ruch i obcowanie z naturą.
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy współtworzyli wiosenne święto szkoły.Padło wiele mądrych słów, które z pewnością wzbogaciły wiedzę dzieci nt. zdrowej, zbilansowanej diety. Plastyczne prace, których bohaterką była ,,Pani Wiosna”, zachwyciły małych i dużych.
Dziękujemy!
Wszystkim ogłaszamy, że w łaznowskiej szkole wiosna została przywitana twórczo,  radośnie i  zdrowo.


Marzec 2019

Pasowanie na czytelnika bibioteki szkolnej
uczniów klasy I

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. 
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczennice klasy V b. 
Można było obejrzeć Czerwonego Kapturka, kota w butach, wróżkę, krasnali i panią książkę. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uczniowie klasy I przeszli znakomicie zadania dla nich przygotowane: znajomość lektur, rozpoznawanie bohaterów książek, odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość  baśni i bajek.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a królowa książek ogromną zakładką dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. 
Nasi nowi czytelnicy otrzymali też zakładki do książki.
Następnie wysłuchali wierszy o książce oraz piosenki ,,Czytam za mało” w wykonaniu starszych koleżanek. I wreszcie przyszedł czas na zapoznanie się z  regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. 
Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.


Luty 2019


Poczta walentynkowa

Środek roku szkolnego to dobry czas, aby podzielić się z innymi dobrymi, pozytywnymi uczuciami i emocjami. 14 luty przypada w tym roku szkolnym na okres ferii zimowych, dlatego tradycyjna poczta św. Walentego zaistniała w naszej szkole parę dni wcześniej. 

Jak zaobserwowaliśmy,  nikomu to nie przeszkadzało, a ogrom liścików, ,,walentynek”, upominków i własnoręcznie wykonanych uroczych karteczek świadczył o bardzo dużym zaangażowaniu małych i dużych uczniów. Było miło, wesoło i głośno. Posłańcy świętego Walentego, czyli Samorząd Uczniowski, sprawili się wzorowo. 

Wiele dobrego dla wszystkich!

Luty 2019Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl