SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
 


   ..:: ruszamy ::..
 
» Z ŻYCIA SZKOŁY »

Poprzedni rok szkolny - w zakładce Archiwum


Wydarzenia zarejestrowane okiem aparatu.

2014/2015 - I półrocze

-II półrocze >>Choinka Noworoczna - 30.01.2015r.
Pierwsze pół roku ciężkiej uczniowskiej pracy zakończyła wspólna zabawa nazywana potocznie choinką. W sali OSP Łaznów (dziękujemy strażakom za udostępnienie sali), tuż po godzinie 14.00 zjawili się wszyscy uczniowie, rada pedagogiczna oraz wielu rodziców (głównie mam), które przygotowały wspólny, bardzo smaczny posiłek i jak się później okazało wspaniale bawiły się razem ze swoimi dziećmi biorąc również udział w organizowanych konkursach.

 

Zabawę taneczną przy muzyce zespołu, przelotły pokazy taneczne, przygotowane przez szóstoklasistów. Dwie grupy wystąpiły w swoich programach, po czym naśladując szóstaków wszyscy na sali starali się powtórzyć wymyślone kroki i ruchy.
 

W konkursie "Jaka to melodia" natomiast błysnęli wiedzą i osłuchaniem uczniowie kl. IV-VI.

 

Zabawa była przednia, a przed uczniami, mamy nadzieje wspaniałe dwutygodniowe ferie zimowe.
Do zobaczenia po feriach.
więcej zdjęć                          Filmiki:   pokaz 1  ;  pokaz 2 
Styczeń 2015


Dzień Babci i Dziadka
Styczeń to miesiąc, w którym obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Na takie święto, w dniu 21.01.2015r., uczniowie klasy trzeciej zaprosili do szkoły swoich dziadków. Ku wielkiej radości wszystkich, na zaproszenie odpowiedziały prawie wszystkie babcie i dziadkowie. Seniorzy rodu zajęli miejsce w sali, gdzie wspólnie ze swoimi rodzicami uczniowie przygotowali miejsca. Rozpoczynając głos zabrała wychowaczyni pani Barbara Krawczyk oraz dyrektor szkoły Tomasz Wilk witając wszystkich i życząc wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Uczniowie natomiast swoje życzenia przekazali w przygotowanym i zaprezentowanym programie artystycznym, ktory rozpoczęli pięknie zatańczonym polonezem.

 

W przedstawionych scenkach i zaśpiewanych piosenkach wnuczęta przekazali wiele radosnych i ciepłych słów skierowanych w stronę swoich dziadków. Na zakończenie uczniowie wręczyli wykonane przez siebie upominki.
Wszystkiego najlepszego wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta !!!

więcej zdjęć  

Styczeń 2015


"Tajemniczy zamek" TomaszówMaz.

10 stycznia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do kina „Włókniarz”  w Tomaszowie Mazowieckim. Obejrzeli program artystyczny pt. „Tajemniczy zamek”, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem. Dochód z przedstawienia oraz ze sprzedaży gadżetów, które można było nabyć przed pokazem, został przekazany na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych, m.in. dla ucznia z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim. 

 

Udział uczniów naszej szkoły w w/w przedsięwzięciu był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem przez Urząd Gminy w Rokicinach.

Styczeń 2015r.


Sprawdzian próbny
Nie jeden lecz już drugi sprawdzian próbny napisali nasi szóstoklasiści. Pierwszy z CKE drugi z Operonem. Trenują przed głównym sprawdzianem, który w tym roku odbędzie się w nowej formule - w dwóch częściach: polonistyczno-matematycznej i językowej.

 

Życzymy powodzenia !!!
Styczeń 2015


Jasełka 2014
Nadszedł czas pewnych podsumowań i przemyśleń o mijającym roku kalendarzowym 2014. Od samego rana w szkole zapanowała atmosfera wigilijnego wyciszenia. Pod koniec dnia uczniowie klasy czwartej, przedstawili, przygotowany pod kierunkiem pani Barbary Mucha program jasełkowy, który wspólnie z całą społecznościa szkolną oglądał pan Wójt Gminy Rokiciny Jerzy Rebzda i zaproszeni goście.
Występujący artyści wprowadzili w świąteczny nastrój, a uczniowie kl. VI wszystkim złożyli serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

 
Głos zabrał także pan Wójt i składając życzenia przekazał książki do biblioteki szkolnej oraz słodycze dla wszystkich uczniów.
Dziękując za wspólną pracę w mijającym roku 2014 pan dyrektor Tomasz Wilk przyłączył się do wszystkich życzeń z nadzieją na dobry Nowy Rok 2015. 

więcej zdjęć  
Grudzień 2014


Świąteczny kiermasz 

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie kiermaszu świątecznego. W tym roku uczniowie klas IV-VI pod okiem opiekuna PTSM przeprowadzili też taką akcję. Na kiermaszu można było kupić kartki świąteczne, zabawki na choinkę, piękne bombki, smaczne pierniki. Kiermasz trwał dwa tygodnie, stroną finansową zajmowali się uczniowie klasy VI. W ostatnim dniu przeliczono stan kasy i wiemy, że w tym roku zebraliśmy 469,67zł. Zebrane pieniądze przekażemy na rzecz najbardziej potrzebujących.

Grudzień 2014


Mikołajki 2014
Śniegu w tym roku jak na lekarstwo. Na szczęście Mikołaj znalazł sposób, żeby zgodnie z tradycją, w dniu 05.12.2014r. odwiedzić uczniów naszej szkoły. Święty uznał, że swoim zachowaniem zasłużyli na wspaniałe niespodzianki, które okazały się niezwykle słodkie.
Mikołaj, swoje prezenty rozdał wszystkim uczniom, wsród których wzbudził radość i zaskoczenie swoimi odwiedzinami.

Grudzień 2014


Akcja charytatywna "I Ty możesz zostać św. Mikołajem"

Podtrzymując tradycję naszej szkoły organizowania akcji charytatywnej  „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” Szkolne Koło PCK ogłosiło akcję pisania kartek dla Hani.  Drugiego grudnia zakończyliśmy nasze przedsięwzięcie - więcej w zakładce Szkolne Koło PCK


Grudzień 2014


Akcja "Pełna Miska dla Schroniska"

W dniach od 20 listopada do 5 grudnia 2014r. koło PCK  zorganizowało już po raz dziesiąty akcję charytatywną „Pełna miska dla schroniska”.  Akcja miała na celu uwrażliwienie dzieci na losy zwierząt i pomoc zwierzętom ze schroniska w Tomaszowie Maz. - więcej w zakładce  Szkolne Koło PCK

Grudzień 2014

Andrzejki 2014

27 listopada 2014r. - zgodnie z tradycją naszej szkoły -  Samorząd Uczniowski  przygotował dla całej społeczności szkolnej wesołą zabawę, która nawiązywała do staropolskich obyczajów, pielęgnowanych i z radością wcielanych w życie od czasów szlacheckich po dzień dzisiejszy.  
Mowa oczywiście o tradycyjnych andrzejkach, które, co prawda przypadały dopiero za kilka dni, ale jak wszystkim wiadomo- szkolne życie kieruje się swoimi prawami, więc uczniowie z radością uczestniczyli w czwartkowej, tanecznej zabawie połączonej z ,,jędrzejkowymi” wróżbami, co przygotowała i nad czym czuwała pani Jolanta Pawelec opiekun Samorządu Uczniowskiego. 

 

Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała także przewodnicząca SU - Estera Widawska, jej koleżanki i koledzy z klasy VI, którzy z dużym przejęciem wcielili się w bliżej nieokreślone postaci czarodziejek, Cyganek- wróżbitek i czytających z ręki doświadczonych magów. Stopień ekscytacji na twarzach najmłodszych oraz poziom decybeli, jakie wytwarzały małe, zaaferowane gardła, najlepiej świadczyły, że szkolne andrzejki były dla wielu udaną, wesołą i na długo zapamiętaną imprezą.
więcej zdjęć  

Listopad 2014Mały Mistrz

Od początku września klasy pierwsze biorą  udział     w programie Mały Mistrz współfinansowanym przez Urząd Marszałkowski i Ministerstwo Sportu i Turystyki.  Nauczyciele klasy Ia – p. Danuta Wilk i klasy Ib – p. Maria Gradowska  realizują wytyczne programu. Zajęcia wychowania fizycznego w doposażonej, w ramach projektu, sali sprawiają dzieciom dużą radość, a zdobywanie kolejnych sprawności motywuje je do ciągłego wysiłku. Wszyscy z niecierpliwością oczekują kolejnych prób sprawności fizycznej. 

 


Oficjalne rozpoczęcie programu Mały Mistrz

 

Przeprowadzenie  pierwszego testu sprawności fizycznej.


 

Zdobycie sprawności :  Rowerzysta – Turysta

Najpierw na lekcjach przez kilka tygodni  października uczniowie przygotowywali się do zdobycia pierwszej sprawności – Rowerzysta – Turysta. Dzieci poznawały ogólne zasady poruszania się po drogach oraz  uczyły  podstawowych  znaków  drogowych.

więcej zdjęć  
Listopad 2014


Obchody Święta Niepodległości
   W Dzień Święta Niepodlegości uczniowie wraz z nauczycielami przygotowują program przypominjący nam o ważności i kolejnej rocznicy dnia 11 listopada. Tym razem to uczniowie VI klasy, pod kierunkiem nauczyciela U.Mazur-Stasiak przy współpracy z panią B. Muchą, krótką historyjką wprowadzili nas w czas miniony trudny dla Polski.

 
Zaangażowaniwswoje role przypomnieli wszystkim, iż odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach państwa polskiego.

 
Program przedstawiony w szkole zaprezentowany został także w kościele parafialnym w Rokicinach podczas Gminnych Obchodów Święta Niepodległości, w czym uczestniczyły poczty sztandarowe szkół i przedszkola oraz jednostek OSP z terenu gminy.

 
Po uroczystej mszy władze Gminy Rokiciny oraz delegacje szkół, przedszkola oraz innych organizacji złożyły kwiaty przy kapliczce upamiętniającej pomordownych w obozach niemieckich mieszkańców gminy Rokiciny.
Po złożeniu kwiatów, na zakończenie uroczystości kilka utworów zagrała Strażacka Orkiestra Dęta z Łaznowa.


                                             Listopad 2014


Wycieczka do Piotrkowa Tryb. klas I-III

Dnia 6 listopada 2014r. wszyscy uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami i panią katechetką wybrali się na wycieczkę do Piotrkowa Tryb. Pogoda była piękna, a więc humory wszystkim dopisywały. 
Pierwszym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Fabryki Bombek „Szkło – Dekor”, w której produkcja odbywa się ręcznie. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu, jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Pierwszym etapem zwiedzania była sala, w której pracownicy fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewali szkło, a następnie ustami wydmuchiwali różne kształty bombek. Później udaliśmy się do „srebrzalni” - tam bombki uzyskiwały podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji. Każdą bombkę wypełnia się mieszanką azotanu srebra, a następnie potrząsa, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. W lakierni bombki choinkowe nabierają przeróżnych kolorów, a w dekoratorni obserwowaliśmy, jak zespół utalentowanych dekoratorów ozdabia je wyjątkowymi wzorami tworząc z nich prawdziwe dzieła sztuki. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła!  

 
Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, w trakcie których własnoręcznie i według własnego pomysłu dzieci ozdabiały po 2 bombki. Każdy otrzymał na pamiątkę ozdabiane bombki, opatrzone własnym imieniem. Na zakończenie wizyty uczniowie mieli możliwość zakupu bombek w fabrycznym sklepie.
 

Następnie udaliśmy się do Ośrodka Działań Artystycznych. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę grafiki współczesnej „Memy” autorstwa pani Marty Frej. Przewodnik opowiedział również o zadaniach galerii, do których należą m.in.: organizowanie wystaw, koncertów, spotkań, warsztatów sztuki i sprzedaż obrazów.
Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po Rynku Starego Miasta, podziwiając pięknie odnowione kamieniczki. Po czym zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 
więcej zdjęć  
Listopad 2014


Dyskoteka Halloween
W naszej szkole  Halloween powiązaliśmy z zabawą dyskotekową dla uczniów z klas IV- VI. Po tygodniu nauki każda okazja jest dobra, aby pobawić się i poszaleć przy dobrej muzyce. Nad całokształtem czuwał - Samorząd Uczniowski.
Więcej w zakladce Samorząd Uczniowski

Październik 2014


Kampania Walki z Głodem

W czwartek 16 października 2014r. obchodzony był Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Do akcji tej włączyło się również Szkolne
Koło PCK.
Jak przebiegała akcja? -więcej w zakładce Szkolne Koło PCK


Październik 2014


Konkurs Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie

15 października 2014 roku uczniowie klasy II: Julka Stankiewicz i Dawid Sala, reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowanym już po raz IX przez Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim. W pierwszej części konkursu musieli zmierzyć się z torem przeszkód, podobnym do tego, na jakim rywalizują kandydaci do służby w policji.

 

Test sprawnościowy składał się z ośmiu elementów, które  musieli jak najszybciej pokonać: najpierw bieg slalomem, potem przewrót w przód, przenoszenie piłki lekarskiej, bieg przez przeszkody (za te służyły ustawione równolegle ławki), następnie rzucanie piłkami do koszykówki, pięć brzuszków, skok przez skrzynię, a na koniec pięć rund biegu na odcinku 5 metrów.
Później przyszedł czas na zmagania z pytaniami dotyczącymi wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w kontaktach z nieznajomymi, w różnych sytuacjach życia codziennego. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie oglądali film o  bezpieczeństwie  przy pracach polowych zaprezentowany przez pracowników KRUS z oddziału w Tomaszowie Maz.


 

W końcu nastąpiło długo oczekiwane ogłoszenie wyników. Julka i Dawid zajęli IV miejsce i otrzymali dyplomy oraz nagrody, które przysporzyły im wiele radości.

Należy wspomnieć, że rywalizacja Julki i Dawida zaczęła się już dużo wcześniej, gdyż w eliminacjach do konkursu powiatowego musieli pokonać wszystkich kolegów i koleżanki z klasy. Gratulujemy naszym uczniom a także zwycięzcom, życząc im sukcesów na etapie wojewódzkim.

Październik 2014


Puchar dla drużyny z Łaznowa
Drużyna chłopaków z Orlika, którą prowadzi pan Tomasz Lewandowski, wzięła udział w turnieju piłki nożnej organizowanym przez UMKS Apis pod patronatem RTS Widzew i klubu kibica w Będkowie, w dniu 14.10.2014r.
Więcej o turnieju w zakładce  - 
Orlik 2012


Październik 2014Ślubowanie kl. I
Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łaznowie. Od samego rana dało się odczuć, iż zbliża się ten moment. Podniosłości temu wydarzeniu dodatkowo nadawał fakt, iż w naszej szkole uroczystość Ślubowania kl. I połączona została z Dniem Edukacji Narodowej.
Eksplozja emocji i podniosłości nastąpiła gdy wszyscy zebrani na uroczystości wstali i przywitali w rytm piosenki naszych najmłodszych z klas Ia i Ib. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor szkoły i witając wprowadził wszystkich w klimat uroczystości. Następnie maluchy pięknie złożyły ślubowanie i z dumą oraz odwagą przystąpili do aktu pasowania, którego dokonał dyrektor szkoły Tomasz Wilk. Wszystko to oglądała cała społeczność szkolna i zaproszeni goście.
 
Po przyjęciu najmłodszych do grona uczniów, ci zaprezentowali się pięknie w przygotowanym programie artystycznym, w którym wspierali ich starsi koledzy z Samorządu Uczniowskiego grając rolę wesołych skrzatów i pieczętując przyjęcie młodszych kolegów do braci uczniowskiej.

 
Wszystko pod bacznym okiem pań wychowawczyń klas pierwszych Marii Gradowskiej i Danuty Wilk oraz opiekuna SU Jolanty Pawelec.
Po zakończeniu tej częsci, w imieniu pani wójt głos zabrała pani Dyrektor ZOEAO w Rokicinach Halina Niewiadomska, gratulując pierwszakom nominacji i życząc im wszystkiego najlepszego na uczniowskiej drodze, a wszystkim zgromadzonym złożyła życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Do życzeń tych przyłączyli się także rodzice, w imieniu których głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Ciupa.

 

Podziękowania dla rodziców za włączenie się w organizację tej uroczystości. 

więcej zdjęć  
Październik 2014


Wycieczka do Manufaktury w Łodzi

Szkolna rzeczywistość to nie tylko trud i wysiłek 45-minutowych lekcji. Czasem trzeba wyruszyć poza mury szkoły, aby poznać i doświadczyć czegoś interesującego i nowego.6.10.2014r. wszyscy uczniowie z klas IV i V wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Manufaktury w Łodzi.
W kinie Cinema City dzieci obejrzały zabawny, familijny film pt: ,,Wakacje Mikołajka”.  Jest to luźna adaptacja słynnej powieści René  Goscinny'go i Jean-Jacques'a Sempego, która bawi miliony dzieci na całym świecie. Wakacyjne przygody  niesfornego Mikołaja przypomniały wszystkim o minionym lecie i odbytych wyprawach w różne rejony świata. Miło było popatrzeć na piękne plaże i urokliwe wybrzeże Morza Śródziemnego.

Po seansie dzieci udały się do Experymentarium, gdzie znajduje się m. in. niezwykła Arena Laser Games.  Tam, podzielone na zespoły, uczestniczyły w strategicznej grze, w której wykorzystuje się nowoczesne wiązki laserowe i porusza w labiryncie pełnym niespodzianek i pułapek.

 

 

Zarumienione buzie, uśmiechy i piski radości potwierdzały, że wszyscy bawili się wspaniale, rywalizując na punkty i pochwały osób opiekujących się laserową salą. Co ważne, dziewczynki wcale nie ustępowały chłopcom, wykazując wiele sprytu, zdolności taktycznych i spostrzegawczości. Wszyscy uznali ten wyjazd za bardzo udany.Październik 2014


Szkolna dyskoteka

Jeśli pomyślnie i wesoło rozpocząć nowy rok szkolny, to tylko tanecznie i w gronie przyjaciół!
2 października 2014r. zorganizowaliśmy dyskotekę szkolną dla uczniów z klas IV- VI.  Nie była to pierwsza taka impreza, którą przygotowaliśmy dla naszych kolegów i koleżanek, niemniej jednak można śmiało stwierdzić, iż była to jedna z najbardziej udanych i radosnych zabaw. Chwila relaksu po trudnych lekcjach okazała się  prawdziwym strzałem w dziesiątkę. 

 

Przygotowane przez Samorząd konkursy i zabawy cieszyły się wielkim powodzeniem, a dla wygranych największą nagrodą był szczery uśmiech i słowa uznania koleżanek i kolegów.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy do uczestnictwa w następnych, przygotowanych przez nas  imprezach.

więcej zdjęć  
Październik 2014


Sprzątanie Świata

Tradycyjnie już, co roku, nasza szkoła bierze udział we wspólnej akcji sprzątania świata. Dziś 19.09.2014r. akcję rozpoczęliśmy apelem o bezpieczeństwie poruszania się po ulicach oraz o celowości naszego udziału w tej akcji. Gosciem naszym była Wójt Gminy Rokiciny Pani Barbara Robak, która uczestniczyła w apelu i wręczyła wszystkim uczniom notesy wykonane z surowców wtórnych.

 

Po zakończeniu apelu wszyscy uczniowie, wyposażenie w rękawice, pod opieką nauczycieli, ruszyli w teren by zbierać porzucone po pobliskiej okolicy śmieci.
Worków pełnych śmieci uzbierało się nie mało.
więcej zdjęć  
Wrzesień 2014


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Szybko minął czas wspaniałych wakacji i 1 września 2014r, w poniedziałek,  wszyscy szczęśliwie stawili się do pracy w nowym roku szkolnym. Wszyscy to również sześciolatkowie, którzy rozpoczęli edukację jako pierwszoklasiści.
Życząc wszystkim wielu sukcesów i satysfakcji pan dyrektor Tomasz Wilk uznał nowy rok szkolny 2014/2015 za rozpoczęty.

Wrzesień 2014


Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl