SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
 


   ..:: ruszamy ::..
 
» Z ŻYCIA SZKOŁY »

Poprzedni rok szkolny - w zakładce Archiwum


Wydarzenia zarejestrowane okiem aparatu.

2015/2016 - I półrocze

-II półrocze >>Certyfikat "Wiarygodna Szkoła"
Miło nam zakomunikować wszystkim, iż nasza szkoła w tym roku szkolnym otrzymała
Certyfikat Wiarygodnej Szkoły
przyznany przez Kapitułę Programu Wiarygodna Szkoła Podstawowa, który zaświadcza, iż biorąc pod uwagę wysokie osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze szkoły przez wiele ostatnich lat, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Łaznowie jest szkołą będącą w stanie zapewnić właściwy poziom edukacyjny, wychowawczy i bezpieczeństwo swoim uczniom.
Wiarygodność naszej szkoły stwierdzona została na podstawie danych pochodzących z bazy Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych i Instytutu Badań Edukacyjnych oraz potwierdzeń Dyrektora Szkoły w Łaznowie.

Wszystko to zapisano na przekazanym szkole certyfikacie.Certyfikat ten to efekt wspólnej, wytężonej pracy nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły.
Gratulacje !!!
Luty 2016


Choinka Noworoczna 2016

W tym roku trochę później niż zwykle, ze względu na termin ferii zimowych, spotkaliśmy się w sali OSP Łaznów na uroczystości  Choinki Noworocznej.
Na samym wstępie zabawy choinkowej 2016r. odbył się w naszej szkole kolejny Festiwal Piosenki Angielskiej.  Celem tego Festiwalu jest nie tylko rozwój i możliwość zaprezentowania talentów wokalnych uczniów Szkoły Podstawowej im Tadeusza Kościuszki w Łaznowie; choć i te z roku na rok okazywały się coraz bardziej imponujące, lecz jednakowo ważnym celem tej imprezy jest rozwój zainteresowania uczniów kulturą angielskiego obszaru językowego, poprawa umiejętności posługiwania się językiem angielskim jak również możliwość zaprezentowania poziomu w jakim uczniowie mogą się nim posługiwać.
W roku bieżącym nastąpiły dwie ważne zmiany w formie festiwalu. Pierwszą rzeczą jest termin imprezy, przeniesiony z czerwca na termin zimowy. Drugą ważną zmianą był skład komisji oceniającej uczestników. W tym roku żaden z nauczycieli nie musiał dźwigać ciężaru wydawania werdyktu, ponieważ dzięki uprzejmości  Gimnazjum w Popielawach, nasze absolwentki:  Estera Widawska,  Natalia Andryszek i Weronika Skibińska zasiadły w jury festiwalu.

   

Z roku na rok rośnie zainteresowanie tym wydarzeniem. W bieżącym roku szkolnym chęć uczestnictwa zgłosiło 24 uczniów naszej szkoły. Uczniowie Ci utwory wykonywali indywidualnie lub w duetach.  Na zwycięzców, dzięki uprzejmości Pana dyrektora szkoły , czekały atrakcyjne nagrody.
I tak w roku bieżącym miejsca zdobywali kolejno:
I miejsce  ex aequo ; Natalia Staszek (kl. IV) i Iga Pieńczak (kl. IV)
II miejsce ;  Aleksandra Jaśkiewicz (kl. II)
III miejsce ex aequo ;  Katarzyna Widawska (kl. VI) i Wiktoria Jachymczak (kl. V)
Po wręczeniu nagród jury zaszczyciło nas gościnnym występem.
Każdy uczestnik festiwalu otrzymał brawa i dyplom.

Gratulując  zwycięzcom uczennice kl. VI zaprosiły wszystkich do wspólnej  zabawy tanecznej, w trakcie której odbywały się pokazy, przygotowanych przez uczniów układów rytmicznych. Odbyły się także konkursy, w których bardzo chętnie uczestniczyli wszyscy uczniowie.

 

Podziękowania dla rodziców, którzy przygotowali dla wszystkich smaczną kolację z deserem i uczestniczyli we wspólnej zabawie.

Podziękowania dla OSP Łaznów za udostępnienie sali.

więcej zdjęć  

Luty 2016


Konkurs pięknego czytania
W szkolnej bibliotece zorganizowany został konkurs czytelniczy "Szkolny Mistrz pięknego czytania" .
Więcej w zakładce         :: Biblioteka


Styczeń 2016

Wystawa pt: "Legendy polskie"

 Baśnie, mity, legendy….

Któż z nas nie lubi tych pięknych i pełnych fantastyki opowieści! Całe pokolenia wychowały się na historiach o niezłomnej Wandzie, która nie chciała Niemca, dzielnym Lechu- założycielu grodu Gniazdo/Gniezno, czy złym, podstępnym Popielu, który za swe czyny poniósł zasłużoną karę. Przez wieki ludzie czerpali z legend mądrość i poszukiwali w nich wiedzy o postaciach i wydarzeniach historycznych. Te niematerialne źródła historyczne cieszą się dużą popularnością także wśród naszych uczniów. 
Przez miesiąc w czasie pozalekcyjnym pracowali oni nad zagadnieniami poznanymi na lekcjach języka polskiego i historii w klasach  IV-VI. Efektem tego projektu jest wystawa prac plastycznych pt: ,,Legendy polskie”.

 

 

Można ją podziwiać na szkolnym korytarzu. 
Dzieci wykazały się godną podziwu inwencją twórczą i zapałem w zdobywaniu celujących ocen z języka polskiego.

Autorom pięknych prac składamy wielkie gratulacje.

Styczeń 2016


WOŚP w Łaznowie

W dniu 10 stycznia uczniowie naszej szkoły pod opieką pedagoga szkolnego po raz pierwszy wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, zbierając pieniądze i rozdając czerwone serduszka. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza – Stanisława Mendla -kwestowaliśmy bezpośrednio po mszach świętych. Zbiórkę przeprowadziliśmy również pod kościołem w Rokicinach, za co serdecznie dziękujemy. 

 


Na koniec dnia wolontariusze, tj. Mateusz Karp, Kinga Stefańczyk, Kacper Kwiatkowski, Marta Sadowska,  Maciej Derach i Dorota Karp - pedagog/ opiekun udali się do sztabu WOŚP w Koluszkach, gdzie rozliczyli swoje puszki,  uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych przez jednostki staży pożarnej i w zakończeniu akcji - tzw. „światełku do nieba”. 

Cała akcja niesamowicie zaangażowała wszystkich, była też niewątpliwie doskonałym przykładem dobroczynności i integracji lokalnej.  
W sumie zebraliśmy 2258,42, dziękujemy za każdy dar serca. 

Słowa uznania dla wolontariuszy i pani pedagog !!!

Styczeń 2016

Noworocznie i jasełkowo
W pierwszych dniach Nowego Roku 2016 uczniowie klasy IV zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w kościele parafialnym w Łaznowie, oczywiście na zaproszenie księdza proboszcza Stanisława Mendla, któremu za zaproszenie i gościnność serdecznie dziękujemy.
Uczniowie z aktorskim zacięciem zaprezentowali się szerszemu gronu widzów, którym również dziękujemy za poświęciny czas i gromkie brawa dla uczniów.

 

Podziękowania także dla rodziców, którzy z zaangażowaniem włączyli się w przygotowania związane z samym przedstawieniem, ale także z przygotowaniem posiłku dla uczniów.

Styczeń 2016


Szkolne Jasełka 2015
Przed świętami cała społeczność szkolna spotyka się na przygotowanym z tej okazji przedstawieniu jasełkowym. W tym roku, pod kierunkiem pani Barbary Muchy, przygotowany program przedstawili uczniowie kl. IV. Przy wspaniałym akompaniamencie muzycznym uczennicy Igi Pieńczak i śpiewanych kolędach wprowadzeni zostaliśmy w świąteczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawieniem zachwycili się wszyscy wraz z zaproszonymi gośćmi w osobach pana Wójta Gminy Rokiciny Jerzego Rebzdy, ks. proboszcza Stanisława Mendla oraz emerytowanych pracowników szkoły. W spotkaniu wzięła także udział Rada Rodziców naszej szkoły z przewodniczącą Anną Ciupą.

 

 

Po zakończeniu programu głos zabrała pani pedagog Dorot Karp wręczając uczniom nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach.
Następnie pan Wójt Jerzy Rebzda i dyrektor szkoły Tomasz Wilk złożyli wszystkim życzenia wspaniałych świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2016. 

więcej zdjęć  

Grudzień 2015

Jasełka w kl. I

18 grudnia 2015r. do pierwszoklasistów przybyli niecodzienni goście. Były to dzieci
z naszego przedszkola ze swoimi wychowawczyniami i opiekunkami. Zaproszenie przyjął również pan dyrektor Tomasz Wilk i pani pedagog Dorota Karp. Celem tego spotkania było obejrzenie „Jasełek”,które przygotowali uczniowie klasy I z wychowawczynią B. Krawczyk. Widzowie mogli zobaczyć: stajenkę, Józefa i Maryję, aniołów, pastuszków i Trzech Króli oraz  posłuchać pięknych  kolęd i pastorałek. Przedstawienie bardzo się podobało, o czym świadczyły gromkie brawa. 

 

Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści poczęstowali wszystkich słodkościami, podarowali samodzielnie wykonane bombki i życzyli wspaniałych Świąt Bożego Narodzenie.

więcej zdjęć  

Grudzień 2015


Z iluzją na "Ty" - Apollino

Dziś tj. 16.12.2015r. zawitał do naszej szkoły iluzjonista "Apollino" wraz ze swoją wróżką. To co zaprezentował i co wyczarowywał, zadziwiło wszystkich oglądających.
Spotkanie rozpoczęła wróżka, która wprowadziła w świat magii i  nauczyła magicznego zaklęcia „Bim-sala-bim a psik”. Gdy dzieci  głośno wypowiedziały zaklęcie, na scenie pojawił się czarodziej i rozpoczęło się wielkie czarowanie. Znikały i pojawiały się kolorowe chusteczki, kwiaty, magiczne karty, kostka do gry, paląca gazeta, czarodziejskie parasolki, pojawiały się monety z powietrza, zabawy z czarodziejską różdżką… We wszystkim pomagali uczniowie
i nauczyciele.
Oglądający mogli przekonać się jak fascynyjące i prawie niemożliwe jest to co robił iluzjonista, biorąc osobiście udział w odbywającym się pokazie.

 

 

Podczas takiej zabawy czas mija bardzo szybko, więc nim się wszyscy zorientowali minęła godzina wspólnego czarowania.
Dziękujemy iluzjiniście i wróżce za miłą atmosferę spotkania i ciekawe prezentacje swoich umiejętności.

Grudzień 2015

Akcja charytatywna "I Ty możesz zostać św. Mikołajem"

 Kolejna akcja charytatywna odbyła się w naszej  szkole w dn. 6-15 grudnia, którą zorganizowały  prowadzące SK PCK panie: A.Długosz i      B.Krawczyk. Do przeprowadzenia tej akcji  włączyła  się Firma POL-HUN z Koluszek -                                                                   Dziękujemy !!!.

Więcej w zakładce:
   Szkolne Koło PCK
Grudzień 2015


Świąteczne przygotowania w kl. I

„Kiedy gwiazdka jest już blisko, to się zwykle tak przydarza, 
że wiem o tym bez pytania i bez kalendarza.”.

Wiedzą o tym również uczniowie klasy I, którzy od kilku dni przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia ucząc się kolęd.  Z tej właśnie okazji zaprosili także swoje mamy do wspólnego wykonania ozdób. Dzieci z pomocą mam ozdabiały bombki, które w czasie Wigilii podarują swoim bliskim. Wspólne warsztaty zakończyły się sukcesem, czego dowodem są piękne bombki.

 

  

Mamom serdecznie dziękujemy za pomoc i wspólnie spędzony czas.


Grudzień 2015


Mikołajki

Grudzień wszystkim chyba kojarzy się z sympatycznym panem Mikołajem, który jak dotąd, nie zapomina o naszej szkole. I w tym roku pojawił się lecz nie sam - z kim? o tym w zakładce
     Rada Rodziców

Grudzień 2015


Tańczymy z Step Dance
Od kilku już spotkań uczniowie kl. I-III wytrwale pracują nad rozwijaniem swoich umiejetnosci tanecznych pod bacznym okiem prowadzącego zajęcia pana Krzysztofa Wegwerta dyrektora firmy Step Dance.
Zapał maluchów nie ustaje, póki co, więci trzymajmy kciuki za ich wytrwałość w ćwiczeniu tanecznych kroków.

więcej zdjęć  


Listopad 2015


Andrzejki, akcja "Góra grosza"  i "Sursum Corda"
Samorząd Uczniowski naszej szkoły aktywnie uczestniczy w szkolnym życiu organizując imprezy i przeprowadzając akcje, o których można przeczytać w zakładce -

 
 Samorząd Uczniowski

Listopad 2015


Zabawa historią w V klasie

Jak wiadomo nie od dziś, nauka połączona z zabawą przynosi najlepsze efekty,
a przyswojone w ten sposób fakty na długo pozostają w pamięci.
Uczniowie V klasy na lekcjach historii zgłębiają obecnie czasy epoki średniowiecza, kiedy to na ziemiach między Wisłą a Odrą kształtowało się państwo Piastów i powstawały pierwsze zorganizowane osady ludzkie.
W ramach dodatkowej pracy uczniowie przez miesiąc pracowali w grupach, planując, projektując i wykonując makiety średniowiecznych grodów.

 

 

Efekty pracy piątoklasistów podziwiamy wszyscy na zorganizowanej przez nich wystawie. Młodzi konstruktorzy pamiętali o obronnych elementach pierwszych osad, ich użytecznym położeniu, a swoje pomysły realizowali przy użyciu różnorodnych, często bardzo pomysłowych materiałów i przedmiotów.

 

Gratulujemy wspaniałych pomysłów, ciekawych rozwiązań i celujących ocen z historii, które niewątpliwie należały się naszym pasjonatom dawnych dziejów.


Listopad 2015


Święto Niepodległości
Dzień 11 listopada to Święto Niepodległości, które zawsze uroczyście obchodzome jest w naszej szkole. Tym razem trzecioklasiści, pod bacznym okiem wychowawczyni, przedstawili program poświęcony historycznym wydarzeniom niosącym Polsce niepodległość odzyskaną w 1918 roku, a ty samym przypomnieli wszystkim, iż odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach państwa polskiego.
Święto to, dla  polskiego narodu to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność – symbol wiary i zwycięstwa, dlatego w dniu 11 listopada 2011r. w Rokicinach odbyły się uroczyste Gminne Obchody Święta Niepodległości. Rozpoczęto mszą w kosciele parafialnym w Rokicinach, po której swój program zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Rokicinach, a nastepnie delegacja władz gminy, pod przewodnictwem pana Wójta Jerzego Rebzdy złożyła kwiaty przy kapliczce upamiętniającej pomordownych w obozach niemieckich mieszkańców gminy Rokiciny.
Szkoła w Łaznowie również uświetniła gminne obchody swoją obecnością z pocztem sztandarowym.

 

 

Oprawę muzyczną zapewniła Strażacka Orkiestra Dęta z Łaznowa.

Listopad 2015


Zaelektryzowani - "Czy to magia? Nie - to czysta nauka"

6 listopada w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja przyrody. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez dwóch animatorów. Jeden z nich wcielił się w postać mnicha - naukowca, który przekazywał uczniom wiedzę, drugi zaś w humorystyczną postać jaskiniowca. Niewątpliwym atutem spotkania były opowieści wzbogacone niezwykłymi eksperymentami i rekwizytami.

 

Ciekawym doświadczeniem dla uczniów była „płonąca dłoń", Ogień palił się na dłoni, ale jej nie poparzył. Była też „rakieta”, „wybuch wulkanu”,  wytwarzanie  wodoru i wiele innych eksperymentów. W trakcie pokazów uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie podstawy anatomii ludzkiego ciała oraz podstawowe funkcje życiowe.

 Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie i emocje. Wiedza zdobyta na bazie doświadczenia na długo pozostanie w pamięci.

więcej zdjęć  

Listopad 2015


Prelekcja o cyberprzemocy
5 listopada 2015 roku w szkole podstawowej w Łaznowie przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne dotyczące cyberprzemocy. W zajęciach uczestniczyła klasa czwarta, piąta i szósta, łącznie 45 uczniów. Warsztaty przeprowadziła pani Beata Zięba, reprezentująca firmę szkoleniową Nowe Horyzonty.
Warsztaty trwały po 90 minut, w trakcie ich trwania uczniowie pracowali indywidualnie, w grupach i zbiorowo. Na początku tworzyli definicje agresji i przemocy, następnie zapoznawali się z pojęciem cyberprzemocy, które część uczniów znała, dla pozostałych było czymś nowym.

 

 

Podczas tej części uczniowie dowiedzieli się, jakie są różnice między agresją i przemocą oraz w jakiej formie i za pomocą jakich środków objawia się cyberprzemoc. W dalszej części uczniowie tworzyli portret ofiary i sprawcy przemocy, zapoznawali się ze specyfiką przemocy w internecie. Ponadto uczniowie tworzyli zegar dobowy i zaznaczali czas, który poświęcają na wykonywanie poszczególnych czynności, w tym na korzystanie z mediów elektronicznych. Ostatnią częścią zajęć było ćwiczenie "Zamiast hejtować zacznij lajkować", w którym uczniowie pisali sobie wzajemnie miłe słowa, po czym czytali je na forum - analogicznie do sytuacji, gdy w internecie obraźliwe wpisy czyta również pewna grupa odbiorców, nie tylko sam poszkodowany.
Uczniowie klas 4-6 mają świadomość istnienia zjawiska agresji i przemocy, również przejawiających się w sieci, warsztaty pozwoliły posiadaną wiedzę usystematyzować oraz wzbogacić o nowe aspekty (np. konsekwencje, prawo, odpowiedzialność).
cleardot.gif


Listopad 2015


Wycieczka do Mikrokosmosu w Ujeździe
    W poniedziałek 2 listopada, uczniowie z klas I, IIa i IIb uczestniczyli w wycieczce do
   e. Wycieczka odbyła się w drugim terminie, ponieważ w pierwszym było zimno i padał deszcz. Tym razem pogoda dopisała. Podczas spaceru ścieżkami dydaktycznymi, uczniowie podziwiali  okazy ogromnych owadów i z zainteresowaniem wysłuchali ciekawych opowieści przewodnika o ich życiu i roli jaką odgrywają one w przyrodzie.

 

Prawie każdy z uczestników sfotografował się z gigantyczną rzeźbą owada, a dziewczynki z ukrytymi wśród roślin małymi rzeźbami nimf – kwiatowych duszków. Oprócz owadów dzieci oglądały różne  rzadkie rośliny, miały też okazję pochwalić się znajomością niektórych z nich.
 
 

Z ciekawością przyglądały się pływającym w stawie czarnym łabędziom i kolorowym kaczkom oraz bażantom. Dużą atrakcją  był plac zabaw, a najciekawsza okazała się zjeżdżalnia. Po powrocie do szkoły, na lekcji plastyki malowały  pamiątki - gipsowe odlewy owadów.

więcej zdjęć  

Listopad 2015


Plac zabaw - montaż pierwszych urządzeń
W dniu 30.10.2016r. rozpoczęto montaż pierwszych urządzeń na placu zabaw. Pracownicy Firmy NOVUM sprawnie zamontowali karuzelę, piaskownicę, huśtawkę sprężynową ważkę oraz huśtawkę równoważną. Przy wejściu wmontowano tablicę z regulaminem.

 

Jest to pierwsza częśc sprzętu gdyż na tyle wystarczyłośrodków finansowych, które przeznaczyły sołectwa Łaznowa i Kolonii Łaznów - razem kwotę 15 000 zł.
Serdecznie dziękujemy za zrozumienie potrzeb szkoły i wsparcie finansowe.

więcej zdjęć  

Pażdziernik 2015

Policja o bezpieczeństwie

Pan nadkom. R. Goszczyński, pani asp. sztab. H. Goszczyńska i pan sierż sł. S. Machalski w dniu 30 października 2015 roku odwiedzili naszą szkołę. Spotkali się z uczniami naszej szkoły i przeprowadzili pogadanki na tematy związane z bezpieczeństwem na terenie placówki i poza nią. Treści dostosowane były do wieku uczniów i ich potrzeb. Uczniowie naszej szkoły z zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniach, chętnie zadawali pytania, mieli też okazję poznać bliżej na czym polega służba w policji.

    

     

Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i rodzice dziękują za zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa naszych dzieci i liczą na dalszą współpracę.

Październik 2015


Pamięć o bohaterach, szacunek dla ich dokonań

,,Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać”. 

Słowa Jana Stanisława Jankowskiego są bardzo dobrze znane naszym najstarszym uczniom. Już nie beztroskie maluchy - chętnie i z dużym zaangażowaniem zadają coraz poważniejsze pytania o trudną przeszłość naszej Ojczyzny i ważne dokonania ludzi, którzy przez długie lata byli pomijani w oficjalnych przekazach społecznych. Z dużą satysfakcją obserwujemy takie patriotyczne zachowania. W związku ze zbliżającą się 97 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę i nadchodzącym Dniem Zadusznym uczniowie z klasy VI uporządkowali teren wokół łaznowskiego Pomnika Pamięci, który został wzniesiony w 1993r. przez Strażaków z OSP w Łaznowie. 

          

 Pamiątkowa tablica poświęcona jest wszystkim tym, którzy przez ponad wiek zaborów walczyli o niepodległą i suwerenną Polskę. Chwilą zadumy i symbolicznym światełkiem dzieci uczciły znanych i bezimiennych bohaterów. Wywołany przy obelisku temat znalazł też kontynuację na lekcji historii w klasie VI. To, czego dziś powinniśmy uczyć dzieci i młodzież, to poszanowanie narodowej przeszłości i pamięć o dokonaniach przodków.

Październik 2015Dbajmy o zdrowie
Dnia 29.X.2015r. gościliśmy w naszej szkole pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Tomaszowa Maz. p. Dorotę Ignasiak, która zajmuje się oświatą zdrowotną.
Więcej w zakładce    Szkolne Koło PCK
Październik 2015

Pamiętamy o tych, którzy walczyli o wolną Polskę

Koniec października jest okresem, w którym odwiedzamy groby najbliższych oraz osób znanych i zasłużonych dla kraju. Niemal każdy cmentarz w Polsce jest miejscem spoczynku bohaterów walczących i oddających życie za wolność i demokrację. Trzeba tylko rozejrzeć się i uważnie pochylić nad nagrobkami. Także na naszym łaznowskim cmentarzu spoczywają prochy bohaterów. Uczniowie naszej szkoły postanowili odszukać te mogiły i oddać hołd „Żołnierzom Niezłomnym” poprzez zawieszenie biało-czerwonej szarfy. 
Dzieci chwilą ciszy i krótką modlitwą uczciły pamięć młodych żołnierzy AK i ZWZ. Zapoznały się także z ich życiorysami. 
Są to:

1. Sierż. Wacław Szewczyk, ps. "Odrowąż", "Orkan", swoją działalność partyzancką rozpoczął w roku 1943. Przeszedł cały szlak bojowy 25 pułku pieszego Armii Krajowej, walczącego na ziemi piotrkowskiej i opoczyńskiej. Po rozwiązaniu Armii Krajowej walczył w ramach organizacji poakowskich - Wolność i Niezawisłość oraz Konspiracyjne Wojsko Polskie. Zginął 13 lipca 1946 roku w wieku 26 lat. Został zastrzelony w lesie przez agenta UB.
2. Stanisława Szewczyk, ps. "Plater", była członkiem Związku Walki Zbrojnej. Pochodziła z patriotycznej rodziny, jej ojciec i brat byli także zaangażowani w działalność konspiracyjną. Zmarła w szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim w niewyjaśnionych okolicznościach, w wieku 20 lat.
3. St. strzelec Mieczysław Sońta, ps. "Ryś" był żołnierzem 25 pułku pieszego Armii Krajowej. Zginął w jednej z pierwszych akcji bojowych pułku pod Kolonią Jawor koło Opoczna, w dniu 13 sierpnia 1944 roku, w wieku 19 lat. Poległ trafiony pociskiem w głowę.

Uczniowie uporządkowali także mogiłę-pomnik poświęconą osobom z okolicznych wsi zamordowanym w czasie II wojny światowej w niemieckich obozach i więzieniach. Dzieci złożyły wiązankę kwiatów i zapaliły znicze.

 

Hołd poległym oddały również klasy I - II składając kwiaty i lac znicze.

 

 

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !!!

Październik 2015


Wycieczka do Warszawy, czyli odwiedziny u warszawskiej Syrenki

Wywołać sztorm w szklance wody, ukryć się w kolorowej bańce mydlanej, zaznać pod stopami prawdziwego trzęsienia ziemi, czy wreszcie unieść się na latającym dywanie.
Te i dziesiątki innych niezwykłych  doznań można przeżyć w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Właśnie tam uczniowie klas IV- VI wybrali się 23.10.2015r.
W miejscu, gdzie nauka i zabawa łączą się w niekonwencjonalny, kreatywny sposób, i dziecko, i dorosły znajdzie coś interesującego dla siebie. 

 

 

Nasi uczniowie  odbyli w ,,Koperniku” niezwykłą lekcję wiedzy o tajemnicach świata, na którym żyjemy.  Wahadło Foucault'a, ruchome, interaktywne instalacje, zaskakujące multimedialne  pokazy, różnorodne laboratoria i planetarium  przybliżyły wielu małym odkrywcom skomplikowane prawa astronomii, fizyki  i chemii.

Pobyt w stolicy obfitował również  w artystyczne przeżycia. Oddech historii i pięknej warszawskiej przeszłości powiał na Starym Mieście, nowoczesność dumnie zaprezentowała wycieczkowiczom okazały Stadion Narodowy, a Królewskie Łazienki urzekły feerią jesiennych barw. 

   

Miłym dopełnieniem udanego dnia była łaskawa pogoda, która oszczędziła deszczu i zimnego wiatru. Była to bardzo ciekawa, pouczająca wycieczka, a warszawskie, zabawne wiewiórki zabawiły się z naszymi roześmianymi dziećmi  w chowanego wśród kolorowych, jesiennych drzew.  

więcej zdjęć  

Październik 2015


Lekcja historii

Nasza szkoła nawiązała współpracę z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.
W dniu 20 października pracownik IPN pan Artur
Ossowski przeprowadził z uczniami klas IV i VI zajęcia warsztatowe nt. „Wojna obronnej Polski w 1939 r.”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, brały aktywny udział w pracach tematycznych i układankach.

 

 

Ten niecodzienny sposób poznawania historii umożliwił zrozumienie trudnych zagadnień tragicznego dla Polski okresu początku II wojny światowej. Zdobyta przez uczniów wiedza pozwoli lepiej zrozumieć historię naszego narodu. Jak stwierdzili sami uczniowie, była to bardzo ciekawa lekcja historii.

Bardzo dziękujemy panu Ossowskiemu za przekazaną w przystępny sposób wiedzę. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się dalej rozwijać.

Październik 2015


Dzień Edukacji Narodowej i Ślubownie I klasy

W kalendarzu roku szkolnego jest wiele ważnych, czasem bardzo doniosłych dat. Wśród nich zawsze króluje dzień 14 października, w którym tradycyjnie obchodzone jest święto nazywane Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole święto to połączone jest już od wielu lat z uroczystym pasowaniem pierwszaków na pełnoprawnych uczniów.

 W tym roku uroczystość przygotowali najmłodsi i najstarsi uczniowie – przejęte doniosłą chwilą pierwszaki i niemniej zaabsorbowani swoją rolą szóstoklasiści. Nad całością czuwały panie wychowawczynie klasy I i VI- p. Barbara Krawczyk oraz p. Jolanta Pawelec. Ogromną rolę w organizacji święta mieli rodzice pierwszaków, którym należą się serdeczne gratulacje i podziękowania.

 

Szkoła w Łaznowie gościła tego dnia wielu dostojnych gości: Wójta Gminy Rokiciny
p. Jerzego Rebzdę, Księdza Proboszcza Stanisława Mendla, byłych dyrektorów naszej placówki- p. Elżbietę Senderecką i p. Ryszarda Gradowskiego, Radę Rodziców na czele
z p. Anną Ciupą, emerytowanych pracowników, rodziców i dziadków naszych uczniów.
Jest to bardzo miłe- nasza szkoła zawsze serdecznie wita wszystkich tych, którzy  odwiedzają jej mury i swoją obecnością uświetniają szkolne uroczystości.

 

Najważniejsi tego dnia byli oczywiście pierwszoklasiści, którzy pokazali, że przedszkolne umiejętności już dawno pozostawili za sobą, a teraz już wiele umieją, potrafią i zasługują na miano ucznia szkoły podstawowej. Dzieci pięknie i wzruszająco prezentowały swoje umiejętności, zasłużyły za gorące brawa.
Szóstoklasiści wyczarowali na scenie tajemniczą krainę Szkołolandię, w której panuje groźnie wyglądający, aczkolwiek szczerze kochający dzieci król Ołówkos wraz ze swoją małżonką i córką Kredeczką.  Dziękujemy naszym małym i dużym artystom za wspaniałe przedstawienie i przekazujemy dalej życzenia, które wybrzmiały z naszej sceny i są przeznaczone dla wszystkich  związanych na co dzień ze szkołą:

Kochani pedagodzy!

Miejcie siły na następne pracowite  miesiące

i niech was szanują te małe brzdące! 

Dzieci nie męczcie, dwój nie stawiajcie,

w dobrym zdrowiu  i uśmiechu nam tu bywajcie!

więcej zdjęć  

Pażdziernik 2015


Dzień na sportowo w Rokicinach
Dzień 11.10.2015r. to dzień, na który zaplanowano imprezy sportowe w Rokicinach. Niezbyt zprzyjająca pogoda spowodowała, iż na szkolnych boiskach pojawili się tylko ci najwytrwalsi sportowcy.
Pierwsza odbyła się Sztafeta o Puchar Wójta Gminy Rokiciny, w której uczestniczyli ucznioiwe szkół podstawowych z Łaznowa i Rokicin. Choć w niepełnych składach lecz odważnie uczniowie ruszyli do biegu z pałeczkami. Po zaciętym boju wygrała drużyna ze szkoły z Rokicin i odebrała puchar z rąk pana Wójta Gminy Rokiciny Jerzego Rebzdy.

 

Następnie do rywalizacji przystąpili siatkarze i tenisiści w klasie "open".

Gratulujemy zwycięzcom, a rodzicom uczniów ze szkoły w Łaznowie dziękujemy za przywiezienie swoich dzieci na zawody, mimo dużego chłodu.

Październik 2015


Rycerze średniowiecza
Żywa lekcja historii o rycerzach średniowiecza odbyła się w naszej szkole 6 października 2015r. Podczas niej uczniowie mogli zapoznać się z obyczajami okresu średniowiecza, uczestniczyli w pokazie walk rycerskich, poznawali również ówczesne zwyczaje.

 

 

Pokaz przynióśł wiele wrażeń i ciekawych informacji historycznych.
Kolejna fajna lekcja historii.

więcej zdjęć  

Październik 2015


W dyskotekowym klimacie

Pierwsze oceny już pojawiły się w dziennikach lekcyjnych. Pierwsze lektury w tym roku szkolnym już zostały szczęśliwie przeczytane. Pierwsze radości i troski szkolnego życia już doświadczyły wszystkich uczniów. Jednym słowem: wakacje’2015 odeszły już do świata miłych wspomnień i z tego względu nieodwołalnie należy brać się do solidnej nauki.
Samorząd Uczniowski dba o równowagę szkolnej codzienności- obok pracy powinien być czas na zabawę i beztroskę. Na dobry początek roku szkolnego 1.10.2015r. zorganizowaliśmy dyskotekę dla uczniów klas IV- VI.

 

Zabawa była bardzo wesoła i przeplatana konkursami i wspólnymi grami. Jeszcze raz utwierdziliśmy się w przekonaniu, że wspólna zabawa z przyjaciółmi swą atrakcyjnością przebija wszystko - nawet kilkugodzinne ślęczenie przed własnym komputerem.

 

Dbajcie o swoje oceny, nie dajcie się nadchodzącej jesiennej chandrze, codzienność znaczcie dużymi i małymi sukcesami!

Hej! Pozdrawiamy!

więcej zdjęć  

Październik 2015

Sprzątanie świata

W dniu 18.09.2015r., przy piękniej pogodzie wszyscy uczniowie, wraz z wychowawcami wyruszyli w teren, by w najblizszym otoczeniu pozbierać śmieci - te, które bez zastanowienia wyrzycają idący lub jadący ulicami ludzie.

 

Udział w akcji udawadnia, iż społeczności szkolnej nie jest obojętnym czystość srodowiska i otaczjacej nas przyrody.

więcej zdjęć  

Wrzesień 2015


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Szybko minął czas wspaniałych wakacji i 1 września 2015r, w poniedziałek,  wszyscy szczęśliwie stawili się do pracy w nowym roku szkolnym. Wszyscy to również sześciolatkowie, którzy rozpoczęli edukację jako pierwszoklasiści.
Życząc wszystkim wielu sukcesów i satysfakcji pan dyrektor Tomasz Wilk uznał nowy rok szkolny 2015/2016 za rozpoczęty.

Wrzesień 2015


Ogrodzenie placu zabaw - wakacje 2015
Tuż przed rozpoczęciem noego roku szkolnego zakończono prace nad budową ogrodzenia powstającego placu zabaw.
Rozpoczęto od przywiezienia ziemi, którą pracownicy Gminy Rokiciny rozplantowali dla wyrównania nawierzchni placu. Ci sami pracownicy usunęli podmurówkę po starym ogrodzeniu, od strony ulicy
- podziękowania dla pana Wójta Gminy Rokiciny Jerzego Rebzdy.
 

Następnie ruszyły prace wykonywane przez firmę Europłot, w wyniku których powstało nowe ogrodzenie.

 

Mamy nadzieję, iż dzięki wsparciu społeczności lokalnych systematycznie będziemy zagospodarowywać orgodzony teren sprzętem zabawowym dla dzieci i siłowni dla dososłych.

więcej zdjęć  

Lipiec 2015


Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
:: Samorząd  Uczniowski:: Samorząd  Uczniowski
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl