SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
    ..:: ruszamy ::..
 
» Z ŻYCIA SZKOŁY »

Poprzedni rok szkolny - w zakładce Archiwum


Wydarzenia zarejestrowane okiem aparatu.

2016/2017 - I półrocze

-II półrocze >>
25 Finał WOŚP w naszej szkole

15 stycznia uczniowie naszej szkoły pod opieką pedagoga szkolnego- Doroty Karp po raz drugi  wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, zbierając pieniądze i rozdając czerwone serduszka. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza – Stanisława Mendla -kwestowaliśmy bezpośrednio po mszach świętych. Zbiórkę przeprowadziliśmy również pod kościołem w Rokicinach, za co serdecznie dziękujemy oraz przed sklepem „Biedronka” w Rokicinach-Kolonii. Ponadto podczas 25 finału WOŚP na terenie naszej szkoły odbywały się licytacje, kiermasz rękodzieła, tj .prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły na tę okoliczność. Dzieci, które odwiedziły naszą szkołę mogły wziąć udział w zabawie z niespodzianką, wszystkich  przybyłych gości  zapraszała „Kawiarenka” na pyszne ciasto i gorącą kawę  czy herbatę.  

 

 

Na koniec dnia najwytrwalsi wolontariusze z opiekunami i  Dorotą Karp- pedagogiem/ opiekunem udali się do sztabu WOŚP w Koluszkach, gdzie rozliczyli swoje puszki,  uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych przez jednostki staży pożarnej i w zakończeniu akcji- tzw. „światełku do nieba”. Cała akcja niesamowicie zaangażowała społeczność szkolną, była też niewątpliwie doskonałym przykładem dobroczynności i integracji lokalnej. 

 

W sumie zebraliśmy 5102,48zł, dziękujemy za każdy dar serca.

Podczas 25 finału WOŚP kwestowali wolontariusze:

Dorota Karp, Barbara Krawczyk, Karol Karp - opiekunowie,
Julia Karp – zerówka,
Natalia Ciupa- kl. III ,
Mateusz Karp, Jakub Sadowski, Julia Ziętek- kl. IV,
Natalia Staszek, Weronika Robak – kl. V,
Kamila Comporek, Wiktoria Jachymczak, Dawid Ciupa, Kacper Persanowski, Kacper Kwiatkowski, Dagmara Felczak, Kinga Stefańczyk - kl. VI.

 

Dziękuję wolontariuszom za wielkie zaangażowanie, radzie pedagogicznej za pomoc w przygotowaniu całej akcji, szczególnie za pomoc w wykonaniu z dziećmi pięknych, tematycznych rękodzieł na tę okoliczność, dzieciom i ich wspaniałym rodzicom za zorganizowanie „Kawiarenki”, Pani Barbarze Krawczyk za wielkie serce okazane podczas przygotowań i nieocenione wsparcie w dniu 25 finału WOŚP, Panu dyrektorowi za  wsparcie, pomoc i zaangażowanie, Panu Komendantowi Posterunku Policji w Rokicinach i funkcjonariuszom Policji, szczególnie zaś Panu Dzielnicowemu za troskę i dbałość o bezpieczny przebieg akcji, rodzicom i gościom biorącym czynny udział w naszych licytacjach oraz wszystkim uczniom, rodzicom zaangażowanym w  przygotowanie tej akcji.
 Bez Państwa wielkiego serca i pomocy ten wspaniały 25 finał WOŚP nie byłby możliwy.

Z wyrazami uznania
Dorota Karp- pedagog szkolny

Styczeń 2017


Choinka Noworoczna
Czas pracy w pierwszym półroczu roku szkolnego dobiegł końca. Podsumowaniem jak co roku jest wspólna zabawa na imprezie choinkowej, która dzięki uprzejmości OSP w Łaznowie odbyła się na sali w strażnicy.
Wspólną zabawę oraz przygotowany przez rodziców uczniów poczęstunek urozmaicił pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez druhów strażaków z Łaznowa. Wielu uczniów mogło przypomnieć sobie jak pomóc poszkodowanemu, wykonując sztuczne oddychanie wykorzystując fantomy czy sprawdzić na własnej skórze jak wygląda i czuje się transportowany na noszach poszkodowany.
Zabawy i wspólnych nowych doświadczeń było wiele.

 

 

Podziękowania dla strażaków za poświęcony czas i wytrwałość w prowadzeniu pokazu oraz dla rodziców za pomoc w przygotowaniach choinki.

Wszyscy po zakończonej zabawie wsiedli do autobusów szkolnych i pojechali na zasłużone ferie zimowe.
Życzymy wspaniałych ferii.
więcej zdjęć  
Styczeń 2017


Jasełkowo i wigilijnie
W ostatnim dniu pobytu w szkole przed świętami Bożego Narodzenia tradycyjne w naszej szkole odbyły się jasełka wystawione tym razem przez uczniów klasy II. Program przygotowany pod kierunkiem pani Barbary Muchy i Barbary Krawczyk, wspólnie z całą społecznością szkolną oglądał pan Wójt Gminy Rokiciny Jerzy Rebzda i zaproszeni goście.
Występ uświetniły śpiewane kolędy i pastorałki, które wprowadziły nas w nastrój bożonarodzeniowy. Jak zawsze artyści czyli drugoklasiści z pełnym zaangażowaniem grali przydzielone im role. Wszyscy ogladający nagrodzili występujących wielkimi brawami.

 

W dalszej części spotkania podsumowując prace mijającego roku ogłoszono wyniki konkursu ekologicznego "Wiem co robić z odpadami", przygotowanego przez pania Teresę Indrzejczyk. Zwycięzców - uczniów klasy szóstej nagrodził obecny na spotkaniu pan Wójt Jerzy Rebzda wręczając super aparat fotograficzny. Wszystkim za udział w konkursie wręczono drobne upominki.

 

Kolejnym upominkiem, płynącym z serca całej społeczności szkolnej było przekazanie dla Krzysia Kusidła, zebranej w charytatywnym kiermaszu szkolnym, przygotowanym przez panią Urszulę mazur-Stasiak, kwoty ponad 1000 zł, którą przelano na wskazane konto. Przelew odebrała, z rąk dyrektora szkoły mama Krzysztofa składając podziękowania i serdeczne świąteczne życzenia.
Zbliżając się do końca jasełkowego spotkania głos zabrał także pan Wójt składając serdeczne życzenia, do których przyłączył się dyrektor szkoły Tomasz Wilk oraz uczniowie z Samorządu Szkolnego z nadzieją na dobry Nowy Rok 2017.
więcej zdjęć  
Grudzień 2016


Z Policją o bezpieczeństwie

W dniu 16 grudnia 2016r społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Łaznowie gościła zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Marka Długosza.
Specjalny gość przyjechał do szkoły przypomnieć naszym uczniom o zasadach bezpiecznej zabawy podczas przerwy świątecznej i zbliżających się ferii zimowych.  Podkom. Marek Długosz rozmawiał z dziećmi o zachowaniu na drodze, chroniącym nasze zdrowie i życie, o zachowaniu rozsądku podczas zabaw zimowych ( uwrażliwiając dzieci na ryzyko zabaw na dzikich lodowiskach, szczególnie bez opieki dorosłych). 

 

 

Ważnym wątkiem podjętym przez naszego gościa, było zwrócenie uwagi na pozorną anonimowość w sieci i przetwarzanie danych osobowych. Podkreślenie, że nieprzemyślane, przykre słowa skierowane do drugiej osoby za pomocą komunikatorów czy sms-ów nie pozostają obojętne. Bardzo dziękujemy Panu Markowi Długoszowi, że mimo rozlicznych obowiązków poświęcił swój czas naszym dzieciom.

Grudzień 2016


Klasa IV w Zakościelu

Święta tuz, tuż,… Porządki, zakupy, marzenia o prezentach. A czy zastanawiamy się  skąd się to wszystko bierze? Kto spowodował to wszystko? Uczniowie klasy czwartej postanowili wyruszyć w „Podróż do Betlejem”, żeby się o tym przekonać. Mogli to sprawdzić w Zakościelu.  Przekonajcie się co zobaczyli.

więcej zdjęć  

Grudzień 2016


Lekcja plastyki w kl. VI
Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy Święty Mikołaj rozdaje dzieciom  gwiazdkowe prezenty.  Jest to również czas spotkań wigilijnych, składania życzeń, dzielenia się opłatkiem, szkolnych jasełek.  Ten piękny zwyczaj kultywowany jest też w naszej szkole.
Jak co roku w grudniu na lekcjach plastyki  uczniowie szóstej klasy pod kierunkiem nauczycielki  p. Marii Gradowskiej przygotowali nietuzinkowe, samodzielnie wykonane prezenty dla swoich nauczycieli, pracowników obsługi, zaproszonych przez Dyrektora gości - byłych pracowników szkoły oraz przedstawicieli samorządu.


 

 

Prezenty świąteczne, nieodłączny element gwiazdkowej tradycji, wykonywane na lekcjach plastyki to wyraz bezinteresownej życzliwości płynącej z głębi serca. Tworząc je uczniowie poznają nowe techniki plastyczne. Tym razem były to dzwonki z drewnianych wiórów zdobione brokatem.

Upominki z życzeniami od uczniów były ozdobą wigilijnego stołu i wzbudziły  u obdarowanych powszechny zachwyt. 

więcej zdjęć  

Grudzień 2016

"Pełna miska dla schroniska"

W dniu 8 grudnia 2016r. Szkolne Koło PCK podsumowało ogłoszoną w listopadzie akcją charytatywną „Pełna miska dla schroniska”. W tym roku zbieraliśmy dary dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomaszowie Maz. 

Więcej w zakładce      :: Szkolne Koło PCK          


Grudzień 2016

Mikołajki

"Kiedy za oknami w śniegu zasną drzewa,

kiedy nad polami wiatr o zimie śpiewa,
przyjedź do nas Mikołaju..."

Śniegu co prawda jeszcze nie napadało, ale Mikołaj jak zawsze odwiedził naszą szkołę, tym razem wspólnie z panem Wójtem Gminy Rokiciny Jerzym Rebzdą.
Wszyscy uczniowie jak zawsze zadowoleni kiedy szkołę odwiedzają tacy wspaniali goście.
Szczególnie mikołajkowo było w klasach I i II. Pierwszaki w rewanżu za halloweenowe zabawy zaprosiły do siebie drugoklasistów. Pierwsza część dnia upłynęła na zmaganiach sportowych. Uczniowie podzieleni na trzy grupy wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Sprawnościowym. Wyścigi mikołajowych zaprzęgów, bieg przez zaspy, to tylko niektóre wyzwania, z którymi musieli zmierzyć się kandydaci na pomocników Świętego. 

 

Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Na zmęczonych uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek przegotowany przez rodziców (szczególne podziękowania dla p. Agnieszki Sońty). Po nim odbył się konkurs na najładniejszą kolorowankę z wizerunkiem św. Mikołaja. Dzieci same wyłoniły zwycięzców. Zostali nimi Iza Golińska, Dawid Malinowski i Piotr Kocięba. Kolejną atrakcją było ozdabianie kolorowym lukrem pierniczków. Tę niespodziankę przygotowała mama Piotrusia z kl. II, pani Kusideł. 

   

Wspólna zabawa zakończyła się podsumowaniem konkursów sportowych i pamiątkowymi zdjęciami. Było super!!!

Z mikołajkowymi niespodziankami Mikołaj wraz ze Śnieżynką odwiedził wszystkich uczniów
i życzył im wspaniałych świąt, zimowych przygód oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Podziękowania dla Mikołaja i rodziców.      

więcej zdjęć  

Grudzień 2016


Zabawa  andrzejkowa

Jak podają mądre źródła wiedzy andrzejki to wieczór wróżb odprawianych każdego roku w nocy z 29 na 30 listopada - w wigilię świętego Andrzeja - patrona Szkocji, Grecji i Rosji.
W polskiej tradycji moment ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich, hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
Trzeba przyznać, iż na ,,imprezie u św. Andrzeja” nasi uczniowie nie spotkali się dokładnie w tym jedynym w roku, magicznym dniu, ale ……  absolutnie to nikomu nie przeszkadzało.
Z małym przymrużeniem oka Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy i tradycyjnych wróżb, przygotowanych przez uczniów VI klasy.

 

 

Była to dobra chwila na odłożenie na chwilę książek i zeszytów i pożeglowanie na skrzydłach wyobraźni ku bajecznej przyszłości,  którą zapewniały werbalizowane wróżby i przepowiednie.
I młodsze dzieci, i starszaki bawiły się doskonale. Jak zwykle nie zabrakło konkursów, wspólnych zabaw i tanecznych popisów. W tym aspekcie przodowali starsi uczniowie.
Serdecznie dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie udanej szkolnej imprezy. 

więcej zdjęć  

Listopad 2016


Wycieczka kl. IV-VI

Dnia 25 listopada klasy IV-VI wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Plan wycieczki otwierałą sztuka teatralna w Teatrze Małym w Manufakturze. Zarówno "Ania z Zielonego Wzgórza" jak również sama kameralna atmosfera  teatru wywarła na uczniach piorunujące wrażenie. Dzieci wychodziły z teartu poprostu zachwycone. Drugim punktem wycieczki było eksperymentarium, które pokazało uczniom jaką przednią zabawą może być fizyka. 

 

Po naprawde "zakręconej" przeprawie przez kosmiczny tunel dzieci spędziły pół godziny pod okiem instruktora pokazującego min jak działa siła odśrodkowa czy tłumaczącego prawa wyporności. Kolejne dwa kwadranse to samodzielne eksplorowanie eksperymentarium przez dzieci. Okazało się, że 60 minut to naprawdę mało żeby doświadczyć fizyki "z pierwszej ręki". 
Mamy nadzieję, że dyrektor weźmie to pod uwagę planując plan zajęć na przyszły rok szkolny...

więcej zdjęć  

Listopad 2016


Rocznica Święta Niepodległości w szkole

W rocznicę Święta Niepodlegości uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowują program przypominjący nam o ważności i kolejnej rocznicy dnia
11 listopada. Tym razem to uczniowie klas IIIa i IIIb, pod kierunkiem nauczycieli wychowawców D.Wilk i M.Gradowskiej wprowadzili nas w czas miniony trudny dla Polski.
We wspaniale przygotowanej scenerii apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewniem hymnu.

 

 

W dalszej części uczniowie klas trzecich zaprezentowali  program slowno muzyczny mówiący o toku wydarzeń wielu lat polskiej niewoli, aż do odzyskania upragnionej, nieodzownej narodowi polskiemu niepodległości. W jednej z części programu wszyscy oglądający otrzymali tekst kilku pieśni żolnierskich i wspólnie z artystami odśpiewali wiązankę tychże utworów.
Wszystko to odbyło się w dostojnym, patriotycznym nastroju.

więcej zdjęć                                  

Listopad 2016

Gminne obchody Święta Niepodległości

Dzień 11 listopada to data szczególna dla każdego Polaka. Przywodzi na myśl, rozumując kategoriami historycznymi, całkiem nieodległe nam czasy, kiedy to nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała wolność i suwerenność. Na pamiątkę tamtych wydarzeń dziś Święto Niepodległości jest wyjątkową chwilą – świętem całego narodu polskiego, celebrowanym w końcu z należytym szacunkiem i wdzięcznością wobec dokonań przeszłych pokoleń.
Zgodnie z tradycją, jak co roku, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z panem Dyrektorem T. Wilkiem i opiekunem -  panią J. Pawelec uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Rokicinach. 
Reprezentując całą szkolną społeczność, uczniowie VI klasy ponieśli sztandar szkoły  i uczestniczyli w mszy świętej koncelebrowanej w intencji Ojczyzny przez księdza infułata Józefa Fijałkowskiego.
Po nabożeństwie nastąpiły uroczystości, którym przewodził Wójt Gminy Rokiciny-Jerzy Rebzda.

 

 

Nasi uczniowie wraz z Dyrektorem złożyli symboliczne kwiaty przed kapliczką upamiętniającą mieszkańców Gminy Rokiciny, którzy podczas II wojny światowej zostali wymordowani przez niemieckiego okupanta.

Listopad 2016

Tajemnicze spotkanie

3 listopada 2016r. miał być dniem pełnym niespodzianek, związanych z halloweenowymi zabawami. Pomysł na takie tajemnicze spotkanie miały uczennice z klasy II – Julia Błoch, Nina Duła i Agata Glonek, które przygotowały cały program i zadbały o niezbędne rekwizyty. Na spotkanie oprócz uczniów klasy II zaproszono koleżanki i kolegów z klasy I wraz z wychowawczynią, a także pana dyrektora Tomasza Wilka i nauczyciela
j. angielskiego pana Dawida Piątka.  Po przybyciu gości, prowadzące rozdały uczniom piękne maski – dyni dla dziewczynek i pająka dla chłopców, po czym rozpoczęto zabawę.

 

W czasie spotkania przewidziano wiele atrakcji: poszukiwanie ukrytych literek i tworzenie hasła, wysłuchanie bajki o odważnej Ninie napisanej przez prowadzące, konkurs plastyczny na portret ducha, malowanie dłoni, kalambury i tańce. Wszystkie zabawy uczniom umilał słodki poczęstunek. Wspólne dwie godziny minęły bardzo szybko a o tym, że zabawa się podobała świadczyły roześmiane buzie uczestników.

Wielkie gratulacje za pomysł na wspólną zabawę dla uczennic z klasy II.

Serdecznie dziękujemy panu Arkadiuszowi Dule za piękne maski.

więcej zdjęć  

Listopad 2016


Pamiętamy !

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy V zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. Dzieci pamiętały także o żołnierzach niemieckich i rosyjskich, który polegli w okolicach Łaznowa w czasie I wojny światowej. Ich symboliczna mogiła znajduje się na łaznowskim cmentarzu.

 

   

Miejscem szczególnym dla lokalnej społeczności jest mogiła-pomnik upamiętniająca ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych z czasów II wojny światowej. Pamiętamy także o Żołnierzach Wyklętych – młodych bohaterach, członkach AK i ZWZ, którzy oddali życie za ojczyznę. Odwiedziliśmy groby: Stanisława Szewczyka ps. „Odrowąż”, „Orkan”, Mieczysława Sońty ps. „Ryś” i Stanisławy Szewczyk ps.  „Plater”. Oddajemy im hołd oraz wszystkim znanym i nieznanym bohaterom walczącym o wolną Polskę na przestrzeni wieków.

Październik 2016


Halloween
Piątkowy wieczór 28 października był wieczorem pamiętnym. Tego dnia bowiem w naszej szkole odbyła się dyskoteka Halloweenowa dla klas 4-6. Uczestnicy zjawili się dość licznie a sala gimnastyczna, zaaranżowana uprzednio przez klasę VI na miejsce imprezy wypełniło się dobrym humorem, tańcem i przepięknymi strojami, w większości przygotowanymi własnoręcznie. 

Prócz tańca uczniowie mieli możliwość brać udział w licznych grach i zabawach, z których część potrafiła nie raz zmrozić krew w żyłach. Ostatecznie każdy do domu wrócił jednak w jednym kawałku, zdrowy i zadowolony. Nad przebiegiem uroczystości czuwał Samorząd Szkolny jak również dwójka opiekunów – pan Dawid Piątek i pani Dorota Karp.

Więcej w zakładce    :: Samorząd  Uczniowski         

Październik 2016


"Jestem Eko..."

W październiku na szkolnym korytarzu zagościła jesień, przynosząc piękne kolorowe liście. A stało się to dzięki wystawie, której autorami byli uczniowie klasy II. Tytuł wystawy brzmiał: „Czy znasz te drzewa?”.
Uczniowie podsumowując cykl zajęć o lesie,  wzięli również udział w projekcie prowadzonym przez świetlicę szkolną pod nazwą „Jestem Eko…” i wykonały piękne zielniki. Wykazały się obszerną wiedzą na temat drzew rosnących w naszej okolicy, a nawet w strefie śródziemnomorskiej. Wszystkie zielniki zostały wykonane bardzo starannie, pomysłowo i zasługują na najwyższe uznanie.

Prace były z zainteresowaniem oglądane i podziwiane przez wszystkich uczniów.

więcej zdjęć  

Październik 2016


Październik Miesiącem Biblioteki Szkolnej

Uczniowie klasy czwartej naszej szkoły przygotowali apel szkolny  z racji święta biblioteki szkolnej.

Prezentowali na nim scenki, których tematem było wypożyczanie książek, ich poszanowanie przez czytelników oraz prawidłowe zachowanie w bibliotece.

Więcej w zakładce  
  :: Biblioteka            
Październik 2016


Wycieczka uczniów kl. V i VI do Łodzi
Wakacyjny odpoczynek już dawno za nami, rok szkolny rozsiadł się wygodnie w uczniowskich ławkach na dobre – pora na solidną i pilną naukę. Nie musi się ona jednak odbywać wyłącznie w szkolnej sali. Najciekawsze są przecież te lekcje, które łączą w sobie nową wiedzę z bezpośrednim działaniem i nabywaniem doświadczenia w kontakcie z otaczającym światem.
Przekonali się o tym uczniowie klasy V i VI, którzy 26 października wyruszyli na wycieczkę do Łodzi-miasta, które z racji bliskiego położenia wpisuje się w naszą małą ojczyznę.  
Wyjazd zorganizowała pani Jolanta Pawelec, zapewniając uczniom wyjątkową lekcję historii w terenie.

Łódź pokazała dzieciom wiele wcześniej nieznanych im twarzy: od dawnej - pełnej bolesnych doświadczeń II wojny światowej, ale również nostalgii za utraconą fabrykancką rzeczywistością po bardzo współczesne, imponujące, XXI-wieczne oblicze.
Z satysfakcją należy stwierdzić, iż miasto powitało naszych turystów piękną, październikową pogodą. Ciepłe promyki słońca, feeria kolorów na drzewach i krzewach pokazały, jak piękna i zachwycająca potrafi być polska jesień.
Wędrówka po łódzkiej metropolii rozpoczęła się od sięgnięcia do korzeni: pomnik Rajmunda Rembielińskiego, który był głównym pomysłodawcą utworzenia okręgu przemysłu włókienniczego w okolicy Łodzi, tzw. Biała Fabryka i Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej przeniosły uczniów do dawnej, fabrykanckiej, industrialnej Łodzi.

 

Tematykę tę dopełnił ultranowoczesny pokaz multimedialny, jaki dzieci obejrzały w podziemiach Bazyliki archikatedralnej św. Stanisława Kostki. 30-minutowy film traktował o Łodzi jako mieście, które od samego początku swego istnienia było aglomeracją   wielokulturową i wielowyznaniową, w której w przyjaznej symbiozie żyły ze sobą różnorodne narodowości. Pod łódzkim niebem przez całe dziesięciolecia współistniały kościoły, zbory, cerkwie i synagogi, tworząc niepowtarzalny koloryt miasta.

       

Niepowtarzalny klimat odczuli wszyscy podczas spaceru po cmentarzu żydowskim przy ulicy Brackiej. Przeszłość zaklęta w kamieniu, wiele wyjątkowych mogił m.in. imponujące mauzoleum Izraela Poznańskiego, grób rodziców Juliana Tuwima i  Artura Rubinsteina wywarły na uczniach niezapomniane wrażenie. Niektóre nagrobki to prawdziwe dzieła sztuki.
Refleksja i zaduma nad tragizmem II wojny światowej towarzyszyły naszym wycieczkowiczom w Mauzoleum i muzeum na Radogoszczu, które znajduje się w miejscu dawnego ,,Rozszerzonego Więzienia Policyjnego”- ,,Radegast”. Jest to bardzo wyjątkowe miejsce, w którym w 1945 r. rozegrała się największa zbrodnia ludobójstwa dokonana na obszarze Polski pomiędzy Bugiem i Odrą podczas działań frontowych w 1945 r.

      

Turystyczne wrażenia tego dnia obfitowały również w wesołe chwile, przeplatane szczerym zdumieniem i zachwytem. Takie uczucia obudziło Muzeum Kanału, popularnie nazywane w Łodzi ,,Dętką” oraz obserwacja z punku widokowego nowego kompleksu Dworca Fabrycznego, który już niebawem zostanie udostępniony podróżnym. Miejsce to zachwyca rozmachem oraz nowoczesną myślą technologiczną. Z pewnością będzie prawdziwą dumą łodzian.

Reasumując, należy stwierdzić, iż wycieczka była bardzo udana, a uczniowie mieli możliwość zdobyć cenną wiedzę nt. swojej małej ojczyzny.  

więcej zdjęć  

Październik 2016

Maluchy pamiętają !

Zbliża się Święto Zmarłych i 98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

W związku z tymi wydarzeniami uczniowie klasy II udali się pod łaznowski Pomnik Pamięci, aby kwiatami, światłami zniczy i minutą ciszy uczcić bohaterów, którzy walczyli o wolną Polskę.
 

Październik 2016


Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

W dniu 26 października 2016r. w Zespole Szkół  nr 8 w Tomaszowie Maz. odbyła się XI edycja „Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie” na etapie powiatowym dla uczniów klas II organizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. Celem konkursu była poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w szkole i poza nią oraz propagowanie zasad fair play podczas rywalizacji sportowej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Nina Duła i Piotr Kocięba, którzy na etapie szkolnym pokonali swoich rówieśników i osiągnęli najlepsze wyniki. 

 

W Tomaszowie, gdzie rywalizowali z 21 drużynami, wykazali się także świetną znajomością wiedzy o bezpieczeństwie – na wszystkie pytania testu odpowiedzieli poprawnie oraz wspaniale dali sobie radę z ośmioelementowym torem przeszkód. 

 

W oczekiwaniu na wyniki dzieci obejrzały film dotyczący zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie wiejskim przygotowany przez pracowników KRUS. Na zakończenie ogłoszono wyniki. Nasi uczniowie zajęli IV miejsce a od podium dzieliły ich sekundy. Nina i Piotr wrócili do szkoły z nagrodami oraz pełni wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia.

   

Gratulujemy naszym uczniom, a zwycięzcom życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim.


Październik 2016


Dzień Edukacji Narodowej

W przededniu Dnia Edukacji Narodowej, tj. 13 października 2016r. całą społeczność szkolna zebrała się na uroczystym apelu który miał, można by rzec, swoje gwiazdy. Pierwszą grupą na czerwonym dywanie byli pierwszoklasiści, którzy to właśnie w ten dzień weszli oficjalnie w szeregi uczniowskie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łaznowie. To wszytko za sprawą pasowania na ucznia klasy pierwszej, którego to oczywiście jak przystało dokonał podczas oficjalnego ślubowania Pan dyrektor szkoły Tomasz Wilk. 

 

Świadkami imponującego występu pierwszaków (nadzorowanego przez panią wychowawczynię Agnieszkę Długosz) byli, prócz społeczności szkolnej oczywiście, zaproszeni goście,wsród których wymienić należy panią Sekretarz Gminy Bożenę Bykowską reprezentującą Wójta Gminy Rokiciny jak również księdza proboszcza i emerytowanych pracowników szkoły.
W drugiej
części akademii uczniowie klasy szóstej na czele z Samorządem Uczniowskim, pod kierunkiem Pana Dawida Piątka, uhonorowali wszystkich pracowników szkoły podkreślając wysiłek jaki trzeba nieustannie wkładać w to, aby szkoła zawsze funcjonowała jak należy i spełniała swoją rolę. Na dowód tej wdzięczności, całej społeczności nauczycielskiej,wraz z obsługą wręczone zostały ręcznie zrobione Oskary, przyznane w 14 różnych kategoriach. Okazało się, że każdy wnosi do edukacji jakąś część, która nie uszła uwadze uczniów.

 

W trakcie uroczystości głos zabrała także pani Bożena Bykowska gratulując pierwszakom nominacji i życząc im wszystkiego najlepszego na uczniowskiej drodze, a wszystkim zgromadzonym złożyła życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Do życzeń tych przyłączyli się także rodzice, w imieniu których głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Ciupa.


Październik 2016


Jubileusz 100-lecia Orkiestry Detej OSP w Łaznowie

Bez zbytniej przesady można powiedzieć, że Ochotnicza Straż Pożarna to duma i chluba mieszkańców Łaznowa. Już od wielu lat, z racji zajęć starszych braci czy ojców, nasi uczniowie bezpośrednio interesują się pracą strażaków, biorą udział w konkursach wiedzy o pożarnictwie, a nawet uczestniczą w wielu pokazach i codziennych pracach  druhów z OSP.
Z tych wszystkich względów każde święto łaznowskiej straży to bardzo ważne chwile dla naszej szkolnej społeczności.
9 października 2016r. niezwykle uroczyście celebrowano 100-lecie istnienia orkiestry działającej przy OSP w Łaznowie. W obchodach tej pięknej rocznicy wzięli udział również nasi uczniowie, którzy przedstawili zebranym gościom montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani Jolanty Pawelec.

 

Razem z uczniami naszej szkoły wystąpiła Katarzyna Piekarska – uczennica Szkoły Podstawowej w Rokicinach. Wybrzmiały słowa podziwu i uznania dla bardzo niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaków, wyśpiewano niezaprzeczalne atuty i zalety strażackiej służby. Na koniec uczniowskiego występu dzieci przekazały druhom szczere życzenia:

,,Za strażacką służbę tysiące uśmiechów ślemy.

Swoją wdzięczność przekazać Wam chcemy!
Podziw, szacunek dla strażaków  mamy.
Z całego serca Was podziwiamy!!”

Wszystkim łaznowskim strażakom dziękujemy za służbę i poświęcenie pokazywane każdego dnia. Członkom strażackiej orkiestry gratulujemy imponującego jubileuszu i życzymy kolejnych 100 lat pięknego grania.

Więcej szczegółów na stronie     OSP Łaznów    

Październik 2016
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
W dniu 29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001r. Uczniowie wszystkich klas głośno czytali wybrane książki bądź inne teksty literackie.

Więcej w zakładce         Biblioteka

Wrzesień 2016


Nasza szkoła czyta przedszkolakom

  Dnia 20 września, czyli w Dniu Przedszkolaka uczniowie naszej szkoły pod opieką pani pedagog rozpoczęli akcję „Nasza szkoła czyta przedszkolakom”. Celem tego działania jest zachęcenie do czytania książek oraz integracja pomiędzy uczniami szkoły, a dziećmi z przedszkola. Mam nadzieję, że ułatwi to w przyszłości adaptację najmłodszych uczniów w szkole, a starsi koledzy i koleżanki ze szkoły czytając maluszkom wzmacniają poczucie własnej wartości, konfrontują się ze stresem wobec publicznego występu i pokazują, że czytanie  wcale nie jest  trudne. Przekazując zalety czytania korzystamy ze złotej listy książek polecanych przez Fundację „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom”.

 

 

Dziękuję jednocześnie wszystkim, którzy do tej pory czytali przedszkolakom
i  zachęcam do włączenia się do akcji. Wspólne czytanie potrwa aż do wakacji
i będzie się odbywać we wtorki, więc na pewno każdy ochotnik będzie miał szansę na sprawdzenie się w roli lektora.

Czytali:

Julia Stankiewicz i Julia Kręzel,
Hanna Ciepłucha, Julia Ziętek i Mateusz Karp,
Amelia Szymczak i Julia Derach,
Wiktoria Wróbel i Kamila Glinka

                                                                                Pedagog szkolny

Wrzesień 2016


Wycieczka kl. I-III do Łasku
   27 września przywitał nas piękną słoneczną pogodą. Cieszyli się z tego uczniowie klas I-III, którzy wraz z wychowawczyniami wyruszali na wycieczkę. Miejscem,  do którego zmierzali była 32 Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Po godzinnej podróży, w jednostce wojskowej czekali na nas pan przewodnik i st.chor.szt. Mariusz Błoch. Najpierw panowie zaprowadzili nas do strażnicy.

 

Oglądaliśmy tam wyposażenie wozu strażackiego, przymierzaliśmy strażacki hełm i mundur. Byliśmy również świadkami pokazowego strażackiego alarmu, w czasie którego strażacy sprawnie zjeżdżali po metalowej rurze i pędzili do wozu, aby na koniec zaprezentować moc armatek wodnych. Następnie oglądaliśmy samoloty znajdujące się w kolekcji Stowarzyszenia Entuzjastów Lotnictwa „Grupy Archeo”. Były tam MiG-i, TS Iskry, Biesy, Su -22 , Mi – 2.

 

 Każdy mógł obejrzeć samoloty z bliska, dotknąć ich skrzydeł i kadłuba, aby na koniec choć na chwilę poczuć się pilotem zasiadając za sterami  śmigłowca. Na zakończenie naszego pobytu w jednostce weszliśmy do jednego z hangarów, w którym były wielozadaniowe  samoloty F- 16 używane w lotnictwie bojowym Sił Powietrznych.

 To co zobaczyliśmy w jednostce na długo zostanie w naszej pamięci a już dziś niejeden z chłopców marzy o zawodzie pilota czy strażaka.

Składamy serdeczne podziękowania st.chor.szt. Mariuszowi Błochowi za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

więcej zdjęć  

Wrzesień 2016


Wrzesień miesiącem pamięci narodowej

Wrzesień jest miesiącem, który w polskiej historii zapisał się wieloma tragicznymi wydarzeniami XX wieku. Wybuch II wojny światowej i sowiecka agresja już od początku kampanii wrześniowej pochłonęły wiele tysięcy ofiar. Już w pierwszych tygodniach września 1939 r. polscy żołnierze wykazali się niespotykanym heroizmem i odwagą, odpierając silniejsze ataki wroga.
Na pamiątkę tych wydarzeń wrzesień funkcjonuje w narodowej świadomości jako miesiąc pamięci narodowej.
Pamiętając o wydarzeniach sprzed 77 lat, uczniowie klasy VI odbyli lekcję historii w terenie - na łaznowskim cmentarzu.

 

Dzieci odwiedziły symboliczne mogiły poległych w I i II wojnie światowej. Refleksyjnie pochyliły się nad losem bohaterskich obrońców września oraz mieszkańców Łaznowa, którzy zostali zamordowani w hitlerowskich obozach zagłady.   

Złożono hołd wszystkim poległym za Ojczyznę i zapalono symboliczne znicze.


Wrzesień 2016


Sprzątanie Świata 2016

Tradycją w naszej szkole jest włączanie się w akcję Sprzątanie Świata. Uczestnicząc w niej cała społeczność szkolna jednoznacznie opowiedziała się za czystym środowiskiem - otoczeniem wokół nas.

 
Wyruszając w teren odpowiednio przygotowani, sprzątaliśmy śmieci z pobliskich dróg i terenów zielonych. Niestety śmieci uzbieraliśmy dużo lecz mamy nadzieję na to, iż tereny po których chodziliśmy
długo w czystości pozostaną.

Wrzesień 2016


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Po wspaniałych wakacjach nadszedł czas poukładania książek, myśli i chęci by rozpocząć nowy rok szkolny 2016/2017.
Inaugaracja odbyła się 1 września 2016r. o godzine 9.00 w salce gimnastycznej. Dyrektor szkoły witając wszystkich, a w szczególności pierwszoklasistów, zapoznał zebranych z niewielkimi zmianami na ten rok szkolny i życzył uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi samych sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Życzymy powodzenia !

Wrzesień 2016


Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl