SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
    ..:: ruszamy ::..
 
» Z ŻYCIA SZKOŁY »

Poprzedni rok szkolny - w zakładce Archiwum


Wydarzenia zarejestrowane okiem aparatu.

2017/2018 - I półrocze

Kulig kl. V

Semestr zakończony; wyniki całkiem dobre; na dworze śnieg, więc: po uzgodnieniu z rodzicami jedziemy na kulig. Miejsce sprawdzone- „Konie na nieboskłonie”, nie ma co czekać ruszamy. Powitanie z gospodarzami jak z przyjaciółmi, w końcu jesteśmy tu już po raz trzeci, pomagamy przymocować sanie i wiooooo.

 


Zabawa wspaniała. To że spadliśmy albo nas zrzucili, nie ma znaczenia, gonimy sanie i dalej!. Jazda jak zwykle za krótka, ale czeka na nas ciepła herbatka, ciasteczka i zimowa muzyka. Po ogrzaniu ognisko,
kiełbasa nie wiadomo czemu, najlepsza w świecie. Gdyby to mogło być tak codziennie hmm. Mamy jednak nadzieje, że wkrótce tu zajrzymy.

Styczeń 2017


26 Finał WOŚP w naszej szkole

  14 stycznia 2018 r.  uczniowie  Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łaznowie już
po raz trzeci wzięli udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Podczas tegorocznego, już 26 Finału WOŚP zbierano pieniądze na najmłodszych pacjentów, celem wyrównywania szans noworodków. Cel szczytny, wobec tego nasza lokalna społeczność znowu stanęła na wysokości zadania. Dzięki wielkim sercom, chęci niesienia pomocy, umiejętności współpracy i zrozumieniu udało się pobić lokalny rekord.

Razem zebraliśmy  7851,67 zł

Tą imponująca kwotę udało się zebrać podczas kwesty pod Kościołami w Łaznowiei w Rokicinach oraz na imprezie zorganizowanej na terenie szkoły w Łaznowie. Był kiermasz, kawiarenka, zabawa uświetniona przez występy naszych wspaniałych dzieci, no i oczywiście licytacja.

  

Dziękujemy wszystkim darczyńcom fantów na licytację: sztabowi WOŚP z Koluszek z panem Antonim Tomczykiem na czele, Urzędowi Gminy w Rokicinach z panem Wójtem Jerzym Rebzdą, Panu Dyrektorowi Szkoły w Łaznowie,  Państwu Pieńczak z Łaznowa, Państwu Kusideł z Popielaw, Państwu Ciepłucha z Łaznowskiej Woli, Państwu Glonek z Michałowa, Państwu Malinowskim z Jankowa, Państwu Ciszewskim z Łaznowa, Pani Alicji Zimnickiej, Druhom OSP z Łaznowa, Klubowi Sportowemu „Tęcza” z Jankowa, „Orlenowi” z Koluszek i wszystkim, którzy w jakikolwiek inny sposób przyczynili się do tego pięknego dzieła.
Dziękujemy za pomoc młodzieży z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej z Rokicin za przygotowanie kart na kiermasz pod czujnym okiem Pani Anny Karp. Dziękuję  wolontariuszom ze SP w Rokicinach pod opieką Pani Jolanty Zimoń oraz Paulinie Dudek i Beacie Płachta z GOK-u.

 

   Było gorąco mimo arktycznego mrozu, szczególnie podczas licytacji kolacji z Panem Wójtem i ręcznie wykonanego zegara z drewna sosnowego i ametystu. Było zabawnie, rodzinnie, ale również bardzo poważnie, gdy druhowie OSP z Łaznowa przypominali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpiecznego zachowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. 

 

Kawiarenka kusiła przepysznymi ciastami, babeczkami upieczonych z sercem przez mamy, którym dziękuję za te cudne kalorie, których nikt tego dnia nie liczył i za pomoc podczas całej akcji. Nie zabrakło nawet tortu okolicznościowego, który wyglądał tak pięknie, że żal było kroić.
W szczególny sposób dziękujemy pani Barbarze Krawczyk - za całokształt, po prostu za wielkie serce. No i oczywiście wszystkim wolontariuszom za wielkie serca i  poświęcony czas.
 Bez was nie było by to możliwe. 

„Siema” i do zobaczenia na 27 finale już za rok.

Z podziękowaniem  - pedagog szkolny i organizator akcji Dorota Karp.

więcej zdjęć  

Styczeń 2018


Jasełka 2017

 Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Teksty jasełkowe były w większości anonimowe, wielokrotnie przerabiane, gdyż zawierały wątki odwołujące się do aktualnych wydarzeń.

 Zgodnie z wielowiekową tradycją uczniowie klasy IV b przygotowali misterium bożonarodzeniowe ukazujące wydarzenia z Betlejem.  W specjalnie przygotowanych strojach oraz w  scenografii ukazującej ludzi z lampionami szukających Boga, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Anioł i współcześni coraz bardziej zagubieni ludzie- wędrowiec, dziewczyna, samotna matka wyczekująca swego syna. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Współcześni ludzie  ukazani w Jasełkach, w dniu Narodzenia znajdują swoje szczęście, pokój i miłość przy żłóbku Jezusa. 

 

W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus puka do drzwi i szuka schronienia w niejednym sercu człowieka. Dlatego hasło tegorocznych jasełek brzmiało ,,Otwórzcie drzwi Chrystusowi’’.

,,Nie może być w człowieku dróg, zamkniętych dla Miłości!
Otwórzcie drzwi, niech wejdzie Bóg, Pan życia i wolności”.

Przedstawienie miało uświadomić wszystkim, że życie człowieka jest wędrówką, a krocząc po omacku możemy  błądzić.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu naszego chóru szkolnego uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

 

 Po zakończonym spektaklu głos zabrał  dyrektor szkoły, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także Wójt Gminy Rokiciny życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Wśród zaproszonych gości był również ksiądz proboszcz parafii w Łaznowie oraz rodzice i pracownicy szkoły.
Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

Jasełka w dniu 7 stycznia 2018 r. zostaną wystawione w kościele w Łaznowie.

więcej zdjęć  
Grudzień 2017Akcja charytatywna "Gwiazdka dla Krzysia"

    Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa potrzebę dzielenia się z innymi. Nasza szkoła od kilku lat organizuje różne akcje charytatywne. I w tym roku stało się podobnie.

W ramach charytatywnej pomocy uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami oraz rodzicami zorganizowali świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy pod hasłem „Gwiazdka dla Krzysia”.  Jego celem było pozyskanie środków na leczenie i rehabilitację Krzysia Kusidła, pięcioletniego chłopca, mieszkańca naszej gminy. W akcję włączyli się również:  Szkoła Podstawowa w Rokicinach, Publiczne Gimnazjum w Popielawach, Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach oraz parafia pw. Matki Boskiej Różańcowej w Łaznowie, a także rodzice Krzysia.
Kiermasz odbył się w dwóch etapach: 9 grudnia  podczas zabawy mikołajkowej w GOK-u w Rokicinach organizowanej dla dzieci przez  Wójta Gminy Jerzego Rebzdę i 17 grudnia 2017r w kościele w Łaznowie.

   

Następnie komisja w składzie dyrektor szkoły p. Tomasz Wilk, p. Monika Dziedzińska oraz p. Barbara Krawczyk przeliczyła zawartość puszek. Ku uciesze wszystkich stwierdzono, że nazbierała się piękna suma  pieniędzy w wysokości 5 166,75zł. Cała kwota została przelana na konto Fundacji Złotowianka i będzie przeznaczona na leczenie chłopca. Do naszej akcji włączyła się również firma POL- HUN działająca w Koluszkach, która już nie raz pokazała, że można na nią liczyć, jeśli chodzi o pomoc dla potrzebujących.

Podsumowując akcję, możemy z całą stanowczością powiedzieć, że zakończyła się ona sukcesem. Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie zjednoczyć się i pracować dla  szczytnego celu, dla słabszych i potrzebujących.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy okazali dobre serce i w jakimkolwiek stopniu zaangażowali się w akcję charytatywną na rzecz Krzysia: panu dyrektorowi Tomaszowi Wilkowi, panu Wójtowi Jerzemu Rebzdzie, panu Pawłowi Knopikowi – prezesowi firmy POL-HUN, uczniom i nauczycielom ze wszystkich szkół, rodzicom, księdzu proboszczowi Stanisławowi Mendlowi oraz wszystkim ofiarodawcom.

Szczególne podziękowania dla pani Barbary Krawczyk, koordynatora całej akcji.

W imieniu obdarowanej Rodziny dziękujemy za szlachetność i otwartość na drugiego człowieka.

 Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowia i radości  
a w Nowym Roku wielu szczęśliwych dni.


więcej zdjęć  
Grudzień 2017


Autorskie spotkanie

W dniu 7 grudnia gościliśmy w naszej szkole znaną i cenioną autorkę książek dla dzieci panią Renatę Piątkowską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IVa, IVb, V i VI.

Renata Piątkowska - ur. 2 kwietnia 1958 r. - autorka książek dla dzieci. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Bielsku Białej. Jej pasją oprócz pisania jest jazda konna. W 2007 roku otrzymała drugą nagrodę za książkę do lat 6 w konkursie literackim zorganizowanym przez Fundację ABCXXI - "Cała Polska czyta dzieciom" W 2008 roku była laureatką konkursu o Nagrodę im. Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik "Bliżej przedszkola". Jest autorką ok. 20 książek, w których można odkryć wiele ciekawych postaci, przygód, a przede wszystkim można się czegoś nauczyć, pośmiać się, popłakać i świetnie bawić.
Renata Piątkowska charakteryzuje się niebywałym wyczuciem tematu, jej książki poruszają sprawy aktualne i ważne. W książce „Wszystkie moje mamy” autorka dotyka trudnego tematu wojny i oddaje hołd Irenie Sendlerowej, „Hebanowe serce” to książka przedstawiająca losy małego uchodźcy.
Podczas spotkania autorka zaprosiła uczniów łaznowskiej szkoły do świata pakistańskiej dziewczynki, bohaterki książki ,,Która to Malala”.

  

Opowiada ona o losach nastoletniej Pakistanki, która bardzo chciała chodzić do szkoły. Zbuntowała się przeciw rządom talibów. Nie zasłaniała twarzy, otwarcie wyrażała swoje poglądy. Niestety, omal nie przypłaciła tego życiem. Malala jest najmłodszą laureatką Pokojowej Nagrody Nobla za rok 2014. Została uhonorowana za walkę z ciemiężeniem dzieci i młodych ludzi oraz o prawo wszystkich dzieci do nauki
Pani Renata Piątkowska podjęła niezwykle trudny temat, bo uświadamia młodym ludziom, że edukacja i chodzenie do szkoły, w ich przypadku jest rzeczą zupełnie naturalną, zaś dla innych wielkim niebezpieczeństwem. Niezwykle trudno jest zrozumieć młodym ludziom, którzy mają swobodny dostęp do wiedzy, mogą realizować się praktycznie w każdej dziecinie naukowej, mogą wybrać dowolny zawód i swobodnie poruszać się po ulicach miasta, że w Pakistanie niebezpieczeństwem jest samo wyjście z domu, a kobiety nie mają żadnych praw w państwie opanowanym przez talibów. Malala Yousafzai to symbol walki o równe prawa dla kobiet i mężczyzn, to symbol odwagi, za którą zapłaciła wysoką cenę – wydano na nią wyrok śmierci.
  Punktem wyjścia do rozmów o losach Malali było przedstawienie przez autorkę realiów panujących w Pakistanie. Zapoznanie uczniów ze zwyczajami i normami przyjętymi w tym państwie dało obraz z jaką rzeczywistością miała do czynienia bohaterka jej książki. Następnie pisarka opowiedziała o dzieciństwie Malali, to w jakim środowisku dorastała miało niebagatelne znaczenie w jej podejściu do życia. Powoli opowieść autorki zmierzała do momentu, w którym wydarzył się zamach na życie Malali i opisu całej lawiny zdarzeń, którą ten przykry incydent wywołał.
   Spotkanie niezwykle ważne, wartościowe, ukazujące problemy współczesnego świata, dające do myślenia. Świadomość dostępu do rzetelnej edukacji, wiedza na temat praw człowieka, w szczególności praw kobiet oraz ukazanie autorytetów, które walczą o lepsze jutro dla swoich pokoleń, to bardzo cenna lekcja. Malala pokazała, że każdy może walczyć o lepszy świat, nawet dzieci. I choć w jej przypadku ryzyko było ogromne, nie poddała się.

   

Ze spotkania z Renatą Piątkowską uczniowie mogli wynieść jeszcze jedną cenną lekcję, która niesie przesłanie, by doceniać wolność, równy dostęp do edukacji i pełną swobodę w zwyczajnym życiu nastolatków, z czego Malala nie mogła cieszyć się tak, jak oni.

Pisarce towarzyszyła Malwina Kożurno, która w fantastyczny sposób czytała fragmenty książki ,,Która to Malala” autorstwa Renaty Piątkowskiej.

Na zakończenie uczniowie otrzymali autografy w zakupionych przez nich książkach. Mamy nadzieję, że to wspaniałe spotkanie pozostanie w pamięci naszych młodych gości na bardzo długo.

więcej zdjęć  

Grudzień 2017

Wycieczka kl. I-III 
1 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili teatr Arlekin w Łodzi. Z uwagą i zainteresowaniem śledzili przygody Krawczyka Niteczki, który potrafił dokonać niezwykłych rzeczy, np. zaszywał dziury w niebie, dzięki czemu zawsze już świeciło słońce.

 

A tak swoją drogą, szkoda, że nie zaprosili go do Łaznowa.
Może następnym razem...

więcej zdjęć  
Grudzień 2017


Wojewódzkie Mistrzostwa w Babmintonie
Trzy zawodniczki z naszej szkoły pod wodzą pana Michała kurzyka z sukcesem  rywalizowały w Wojewódzkich Mistrzostwach w Babmintonie w Pabianicach.Więcej informacji   ::Konkursy,turnieje   

Listopad 2017

Andrzejkowa zabawa

 Koniec listopada nieodmiennie kojarzy się w naszej szkole z wesołą, andrzejkową zabawą. 
Co prawda tradycyjne andrzejki obchodzone są już od wieków w Polsce jako wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada - w wigilię świętego Andrzeja, ale szkolne życie wymaga często elastyczności i nikogo nie dziwi, że andrzejkowe wróżby dzieją się w szkole w nieco innym czasie.Nasza impreza odbyła się 29 listopada i uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie z klas I- VII. Organizatorem był Samorząd Uczniowski. Zaręczamy, że wszystkie wróżby i przepowiednie miały taką samą moc i siłę jak te prawdziwe!

 

Dawniej mawiano:
                         Na noc św. Andrzeja dziewkom z wróżb nadzieja!

Albo:

                         Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze!

Tego trzymaliśmy się, dbając, by dzieci nie zapomniały o tradycyjnych, andrzejkowych zabawach, oczywiście na czele z wróżbą z butami. Co roku jest to okazja do wielu emocji, żartów i przekomarzań. 
Chcielibyśmy też, aby uczniowie nie zapomnieli o katarzynkach!! Męskim odpowiedniku andrzejek! W dawnej Polsce zwyczaj ten dotyczył wyłącznie chłopców - kawalerów i cieszył się dużą popularnością. Odprawiany był w nocy z 24 na 25 listopada – w wigilię święta św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Prowadzący całą imprezę chłopcy z VII klasy przypomnieli zebranym o tej powoli już zapominanej polskiej tradycji.

 

Cała zabawa odbyła się w wesołej, beztroskiej atmosferze. Doskonale obrazują to słowa rozpoczynające andrzejki, które wypowiedział Dawid Ciupa:

Czas andrzejek już nadchodzi,
w szkole o to się rozchodzi.
Bo andrzejki - czas niezwykły,
a do tego już przywykły,
w szkole wszystkie ananasy -
no dosłownie - z każdej klasy!
Do zabawy więc ruszajmy-
przyszłość naszą wspólnie zbadajmy!!

  Wszystkim dziękujemy za bezpieczną, przyjemną zabawę. Na andrzejkach spotkamy się równo za rok!


więcej zdjęć  
Listopad 2017


XII Teatralia Tomaszowskie

XII Teatralia Tomaszowskie to artystyczne zdarzenia sceniczne, które odbyły się w tym roku w dniach 22-25 listopada w Tomaszowie Mazowieckim.
Celem imprezy jest prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego teatrów amatorskich, konfrontacja dokonań artystycznych i inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej.
Chętni do pozalekcyjnej pracy uczniowie z klas IV- VII przygotowali etiudę pt: ,,Bajka o chłopcu jeżu” w oparciu o tekst Katarzyny Kotowskiej i Jolanty Pawelec.
Przedstawienie w reżyserii p. J. Pawelec stworzył zespół uczniów, którzy nazwali siebie ,,Zaczytani”: Natalia Ciupa, Kamila Comporek, Bartosz Goliński, Szymon Goliński, Kamila Glinka, Oliwia Grochal, Rafał Kocięba, Amelia Kosylak, Justyna Miazek, Iga Pieńczak, Weronika Robak, Natalia Staszek, Natalia Siemińska, Wiktoria Wiktorek oraz Maria Wróbel.   
Występ odbył się w Miejskim Centrum Kultury ,,Tkacz”. Uczniowie zaprezentowali spektakl, którego myślą przewodnią była tolerancja wobec odmienności i szacunek, jaki powinniśmy okazać ludziom chorym i niepełnosprawnym.

 

Tworząc  etiudę, dzieci dowiedziały się dużo o własnych emocjach, predyspozycjach artystycznych i środkach scenicznego wyrazu.

 

Co prawda,  nie udało się sięgnąć po najwyższe nagrody, ale uczestnictwo dzieci w artystycznych, dodatkowych działaniach z pewnością jest niezaprzeczalną wartością dodaną. Nigdy nie wiadomo przecież, jaka przyszłość czeka naszych zdolnych uczniów i czy czasem nie kryje się w ich gronie przyszła gwiazda polskiej sceny!

Wszyscy, a szczególnie pani Jolanta Pawelec serdecznie gratulujemy dzieciom ich występu i dziękujemy za ciężką pracę.  Wielkie podziękowania płyną również w stronę rodziców uczniów, którzy poświęcili swój czas i środki finansowe na zrealizowanie przedsięwzięcia.

Byli to Państwo: Anna i Sławomir Ciupowie, Joanna i Sebastian Comporkowie, Marzena i Robert Grochalowie, Monika i Karol Golińscy, Wioletta i Krzysztof Golińscy, Katarzyna i Dominik Pieńczakowie, Paulina i Jerzy Rebzdowie,  Magdalena i Dariusz Staszkowie, Małgorzata i Paweł Wróblowie.  

Dla zainteresowanych poniżej zamieszczamy link do filmu z występu ,,Zaczytanych”.

  

   Występ "Zaczytanych"

Listopad 2017

Wycieczka do krainy Świętego Mikołaja kl. I-III

Idą święta…

 W tym roku dzieci z klas I-III postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i odwiedzić Świętego Mikołaja w jego domu, chciały być pewne, że i w tę Wigilię Mikołaj o nich nie zapomni. I tak 21 listopada zawitaliśmy do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.

   Piękna Śnieżynka oprowadziła nas po  krainie baśni, gdzie dzieci spotkały m.in. Kota w butach, Calineczkę, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Trzy Świnki. Następnie zawitaliśmy do domku Dziadka Mroza, zwiedziliśmy dom Świętego Mikołaja oraz obejrzeliśmy szopkę bożonarodzeniową. Zmarznięci, ale radośni popędziliśmy do Sali Tronowej, gdzie czekał już na nas Święty Mikołaj. Tam dzieci z wielką przyjemnością opowiadały o swoich marzeniach, wręczyły listy, a Mikołaj zapewnił, że nie zapomni o żadnym z nich. 

 

 

Po miłym spotkaniu dzieci z wielkim entuzjazmem wykonały bożonarodzeniową bombkę, którą zabrały do domu. Na miejscu czekała na nas kolejna atrakcja – a mianowicie mennica. Początkowo dzieci były przekonane, że w mennicy myto kiedyś renifery, jednak już po kilku minutach warsztatów wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że mennica to miejsce, w którym w przeszłości wybijano monety. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę jedną z takich monet. Ostatnią z atrakcji był… czas wolny. Dzieci mogły spędzić go w „figloraju”, zakupić pamiątki, zjeść watę cukrową.

 

   Po pięciogodzinnym zwiedzaniu, oglądaniu i zabawie, zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach odliczyliśmy się wszyscy w autobusie i pełni wrażeń, oczekując na Boże Narodzenie i prezenty wróciliśmy do szkoły.


więcej zdjęć  
Listopad 2017


"Pełna miska dla schroniska" 
W dniach od 18 października do 10 listopada uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny przystąpili do akcji "Pełna miska dla schroniska" organizowanej przez SK PCK.


Więcej dowiesz się tutaj  
:: Szkolne Koło PCK           

Listopad 2017


Rocznica Święta Niepodległości

Tradycyjnie 11 litopada uczniowie, z pocztem sztandarowym reprezentowali naszą szkołę w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości w Rokicinach.
Jak co roku obchody rozpoczęto mszą świętą w kościele w Rokicinach, po której uczniowie klasy piątej naszej szkoły, przygotowani pod kierunkiem pani Urszuli Mazur-Stasiak i pani Moniki Dziedzińskiej wraz z chórem prowadzonym przez panią Annę Karp zaprezentowali program artystyczno-patriotyczny nagrodzony gromkimi brawami przez liczną grupę oglądających osób.

 

 

Po uroczystościach w kościele przedstawiciele władz Gminy Rokiciny z panem wójtem Jerzym Rebzdą, uczniowie ze szkół i przedszkola oraz przedstawiciele innych instytucji złożyli kwiaty przy kapliczce upamiętniającej poległych walczacych w obronie ojczyzny.
Obchody swoją grą uświetniła także 
Orkiestra Dęta OSP w Łaznowie.

więcej zdjęć  
Litospad 2017


Śniadanie daje moc

8 listopada uczniowie klas I- III już po raz kolejny wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Udział w tej akcji stał się znakomitym pretekstem do przypomnienia najważniejszych zasad zdrowego  trybu życia oraz tego jak ważną rolę dla rozwoju i funkcjonowania młodego organizmu odgrywa właśnie śniadanie. Oczywiście nie skończyło się tylko na teorii. Uczniowie podzieleni na grupy, samodzielnie przygotowali poranny posiłek składający się ze zdrowych produktów, wśród których nie mogło zabraknąć nabiału i warzyw. 

 

Zadbali także o  jego estetyczny i apetyczny wygląd oraz zweryfikowali swoją wiedzę dotyczącą savoir – vivr’u  przy stole. W takiej atmosferze wszystko smakowało wyśmienicie a apetyty dopisywały jak nigdy.

więcej zdjęć  
Listopad 2017

Płomyk pamięci

Na cmentarzu płomyki złote i groby w chryzantemach.

Ludzie przyszli tu z myślą o tych, których już nie ma.

Dzień 1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych. To święto to czas refleksji i zadumy, to czas kiedy odwiedzamy cmentarze i wspominamy tych, którzy odeszli. W przeddzień tego święta uczniowie klasy III udali się pod łaznowski Pomnik Pamięci, aby złożyć kwiaty, zapalić znicze i minutą ciszy uczcić tych, którzy polegli.

Listopad 2017


Halloween w naszej szkole  

 W kulturze krajów anglojęzycznych słowo ,,Halloween” posiada konkretne i jednoznaczne konotacje. Zwyczaj kojarzone jest z maskaradą obchodzoną  w wieczór 31 października.
Halloweenowe zabawy i żarty pojawiły się w Polsce w latach 90-tych XX i dziś traktowane są jako okazja do towarzyskich spotkań z nieodłącznymi atrybutami w postaci świecących dyni i przerażających masek.
W naszej szkole termin ,,Halloween” jest tożsamy z możliwością bardzo wesołej zabawy w gronie koleżanek i kolegów, którzy przy odrobinie fantazji i twórczej pracy błyskawicznie przekształcają się w postaci z baśni, horrorów i wszelkiego rodzaju opowieści z krypty. Można powiedzieć, że każdy pokazuje, co mu w duszy gra!

30.10.2017r. Samorząd Uczniowski zorganizował halloweenową dyskotekę dla uczniów klas IV- VII. Biletem wstępu był tradycyjny cukierek.

 

Trzeba przyznać, że w gronie wróżek, czarownic, zombie i różnej kategorii duchów i duszków trudno było wypatrzeć naszych uczniów. Profesjonalny make up, dopracowane kostiumy i świetny humor dzieci złożyły się na wspaniałą zabawę, wypełnioną tańcem, konkursami i wspólnymi zabawami.
W demokratycznym głosowaniu wybrano nawet królową i króla halloweenowych harców.
Ten zaszczytny tytuł przypadł niesamowitej parze: Natalii Ciupie z klasy IVb oraz Mikołajowi Ciszewskiemu z klasy IVa.

 

Sprawiedliwie trzeba przyznać, że wspaniałych stylizacji było wiele, a uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią i kreatywnością. Pomimo tych spektakularnych kostiumów i makijaży najważniejszy był jednak cudowny, wesoły czas spędzony w gronie najbliższych koleżanek i kolegów!

Samorząd Uczniowski  dziękuje uczestnikom dyskoteki  za wspaniałą atmosferę, bezpieczną zabawę i wiele okazji do beztroskiego oderwania się od wypełnionej obowiązkami codzienności.


więcej zdjęć  

Październik 2017


Wycieczka do Warszawy klas I-III

Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt, już dziś wyruszaj z nami  tam.
Zobaczysz, jak przywita pięknie nas warszawski dzień.

Polska złota jesień to świetny czas na przygodę w Warszawie.
Właśnie 26 października uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wyruszyli do stolicy. Początek dnia nie zapowiadał się dobrze z powodu awarii autobusu, to po kilkunastu minutach rozległ się okrzyk radości – autobus sprawny i ruszamy w drogę!
Warszawa powitała nas jesiennym słońcem, piękną architekturą i… korkami na ulicach. Wreszcie dotarliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Wchodziliśmy do dużego gmachu bardzo  podekscytowani, ponieważ czekało na nas wiele naukowych atrakcji. Centrum to świat samodzielnego eksperymentowania z eksponatami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii, a uczniowie mogli przez chwilę poczuć się prawdziwymi naukowcami. Podczas zwiedzania najbardziej zaciekawiło nas wielkie wahadło, prototyp maszyny latającej Leonardo, model tornado, armatka powietrzna, latający dywan, chaotyczne wahadło. Przyjemnie było posłuchać dźwięków różnych instrumentów, zagrać na harfie. Podziwialiśmy i robiliśmy wielkie bańki mydlane oraz mogliśmy zobaczyć ciepło. Wiele uciechy sprawiły nam doświadczenia z wodą, m.in. wodny wir.
Okazało się, że nauka przez doświadczenie jest bardzo fascynująca. 

 


Zmęczeni „byciem naukowcami” udaliśmy się na pyszny obiad.
Kolejnym punktem programu wycieczki było wizyta w Wilanowie. Tam uczestniczyliśmy
w lekcji muzealnej. Dowiedzieliśmy się, że Wilanów był letnią rezydencją króla Jana III Sobieskiego. Widzieliśmy piękne komnaty z malowidłami na sufitach, królewską bibliotekę, sypialnię, portrety królewskiej rodziny m.in. żony króla – królowej Marysieńki oraz jego dzieci. A na zakończenie nasi koledzy chodź przez chwilę mogli się poczuć jak XVII-wieczni szlachcice, wkładając żupan i kontusz.

 

Bajkowa sceneria komnat pałacu sprawiła, że wizyta u króla upłynęła bardzo szybko. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń i bogatsi o nową wiedzę.
Serdecznie dziękujemy p. Iwonie Sońta za opiekę w czasie wycieczki

więcej zdjęć  
Październik 2017


Wycieczka do Wrocławia

O urodzie i turystycznych walorach Wrocławia nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ta historyczna stolica Dolnego Śląska przyciąga wielu turystów i nawet ci z bardzo wysublimowanym smakiem przyznają, że miasto wspaniale i harmonijnie łączy historię z nowoczesnością i oferuje zwiedzającym wiele niezapomnianych atrakcji turystycznych. Nic dziwnego, ze to właśnie Wrocław ogłoszony został w 2016 roku Europejską Stolicą Kultury.
Miasto ze stu mostami (przed II wojną światową było ich ponad 300) stało się 17 października 2017r. celem naszej szkolnej wycieczki.

Było to przedsięwzięcie dość trudne pod względem logistycznym: ponad 80 uczestników z klas IV- VII, dwa autokary, dwie koncepcje zwiedzania, mnóstwo indywidualnych próśb i sugestii do zrealizowania, ale możemy śmiało stwierdzić: wszystko wspaniale się udało, a nasi uczniowie są zdyscyplinowani i bardzo uważni. Kierownik wycieczki - p. Jolanta Pawelec dziękuje opiekunom i dzieciom za przyjemny, wrocławski dzień.
Po ostatnich typowo jesiennych, dżdżystych dniach wycieczka odbyła się w iście letnim klimacie. Przepiękna pogoda podkreślała niepowtarzalną urodę zabytków Wrocławia i urokliwych bulwarów nad Odrą.
Głównym punktem wyjazdu było zwiedzenie Panoramy Racławickiej, która zrobiła na naszych dzieciach bardzo duże wrażenie. W roku kościuszkowskim – 2017- nie można było pominąć tego muzeum sztuki, w którym wyeksponowany jest cykloramiczny obraz Jana Styki i Wojciecha Kossaka ,,Bitwa pod Racławicami”.

 

Dzieci mogły zapoznać się z makietą terenu bitwy i wysłuchać prelekcji o przebiegu potyczki wojsk Kościuszki z oddziałami rosyjskimi pod dowództwem generała Aleksandra Tormasowa.  
Historycznie było również na Ostrowie Tumskim, gdzie podziwialiśmy gotycką archikatedrę św. Jana Chrzciciela oraz na wrocławskim Rynku, gdzie dumnie prezentuje się zabytkowy Ratusz i pręgierz, będący wierną kopią średniowiecznego, powstałego w 1492 roku.
Rynek i jego okolice to również miejsce, które wzięły we władanie słynne wrocławskie krasnoludki.

 

Nasi uczniowie wytropili ich niewielką liczbę, ponieważ jak twierdzą zorientowani w temacie wrocławianie wszystkich krasnali jest prawie 400!! Zainteresowanych zachęcamy do poznania ich niepowtarzalnych i często bardzo zabawnych imion.

Dużym zaskoczeniem i miejscem, w którym Wrocław pokazał zwiedzającym swoje ultranowoczesne oblicze był punkt widokowy usytuowany na 49 piętrze najwyższego w Polsce budynku- Sky Tower.

 

Panorama Wrocławia oglądana z takiej wysokości prezentuje się imponująco. Słoneczna pogoda umożliwiła uczniom dojrzenie nawet góry Ślęży, o której dzieci uczą się na lekcjach historii. 
Mamy nadzieję, że ten szkolny wyjazd pozostanie w pamięci jako przyjemny i pełen miłych wrażeń dzień spędzony w gronie koleżanek i kolegów.

Wrocław gorąco polecamy!
 
więcej zdjęć  
Październik 2017


Finał Ogólnopolskiego Konkursu o Tadeuszu Kościuszce

Szanowni Państwo!
Z ogromną radością i dumą pragniemy zawiadomić, iż uczennica klasy VI - 

Iga Pieńczak
jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki w kategorii literackiej i laureatką nagrody GRAND PRIX!

Więcej    :: Konkursy,turnieje    

Październik 2017Światowy Dzień Walki z Głodem

W związku ze Światowym Dniem Żywności i Walki z Głodem, który jest obchodzony   16 października, najmłodsi członkowie Szkolnego Koła PCK zorganizowali w naszej szkole akcję pod hasłem „Podziel się kanapką”. Akcję rozpoczęto apelem. Jego celem było uświadomienie uczniom wagi istniejącego problemu jakim jest głód, obecny nie tylko w krajach najbiedniejszych. Zwrócono również uwagę na właściwe odżywianie się dzieci młodzieży oraz przeciwdziałanie marnowaniu żywności. W ramach akcji uczniowie klasy II i III pod okiem opiekunek SK PCK pań Barbary Krawczyk i Agnieszki Długosz oraz pani pedagog Doroty Karp przygotowali pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki, którymi poczęstowali podczas śniadania wszystkich uczniów i pracowników szkoły. 

 

Stos pysznych kanapek znikał z prędkością światła! W tym dniu w naszej szkole nikt nie był głodny.

więcej zdjęć  
Październik 2017


Dzień Edukacji Norodowej
13 października - piątek. W Szkole Podstawowej w Łaznowie nie był to feralny dzień - wręcz przeciwnie! Nie tylko świętowano u nas Dzień Edukacji Narodowej ale również przyjęto do grona uczniowskiego 25 pierwszoklasistów. Uroczystość ową rozpoczęło wprowadzenie przez przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego maluchów aby cała gawiedź szkolna mogła z zapartym tchem podziwiać przygotowany przez nich program artystyczny nad którego realizacją czuwała jakże dumna wychowawczyni klasy pierwszej,  pani Kamila Sobczak.

 


Po zaprezentowaniu swoich talentów uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a pan dyrektor szkoły Tomasz Wilk pasował ich oficjalnie na uczniów naszej szkoły. Jakby tego było mało pierwszakom trafiły się również liczne prezenty zarówno od Rady Rodziców jak i Wójta Gminy Rokiciny pana Jerzego Rebzdy.
Wszystkiego najlepszego dla pierwszoklasistów.

 

 

 
Dalszą część akademii przerwała niespodziewana wizyta doktora profesora docenta Zalewskiego,  który to bez ogródek wszem i wobec obwiescił - ku chwale reformy, a jakże, że od tej pory w Szkole Podstawowej w Łaznowie koordynację wszelakich działań szkoły sprawować będzie ministerstwo. Całe szczęście, że nasi uczniowie,  potrafiący docenić zaangażowanie Rady Pedagogicznej,  Dyrektora i obsługi, nie zgodzili się na taki obrót spraw przekonując Pana docenta,  iż naszej szkole zarzucić niczego nie sposób.
Na zakończenie i tak już udanego dnia Dyrektor Szkoły uhonorował pracowników szkoły nagrodami dyrektorskimi, a rodzice klasy pierwszej ugościli wszystkich zaproszonych gości wyśmienitym poczęstunkiem.
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich pracowników oświaty.

Październik 2017


Zaelektryzowani
W październiku do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów „Zaelektryzowani”, która przeprowadziła niecodzienną lekcję. W sposób ciekawy, widowiskowy, a zarazem wesoły animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty  fizyczno – chemiczne np. powstawanie dwutlenku węgla i wodoru,  zabawy z helem. Najciekawszym elementem pokazu była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci. Lekcja ta bardzo podobała się wszystkim widzom.

Październik 2017


Słońce, śmiech i babie lato, czyli popołudniowe harce IVb

Początek nauki w IV klasie to dla każdego ucznia spore wyzwanie. Nowe przedmioty i wymagania, mało znani wcześniej nauczyciele i przede wszystkim nowy wychowawca. Nie jest łatwo wkroczyć w nowy etap edukacyjny bez małego choćby leku i sporej dawki niepewności.
Od czego ma się jednak sprawdzonych kolegów z klasy i chętnego do współpracy nauczyciela!
Uczniowie klasy IVb postanowili aktywnie popracować nad integracją swojej grupy i sformułowaniem wniosków do efektywnej nauki w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym.
W dniu 10 października 2017r. wraz ze swoją wychowawczynią Jolantą Pawelec uczestniczyli w klasowym pikniku, któremu przyświecało naczelne hasło:

,,Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego! 

Trzymajmy się razem, koleżanko i kolego!”

 

Popołudniowemu spotkaniu sprzyjało wszystko: niewiele do zrobienia w pracy domowej na następny dzień, piękne babie lato, które niespodziewanie pojawiło się pośród kolejnych deszczowych dni, wspaniałe humory i dobra energia dzieciaków, a przede wszystkim wspaniali rodzice, których nieoceniona pomoc umożliwiła przygotowanie bardzo udanego, wesołego spotkania.
Były wspólne zabawy i gry, zabawne stroje uczestników, ognisko, pieczone kiełbaski, mnóstwo pysznych smakołyków, a przede wszystkim miły czas spędzony w gronie najbliższych kolegów i koleżanek.

 

Najważniejszą wartością tych popołudniowych szaleństw na świeżym powietrzu jest wypowiedziana na koniec refleksja: ze swoją klasą, z najbliższymi kolegami można spędzić cudowny, beztroski czas, podczas którego każde dziecko jest tak samo ważne i cenne dla grupy.
Czwartoklasiści wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu pikniku.


Październik 2017


Nowa pracownia językowa

   Z inicjatywy
dyrektora szkoły Tomasz Wilka oraz dzięki współpracy wychowawcy pana Dawida Piątka, rodziców uczniów kl. VII i Rady Rodziców, we wrześniu zainstalowana została w szkole nowa, 24 stanowiskowa pracownia językowa.

 

 

Pracownia językowa zainstalowana została w jednej z klas, którą odnowili rodzice uczniów kl. VII (pomalowali ściany, sfinansowali koszt materiału na szafki, które wykonał pan Andrzej Stefańczyk - w ten sposób rodzice przygotowali salę pod zainstalowanie mebli i elektroniki.
Biurka dla uczniów i ich montaż wykonał - pan Jacek Płeska. Pracownię zamontowała firma.
Całkowity koszt pracowni to 18 766,00zł, z czego 5 883,00zł dofinansowała Rada Rodziców Szkoły w Łaznowie, pozostałą kwotę z szkolnego budżetu dołożył dyrektor.
Dodatkowo szkoła w ramach projektu "Aktywna tablica" otrzymała dofinansowanie do zakupu dwóch stanowisk multimedialnych z tablicami interaktywnymi.  Jeden z tych zestawów trafił do pracowni językowej, co jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność nauczania języków.

Za wsparcie finansowe oraz wszystkie prace przygotowujące salę do zainstalowania pracowni składamy rodzicom oraz Radzie Rodziców Szkoły
pod przewodnictwem pani przewodniczącej Anny Ciupy,
wielkie podziękowania !!!

                                                                                                            Dyrektor szkoły


Wrzesień 2017


Apel o bezpieczeństwie
„Wakacje minęły jak sen kolorowy…” Za oknem przedwczesna jesienna szaruga i coraz trudniejsze warunki na drodze. W tej sytuacji uczniowie klas II i III postanowili przypomnieć swoim młodszym i starszym kolegom o zasadach bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym na specjalnie zorganizowanym apelu.

Przedstawili m.in. historię pewnego Jamnika z ulicy Bałamutów, który co chwila sprawiał kłopoty na drodze, ale dzięki rezolutnym policjantkom w końcu zapamiętał, jak należy przechodzić na drugą stronę ulicy, którą stroną jezdni i chodnika można się poruszać, a także co oznaczają kolorowe światła i inne znaki drogowe. Wraz z nim uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest bycie widocznym, a piosenka o „laskach” ubranych w kamizelki w odblaski utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że odblaski warto nosić.

A tak na marginesie: zasady są ważne nie tylko na drodze czy w autobusie, ale także na lekcji i w relacjach koleżeńskich, a więc… „jeśli chcesz się bawić z nami, to graj zgodnie z zasadami” śpiewająco zachęcili drugo - i trzecioklasiści.

Wrzesień 2017


Dzień Głośnego Czytania
29 września po raz 16. obchodzono w całej Polsce Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki. Święto to zostało wprowadzone do naszego kraju przez Polską Izbę Książki.
Nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się do tej akcji. Wszyscy uczniowie na trzeciej godzinie lekcyjnej głośno czytali bądź słuchali wybranych przez nauczycieli książek. Uczniowie w klasie I słuchali książki - ,,Jacek, Wacek i Pankracek", a w II - ,,Kopciuszek" czytanej przez nauczyciela. Niespodziankę przygotowali uczniowie klasy III, którzy wcielili się w postacie niektórych bajek. Można było zobaczyć wróżki, Pinokia, kota w butach, księżniczki i wielu innych ciekawych bohaterów.

 

W drugiej części uczniowie wraz z klasą IVb wysłuchali przygód dzieci z Bullerbyn. Klasa IVa czytała głośno fragmenty książki ,,Mikołajek".,,Ten obcy" to lektura, którą pochłonięci byli uczniowie klasy VI.
Klasa VII w pracowni językowej słuchała przez słuchawki głośno czytanych tekstów w języku angielskim.

 

Celem akcji było:
  • pogłębienie świadomości społecznej o potrzebie głośnego czytania,
  • rozwijanie u dzieci i młodzieży pasji czytania i zainteresowania literaturą,
  • przygotowanie do aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.  
Czytajmy głośno, bo z tych wspólnych chwil spędzonych przy książkach zostają piękne wspomnienia, radość z czytania i wiele cennych umiejętności.

Wrzesień 2017


Akcja "Sprzątanie Świata"

W dniu 16.09.2011r. cała nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami ruszyli w wyznaczone tereny by chociaż w części wyzbierać pojawiające się tam "nie wiadomo skąd" śmieci różnej postaci.

 

Mimo nieciekawej pogody wyszli w teren i pracowali ciężko o czym świadczy ilość pozostawionych przy drogach worków pełnych śmieci - posegregowanych.
Odpowiednie służby wywiozą je na śmietnisko.
Brawa za udział w akcji !!!

Wrzesień 2017


Pamiętamy o wrześniowych wydarzeniach
12 września,  czyli tuż po rozpoczęciu roku szkolnego urzędujący jeszcze Samorząd Uczniowski odwiedził łaznowski cmentarz. Na miejscu w niesłabnącym deszczu zajął się on sprzątnięciem grobu poległych żołnierzy nad którym SU sumiennie trzyma pieczę. Jak co roku w hołdzie złożone zostały również kwiaty, a na znak pamięci pozostawiliśmy zapalone lampki.

Wrzesień 2017

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Po wspaniałych wakacjach nadszedł czas poukładania książek, myśli i chęci by rozpocząć nowy rok szkolny 2017/2018.
 
Inaugaracja odbyła się 4 września 2017r. o godzine 9.00 w salce gimnastycznej. Dyrektor szkoły przywitał wszystkich, a w szczególności pierwszoklasistów. Przedstawił nauczycieli, którzy od września rozpoczną pracę w naszej szkole, a także zapoznał zebranych z innymi zmianami jakie czekają wszystkich w tym roku szkolnym.


Ta inauguracja była szczególna gdyż w obecności całej społeczności szkolnej dyrektor szkoły Tomasz Wilk, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice podziękowali serdecznie za wieloletnią pracę pani Marii Gradowskiej, która podjęła decyzję o przejściu na emeryturę, z dniem 01.09.2017r., po przepracowaniu w naszej szkole 34 lat.
Słowa podziękowań i łzy wzruszenia wprowadziły w nostalgiczny nastrój wzystkich zgromadzonych, którzy brawami podziękowali za zaangażowanie i oddanie serca w pracy z uczniami.


Dziękujemy za wszystkie
wspólne lata pracy!
Za Pani pracowitość,
wytrwałość, cierpliwość,
wkład w funkcjonowanie
naszej szkoły i zaangażowanie.

Życzymy  wiele odwagi i siły
podczas zmagania się z nową codziennością.
Niech życie stanie się
pełne zrealizowanych
planów i nowych marzeń.
                     
                   Grono Pedagogiczne
                          Rodzice oraz uczniowie


Na zakończenie pan dyrektor Tomasz Wilk życzył uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi samych sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Wrzesień 2017

Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl