SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
    ..:: ruszamy ::..
 
» Z ŻYCIA SZKOŁY »

Poprzedni rok szkolny - w zakładce Archiwum


Wydarzenia zarejestrowane okiem aparatu.

2018/2019 - I półroczeGminne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Piękną tradycją stały się coroczne gminne obchody Święta Niepodległości w Rokicinach.  
W tym roku, ze względu na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę,  były one wyjątkowo uroczyste i wzruszające. 
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łaznowie reprezentował poczet sztandarowy. Nasi reprezentanci uczestniczyli również w świętowaniu niepodległości, jakie odbyło się 18.11.2018r. w Łaznowie. W kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej odbyła się uroczysta msza święta za Ojczyznę.  
Szkolny sztandar ponieśli uczniowie klasy VIII: Blanka Sońta, Wiktoria Wróbel, Dagmara Felczak, Wiktoria Wiktorek, Kamila Glinka, Igor Malinowski, Dawid Ciupa, Adrian Sadowski i Jakub Andryszek. 
Wraz z Panem Dyrektorem Pawłem Bielińskim złożyli oni symboliczne kwiaty w miejscu pamięci narodowej w Rokicinach i Łaznowie.
Chwała wolnej, niepodległej Polsce!Listopad 2018


Koncert ,,Dla Niepodległej"

Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku było politycznym wydarzeniem,
które wieńczyło ponad wiek ciągłej, nieprzerwanej i heroicznej pracy i walki wielu pokoleń bohaterskich Polaków. Mimo że świat nie był zainteresowany istnieniem suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej, naszym przodkom udało się pokonać zabory
i wskrzesić pogrzebaną już w grobie dziejów Ojczyznę. Dlatego my, którym  przyszło żyć 100 lat po tamtych dziejowych wydarzeniach, musimy nieść pamięć
i historię dalej- w przyszłość, która zawsze opiera się i wyrasta z przeszłości. 
To nasz przywilej i obowiązek wobec młodego pokolenia!

Setna rocznica odzyskania niepodległości jest czczona w naszej szkole w sposób wyjątkowy 
i szczególny. 
9 listopada - w setną rocznicę dramatycznych wydarzeń, jakie rozegrały się w Warszawie 
wśród ówczesnych polskich elit politycznych na czele z Józefem Piłsudskim, Romanem Dmowskim i Ignacym Paderewskim – odbyła się absolutnie wyjątkowa uroczystość szkolna. 
Był to koncert pieśni patriotycznych, który odbył się pod przewodnim hasłem 
,,Dla Niepodległej”.
 
Szkolne święto przygotowała i poprowadziła pani Jolanta Pawelec. 
Polska pieśń narodowa, patriotyczna już od czasów wczesnego średniowiecza była symbolem polskości i nośnikiem najpiękniejszych i najbardziej wzniosłych uczuć wobec Ojczyzny. Odnajdujemy w niej całe spektrum przeżyć narodu, który od wieków musiał walczyć 
o swe istnienie i niezawisłość. W polskiej pieśni odnajdujemy tęsknotę, żal, dumę narodową, cierpienie i wszystko to, co Polacy symbolicznie zamykali na swych narodowych chorągwiach i sztandarach w nieśmiertelnym haśle

,,BÓG, HONOR, OJCZYZNA”.

Z tych właśnie względów świętowanie daty 11.11.1918r.  wśród łaznowskich uczniów powiązano z hołdem oddanym polskiej tradycji i patriotycznej pieśni. 
Listopadowy wieczór zjednoczył w naszej szkole kilka pokoleń. Pieśni śpiewały dzieci, młodzież, rodzice i pokolenie dziadków. Utalentowana mała skrzypaczka – Gaja Stasikowska i nieco starsza gitarzystka – Hania Ciepłucha podzieliły się swoim talentem z zachwyconą widownią.  

Prawdziwe wzruszenie ogarnęło niejedno serce, gdy na scenie wraz z maluchem z I klasy śpiewała mama czy ukochana pani nauczycielka, gdy wraz  dojrzewającą panienką patriotyczną pieśń wyśpiewała cudowna babcia. W historii naszej łaznowskiej szkoły były 
to niezapomniane chwile! Każdy występ, każda prezentacja była dla naszych uczniów przepiękną lekcją żywego patriotyzmu! 

Mieliśmy szacownych gości: Pana Wójta Gminy Rokiciny- Jerzego Rebzdę, Księdza Proboszcza Witolda Lubaniaka, Przewodniczącego Rady Gminy Rokiciny – Pana Piotra Kudlika, radnego Gminy Rokiciny – pana Dariusza Sadowskiego, przewodniczącą Rady Rodziców - panią Annę Ciupę, członków Rady Pedagogicznej na czele z Panem Dyrektorem – Pawłem Bielińskim, szanownych rodziców, babcie i dziadków naszych uczniów. 

Uczniowie oraz organizator uroczystości Jolanta Pawelec serdecznie dziękują
wszystkim za tak liczne przybycie
i wspólne świętowanie ,,Dla Niepodległej”! 

Ojczyzna ,,to taka kraina, która się w sercu zaczyna”. 
Mamy ogromną nadzieję, że wiele polskich dźwięków i wersów wyśpiewanych podczas koncertu pozostanie w sercach naszych uczniów na całe życie.

więcej zdjęć


Listopad 2018


Akcja ,,Niepodległa do hymnu" 

11 listopada 2018 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe był śpiewany polski hymn państwowy. W ten wyjątkowy sposób naród polski uczcił 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Do  akcji ,,Niepodległa do hymnu” dołączyliśmy również i my!

9 listopada o godzinie 11.11, tak  jak we wszystkich szkołach w Polsce, odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu. Pokazaliśmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrowaliśmy to w najbliższy sercom Polaków sposób 
– wspólnie śpiewając ,,Mazurka Dąbrowskiego".Listopad 2018Szkolna wystawa fotografii pt:
,,Oto mój kraj - Polska"

Rok 2018 jest wyjątkowym czasem - naród polski świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zniewolenia przez zaborców. W całym kraju trwają różnorodne uroczystości i patriotyczne przedsięwzięcia. 
My również włączyliśmy  się w te działania! 

Chętni do dodatkowej, pozalekcyjnej aktywności uczniowie z klas IV- VIII przygotowali 
pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego i historii – pani Jolanty Pawelec - szkolną wstawę fotografii pt: ,,Oto mój kraj- Polska!”. Zadaniem dzieci było uważne rozejrzenie się dookoła siebie, chwila refleksji nad pięknem naszej ,,małej Ojczyzny”. Jaka to piękna ziemia!

Wystarczy podnieś głowę i popatrzeć w niebo, pochylić się nad polskimi kwiatami, przypatrzeć się ludziom wokół! To wszystko to nasza Polska!Efekty uczniowskiej pracy okazały się imponujące. Pomysłowość, kreatywne potraktowanie tematu, bogactwo metod i technik prac, połączenie różnych dziedzin sztuki, np. literatury
i fotografii zachwyciły wszystkich. Dzieci sfotografowały nie tylko najbardziej znane
i charakterystyczne miejsca Polski i okolic Łaznowa, ale także prześliczne zjawiska przyrodnicze, polską przyrodę, bliskich sercu ludzi.

Wielokrotnie za pośrednictwem fotografii ujawniła się dusza małego artysty. 

Wielkie gratulacje i podziękowania! 

Wartością dodaną aktywności uczniów był czas spędzony z rodziną – czas wypełniony planowaniem, organizowaniem pracy i wspólnym tworzeniem prezentacji. 
Ten niezapomniany polski listopad 2018 roku został uwieczniony w historii naszej szkoły spektakularnym dorobkiem artystycznym uczniów. 
Listopad 2018Wycieczka do Warszawy uczniów klasy VII-VIII


,,Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże na Niebie, zapomnij o mnie!”.
W taki poruszający i wzruszający sposób pisał przed bez mała dwustu laty Adam Mickiewicz, akcentując moralny obowiązek pamięci narodu wobec własnych bohaterów. 
W atmosferze około listopadowych  wspomnień o tych, którzy już odeszli, nie sposób
nie przytoczyć słów wieszcza w kontekście wycieczki, jaka odbyła się w dniu 26 października 2018 roku.
Uczniowie klasy VII i VIII odwiedzili Warszawę i w stolicy odbyli wyjątkową
i niezapomnianą  lekcję historii. Kierownikiem wyjazdu była pani Jolanta Pawelec.
Była to wycieczka ucząca wrażliwości, empatii i przede wszystkim patriotyzmu. Teoretyczna wiedza historyczna dzieci mogła zostać skonfrontowana z prawdziwym życiem.
Warszawski dzień rozpoczął się od spaceru po Powązkach. Tzw. ,,Łączka”, Mauzoleum Żołnierzy Wyklętych, kwatery wiecznego spoczynku Rudego, Alka, Zośki i innych członków Polskiego Państwa Podziemnego z okresu II wojny światowej wywarły
na uczniach ogromne wrażenie.

Co krok pochylona uczniowska głowa świadczyła o refleksji, zadumie i szacunku wobec narodowych bohaterów i ludzi zasłużonych dla naszej Ojczyzny.Inne punkty programu obejmowały Muzeum Więzienia Pawiak, którego budynek wzniesiono
na ocalałych fundamentach podziemnych kazamat VII i VIII oddziału więzienia wysadzonego przez Niemców w sierpniu 1944 roku oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa mieszczące się
w alei Szucha. Prace, które uczniowie pisali w postaci retrospekcji z wycieczki, pokazały,
jak ogromne wrażenie zrobiły na nich miejsca pamięci narodowej i historie ludzi, od których współczesne pokolenia mogą uczyć się  heroizmu i miłości do niepodległej Polski.Cały dzień obfitował w chwile wzruszenia. Wejście na Kopiec Powstania Warszawskiego, spacer po Starym Mieście i jesiennym Parku Łazienkowskim czy ujrzenie na własne oczy monumentalnego Pomnika Powstania Warszawskiego były okazją dowiedzenia się wielu interesujących i mało znanych faktów na temat przeszłości polskiej stolicy.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie na długo zapamiętają ten jesienny dzień spędzony
w wyjątkowym miejscu i czasie, jakim jest przeddzień setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.    
     


Październik 2018Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek

W październiku Miesiącu Bibliotek Szkolnych odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie
z  pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek
Wizyta odbywała się w ramach projektu czytelniczego ,,Mały książkomaniak”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I - IV.

Pani Agnieszka z zamiłowania jest pisarką, a ponadto specjalizuje się w opracowaniu słowników. Jest leksykografem, językoznawcą, germanistką, artystką słowa i mistrzynią pióra. Jest też miłośniczką psów i kotów, które wielokrotnie są  bohaterami jej utworów.  Pisząc teksty dla najmłodszych,  zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania  
i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni.

Jej twórczość wyróżnia niebanalna zabawa językiem. Takich rymów, łamańców językowych czy epitetów nie znajdziemy w żadnych innych wierszach. W książkach dla najmłodszych twórczyni popularyzuje wiedzę na temat współczesnej polszczyzny. Pisze o przysłowiach, frazeologizmach,  homofonach. W sposób niezmiernie ciekawy i przyjazny opowiada 
o kulturze słowa i rozprawia się z licznymi błędami językowymi.  


Podczas spotkania pani Agnieszka przeczytała wiele spośród swoich znanych utworów.
Już odczytane na początku wiersze: „Ja w takich warunkach pracować nie mogę”
i „Słonie na spadochronie” wzbudziły entuzjazm dzieci.
Dzieci zapoznały się z twórczością pisarki, chętnie zadawały pytania. Czas upłynął
w przyjaznej i miłej atmosferze. Przypieczętowaniem spotkania było zakupienie dowolnej książeczki wraz z autografem autorki.


Październik 2018Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole to tradycyjnie już niezwykle odświętny  dzień. Połączony z uroczystością  ślubowania uczniów klasy I jest okazją, by cała społeczność szkolna poczuła się wyjątkowo i niecodziennie.

Tegoroczne świętowanie odbyło się 15 października i zostało przygotowane przez panią Jolantę Pawelec, kilka uczennic z klasy Vb oraz Szymona Golińskiego z klasy VII.
Najważniejsi tego dnia byli oczywiście przeuroczy pierwszoklasiści. To do nich właśnie przybyły szkolne duszki, w które brawurowo wcieliły się piątoklasistki: Amelia Kosylak, Natalia Siemińska, Julia Różańska, Oliwia Grochal oraz niezawodny Szymon.  

Szanowni goście, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie obejrzeli humorystyczny występ szkolnych skrzatów, które już od ponad dwustu lat uważnie strzegą naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że ta opieka będzie trwać nadal!
Duszki z wielkim szacunkiem pochyliły głowy przed odpowiedzialną pracą pedagogów
i pracowników oświaty. Serdecznie przywitały też uczniów klasy I, którzy tego dnia już oficjalnie stali się integralną częścią naszej społeczności szkolnej.


Na ich zaproszenie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Dagmara Felczak - złożyła nowemu Panu Dyrektorowi – Pawłowi Bielińskiemu, wszystkim czynnym i emerytowanym pedagogom oraz pracownikom obsługi serdeczne życzenia.

           

Przyłączamy się do nich i my, życząc całej szkolnej społeczności spokojnego i udanego roku szkolnego!
Do wszystkich, którzy związani są z oświatą, kierujemy serdeczne życzenia zdrowia,
wszelkiej pomyślności i wytrwałości w codziennym dniu pracy.
Niech nie omija Państwa poczucie spełnienia zawodowego i osobistego.
Dziękujemy za  Państwa trud, wysiłek i czas poświęcony uczniom.   
Jesteśmy wdzięczni za wszelkie nakazy i zakazy oraz wskazywanie dróg.
To dla Państwa biją wdzięczne uczniowskie serca!
 

Październik 2018Ślubowanie uczniów klasy I

15 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci
z klasy I.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I rozpoczęły uroczystość wspaniale odtańczonym polonezem. Następnie zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców, gości, nauczycieli, oraz całą społeczność szkolną.
Po części artystycznej  pierwszoklasiści uroczyście ślubowali na sztandar Szkoły Podstawowej
im. T. Kościuszki w Łaznowie.
Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom –
tak ślubowało piętnaścioro uczniów.


Następnie dyrektor szkoły pan Paweł Bieliński dokonał  ceremonii pasowania, wypowiadając słowa:,,Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łaznowie”.
Na pamiątkę każdy otrzymał Akt Pasowania na Ucznia, a także pierwszą w życiu legitymację szkolną.

Uroczystość, oprócz rodziców uczniów klasy I i całej społeczności szkolnej, swoją obecnością zaszczycili: Wójt  Gminy Rokiciny -  pan Jerzy Rebzda, ks. Proboszcz Witold Lubaniak,  dyrektorzy emeryci: p. Elżbieta Senderecka, p. Tomasz Wilk z małżonką, 
p. Ryszard Gradowski oraz  p. Halina Smejda, p. Jacek Płeska, p. Monika Stępień. 
Wszyscy goście złożyli pierwszakom gratulacje z okazji przyjęcia do braci uczniowskiej 
i życzyli sukcesów w nauce. Każdy pierwszak otrzymał upominki ufundowane przez 
Gminę Rokiciny,  zaproszonych gości oraz rodziców.
Na zakończenie życzenia pierwszakom złożyła również przewodnicząca Rady Rodziców
p. Anna Ciupa i wręczyła ufundowane przez Radę teczki i słodycze. Następnie  zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na pyszny tort. 
Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.
Pierwszoklasiści serdecznie dziękują wszystkim przybyłym Gościom,  Rodzicom i starszym kolegom, że byli z nimi w tym wyjątkowym dla nich dniu.


Październik 2018,,Bądź bezpieczny na drodze!" - apel szkolny

11 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu na temat bezpieczeństwa na drogach. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej wraz ze swoimi wychowawczyniami - panią Kamilą Sobczak i panią Agnieszką Długosz -  przygotowały część artystyczną, podczas której w ciekawy sposób zaprezentowały zasady poruszania się
po drogach.Na zakończenie artyści wręczyli swoim młodszym kolegom i koleżankom z klasy I odblaski, aby byli lepiej widoczni i bezpiecznie docierali do szkoły.
więcej zdjęć

Październik 2018

 Udział w akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata' 2018"

Ekologia to od zawsze bardzo istotna sprawa w naszej szkole. Tegoroczna edycja akcji ,,Sprzątanie Świata’2018” przypadła na dzień 21 września i odbywała się  pod przewodnim hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

Rzeczywiście było i więcej, i czyściej, ale przede wszystkim było prawdziwe pożegnanie 
z latem. Cudowna pogoda sprawiła, że wszystkie klasy z prawdziwą przyjemnością odbyły długie spacery po okolicy szkoły. Efektem były liczne worki z posegregowanymi śmieciami.
Od razu milej na świecie!

Pracy niewiele, a jaki pożytek dla natury!
Gorąco zachęcamy wszystkich do dbania o nasze środowisko naturalne.

Wrzesień 2018

Ogólnopolski Program Euroweek

Rozpoczęcie roku szkolnego dla grupy 11 osób z naszej szkoły było nietypowe. Otóż zamiast
we wtorek rano wsiąść do autobusu, wsiedli do pociągu. Bynajmniej nie byle jakiego!

Otóż dotarli oni aż do Lądka Zdroju, gdzie zakwaterowani w Hotelu Bankowym przystąpili
do Ogólnopolskiego Programu Euroweek.
Pięciodniowy pobyt ukierunkowany był na rozwój umiejętności językowych - tu, języka angielskiego. Każdy dzień bowiem rozpoczynały warsztaty językowe, trwające nierzadko
do późnych wieczorów. Prowadzone przez anglojęzycznych wolontariuszy z różnych krajów
i kontynentów zajęcia obfitowały w spotkania wspomagające rozwój osobisty, pracę w grupie, podnoszenie samooceny i integrację czterdziestoosobowej grupy uczestników z 3 różnych szkół. Wśród zastosowanych metod pojawiały się inscenizacje koncertów, odgrywanie ról, przygotowywanie plakatów, escape roomy, dyskoteka, pizza party jak również, rozumie się, integracyjne wyjścia na lody. Płacz przy rozstaniu był chyba najlepszym dowodem tego,
że dzieci naprawdę dobrze spędziły czas realizując program. Dzieci nie odeszły jednak z pustymi rękoma. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat, a szkoła oficjalne podziękowania na ręce dyrektora za przystąpienie do programu.
Dziękujemy za pomoc przy organizacji i do zobaczenia za rok!


Wrzesień 2018Inauguracja roku szkolnego 2018/2019


Beztroski czas wakacji już za nami. Czas na nowo  pomyśleć o szkole!
        Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbyła się 3 września szczególnym powitaniem uroczych pierwszoklasistów oraz doświadczonych już uczniów klasy VIII, których przez najbliższe miesiące czeka wymagający i ciężki czas przygotowań do podjęcia nauki w szkole ponadpodstawowej.
Jesteśmy pewni, że wszyscy nasi uczniowie będą sumiennie i odpowiedzialnie traktować obowiązkiucznia, a lekcyjne dzienniki zapełnią się celującymi i bardzo dobrymi ocenami.

Życzymy powodzenia!

      

        3 września 2018r. to bardzo wyjątkowa data w historii szkoły: po dziesięciu latach pełnienia funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łaznowie na emeryturę odszedł

Pan Tomasz Wilk.

Pracę dydaktyczną zakończyła również Pani Danuta Wilk - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.Serdecznie dziękujemy za lata pracy wypełnione troską, poświęceniem i uwagą,

jaką otaczała pani najmłodszych uczniów, uczących się w klasach I-III.
        Życzliwość, pogoda ducha i uśmiech były dla uczniów osłodą wysiłku, jaki musieli włożyć oniw ważną pracę w najmłodszych klasach. Wyrażamy ogromny szacunek za wszystkie roczniki małych uczniów, którzy wspaniale radzili sobie na dalszych etapach edukacji dzięki Pani pracy
i wysiłkowi.

Serdecznie dziękujemy i życzymy dużo zdrowia oraz zasłużonego odpoczynku.


        Cała społeczność szkolna, rodzice, Wójt Gminy Rokiciny - Pan Jerzy Rebzda,
Proboszcz parafii Łaznów - ksiądz Witold Lubaniak, Rada Rodziców na czele z przewodniczącą -
Panią Anną Ciupą, były dyrektor szkoły - Pan Ryszard Gradowski oraz goście serdecznie pożegnali

dyrektora Tomasza Wilka, który na stanowisku nauczyciela przepracował 36 lat.
Przez 32 lata pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Jankowie, a następnie
Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łaznowie.

        Zawsze służył innym ludziom i szczytnym celom, mając za priorytet swej pracy dobro dziecka.
W związku z przejściem na emeryturę składamy wyrazy uznania za trud i serce włożone
w rozwój oświaty w Gminie Rokiciny, za wieloletnią pracę dla dobra środowiska oświatowego oraz młodych pokoleń Polaków. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy obserwować Pana w działaniu
i widzieć efekty Pańskiej pracy.


Życzymy zdrowia i pomyślności!

Po podziękowaniach, życzeniach i łzach wzruszenia przyszedł czas na powitanie
Pana Pawła Bielińskiego, który od dnia 1.09.2018r. pełni funkcję dyrektora łaznowskiej szkoły.


Panie Dyrektorze, życzymy zdrowia, wiele sił i wytrwałości w rozpoczynającym się
roku szkolnym. Mamy wielką nadzieję, że szkolne życie będzie przynosiło mało kłopotów

i problemów. W zamian niech obfituje w piękne chwile zawodowej satysfakcji!
Życzymy grzecznych, zdyscyplinowanych uczniów i mnóstwo chwil z uśmiechem
i słońcem
w tle!

Wszystkiego dobrego dla Pana - Panie Dyrektorze -
i dla naszej szkoły!
Wrzesień 2018

Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl