SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
 


   ..:: ruszamy ::..

Szkolne Koło PCK


Rok szkolny 2018/2019

Opiekunowie - Barbara Krawczyk, Agnieszka Długosz

,,Pełna miska dla schroniska'2018"

W dniach od 18 października do 12 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt pod nazwą „Pełna miska dla schroniska”. 
Jej organizatorem już po raz 15 było  Szkolne Koło PCK  a koordynatorami akcji były: 
p. Barbara Krawczyk i p. Agnieszka Długosz.
W czasie zbiórki udało nam się zebrać : 6 misek, 9,75 kg makaronu,  3 kg ryżu, suchej karmy, 77,85 kg42,08kg karmy mokrej, 1 kołdrę, 4 koce, 23 ręczniki, 17 szt. saszetek do jedzenia 
oraz 2 smyczki.

Wszystkie te rzeczy zostały  przekazane na rzecz Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników
i Opieki nad Zwierzętami  20 listopada 2018 r. w trakcie spotkania całej społeczności uczniowskiej z prezes towarzystwa -  panią Mieczysławą Goździk.
Pani prezes opowiedziała uczniom o pracy towarzystwa, o właściwej opiece nad zwierzętami
i serdecznie podziękowała za zebrane dary przekazując dyplom-podziękowanie.
Dzieci z wielką radością witały psa Ciapka, który przybył do naszej szkoły. Uczniowie klasy I przekazali pani prezes własnoręcznie wykonane prace plastyczne, których bohaterem był ich czworonożny przyjaciel. Prace zostaną przekazane na rzecz niewidomego Alexa.Liczny udział uczniów i zebrane dary świadczą, że los zwierząt nie jest obojętny naszym uczniom. Wszystkim dobroczyńcom – uczniom oraz rodzicom, którzy przyczynili się
do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie dziękujemy.

Listopad 2018Zarząd SK PCK  w roku szkolnym 2017/2018


Przewodnicząca – Wiktoria Jachymczak
Zastępca – 
Natalia Staszek
Skarbnik – 
Weronika Robak
Sekretarz – Dagmara Felczak

Członek – Konrad Glonek

"Pełna miska dla schroniska"

  Październikowe obchody Światowego Dnia Zwierząt sprawiają, że w szczególny sposób przypominamy sobie o czworonogach skrzywdzonych przez los. W dniach od 18 października do 10 listopada uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny przystąpili do akcji "Pełna miska dla schroniska" organizowanej przez SK PCK.

Odpowiadając na potrzeby Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomaszowie Maz., zbieraliśmy produkty dla jego podopiecznych. Udało się zebrać 36 kg mokrej karmy, 75 kg suchej karmy, 7 kg makaronu i 3 kg ryżu. Wśród przyniesionych rzeczy były również miski, kołdry, koce i poduszka. 


  

 

Wszystkie produkty zostały przekazane na ręce kierownika schroniska pana Piotra Milczarka, który w czasie apelu opowiedział nam o schronisku i opiece nad zwierzętami oraz podziękował za okazane serce i wsparcie dla bezdomnych zwierząt.

SK PCK dziękuje wszystkim uczniom , którzy włączyli się do tej szlachetnej akcji
i liczymy na Was w przyszłym roku.


więcej zdjęć  
Listopad 2017


Światowy Dzień Walki z Głodem

W związku ze Światowym Dniem Żywności i Walki z Głodem, który jest obchodzony   16 października, najmłodsi członkowie Szkolnego Koła PCK zorganizowali w naszej szkole akcję pod hasłem „Podziel się kanapką”. Akcję rozpoczęto apelem. Jego celem było uświadomienie uczniom wagi istniejącego problemu jakim jest głód, obecny nie tylko w krajach najbiedniejszych. Zwrócono również uwagę na właściwe odżywianie się dzieci młodzieży oraz przeciwdziałanie marnowaniu żywności. W ramach akcji uczniowie klasy II i III pod okiem opiekunek SK PCK pań Barbary Krawczyk i Agnieszki Długosz oraz pani pedagog Doroty Karp przygotowali pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki, którymi poczęstowali podczas śniadania wszystkich uczniów i pracowników szkoły. 

 

Stos pysznych kanapek znikał z prędkością światła! W tym dniu w naszej szkole nikt nie był głodny.

więcej zdjęć  
Październik 2017


"Chroń dziecięce uśmiechy"

W  klasach I-VI został zrealizowany program „Chroń dziecięce uśmiechy”. Celem projektu była edukacja dzieci w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Program powstał we współpracy PCK, firmy Wrigley Poland oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Pomocą w realizacji treści programu były otrzymane z PCK  zeszyty: dla uczniów kl.I-III, „Ja i moje zęby” a dla klas starszych - „Ja i mój uśmiech”. 

 

W trakcie zajęć uczniowie uczyli się higieny jamy ustnej poprzez filmy instruktażowe, wykonując modele szczęk, kolorowanki oraz wspaniałe plakaty, reklamujące właściwą higienę jamy ustnej. Dopełnieniem zajęć jest systematyczna fluoryzacja prowadzona pod okiem pani pielęgniarki J.Paul.

więcej zdjęć  
Kwiecień 2017

"Pełna miska dla schroniska"

8 grudnia 2016r. Szkolne Koło PCK podsumowało ogłoszoną w listopadzie akcją charytatywną „Pełna miska dla schroniska”. W tym roku zbieraliśmy dary dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomaszowie Maz.. Tego dnia do naszej szkoły przybył kierownik schroniska pan Piotr Milczarek, któremu przekazaliśmy zebrane dary: suchą i mokrą karmę – 92 kg, ryż -31 kg, makaron – 22 paczki, miski – 2 sztuki, kołdry, koce, poduszki, ręczniki.  Pan  Milczarek podczas spotkania z uczniami opowiedział o pracy w schronisku, o psach i kotach, którymi się zajmują oraz o właściwej opiece nad nimi. Nie zabrakło również przestróg dotyczących kontaktów z bezpańskimi psami. 

 

   

Na zakończenie p. Milczarek serdecznie podziękował uczniom za ich pomoc i ofiarność.

          Szkolne Koło PCK serdecznie dziękuje nauczycielom i uczniom za udział w akcji.

Grudzień 2016

Czerwonokrzyska gwiazdka
W  ramach  współpracy z  Oddziałem  Rejonowym  PCK  w Tomaszowie Maz.  Szkolne Koło PCK  od lat otrzymuje  świąteczne paczki. W tym roku otrzymaliśmy  4 paczki żywnościowe.  

Po konsultacjach z wychowawcami paczki otrzymali potrzebujący uczniowie klas I-III.


Grudzień 2015


Akcja charytatywna "I Ty możesz zostać św. Mikołajem"

Okres przedświąteczny to czas, w którym otwieramy nasze serca i z większą uwagą zwracamy się w stronę potrzebujących. W naszej szkole już po raz kolejny SK PCK zorganizowało akcję "I ty możesz zostać Świętym Mikołajem", której celem była pomoc dla Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas akcji trwającej od 6 XII do 15 XII zebrano artykuły szkolne, spożywcze, środki higieniczne, witaminy, odżywki i zabawki. Ofiarność darczyńców przeszła oczekiwania organizatorów. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostali obojętni na nasz apel, a w szczególnosci panu Andrzejowi Derachowi, dzięki któremu naszą akcję znacząco wsparła firma POL - HUN z Koluszek.

  

15 XII opiekunowie SK PCK, pan Andrzej Derach oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej, uczeń kl.VI - Maciej Derach, przekazali zebrane dary na ręce Pani Dyrektor Domu Dziecka. Szkolna delegacja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i odebrała serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców.

Dziękujemy !!!

więcej zdjęć  
Grudzień 2015


Dbajmy o zdrowie


Dnia 29.X.2015r. gościliśmy w naszej szkole pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Tomaszowa Maz. p. Dorotę Ignasiak, która zajmuje się oświatą zdrowotną.
W spotkaniu z uczniami klasy V i VI  p. Ignasiak przedstawiła projekt realizowany w ramach Wojewódzkiej Kampanii Edukacyjnej  „Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie”. Uczniowie obejrzeli  film  pt.„ Dopalaczom stop”, zostali zapoznani z profilaktyką antydopalaczową oraz z działaniami, jakie podejmuje Inspekcja Sanitarna  w walce z dopalaczami.

 

 

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Rzucania Palenia  p.Ignasiak  zwróciła również uwagę uczniów naszej szkoły  na negatywne skutki zdrowotne palenia tytoniu, na wpływ dymu tytoniowego na zdrowie osób przebywających w zadymionych pomieszczeniach (bierny palacz), szczególnie na zdrowie dzieci oraz zaprezentowała działanie smokolizera - urządzenia służącego do pomiaru zawartości szkodliwego tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Uczniowie starszych klas otrzymali ulotki antytytoniowe.
Październik 2015


"I TY możesz zostać św. Mikołajem"

Przełom listopada i grudnia to czas, w którym w związku ze zbliżającymi się świętami, częściej myślimy o innych. Na miarę własnych możliwości staramy się odpowiadać na potrzeby osób znajdujących się w trudnych życiowych sytuacjach.  
Jedną z tych osób jest 5-letnia Hania, która choruje na białaczkę i święta spędzi w szpitalu. 
O Hani przeczytaliśmy w Tomaszowskim Informatorze Tygodniowym, który zwracał się z apelem o spełnienie jednego z marzeń dziewczynki tzn. pisanie do niej  kartek z pozdrowieniami.
Grudzień 2014 – powstało mnóstwo pięknych kart z życzeniami wykonanych własnoręcznie, od serca. Dzieci podarowały dziewczynce również drobne upominki. 

     

Wszystkie niespodzianki przekazaliśmy tacie Hani. Mamy nadzieję, że jej się spodobają. Szkolne Koło PCK serdecznie dziękuje wszystkim łaznowskim Mikołajom za wrażliwość  i dobre serce oraz życzy wspaniałych prezentów pod choinkę.
Grudzień 2014


Akcja "Pełna Miska dla Schroniska"

W dniach od 20 listopada do 5 grudnia 2014r. koło PCK  zorganizowało już po raz dziesiąty akcję charytatywną „Pełna miska dla schroniska”.  Akcja miała na celu uwrażliwienie dzieci na losy zwierząt i pomoc zwierzętom ze schroniska w Tomaszowie Maz. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Dzieci oraz ich rodzice aktywnie włączyły się w tę akcję. Wspólnymi siłami udało się zebrać  60 kg  karmy, 50 kg ryżu i kaszy, 12 kg makaronu oraz koce i miski. Akcja zakończyła się 5 grudnia spotkaniem z panem Grzegorzem Bielawskim z Pogotowia dla zwierząt, które administruje Schronisko w Tomaszowie Maz. 

  

Przybyły gość opowiedział uczniom o schronisku, o przebywających tam zwierzętach, wolontariacie  oraz o zadaniach pogotowia dla zwierząt. Dzieci miały możliwość zaprzyjaźnienia się z jednym z mieszkańców schroniska – pieskiem Rafikiem. Na zakończenie spotkania przekazano zebrane dary, za które szkoła otrzymała serdeczne podziękowania.

więcej zdjęć  

Grudzień 2014


Kampania Walki z Głodem

W czwartek 16 października 2014r. obchodzony był Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Do akcji tej włączyło się również Szkolne Koło PCK. Uczennice klasy VI - Natalia Andryszek (przewodnicząca SK PCK) i Weronika Skibińska ( zastępca) wraz z młodszymi koleżankami i kolegami odwiedziły wszystkie klasy naszej szkoły, informując o kampanii i jej zadaniach.
 
Uczniowie dowiedzieli się z ich wystąpień, że głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata, jak wiele ludzi głoduje, a szczególnie dzieci. Uczennice zwróciły także uwagę na zdrowe odżywianie i szanowanie żywności.
   
W ramach zdrowego odżywiania dzieci z klasy II i III w strojach misiów i smoków częstowały pysznymi jabłkami wszystkich uczniów szkoły i przedszkolaków.

Szkolne Koło PCK serdecznie dziękuje Państwu
Małgorzacie i Sylwestrowi Miazkom za pyszne jabłka dla naszych uczniów.


Październik 2014


Spotkanie z wolontariuszem PCK

Dnia 12 maja 2014r.  Szkolne Koło PCK zorganizowało spotkanie z p. Wojciechem Kobackim, który jest wolontariuszem w Oddziale Rejonowym PCK w Tomaszowie Maz.     oraz ratownikiem medycznym. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: uczniowie młodsi  z klas  I-III oraz klasy starsze IV-VI. 

  

Pan Wojciech przypomniał wszystkim zasady zachowania się  i udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia m.in. przy skaleczeniach, krwotokach, złamaniach, omdleniach. Przypomniał również kolejne etapy postępowania w pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli okazję wcielić się w role ratowników i pozorantów. Jak się okazało niektóre zasady postępowania i zalecenia warto było poćwiczyć, a chętnych nie brakowało.

          Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, za co składamy panu Kobackiemu serdeczne podziękowania i czekamy na kolejne spotkanie.Celem działalności Szkolnego Koła PCK przy Szkole Podstawowej im. T.Kościuszki
w Łaznowie jest aktywizacja środowiska szkolnego w duchu humanitaryzmu i niesienia pomocy potrzebującym.

     Zadaniami Szkolnego Koła PCK są:

  • pomoc potrzebującym,
  • promowanie idei humanitaryzmu i bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka,
  • zdobywanie i poszerzanie wiedzy na temat historii i działalności PCK,
  • promowanie zdrowego stylu życia, 
  • stwarzanie dogodnych warunków do rozwijania umiejętności i samorealizacji dzieci,
  • włączanie się w inne akcje organizowane przez Zarząd Rejonowy lub Główny PCK o wymiarze regionalnym i ogólnopolskim.Dodał: Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl