SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
 


   ..:: ruszamy ::..
Poprzedni rok szkolny - w zakładce Archiwum !!!
Szkolne Koło PTSM
"Łaziki"

Powstało w marcu 2010r. - opiekun Urszula Mazur-Stasiak

Rok szkolny 2015/2016

V Ekologiczny Rajd po Ziemi Rokicińskiej

„Piąty Ekologiczny Rajd po Ziemi Rokicińskiej O czym szumią wierzby? – uznajemy za otwarty!” – tymi słowami rozpoczęliśmy kolejną edycję rajdu turystycznego, organizowanego przez Szkolne Koło PTSM w Łaznowie. Otwarcia rajdu dokonali: Sekretarz Gminy Rokiciny Bożena Bykowska, Prezes Oddziału Terenowego PTSM Jarosław Janczak, W-ce Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Popielawach Monika Dziedzińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łaznowie Tomasz Wilk oraz opiekun Szkolnego Koła PTSM w Łaznowie Urszula Mazur-Stasiak.
Ponieważ taki jubileusz zobowiązuje, zdecydowaliśmy się na rozszerzenie formuły wydarzenia do dwudniowej i – co za tym idzie – również na dodanie do gry terenowej jeszcze paru innych niecodziennych atrakcji.
Tym razem w swoim odkrywaniu gminy Rokiciny dotarliśmy do Popielaw, gdzie w gościnnych murach tamtejszego gimnazjum, mogliśmy oddać się turystyczno-przyrodniczemu szaleństwu! 

 

Wszystkiemu towarzyszył żywioł ziemi i to, co z nią związane – zarówno na powierzchni jak i w głębinach warstw skalnych… Nie lada wiedzą i umiejętnościami musieli się w związku z tym wykazać uczestnicy gry terenowej. Do ich zadań należało między innymi: mielenie ziaren na mąkę, lepienie z gliny naczynia techniką wałeczkową, rozpoznawanie minerałów, czy nauka wiązania węzłów przydatnych grotołazom. Wszystko zaś w trakcie całkiem wymagającego marszu przez popielawskie pola, z wizytą w takich niezwykłych miejscach jak, należący do rodziny Trelów, zabytkowy młyn czy okolice dawnego dworu, w których mieszkał jako dziecko znany reżyser Jan Jakub Kolski. Nic dziwnego, że wobec takich ciekawostek i wyzwań, pierwsze drużyny ściągnęły do szkoły dopiero po zmroku, witane przy końcowym zadaniu przez Duchy Puszczy Białowieskiej...

 

 

Nasi rajdowicze nie chodzą jednak spać z kurami, więc po krótkim odpoczynku przystąpili do udziału w konkursach wiedzowych: o Puszczy Białowieskiej, ziemi i jaskiniach oraz o PTSM. Potem jeszcze regeneracyjny posiłek przy ognisku i już mogliśmy przystąpić do… pokazu mody jaskiniowej. Ani Fred Flinstone, ani Człowiek z Cro-Magnon nie pogardziliby towarzystwem naszych modeli skrojonych idealnie na paleolityczną miarę. 

 

 

Nic dziwnego, że publiczność szalała z emocji, a konkursowemu jury ustalenie werdyktu wcale nie przyszło łatwo.

Myli się jednak ten, kto sądzi, że wymęczeni atrakcjami uczestnicy rajdu zalegli na swych karimatach tuż po pokazie mody. Dla wytrwałych były jeszcze nocne projekcje filmów i, zgodnie z turystyczną tradycją, wielogodzinne rozmowy, skutecznie przerywające sen opiekunów :-)

 

Następnego ranka nie było jednak mowy o wylegiwaniu się do południa. Już o ósmej czekało na nas śniadanie przygotowane przez niezastąpioną ekipę z Gminnego Ośrodka Kultury, wspomaganą przez Agnieszkę Krawczyk jak również przez pracowników Publicznego Gimnazjum z Popielaw, a w szczególności zastępcę dyrektora panią Monikę Dziedzińską. Wszystko po to, byśmy w pełni sił mogli przystąpić do ostatnich już tego dnia działań, z Puszczą Białowieską w tle oraz do oficjalnego podsumowania gier i konkursów.

 

 

Zwycięzcom gratulujemy, a zarówno zdobywców nagród, jak i wszystkich pozostałych zachęcamy do udziału w kolejnym, przyszłorocznym Rajdzie Ekologicznym po Ziemi Rokicińskiej O czym szumią wierzby?.

---------

Nasze wydarzenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie nieoceniona pomoc bardzo wielu osób i instytucji. Poniżej staramy się je wymienić, mając nadzieję, że nikogo przy tym nie pomijamy.

Patronat honorowy: Wójt Gminy Rokiciny.

Partnerzy: Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach, Publiczne Gimnazjum w Popielawach.

Sponsorzy: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi, Eurobox, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, Piekarnia Mich-Pol z Kurowic, Euroglass Niewiadów, Frito Lay, Zakład Mięsny  A. Lipińska, Koło Gospodyń z Popielaw.

Serdecznie dziękujemy również panu Mariuszowi  Treli za udostępnienie nam przestrzeni młyna i za wdrożenie uczestników rajdu w arkana młynarstwa, a także Wolontariuszom i innym Dobrym Duchom wydarzenia za ich czas i pozytywną energię do działania.

P.S. 
A wszystko to nakręciła (zorganizowała) opiekun Szkolnego Koła PTSM "Łaziki" w Łaznowie pani Urszula Mazur-Stasiak, którą wspierała pani Monika Stasiak z Tymkiem i Maciejem Kronenbergiem - dziękujemy!

Pozdrawiamy wszystkich i dziękujemy za udział w V Ekologicznym Rajdzie po Ziemi Rokicińskiej "O czym szumią wierzby".

więcej zdjęć  

Kwiecień 2016r.Rok szkolny 2014/2015Wodzin Prywatny  19-20.06.2015r.

Ostatni w tym roku szkolnym rajd, a dla szóstoklasistów ostatni w szkole. Jedziemy silną ekipą-wspomagają nas mamy: pani Andryszek i pani Felczak. Na miejscu jak zwykle nie ma czasu do stracenia. Po rozpoczęciu prezentacja nordyckiego Boga, potem wykonanie tarczy wikinga, konkurs wiedzy o PTSM i gminie Tuszyn, konkurs o bogach nordyckich; kolacja i wymarsz w trasę po złote jabłko. 

 

Zadanie pierwsze stworzyć  żywy obraz, a potem to już męka pańska: szukanie wstążek, budowanie tratwy, odgadywanie bogów, opatrywanie zranionej bogini, rzuty do celu, rozwiązywanie zagadek, układanie piosenek dla elfów. Wracamy ciemną nocą, zmęczeni, ale usatysfakcjonowani. Tym bardziej, ze czeka na nas ognisko. Potem noc : znowu za krótka, a po śniadaniu rozgrywki sportowe na polu szachowym-Biała Dama kontra Wikingowie. We wszystkich rozgrywkach poszło świetnie: I miejsce konkurs o bogach dla Weroniki Skibińskiej; I miejsce o PTSM dla Marty Glinki, II miejsce dla Natalii Andryszek w plastycznym, I miejsce dla Agaty Bykowskiej w rozgrywce z Wikingami. Wszystko dobre szybko się kończy, czas wracać do szkoły

więcej zdjęć  

Czerwiec 2015


Brzustów 12-13.06.2015r.

„Nenufary” to nie tylko kwiaty, ale i doroczny rajd w Brzustowie. Ruszamy tam zwartą grupą; coraz częściej wspomaganą przez klasę czwartą. Tym razem dołącza do nas Bartek z V klasy-dla niego to prawdziwa przygoda-pierwszy raz na rajdzie. Gospodarze witają nas pysznym obiadem, ale zaraz potem wymarsz w trasę w poszukiwaniu nenufarów, a na postoju konkurs plastyczny i literacki. 

 

Wracamy dość szybko, bo tuż za nami odzywa się burza, a nie bardzo mamy ochotę na kąpiel. Po powrocie konkursy, ognisko i… przyszła burza. Ale jesteśmy bezpieczni i nie musimy się już  obawiać zmoczenia. Wieczorem jeszcze dyskoteka; kto daje radę baluje, reszta udaje, ze śpi. Rankiem rozgrzewka do piłki plażowej i strzelana z łuku. Jednak strzelanie idzie nam lepiej… Dziękujemy organizatorom za atmosferę, klimat, miłe przyjęcie i nagrodyJ Dziękujemy pani Wiktorek i pani Sońta za transport.

więcej zdjęć  
Wolbórz   22-23.05.2015r.

Na rajd do Wolborza, jak zwykle tłumy. Kto zapisał się pierwszy ten skorzystał. Dodatkowo pan dyrektor zasponsorował  busa, więc ruszyła nas 12osobowa drużyna. Po oficjalnym rozpoczęciu pod pomnikiem A.F. Modrzewskiego ruszyliśmy do szkoły zmagać się z konkursami: o Wolborzu, o PTSM, ekologiczny i sportowy w mini siatkówkę. Emocji jak zwykle mnóstwo, kibice potracili głosy, ale trzecie miejsce wywalczyliśmy.

 

Wieczorem kolacja i wymarsz na nocny zwiad do lasu w poszukiwaniu flagi. Ciemno, nieznany teren i na dodatek patrol przeszkadzający w poszukiwaniach; ciężko byłoooo. Umordowani, brudni wróciliśmy po północy do budynku. Myli się ten kto myśli, że poszliśmy spać. Noc jak zwykle za krótka, a tu rano zaraz po śniadaniu wyjście na grę miejską i spotkanie z inżynierem, ślepcem, archeologiem, medykiem, wojami, kucharzem Domażyrem, bibliotekarzem a nawet wzięliśmy ślub i błądziliśmy po labiryncie. Kto jest ciekawy jak było musi przekonać się sam na drugi rok lub obejrzy zdjęcia.
 

Dodać musimy, ze Marta Glinka dostała nagrodę za konkurs ekologiczny, Dominik Motylewski za konkurs wiedzy o PTSM, a Weronika Skibińska za wiedzę o A. F. Modrzewskim. Było jak zwykle ekstra, dziękujemy panu dyrektorowi za transport

więcej zdjęć  

Maj 2015


IV Rajd w szkole w Łaznowie - 25.04.2015r.

Czy warto pójść w tany z Rusałką? Jakich składników potrzebuje Wiedźma do swojej mikstury? W którym pudełku ukryła rozwiązanie swej zagadki groźna Południca?

Te tajemniczo brzmiące słowa towarzyszyły IV Rajdowi, który zorganizowny został w naszej szkole. Otworzył go dyrektor szkoły Tomasz Wilk witając wszystkie koła PTSM, które dotarły do Łaznowa oraz ich opiekunów. Szczególnie powitał gości rajdu Pana Wójta Gminy Rokiciny Jerzego Rebzdę oraz dyrektora GOK w Rokicinach Panią Longinę Waszczykowską współorganizatora dzisiejszego rajdu. Głos zabrał również Wójt życząc wszystkim powodzenia i bezpiecznej wędrówki po szlaku rajdu, na który sam zdecydował się wyruszyć z grupą pierwszoklasistów z Ib.
W dalszych kwestiach organizacyjnych głos zabrała Pani Urszula Mazur-Stasiak - główny organizator i koordynator przebiegu rajdu.

 

Po rozpoczęciu - reprezentanci poszczególnych drużyn tzn. Kleszczowa, Tomaszowa Maz. Wolborza, Straszowa, Szynczyc, Komorowa, Gimnazjum z Popielaw, a także Łaznowa, przystąpili do pisania testów: wiedzy ekologicznej i wiedzy o PTSM. Po walce z pytaniami drużyny, po solidnej odprawie ruszyły na trasę z mapkami w ręku.

Wiedzę o słowiańskich istotach demonicznych posiedli uczestnicy czwartego Ekologicznego Rajdu po Ziemi Rokicińskiej „O czym szumią wierzby?” w trakcie swej wędrówki po pełnym dziwów łaznowskim lesie. Na każdym kroku czaiły się przed nimi magiczne stwory, przed którymi należało wykazać się sprytem, wiedzą i sprawnością fizyczną. Na tym jednak nie koniec – ponieważ słowiańskie demony są blisko związane z naturą, w wymyślonych przez siebie zadaniach, premiowały te drużyny, które potrafiły dowieść swych cnót i wiadomości z zakresu ochrony przyrody. Strażnik lasu, Borowy nakłaniał zawodników do zbierania pozostawionych przez ludzi śmieci, Polewik sprawdzał znajomość polskich zbóż, zaś Płanetnik wydobywał wiedzę o sposobach oszczędzania wody.

 

 

Tutaj podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy już od samego rana, na szlaku, oczekiwali na wędrowców. W istocie wcielili się w demoniczne istosty, nierzadko psocąc i utrudniając zdobywanie punktów (orzechów). Podziękowania także dla fotografa, dzięki któremu, możemy zobaczyć przebieg rajdu.

Przyroda odpłaciła się zawodnikom za ich pro przyrodnicze działania, bo pogoda dopisała, a cały las tętnił kolorami świeżej wiosennej zieleni i zawilcowej bieli oraz śpiewał głosami ptaków.

Trasa rajdu nie należała do krótkich, ale nawet najmłodsi zawodnicy świetnie sobie poradzili z jej przejściem, tak jak i z rozwiązaniem napotykanych zadań.
Emocje tego dnia podsumowało ognisko z poczęstunkiem, który po przebytych kilometrach stanowił nie lada posilenie dla utrudzonych ciał.

Następnie komisja podliczyła punkty i nagrodziła zwycięskie drużyny - tutaj podziękowania dla nauczycieli i tych wędrujących po szlaku jak i tych wspomagających organizacyjnie przebieg rajdu. 

 

Tytuł mistrza rajdu zdobyła drużyna klasy III naszej szkoły pod wodzą wychowawczyni klasy pani Barbary Krawczyk 

Indywidualnie Dagmara Felczak i Jakub Wojna - ex aeqo zdobyli najwięcej punktów w teście z wiedzy ekologicznej natomiast z wiedzy o PTSM - Nikola Mieszek.

 - gratulujemy !!!.

Organizatorzy mają nadzieję, że długość trasy nie zniechęciła uczestników i wezmą oni udział w kolejnym, jubileuszowym już rajdzie w przyszłym roku.

Organizacja Rajdu nie byłaby możliwa, gdyby nie sponsorzy:Po      GRATULUJEMY !!!
- Gmina Rokiciny
- GOK Rokiciny
- Starostwo Powiatowe

- Eurobox
- Euroglas 
- Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO
- PZU
- Piekarnia Żakowice
- Zakład Mięsny Anna i Bogdan Lipińscy

Dziękujemy za wsparcie w organizacji naszego przedsięwzięcia.

więcej zdjęć  

Kwiecień 2015


Lubochnia - 20-21.03.2015r.

Rajd w Lubochni jest dość wyczekiwanym rajdem, bo w dużym stopniu można zaprezentować swoje  możliwości. Dziewczyny  wybrały piosenkę Agaty Dziarmagowskiej ”Mogę wszystko, nic nie muszę ”. Dzięki pomocy pana Dawida Piątka i stworzonemu przez dziewczyny z szóstej klasy układowi tanecznemu drużyna z Łaznowa zajęła pierwsze miejsce. 

 

Gratulacje! Ale na tym nie zakończyły się emocje. Gimnazjaliści z Lubochni przedstawili nam kilka ciekawych układów tanecznych i  wspólnie  nauczyliśmy się kroków do „Belgijki”. 
Dodatkowo przeprowadzono konkurs o gminie Lubochnia. Po spacerze do kościoła, na cmentarz i do urzędu gminy uczniowie wykazali się swoją wiedzą. Naszą szkołę reprezentował Bartek Jurda i zajął II miejsce. Dzień zakończył się im długą wędrówką na ognisko, a po powrocie i jak zwykle za krótkiej nocy podziękowaliśmy gospodarzom za gościnę i zapowiedzieliśmy się na następny rok.

więcej zdjęć  

Marzec 2015


Czerniewice  6-7.03.2015r.

II rajd „Peregrynacje wielkich Polaków”  zmobilizował nas do poszukania wielkiego Polaka. Wybór dla młodzieży był prosty. Został nim ich idol-Kamil Stoch. Prace nad prezentacją trwały do ostatniej chwili, bo jeszcze zawody w Falun decydowały o lokacie  naszego najlepszego skoczka. Nieodzowna pomocą służył pan Dawid Piątek, ponieważ prezentacja musiała być w języku angielskim.  

 

Na miejscu okazało się, że konkurencja jest duża, ale dziewczyny nie przestraszyły się. Zaprezentowały się zupełnie dobrze i zajęły II miejsce. Po wszystkich prezentacjach czekała na nas niespodzianka- spotkanie z młodym człowiekiem, który za niewielkie pieniądze zwiedził chyba pół świata. Widać, że znajomość języków jest naprawdę potrzebna. Wieczorem czekał nas jeszcze spacer, a potem ognisko i …..bardzo krótka noc.

więcej zdjęć  

Marzec 2015


Tytuł najlepszego Szkolnego Koła PTSM za 2014

Gratulacje za zdobycie tytułu Najepszego Koła PTSM za 2014r. !!!


Marzec 2014


Dłutów 17.01.2015r.

Kto nie lubi dostawać prezentów? Więc po raz kolejny pojechaliśmy do Dłutowa, bo czekał tam na nas Mikołaj. Oprócz spotkania z Mikołajem, czekało nas spotkanie z konkursami: profilaktycznym, ekologicznym, czytelniczym i wiedzy o Dłutowie i powiecie pabianickim. Później okazało się, że zupełnie nieźle. 

 

Po konkursach wędrówka 6 kilometrów, ale z atrakcjami, więc nie było źle. Po powrocie czekało ognisko i kiełbasa. Nikt nie wie czemu zawsze taka dobra? Na sam koniec podsumowanie konkursów. I tu dla nas miła niespodzianka: Szymon Malinowski III miejsce w konkursie czytelniczym, Weronika Skibińska II miejsce w konkursie ekologicznym, a Adrian Sadowski II miejsce w konkursie profilaktycznym. Nadmienić tylko wypada, że na rajd przybyło przeszło 300 uczestników, więc radość  z wygranych  tym większa.
 Gratulacje !

więcej zdjęć  

Styczeń 2015

Kleszczów 29.11.2014r.

Do „Barbórki” coraz bliżej, więc i my przygotowujemy się do kolejnego spotkania w Kleszczowie. W tym roku jedziemy silną ekipą-chętnych jest 12 osób. Po drodze zabieramy jeszcze Czarnocin i Szynczyce. Na dworze zimno, więc organizatorzy witają nas gorącym żurkiem. Jest dobrze. Ale już za chwilę ruszamy w trasę(choć zimno). No i zaczęło się: najpierw przy odkrywce wiersz o Kleszczowie, potem sprawdzian z angielskiego i to z gimnastyki. Za to prawdziwa gimnastyka na boisku w Łuszczanowicach. 

 

Następnie test u Filipa(mimo, że kolega, to nie dał żadnej ulgi) i ćwiczenia z dramy na następnej stacji. Całe szczęście skończyło się na ognisku i pysznych kiełbaskach. Z radością ujrzeliśmy autokary  (bo już mieliśmy w nogach z 8 km), które zawiozły nas na basen do Solparku. Tutaj wreszcie mogliśmy się zrelaksować; czy to w basenie, czy w rurze, czy w jacuzzi. 

 

I w końcu podsumowanie w pięknej auli. Spośród naszych uczestników nagrodzono Martę Glinkę za konkurs literacki, Kacpra Kwiatkowskiego za konkurs pływacki chłopców, Dominika Motylewskiego za konkurs wiedzy o PTSM, Weronikę Skibińską za konkurs wiedzy o gminie Kleszczów i Blankę Sońtę za pływanie dziewcząt. Zadowoleni wracamy do domu. To ostatni rajd w tym roku kalendarzowym. Czekamy na tegoroczne podsumowanie rywalizacji kół PTSM.

więcej zdjęć  

Listopad 2014


Tomaszów Maz. 25.10.2014r.

„A może byśmy tak…do Tomaszowa?” Czemu nie? Pakujemy się do busa i jedziemy. Na początek konkursy o PTSM, Tomaszowie i Tuwimie. Potem marsz na miasto i jak zwykle w Tomaszowie zadania związane z wierszami Tuwima. Więc:  „Idzie Grześ” , „Ptasie radio”, „Murzynek Bambo”, „Lokomotywa”i oczywiście „Rzepka”. 

 

Co tam się działo trzeba zobaczyć na zdjęciach. Po drodze postrzelaliśmy, pograliśmy w kręgielni i zwiedziliśmy Groty Nagórzyckie. Zrobiliśmy ogólnie dużo kilometrów i czekająca na nas po powrocie zalewajka wszystkich wprawiła w dobry nastrój. Do tego jeszcze trzy drugie miejsca naprawdę nas usatysfakcjonowały.  Za rok nie będziemy się zastanawiać czy może byśmy…? Tylko jedziemy na pewno.

więcej zdjęć  

Październik 2014


Piotrków 18.10.2014r.

O rety! to PKP może człowiekowi podnieść ciśnienie. Nie dość, że mało połączeń, to jeszcze takie spóźnienia. Może ktoś się dziwi, dlaczego tak zaczynamy relację z rajdu, ale to przez kolej spóźniliśmy się na rozpoczęcie Zlotu kół PTSM. Biegiem dotarliśmy na Zamek, potem jeszcze szybciej z pływakami na basen i z powrotem na Zamek. I od tego momentu już ok. Spotkanie z włodarzami na zamku bardzo sympatyczne i pouczające. Cofnęliśmy się w czasie; spotkaliśmy rycerzy, białogłowy, scholarisa. 

 

Po nauce łaciny udaliśmy się na spacer po Piotrkowie, a następnie do szkoły nr 12, gdzie odbyły się pozostałe konkursy: wiedzy o mieście i na piosenkę turystyczną. Po podsumowaniu okazało się, że zajęliśmy czwarte miejsce. Do domu wróciliśmy bez spóźnienia.

więcej zdjęć  

Październik 2014


Będków 4.X.2014r.

„Po co jechać do Krakowa
Kiedy można jechać do Będkowa.
Tutaj Reymont bardziej boski
Niż Rafał Brzozowski… itd.”

Tak zaczęła się nasza zwycięska rymowanka o rajdzie „Sobota z Reymontem” w Będkowie. Pogoda w tym roku wyjątkowo cudna, więc do Będkowa pojechaliśmy rowerami. A po oficjalnym rozpoczęciu ruszyliśmy do skansenu rzeki  Pilica, gdzie powitał nas pan Kobalczyk wspaniale opisujący pozyskiwanie skarbów z terenu naszego powiatu. 

 

Po powrocie do szkoły część grupy współzawodniczyła w sportowych rozgrywkach, a pozostała brała udział w queście po Będkowie. Dla większości był to nowy rodzaj zabawy, a znalezienie na końcu skarbu było fajnym doświadczeniem. Po takim wysiłku czekał na nas smaczny obiad a następnie tradycyjne konkursy.  

 

Na zakończeniu okazało się, że Agata Bykowska zajęła III miejsce w konkursie ekologicznym, V miejsce w konkursie sportowym i I w ułożeniu rymowanki. Pogoda utrzymała się i wróciliśmy do domów również przy pięknej pogodzie.

więcej zdjęć  

Październik 2014


Łódź

W sobotę postanowiliśmy pospacerować po Łodzi, ale nie sami. Skorzystaliśmy z zaproszenia stowarzyszenia Regio i udaliśmy się na inscenizowaną wycieczkę „szlakiem służby pałacowej”.  Towarzyszyliśmy dziewczynie, która starała się o posadę służącej u Schweikertów. Uroku dodawała fakt, że dziewczyna ubrana była w stroju z epoki łódzkich fabrykantów, a na dodatek niektórzy uczestnicy  wycieczki też byli ubrani stosownie do epoki.  

   

Kandydatka na służącą poprowadziła nas od pałaców  Richterów, ich fabryki do pałacu Schweikerta. Tam czekała na nas nie tylko służba pałacowa, ale również właściciele. Tak jakbyśmy przenieśli się w czasie i mogli podsłuchać i podejrzeć ich życie. Podziwialiśmy piękno pałacu, ogrodu i muzyki. Okrasy dodał fakt, że na to spotkanie przybyli autentyczni potomkowie znanego łódzkiego fabrykanta

więcej zdjęć  

Wrzesień 2014


Szczerców 13.09.2014r.

Rok szkolny rozpoczęty, więc i ten nasz turystyczny czas zacząć. Ruszamy do Szczercowa. 75 rocznica wybuchu II wojny światowej jest wyjątkowo ważna  dla terenu, na którym walczyła 30 Dywizja Piechoty. I właśnie śladem tej dywizji ruszamy na wędrówkę po  okolicznych lasach.  Chyba, żeby nie było za lekko, po drodze dużo wiadomości historycznych, zdrowotnych i ekologicznych. Okazuje się, że po to aby sprawdzić czujność uczestników i przetestować ich w konkursach: historycznym, literackim, plastycznym, profilaktycznym, pierwszej pomocy i sportowym. 

   

My wzięliśmy udział tylko w czterech, bo nas tyle pojechało. Ale możemy być dumni z wyników. W każdym zmieściłyśmy się na podium.  Ania Krych w historycznym była trzecia, Weronika Skibińska w profilaktycznym druga; tak jak Agata Bykowska w literackim, a Natalia Andryszek –pierwsza  w konkursie plastycznym. Zmęczone, ale zadowolone wracamy i czekamy na następny wypad.

więcej zdjęć  

Wrzesień 2014

Dodał: Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl