SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
 


   ..:: ruszamy ::..
Poprzedni rok szkolny - w zakładce Archiwum !!!
Szkolne Koło PTSM
"Łaziki"

Powstało w marcu 2010r. - opiekun Urszula Mazur-Stasiak

Rok szkolny 2016/2017
Wodzin Prywatny  9-10.06.2017r.

Ostatni rajd w roku szkolnym; szkoda nie jechać, tym bardziej, że atrakcji na pewno nie braknie. Wyposażeni w wiedzę i kostiumy celtyckie ruszamy… Na początek utrwalenie wiedzy poprzez turniej Rzymian i Celtów, potem konkursy , integracyjna nauka tańca celtyckiego , a potem to już ruszamy w las. 

 

 

W lesie czaka na nas dobro i zło. Musimy się strzec. Musimy tez zdobyć złote jabłko dla królowej, które zapewni jej wieczne życie i młodość. Wyposażeni  przez druida w dobra wróżbę idziemy na szlak. Po czterech godzinach udaje nam się wrócić szczęśliwie do szkoły na ognisko. Na drugi dzień wycieczka do rezerwatu Molenda i podsumowanie konkursów. Jest się czym pochwalić. Wracamy zmęczeni, ale dumni i obiecujemy jechać za rok.

Czerwiec 2017


Brzustów 2.06.2017r.

„Nenufary” jak co roku zapraszają na dwa dni. Montujemy ekipę i jedziemy. W tym roku Brzustów obchodzi 650 lecie, więc wędrujemy na specjalne spotkanie do remizy OSP, gdzie czekają na nas ważni goście. Spotykamy zespół pieśni i tańca Brzustowianie, spotykamy znanego skrzypka Władysława Kosylaka wraz z całą jego muzyczną rodziną jak również młodych członków zespołu Cekinki. 

 

Po pięknym występie przystąpiliśmy do konkursów: plastyczny, wiedzy o Brzustowie, literacki, ekologiczny i taneczny. Wyniki  poznamy jutro. Po powrocie ognisko, dyskoteka, o spaniu nikt nie myśli, a sobotę po śniadaniu mecze piłki siatkowej. Podsumowanie dla nas bardzo sympatyczne: cała ekipa nagrodzona.
Chcemy jeszcze bardzo podziękować mamie Dagmary Felczak i tacie Natalki Staszek za dowiezienie i przywiezienie nas. Pozdrawiamy !!!

więcej zdjęć  

Czerwiec 2017


Wolbórz 12-13.05.2017r.

  Kolejny raz ruszamy do Wolborza. Tym razem w dwie ekipy, a program zapowiada się imponująco. Tradycyjnie zaczynamy pod pomnikiem A.F. Modrzewskiego, potem konkursy wiedzowe, kolacja  i nocna gra ”Horrorek”. Trzeba mieć samozaparcie, żeby ruszyć w nocy do lasu i jeszcze wykonać zadania u wampirów, zombie, piratów, wróżki czy Sherlocka Holmesa. Po kilku godzinach cali i zdrowi wracamy do szkoły. 

 

Niestety nie jest to czas spania według uczestników, więc rano  jak „z krzyża zdjęci” po śniadaniu ruszamy śladami Harrego Pottera z mapą huncwotów  w trasę. Gdzie znaleźć dwurożca, jak sporządzić eliksir, umieć ujść przed ludźmi Woldemorta, …… Udało nam się ocalić skórę i ujść z życiem.

Specjalne podziękowania dla pana dyrektora i Rady rodziców za transport.

więcej zdjęć  

Maj 2017


Sekretne życie drzew, czyli VI Ekoogiczny Rajd po Ziemi Rokicińskiej

Sekretne życie drzew, czyli VI Ekologiczny Rajd po Ziemi Rokicińskiej

22 kwietnia odbyła się kolejna, szósta już edycja Ekologicznego Rajdu po Ziemi Rokicińskiej „O czym szumią wierzby?”. Tym razem bazą była Świetlica w Łaznowskiej Woli, a tereny wokół niej polem zmagań z zadanimi przygotowanymi dla przybyłych drużyn. 

I tutaj podziękowania za udostępnienie sali świetlicy !. 

O czym szumią wierzby? - w tym roku nie tylko wierzby miały być w centrum uwagi, ale drzewa w ogóle, bo zadania umieszczone na trasie rajdu miały zwrócić uwagę uczestników na niezastąpioną rolę drzew w ekosystemie.
Startujące w grze terenowej drużyny (a mimo niesprzyjającej pogody było ich aż 12!) musiały zmierzyć się z zadaniami, które przygotowały dla nich: Pszczoła, Bezdomna Wiewiórka, Kos, Olcha i inni animatorzy. Obliczenie, ile tlenu mógłby wyprodukować wycięty niedawno zagajnik, rozpoznanie kilku gatunków miodów na podstawie smaku i zapachu, wymienienie gatunków drzew składających się na ols czy wskazanie ptaków gniazdujących w dziuplach i koronach drzew – to tylko kilka spośród wyzwań, jakim musieli stawić czoła zawodnicy. Mimo że najmłodszy z nich dopiero we wrześniu idzie do szkoły, wszyscy dzielnie kroczyli przez pola, łąki i lasy w poszukiwaniu przygody.

 

 

Zarówno gra terenowa, jak też towarzyszące jej konkursy dowiodły znakomitego przygotowania merytorycznego uczestników rajdu. Nic dziwnego, że jurorom nie było łatwo zadecydować, komu należy się laur zwycięstwa. I choć to nie o wygraną, ale o dobrą zabawę chodziło rajdowiczom, to wysiłki drużyn zostały zwieńczone nagrodami, których sponsorem była także Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi. Również biorący udział w grze Wójt Gminy Rokiciny, otrzymał od organizatorów nagrodę specjalną – sadzonkę wierzby jako symbol i zarazem zobowiązanie, że w Rokicinach drzewa będzie się sadzić, a nie wycinać.

Na zakończenie posiłek przy ognisku i wpólne wspólne zdjęcia.

 

 

Uczestnicy zgodnie deklarowali, że to nie koniec ich udziału w rajdzie i w przyszłym roku znów się pojawią.

Pamiętajmy jednak, iż wszystko co działo się w dniu naszego rajdu, nie odbyłoby się bez zaangażowania głównego organizatora czyli opiekuna Szkolnego Koła PTSM "Łaziki" w Łaznowie pani Urszuli Mazur-Stasiak oraz wsparcia szacownych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za przychylność i hojność.

Sponsorzy:

  1. Agro_Kocięba
  2. Euroglas Przesiadłów
  3. Eurobox Niewiadów
  4. Piekarnia Żakowice
  5. RDOŚ Łódź
  6. Starostwo Powiatowe
  7. Urząd Marszałkowski
  8. Zakład Mięsny A. Lipińska
Wielkie podziękowania także dla wszystkich wolontariuszy, osób wspierających organizację rajdu oraz opiekunów grup i samych uczestników.

Pozdrawiamy i zapraszamy za rok.

więcej zdjęć  

Kwiecień 2017


Wiosna w Czarnocinie - 01.04.2017r.

Wiosna zaczęła się nie tylko w Czarnocinie. Już po drodze spotkaliśmy ją w lesie i przed naszą szkołą. Jak wygląda XXI wiosna w Czarnocinie pojechaliśmy sprawdzić sami. Wyprawa wcale niełatwa, bo po zimowej przerwie rowerowa wycieczka sprawia pewne kłopoty. Dotarliśmy z pewnymi kłopotami na miejsce i musimy się pochwalić, zaprezentowaliśmy się fantastycznie. W konkursie mini- koszykówki  zajęliśmy pierwsze miejsce, podobnie było w konkursie ekologicznym i plastycznym. 

 

 

Gratulacje dla uczestników.

więcej zdjęć  

Kwiecień 2017


Lubochnia  17-18.03.2017r.

Rajd w Lubochni po angielsku wymaga pomysłu, ćwiczeń i wielu prób. Nieodzownym sprzymierzeńcem tej imprezy jest pan Dawid Piątek. To pan Dawid opracował tekst piosenki i codziennie ćwiczył z Julią i Bartoszem. Opracowanie kostiumów wzięli na siebie rodzice i całość wypadła świetnie. Do tego stopnia, że zostaliśmy ocenieni jako najlepsza drużyna. Po występie mogliśmy poćwiczyć różne tańce z uczniami z Lubochni.

 

Podsumowaniem było ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Szkoda tylko, że pogoda niezbyt nam sprzyjała; dlatego tuż po powrocie schowaliśmy się w ciepłych śpiworach, ale jeśli ktoś myśl, że poszliśmy spać, to niestety myli się. Noc jak zwykle za krótka. Rankiem po śniadaniu podsumowanie konkursów. Po raz kolejny Wiktoria Jachymczak  wykazała się wiedzą o gminie i miejscowości Lubochnia; natomiast Bartosz Goliński i Julia Stankiewicz wraz z Klaudią Karlińską, Julią Ziętek, Dagmarą Felczak i Wiktorią Wróbel to zwycięski zespół. Pragniemy podziękować panu Dawidowi , jak również panu Karolowi Karp za transport.

więcej zdjęć  

Marzec 2017


Piotrków Tryb. - 17-18.02.2017r.

 Pierwszy raz wśród licealistów….  Do tej pory rajd ten przeznaczony był dla gimnazjów i liceów, wiec jak  zmieniła się formuła, to nie czekaliśmy długo. Klasa  VI godnie reprezentowała nasza szkołę. A było się w czym wykazać. Sama gra miejska wymagała znacznej wiedzy o mieście. 

 

Dodatkowo sprawdziliśmy się, a właściwie Wiktoria Jachymczak  w wiedzy o Piotrkowie, PTSM i III LO. Natomiast drużyna w składzie: dwie  Wiktorie, Dagmara i Kamila C. działały na polu ekologiczno- plastycznym.  Wieczorem…  dyskoteka. Czego więcej chcieć.  Na dodatek cudownie koleżeńska atmosfera stworzona przez uczniów LO. W przyszłym roku też będziemy.

więcej zdjęć  

Luty 2017


Dłutów - 14.01.2017r.

Po balu, przed feriami ruszamy na rajd. Czeka na nas Dłutów. Ludzi jak zwykle mnóstwo ( w tym roku przeszło 300 uczestników). W programie jak zwykle konkursy, wędrówka  po okolicy pod czujnym okiem panów policjantów i ognisko. I na dodatek śnieeegJ. A to wspaniały dodatek do zabawy na powietrzu. Ile śnieżek poleciało? 

 

Nikt nie zliczy. Chyba, że te konkursowe. Nawet czapka gdzieś zniknęła  (może mama nic nie powie?), najważniejsze że świetna zabawa. Podsumowanie bardzo miłe: Dagmara F, Natalia S., Kamila C., Szymon K. ,Konrad i Dawid otrzymali nagrody i słodki upominek.

więcej zdjęć  

Styczeń 2017


Kulig czwartoklasistów

W piękny feryjny( znaczy się w ferie) klasa IV wybrała się na kulig. Akcja odbywała się błyskawicznie: no bo nie wiadomo co z zimą? Co ze śniegiem. Ustaliliśmy, że wszystko na telefon. I udało się.  Po uzgodnieniach z zaprzyjaźnionymi właścicielami koni, ruszyliśmy dwoma zaprzęgami w lasyyy…. . Rzeczywiście aura sprzyjała. Śnieg, dogodna temperatura i odpowiednie ubranie pozwoliły przeżyć kilka godzin cudownego przeżycia. No nie zawsze najgrzeczniejszego, ale od czego są ferie?


   


   

Kilka upadków, siniaki, sanki po ręce? No cóż zdarza się. Nie każdy może to przeżyć.  Po kuligu rozgrzewka w cudownej , domowej atmosferze. Herbatka, ciasteczko, ciepło od kominka.  Jak już dogrzaliśmy się czekało na nas ognisko z wyborna kiełbaską, pysznym chlebkiem i niesamowitym apetytem. I ja tez tam byłam, i herbatkę piłam, a co zobaczyłam na zdjęciach przedstawiłam

więcej zdjęć  

Styczeń 2017

Kleszczów, 2-3.XII.2016r.

Kto nie wie co to jest Barbórka? Chyba wszyscy, ale kto wie co to Barbórka PTSM w Kleszczowie?. Na pewno uczniowie szkoły w Łaznowie wiedzą, bo pamiętają o niej co roku. W tym roku też wyruszyliśmy i to prawie z wszystkimi  najmłodszymi-kandydatami na członków PTSM.  Już na rozpoczęciu okazało się, że uczennica naszej szkoły Wiktoria Jachymczak  zdobyła pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI w konkursie na komiks ”Moja wyprawa do mikroświata”. W kolejnych konkursach tez pokazaliśmy klasę: I miejsce w konkursie literackim, III miejsce w konkursie wiedzy o gminie Kleszczów. 

 

 

A było nas dużo-288 !!! uczestników. Atrakcji nie zabrakło; po konkursach gra terenowa i ognisko w altance ekologicznej w Łuszczanowicach. Bardzo krótkie spanie na podłodze nie zniechęciło nikogo i na drugi dzień wszyscy pluskali się w Solparku.

więcej zdjęć  

Grudzień 2016


A może byśmy tak... do Tomaszowa?

Wyruszyliśmy do Tomaszowa, żeby wygrać i godność zachować. Bierzemy udział w różnych konkursach i same pierwsze miejsca zajmujemy. Osoby, które nie miały przyjemności wziąć udziału w konkursach pisemnych wzięły udział w zabawie sportowej. Następnie idziemy na miasto, aby zdobyć całość punktów. Potrzebna jest nam do tego ogromna wiedza o wierszach Juliana Tuwima. 

 

Na pierwszy ogień idzie strzelnica, gdzie Dagmara swoją celnością wszystkich zachwyca. Potem  wykazaliśmy się swoją wiedzą w wierszach „Ptasie radio” i „Murzynek Bambo”. Swoimi siłami próbowaliśmy wyciągnąć z ziemi rzepkę, lecz była za bardzo zakopana w ziemi. Najmłodsi wykazali się swoją wielką wiedzą w wierszu pt: „Idzie Grześ”. Przez pół minuty, żeby mieć maksymalną ilość punktów musieliśmy zamienić się w lokomotywę. Po długiej i męczącej grze terenowej zjedliśmy pyszną, ciepłą zalewajkę. Po zabawie na rajdzie w Tomaszowie zmęczeni wróciliśmy do domu. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za zasponsorowanie przejazdu na rajd.

Relację sporządziły: Kamila Glinka i  Wiktoria Wiktorek

więcej zdjęć  

Październik 2016

Dodał: Admin 


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl