SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
 


   ..:: ruszamy ::..
Poprzedni rok szkolny - w zakładce Archiwum !!!
Szkolne Koło PTSM
"Łaziki"

Powstało w marcu 2010r. - opiekun Urszula Mazur-Stasiak

Rok szkolny 2017/2018Wodzin Prywatny - 9.06.2018r.

Wodzin Prywatny powitał nas jak zwykle pogodnie i serdecznie, a ile emocji i nowych doświadczeń to  wiedza tylko ci, którzy tam pojechali. Powiemy tylko, że było orgiami, sudoku, sushi, parzenie herbaty, joga,  szukanie w nocy w lesie pokemonów, walki sumo,  karaoke po japońsku, kaligrafia japońskiego pisma, pokaz aikido.

 

 

I jeszcze escape room na temat odzyskania niepodległości.  I to nie wiem czy wszystko wymieniłam. W każdym bądź razie nie było czasu się nudzić. Mimo tego, że pojechali najmłodsi uczniowie naszej szkoły, sprawili się bardzo dobrze. W każdym konkursie zostaliśmy nagrodzeni. Brawo „czwartaki”

więcej zdjęć  
Czerwiec 2018Wolbórz - 26.05.2018r.

100 lecie niepodległości obchodzone jest na różne sposoby. W Wolborzu pan Michał zorganizował grę miejską poświęconą tej rocznicy. Co było w ramach tej gry wiedzą tylko ci, którzy tę grę przeszli. Było szyfrowanie, pompowanie koła motocykla wojskowego, łączność telefoniczna, rejs po stawie, budowanie muru ogniowego, więzienie, poszukiwanie uciekinierów i….  trudno zliczyć. 

 

 

Jakby tego było mało, jeszcze konkurs ekologiczny, o PTSM, o Wolborzu i A.F. Modrzewskim i plastyczny. Zajęcia na cały dzień. Nasza drużyna wypadła bardzo dobrze: w kategorii podstawówek byliśmy pierwsi, a konkursach wiedzowych nagrodzeni zostali: Julka Stankiewicz, Bartosz Goliński, Bartosz Kocięba , Dawid Sala i Natalka Ciupa.

Duże podziękowania dla pana Sławomira Ciupy za transport do i z Wolborza. DZIĘKUJEMY !

więcej zdjęć  

                                            Filmik "Kankan"
Maj 2018


VII Ekologiczny Rajd po Ziemi Rokicińskiej

Jak ciekawa i intrygująca może być historia najbliższej okolicy można było się przekonać  wędrując  szlakiem tegorocznego rajdu po Ziemi Rokicińskiej. Historia Łaznowskiej Woli zaskoczyła wielu z nas. W trakcie swej wędrówki po pełnym tajemnic cmentarzu, spotkaniu z rolnikiem czy filozofem czaiły się przed nimi tajemnice, przed którymi należało wykazać się sprytem, wiedzą i sprawnością fizyczną. Na tym jednak nie koniec – ponieważ  osiedleńcy niemieccy są blisko związani z naturą, w wymyślonych przez siebie zadaniach, premiowały te drużyny, które potrafiły dowieść swych cnót i wiadomości z zakresu ochrony przyrody. 

 

 

Babcia, dziadunio, geodeta czy wiewiórki nakłaniali zawodników do zbierania pozostawionych przez ludzi śmieci i sprawdzali znajomość nasion polskich warzyw , zaś  student wydobywał wiedzę o rodzajach osad.
Przyroda odpłaciła się zresztą zawodnikom za ich pro przyrodnicze działania, bo pogoda dopisała, a cały teren tętnił kolorami świeżej wiosennej zieleni i głosów ptaków.
Trasa rajdu nie należała do krótkich, ale nawet najmłodsi zawodnicy świetnie sobie poradzili z jej przejściem, tak jak i z rozwiązaniem napotykanych zadań.
Emocji tego dnia dopełniły  konkursy: wiedzy ekologicznej i wiedzy o PTSM, a także historyczny  zawiązany z 100 rocznica odzyskania niepodległości, a także ognisko z poczęstunkiem, który po przebytych kilometrach stanowił nie lada posilenie dla utrudzonych ciał.
Organizatorzy mają jednak nadzieję, że długość trasy nie zniechęciła uczestników i wezmą oni udział w kolejnym rajdzie w przyszłym roku.
Organizacja Rajdu  nie byłaby możliwa, gdyby nie sponsorzy: Agro -Kocięba, Eurobox, Euroglas, RDOŚ w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz., piekarnia Żakowice, zakład mięsny Anna Lipińska i firmie Święcicki Zdrój.

więcej zdjęć  

Kwiecień 2018Czarnocin

Wiosna, wiosna, wiosna… i w Czarnocinie tez wiosna i kolejne spotkanie z turystycznymi przyjaciółmi. Do Czarnocina niedaleko, więc rowery do przeglądu i ruszamy w trasę. Najpierw pomnik Szarych Szeregów, potem po ciężkiej przeprawie zalew w Czarnocinie i rozgrywki międzydrużynowe. 

 

Rywalizacja silna, ale my tez jesteśmy dobrze przygotowani. Dostajemy nagrody w konkursie ekologicznym, sportowym,  wiedzy o Czarnocinie i w grze terenowej. Posileni czarnocińskimi pysznościami i usatysfakcjonowani wracamy do domu.

więcej zdjęć  
Kwiecień 2018


Rajd w Lubochni - 16.03.2018r.

Wiosna tuż, tuż, więc i rajd w Lubochni coraz bliżej. I co tu przygotować jak konkurencja taka silna. Na pomoc przychodzą uczniowie; sami wybierają tekst, tłumaczą go z panem Dawidem i ćwiczą. Wokaliści tekst i muzykę, artyści role. Na miejscu niespodzianka. Spotkanie z żołnierzami z jednostki wojskowej w Glinniku i jakże istotna pierwsza pomoc przedmedyczna. Na uwagę zasługuje fakt, ze prowadzona jest w dwóch językach, co przekonuje niektórych jak istotna jest dziś znajomość języków obcych. Po posiłku konkursy i występy: w tym i nasz. Okazuje się, że przygotowaliśmy się świetnie, bo I miejsce o tym świadczy. 

 

Z zaplanowanego na noc ogniska musimy zrezygnować, bo pogoda za oknem ooookropna, ale organizatorzy wymyślili stacjonarne ognisko w szkole i kiełbaski były. A potem bal do „ świtu”. I ranek taki ciężki, ale zdążymy odespać.

więcej zdjęć  
Marzec 2018


Dłutów 20.01.2018r. 

Kto nie lubi św. Mikołaja? Chyba nikt. A jeśli może przyjść do nas kolejny raz, to na co czekać. Ruszamy więc na rajd Mikołajkowy do Dłutowa. Na ten pomysł wpadło jeszcze wiele osób- dokładnie 565!. Frajda niemała, tym bardziej, że aura zimowa w pełnej krasie. Po konkursach, pod obstawą zaprzyjaźnionych policjantów wędrujemy po dłutowskich szlakach. 

 

Po drodze spotykamy Łosia, ale myli się ten, kto pomyślał o zwierzaku. To samolot strącony w czasie II wojny światowej. Po zimowym spacerze czas na ognisko:  ciepła herbata i ciepła (jak ktoś dobrze ugrzał) kiełbaska. A na koniec podsumowanie konkursów i zaproszenie za rok.

więcej zdjęć  

Styczeń 2018


Piotrków Trybunalski   12-13.01.2018r.

Zaproszenie do Piotrkowa traktujemy poważnie, bo to i szkoła średnia nas zaprasza. Ekipa zorganizowana w całości przez uczniów klasy VII. Ponieważ jedziemy tuż po lekcjach, więc przyjmują nas gospodarze obiadem, a potem w trasę. Dostajemy swojego anioła stróża i na miasto. 

 

Zadań do zrobienia dość dużo i wymagana jest wiedza o Piotrkowie. Nasi uczniowie godnie reprezentują szkołęJ. Po grze terenowej sprawdzamy się w konkursach wiedzowych ,  plastycznym i karaoke. A potem dyskotekaaaa. Po krótkiej,  burzliwej nocy  śniadanie i podsumowanie ciężkiej pracy. Możemy być dumni. Nie ma kategorii bez nagrody. Brawo.

więcej zdjęć  

Styczeń 2018


Rajd w Kleszczowie

Wkrótce Barbórka, więc montujemy ekipę do Kleszczowa. To już XII raz. Chętnych jest wielu, ale  miejsc mało; niektórym się udało, bo choroba pokrzyżowała innym plany. Rozpoczynamy jak zwykle uroczyście, potem realizujemy program: obiad, konkursy, spacer, dyskoteka. Noc znów za krótka, a rankiem po śniadaniu maszerujemy do Solparku. Około południa podsumowanie. Okazuje się, że dla nas pomyślne: I miejsce z wiedzy o PTSM, II w konkursie literackim i pływackim. Wśród nagrodzonych są również uczestniczki konkursu wiedzy o Kleszczowie. 

 

 

Wracamy pełni satysfakcji nagród, dobrze spędzonego weekendu, nowych kolegów i koleżanek. Dziękujemy panu dyrektorowi za zasponsorowanie przejazdu.

więcej zdjęć  
Grudzień 2017


XV Krajowy Zjazd Dlegatów PTSM

XV Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych obradował w dniach 03-05.11.2017 roku we Wrocławiu, korzystając z bazy Schroniska Młodzieżowego i Hotelu Tumskiego na Wyspie Słodowej. W Zjeździe uczestniczyli  delegaci reprezentujący oddziały terenowe, członkowie ustępujących władz i zaproszeni goście.

Z satysfakcją stwierdzamy, iż Piotrkowski Oddział PTSM reprezentoiwała także pani Urszula Mazur-Stasiak - prowadząca nasze Szkolne Koło PTSM. 

 

 

Gośćmi Zjazdu byli m.in. Kamil Krzysztof Zieliński - W-ce wojewoda  Województwa Dolnośląskiego oraz Jacek Potocki - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego w Warszawie. W trakcie Zjazdu  podsumowano poprzednią kadencję i realizację zaplanowanych zadań za lata 2012 – 2016.
Wszyscy członkowie ZG PTSM otrzymali absolutorium. Zjazd podziękował Panu Prezesowi Henrykowi Gołębiewskiemu za 26 lat kierowania pracami Zarządu Głównego. Nowe - ukonstytuowane władze - liczą na wsparcie i dalszą pomoc Pana Henryka Gołębiewskiego.
W dniu 04.11.2017, wybrano nowe władze na 5-letnią kadencję.
Prezesem Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych został Waldemar Domarańczyk, a funkcję w-ce prezesów pełnić będą: Maria Łazarz i Marian Dzimira.
Panią Urszulę Mazur-Stasiak wybrano do pracy w  komisji rewizyjnej nowych władz.

Podczas zjazdu została podjęta uchwała programowa, która ukierunkuje ogniwa Towarzystwa do przyszłych działań w kolejnych latach.

Listopad 2017


Rajd Tomaszowski

Kolejny rajd w Tomaszowie nie zapowiadał się dobrze. Deszcz straszy od rana, ale na całe szczęście jak tylko wysiadamy z busa, przestaje padać. I ładna pogoda, dobry nastrój i zaangażowanie towarzyszą nam do końca. Po konkursach ruszamy na spotkanie z Tuwimem. Najpierw „ Grześ”: znajomość wiersza, potem bieg z workiem piasku. W dalszej wędrówce spotykamy Murzynka” Bambo” i próbujemy wyciągnąć rzepkę. Myli się ktoś, kto myśli, że tak łatwo. Po pierwsze znajomość  wiersza, po drugie prawidłowe ustawienie i w końcu próba wyrwania rzepki.

   

W dalszym spacerze towarzyszy nam „Lokomotywa”,” Pan Tralaliński” i „Ptasie radio”. Jeśli jesteście ciekawi jakie były zadania porozmawiajcie z uczestnikami rajdu. Rozstajemy się z Tuwimem, ale przed nami strzelnica. I tu nie jest  łatwo, choć próbujemy. Po trudach wędrówki wracamy na pyszna zalewajkę, wspólne śpiewy, wymiany telefonów i obietnice, że za rok znowu się spotkamy.

więcej zdjęć  
Październik 2017


Rajd w Będkowie - 7.10.2017r.

To już 29 rajd w Będkowie. Ruszyliśmy, (a właściwie ruszyłyśmy, bo same dziewczyny )
8 osobową ekipą z klasy IV i VII. Podział co do zadań był bezproblemowy. Dagmara bierze ekologię, Kamila PTSM, Wiktoria J. konkurs o Reymoncie, obie siostry Wróbel plastyczny,
a reszta sportowy.

 

Najpierw basen w Tuszynie, potem obiad, a na końcu konkursy. Wszystko wypadło jak najlepiej. Zresztą zobaczcie sami.

więcej zdjęć  
Październik 2017


"Światowy Dzień Turystyki"

Światowy  Dzień Turystyki corocznie obchodzimy w Polsce w innym mieście. W tym roku z okazji  800 lecia istnienia miasta zorganizowano  je w Piotrkowie Tryb -29.09.2017r.
Z naszej szkoły w obchodach uczestniczyli uczniowie klasy V. Po uroczystej inauguracji grupa chłopców z p. Michałem Kurzykiem udała się na Podklasztorze do Sulejowa, a dziewczęta maszerowały z p. U.Mazur-Stasiak po Piotrkowie. 

 

Atrakcją wycieczki było zbieranie pieczątek do paszportu turysty w atrakcyjnych turystycznie punktach miasta. Po trudach wycieczek wspólnie posililiśmy się żurem piotrkowskim na Rynku Trybunalskim.

więcej zdjęć  
Wrzesień 2017


Projekt "Bezpieczna żywność, bezpieczna rodzina"

W tym roku szkolnym uczniowie i rodzice klasy V realizują projekt „Bezpieczna żywność , bezpieczna rodzina”. Pierwszym etapem było zbieranie informacji od uczniów. Przez pierwszy tydzień września uzupełniali dzienniczki swojego żywienia. Następnie wypowiedzieli się rodzice. Wykorzystując zdrowe elementy żywienia zorganizowaliśmy Eko przyjęcie. 

 

Wszystkie produkty pochodziły z certyfikowanych punktów sprzedaży a potrawy zostały przygotowane przez samych uczniów. Ostatnim etapem będzie udział w targach Natura Food w Łodzi i prezentacja naszych działań.

więcej zdjęć  
Wrzesień 2017

Dodał: Admin 


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl