SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
 


   ..:: ruszamy ::..
Poprzedni rok szkolny - w zakładce Archiwum !!!
Szkolne Koło PTSM
"Łaziki"

Powstało w marcu 2010r. - opiekun Urszula Mazur-Stasiak

Rok szkolny 2017/2018Dłutów 20.01.2018r. 

Kto nie lubi św. Mikołaja? Chyba nikt. A jeśli może przyjść do nas kolejny raz, to na co czekać. Ruszamy więc na rajd Mikołajkowy do Dłutowa. Na ten pomysł wpadło jeszcze wiele osób- dokładnie 565!. Frajda niemała, tym bardziej, że aura zimowa w pełnej krasie. Po konkursach, pod obstawą zaprzyjaźnionych policjantów wędrujemy po dłutowskich szlakach. 

 

Po drodze spotykamy Łosia, ale myli się ten, kto pomyślał o zwierzaku. To samolot strącony w czasie II wojny światowej. Po zimowym spacerze czas na ognisko:  ciepła herbata i ciepła (jak ktoś dobrze ugrzał) kiełbaska. A na koniec podsumowanie konkursów i zaproszenie za rok.

więcej zdjęć  

Styczeń 2018


Piotrków Trybunalski   12-13.01.2018r.

Zaproszenie do Piotrkowa traktujemy poważnie, bo to i szkoła średnia nas zaprasza. Ekipa zorganizowana w całości przez uczniów klasy VII. Ponieważ jedziemy tuż po lekcjach, więc przyjmują nas gospodarze obiadem, a potem w trasę. Dostajemy swojego anioła stróża i na miasto. 

 

Zadań do zrobienia dość dużo i wymagana jest wiedza o Piotrkowie. Nasi uczniowie godnie reprezentują szkołęJ. Po grze terenowej sprawdzamy się w konkursach wiedzowych ,  plastycznym i karaoke. A potem dyskotekaaaa. Po krótkiej,  burzliwej nocy  śniadanie i podsumowanie ciężkiej pracy. Możemy być dumni. Nie ma kategorii bez nagrody. Brawo.

więcej zdjęć  

Styczeń 2018


Rajd w Kleszczowie

Wkrótce Barbórka, więc montujemy ekipę do Kleszczowa. To już XII raz. Chętnych jest wielu, ale  miejsc mało; niektórym się udało, bo choroba pokrzyżowała innym plany. Rozpoczynamy jak zwykle uroczyście, potem realizujemy program: obiad, konkursy, spacer, dyskoteka. Noc znów za krótka, a rankiem po śniadaniu maszerujemy do Solparku. Około południa podsumowanie. Okazuje się, że dla nas pomyślne: I miejsce z wiedzy o PTSM, II w konkursie literackim i pływackim. Wśród nagrodzonych są również uczestniczki konkursu wiedzy o Kleszczowie. 

 

 

Wracamy pełni satysfakcji nagród, dobrze spędzonego weekendu, nowych kolegów i koleżanek. Dziękujemy panu dyrektorowi za zasponsorowanie przejazdu.

więcej zdjęć  
Grudzień 2017


XV Krajowy Zjazd Dlegatów PTSM

XV Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych obradował w dniach 03-05.11.2017 roku we Wrocławiu, korzystając z bazy Schroniska Młodzieżowego i Hotelu Tumskiego na Wyspie Słodowej. W Zjeździe uczestniczyli  delegaci reprezentujący oddziały terenowe, członkowie ustępujących władz i zaproszeni goście.

Z satysfakcją stwierdzamy, iż Piotrkowski Oddział PTSM reprezentoiwała także pani Urszula Mazur-Stasiak - prowadząca nasze Szkolne Koło PTSM. 

 

 

Gośćmi Zjazdu byli m.in. Kamil Krzysztof Zieliński - W-ce wojewoda  Województwa Dolnośląskiego oraz Jacek Potocki - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego w Warszawie. W trakcie Zjazdu  podsumowano poprzednią kadencję i realizację zaplanowanych zadań za lata 2012 – 2016.
Wszyscy członkowie ZG PTSM otrzymali absolutorium. Zjazd podziękował Panu Prezesowi Henrykowi Gołębiewskiemu za 26 lat kierowania pracami Zarządu Głównego. Nowe - ukonstytuowane władze - liczą na wsparcie i dalszą pomoc Pana Henryka Gołębiewskiego.
W dniu 04.11.2017, wybrano nowe władze na 5-letnią kadencję.
Prezesem Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych został Waldemar Domarańczyk, a funkcję w-ce prezesów pełnić będą: Maria Łazarz i Marian Dzimira.
Panią Urszulę Mazur-Stasiak wybrano do pracy w  komisji rewizyjnej nowych władz.

Podczas zjazdu została podjęta uchwała programowa, która ukierunkuje ogniwa Towarzystwa do przyszłych działań w kolejnych latach.

Listopad 2017


Rajd Tomaszowski

Kolejny rajd w Tomaszowie nie zapowiadał się dobrze. Deszcz straszy od rana, ale na całe szczęście jak tylko wysiadamy z busa, przestaje padać. I ładna pogoda, dobry nastrój i zaangażowanie towarzyszą nam do końca. Po konkursach ruszamy na spotkanie z Tuwimem. Najpierw „ Grześ”: znajomość wiersza, potem bieg z workiem piasku. W dalszej wędrówce spotykamy Murzynka” Bambo” i próbujemy wyciągnąć rzepkę. Myli się ktoś, kto myśli, że tak łatwo. Po pierwsze znajomość  wiersza, po drugie prawidłowe ustawienie i w końcu próba wyrwania rzepki.

   

W dalszym spacerze towarzyszy nam „Lokomotywa”,” Pan Tralaliński” i „Ptasie radio”. Jeśli jesteście ciekawi jakie były zadania porozmawiajcie z uczestnikami rajdu. Rozstajemy się z Tuwimem, ale przed nami strzelnica. I tu nie jest  łatwo, choć próbujemy. Po trudach wędrówki wracamy na pyszna zalewajkę, wspólne śpiewy, wymiany telefonów i obietnice, że za rok znowu się spotkamy.

więcej zdjęć  
Październik 2017


Rajd w Będkowie - 7.10.2017r.

To już 29 rajd w Będkowie. Ruszyliśmy, (a właściwie ruszyłyśmy, bo same dziewczyny )
8 osobową ekipą z klasy IV i VII. Podział co do zadań był bezproblemowy. Dagmara bierze ekologię, Kamila PTSM, Wiktoria J. konkurs o Reymoncie, obie siostry Wróbel plastyczny,
a reszta sportowy.

 

Najpierw basen w Tuszynie, potem obiad, a na końcu konkursy. Wszystko wypadło jak najlepiej. Zresztą zobaczcie sami.

więcej zdjęć  
Październik 2017


"Światowy Dzień Turystyki"

Światowy  Dzień Turystyki corocznie obchodzimy w Polsce w innym mieście. W tym roku z okazji  800 lecia istnienia miasta zorganizowano  je w Piotrkowie Tryb -29.09.2017r.
Z naszej szkoły w obchodach uczestniczyli uczniowie klasy V. Po uroczystej inauguracji grupa chłopców z p. Michałem Kurzykiem udała się na Podklasztorze do Sulejowa, a dziewczęta maszerowały z p. U.Mazur-Stasiak po Piotrkowie. 

 

Atrakcją wycieczki było zbieranie pieczątek do paszportu turysty w atrakcyjnych turystycznie punktach miasta. Po trudach wycieczek wspólnie posililiśmy się żurem piotrkowskim na Rynku Trybunalskim.

więcej zdjęć  
Wrzesień 2017


Projekt "Bezpieczna żywność, bezpieczna rodzina"

W tym roku szkolnym uczniowie i rodzice klasy V realizują projekt „Bezpieczna żywność , bezpieczna rodzina”. Pierwszym etapem było zbieranie informacji od uczniów. Przez pierwszy tydzień września uzupełniali dzienniczki swojego żywienia. Następnie wypowiedzieli się rodzice. Wykorzystując zdrowe elementy żywienia zorganizowaliśmy Eko przyjęcie. 

 

Wszystkie produkty pochodziły z certyfikowanych punktów sprzedaży a potrawy zostały przygotowane przez samych uczniów. Ostatnim etapem będzie udział w targach Natura Food w Łodzi i prezentacja naszych działań.

więcej zdjęć  
Wrzesień 2017

Dodał: Admin 


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl