SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
 
Życzymy wspaniałych wakacji.


   ..:: ruszamy ::..

Konkursy, turnieje
Rok szkolny 2017/2018

 Podsumowanie VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu " Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni"

Z ogromną przyjemnością pragniemy zawiadomić, iż nasza uczennica - Justyna Miazek – zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie ,,Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni”. 

Wraz z opiekunką – p. Jolantą Pawelec Justynka przygotowała pracę w kategorii plastycznej pt: ,,Ostatnie chwile życia Witolda Pileckiego”.
Jak poinformowali organizatorzy, na konkurs wpłynęło ok 1000 prac z całej Polski. Warto też zaznaczyć, iż uczniowie szkół podstawowych byli oceniani w tej samej kategorii wiekowej co gimnazjaliści. Konkurencja była zatem ogromna, a sukces naszej uczennicy imponujący!

Serdecznie gratulujemy!!

W dniu 4 marca 2018r. Justynka wraz z rodzicami i J. Pawelec uczestniczyła w finale etapu regionalnego konkursu, który odbył się w Gimnazjum nr 54 w Poznaniu. Organizatorem uroczystości była Fundacja im. Kazimierza Wielkiego oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.
Uroczystość ubarwił finałowy mecz piłki nożnej o Puchar Żołnierzy Wyklętych oraz obecność weterana wojennego – żołnierza tzw. drugiej konspiracji – Pana Zenona Wechmanna.
Młodzież miała zaszczyt wysłuchać przemowy kombatanta, który wyraził szczery podziw dla patriotycznej postawy i talentu laureatów. Obcowanie ze świadkiem historii było prawdziwą przyjemnością.

 

 

Nie jest to koniec emocji – praca Justyny została przekazana do Lublina, gdzie w kwietniu odbędzie się uroczystość podsumowania ogólnopolskiego konkursu.  

Jeszcze raz gratulujemy!

Marzec 2018


Wyniki konkursu - Stypendiada Wczesnoszkolna

W ostatnich dniach lutego  do szkoły dotarły długo wyczekiwane przez uczniów wyniki  konkursu Stypendiada Wczesnoszkolna. 
Z ogromną radością pragniemy poinformować, iż 5 uczennic klasy III otrzymało wyróżnienie zdobywając od 43 do 47 punktów na 50 możliwych.

W konkursie czytelniczym wyróżnienia zdobyły:
Alicja Sońta, Agata Glonek i Nina Duła
.
W konkursie ortograficznym wyróżnienie należy do Julii Błoch, a w konkursie plastycznym do Agaty Glonek.  Uczennice zostały nagrodzone dyplomem finalisty i pamiątkowym medalem.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, ponieważ średnia  każdego z konkursów naszych uczniów była o wiele wyższa od średniej krajowej.

Marzec 2018


Konkus EKO-Planeta

Pierwszego marca 2018r. młodzi ekolodzy z naszej szkoły podobnie jak w latach ubiegłych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA.
Pytania konkursowe podzielone są na dwie kategorie: MALUCH dla uczniów klasy trzeciej i czwartej oraz MŁODZIK dla uczniów klasy piątej, szóstej i siódmej. Razem w konkursie wzięło udział 18 uczniów.

 

 

Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które będą ogłoszone dopiero w końcu maja. Powodzenia!


Marzec 2018Ogólnopolski Konkurs
"Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni"

,,Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” – taki tytuł nosi Ogólnopolski Konkurs, w jakim wzięli udział chętni do pozalekcyjnej aktywności uczniowie z klasy VI i VII.
Ideę  konkursu najpełniej definiuje fragment Preambuły Ustawy z dnia 3 lutego 2011 r. o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Dz. U. z 2011r. Nr32, poz.160):

,,W hołdzie ,,Żołnierzom Wyklętym”- bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…”

Organizatorami konkursu, który odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej są m.in. Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Fundacja im. Kazimierza Wielkiego oraz Fundacja im. Bolesława Chrobrego.
Nasi uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Jolanty Pawelec. Przygotowując konkursowe prace, zgłębiali ponadprogramową wiedzę o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej oraz działalności tzw. drugiej konspiracji z lat 1944-1963. 
Wykazali się ogromną pracowitością i twórczą inwencją. Powstałe prace imponują zawartością merytoryczną, oryginalnością ujęcia tematu oraz nakładem włożonej pracy.

Organizatorom zostały przekazane prace, których autorami są następujący uczniowie:

        w kategorii literackiej:

- Kamila Comporek – klasa VII - ,,Myślę o Panu, rotmistrzu Pilecki!”

- Blanka Sońta – klasa VII - ,,O tym, jak Karolina znalazła swoją duchową przewodniczkę” (praca poświęcona Danusi Siedzikównie – Ince)

- Iga Pieńczak – klasa VI - ,,Tropem” (praca dedykowana mjr. Józefowi Kurasiowi
ps. „Ogień” oraz organizowanemu w Spale  Biegowi Pamięci Żołnierzy Wyklętych)

- Natalia Staszek – klasa VI - ,,Moja odnaleziona bohaterka” (esej poświęcony Ince)

        w kategorii plastycznej:

- Kacper Persanowski – klasa VII

- Justyna Miazek –klasa VI - ,,Ostatnie chwile życia Witolda Pileckiego”.

Mimo że prace naszych uczniów będą oceniane w kategorii wiekowej razem z uczniami szkół gimnazjalnych, mocno trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia. 

To piękne, że są uczniowie, którzy łączą ,,lekkie pióro” i posiadane talenty z ambicją, chęcią wzbogacania swojej wiedzy oraz poszerzaniem zainteresowań i pasji. 

Jolanta Pawelec serdecznie dziękuje dzieciom za wspólną pracę, która przyniosła piękne, wartościowe efekty.  

 


Luty 2018


Konkurs Stypendiada Wczesnoszkolna

    W dniach od 27 do 30 listopada 2017r. uczniowie klasy III i II sprawdzali swoje umiejętności biorąc po raz kolejny udział w Ogólnopolskim Konkursie Stypendiada Wczesnoszkolna. Konkurs przebiegał w 4 kategoriach. Pierwszy to konkurs czytelniczy „Abecadło” , który sprawdzał  znajomości wybranych utworów Jana Brzechwy. Wzięło w nim udział 6 uczennic z klasy III -  
Julia Błoch, Nina Duła, Agata Glonek, Patrycja Glonek, Wiktoria Kołodziejczyk, Alicja Sońta.  Następnie 5 trzecioklasistek- Julia Bloch, Oliwia Brysik, Nina Duła, Patrycja Glonek i Natalia Miazek-  zmagało się z różnymi trudnościami ortograficznymi w konkursie „Ortografek”. Trzecim konkursem był konkurs matematyczny „Plusik”, do którego przystąpiło 8 uczniów- Julia Błoch, Nina Duła ,Agata Glonek, Patrycja Glonek, Alicja Sońta, Kacper Gniewisz, Piotr Kusideł i Izabela Golińska. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny „Plastuś” , w czasie którego powstawały piękne zaproszenia urodzinowe, znaczki pocztowe, jesienne pocztówki i zakładki do książki. W konkursie tym z klasy II wzięła udział Wioletta Holak  a z kl.III – Rafał Banach, Agata Glonek, Maria Glonek,  Izabela Golińska, Wiktoria Kępka, Wiktoria Kołodziejczyk, Piotr Kusideł, Amelia Parada i Jakub Szymańczak. 

 

Uczniowie do konkursów przygotowywali się pod kierunkiem p. Agnieszki Długosz
i p. Barbary Krawczyk. Na wyniki konkursów czekamy do 28 lutego 2018r.

 Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy im  sukcesów.


Listopad 2017


Wojewódzkie Mistrzostwa w Babmintona

W dniu 28 listopada 2018 roku uczennice naszej szkoły wraz z Panem Michałem Kurzykiem reprezentowały szkołę na zawodach z cyklu IGRZYSKA DZIECI w wojewódzkich zawodach w badmintona. Turniej ten odbył się w Pabianicach gdzie do turnieju przystąpiło 6 drużyn z całego województwa. Nasze uczennice po długich zmaganiach zajęły


II miejsce w województwie !!!

 

 

Szkołę reprezentowały: Wiktoria Kiełbasa, Justyna Miazek, Natalia Staszek

Gratulujemy dziewczynom i panu Michałowi oraz życzymy dalszych sukcesów.

więcej zdjęć  
Listopad 2017


Turniej szachowy

Okres jesienny to czas rozgrywek  szachowych w naszej szkole. Do turnieju zorganizowanego przez Pana Michał Kurzyka przystąpiło 12 uczniów z klas IV-VII. W wyniku, którego ARCYMISTRZEM szachownicy został, Kacper Persanowski
Nasi uczniowie 17 listopada 2017 roku reprezentowali szkołę na turnieju międzygminnym w Żelechlinku  z cyklu imprez: IGRZYSKA DZIECI oraz IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

W skład drużyn wchodzili :
IGRZYSKA DZIECI:
Amelia Kosylak Kl. IVb, Jan Kobus Kl. IVb, Bartosz Malinowski Kl.IVa i Mateusz Świątnicki Kl.VI

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
Blanka Sońta Kl. VII, Wiktoria Jachymczak Kl.VII, Mateusz Marusik Kl.VII, Kacper Persanowski Kl.VII

 

 

Drużyny naszej szkoły zajęły II miejsce i awansowały na etapu powiatowego.

29 listopada 2017 roku na turnieju powiatowym, który odbył się w Tomaszowie Mazowieckim zajęli IV miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów !

Listopad 2017Konkurs "Mój czworonożny przyjaciel"


SK PCK  w ramach akcji „Pełna miska dla schroniska” zorganizowało konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pod hasłem „Mój czworonożny przyjaciel”. Uczniowie wykorzystując rozmaite techniki plastyczne przedstawiali nam swoich czworonogów. Wpłynęły 33 prace.

Komisja konkursowa nagrodziła dyplomami i drobnymi upominkami prace plastyczne następujących uczniów:

a)   w klasie I

I miejsce: J. Karp,  H. Pieńczak
II miejsce: M. Iskierka
III miejsce: N. Rudzińska

Wyróżnienia: M. Jałmużna, M. Sobczak, A. Wenecka

b)   w klasie II

I miejsce: F. Sońta
II miejsce: W. Holak
III miejsce: M. Margan

Wyróżnienia: Sz. Wójciak

c)   w klasie III

 I miejsce: N. Duła 

II miejsce: W. Kępka
III miejsce: A. Glonek

Wyróżnienia: P. Glonek, W. Kołodziejczyk

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
Listopad 2017
   

Finał Ogólnopolskiego Konkursu - Tadeusz Kościuszko

Szanowni Państwo!
Z ogromną radością i dumą pragniemy zawiadomić, iż uczennica klasy VI - 

Iga Pieńczak

jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki w kategorii literackiej i laureatką nagrody GRAND PRIX!

Konkurs został przeprowadzony pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.
W konkursowych zmaganiach zmierzyli się uczniowie aż z 87 szkół z całej Polski. NASZA UCZENNICA OKAZAŁA SIĘ NAJLEPSZA!! 

W dniu 19 października 2017r. Iga wraz z tatą - Panem Dominikiem Pieńczakiem oraz Jolantą Pawelec – nauczycielką języka polskiego i historii uczestniczyła w uroczystym finale konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Sędziszowie.
Wśród znamienitych gości i społeczności sędziszowskiej szkoły znaleźli się nagrodzeni uczniowie z różnych zakątków naszego kraju. Obok Igi zasiadły dzieci m.in. z Wrocławia, Płocka i Nowego Sącza.

Organizatorom konkursu należą się słowa uznania i podziękowania za wspaniałe przyjęcie gości. Kilka dni po dwusetnej rocznicy śmierci wodza insurekcji kościuszkowskiej uczniowie zaprezentowali przybyłym niezwykle wzruszający i pełen patriotyzmu program artystyczny. Było to piękne podsumowanie idei konkursu i chwila refleksji nad złożonością polskiej historii i czasów nam współczesnych.

 

Z ogromną dumą zawiadamiamy Państwa, iż Iga usłyszała wiele pochwał i słów uznania od organizatorów i władz oświatowych. Szczególne padły z ust przewodniczącego jury w kategorii literackiej - Pana Ottona Grynkiewicza – poety i malarza, człowieka o niezwykłym życiorysie i imponującym dorobku artystycznym.

    

                                                                     Iga z Panem Ottonem Grynkiewiczem

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i przygotowującej ją pani Jolancie Pawelec    oraz wszystkim innym uczniom z naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie. Wasze prace odznaczały się wieloma walorami artystycznymi i dużym nakładem pracy. Dziękujemy bardzo!

Z kościuszkowskim pozdrowieniem!!

więcej zdjęć      

Październik 2017


Powiatowe Biegi Przełajowe - Tomaszów Maz.

Grupa uczniów klas IV-VI uczestniczyła w Powiatowych Biegach Przełajowych w Tomzsowie Maz. W dniu 16.10.2017r. wybrana przez pana Kurzyka Michała grupa uczniów wystartowała w licznie obsadzonym konkursie biegu sztafetowego. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy dali z siebie wszystko, wykorzystali wszytkie swoje siły, i jak się okazało nie na próżno.
W konkurencji dziewcząt, na 11 drużyn, z róznych szkół nasze biegaczki zwyciężyły zajmując I miejsce i otrzymały zasłużony puchar.
Chłopcy, w mocno obsadzonym konkursie na 13 drużyn wywalczyli III miejsce - gratulacje !

 

Należą Wam się wielkie brawa za wspaniały wynik i ogromną walkę podczas biegu.

więcej zdjęć  
Październik 2017Ogólnopolski Konkurs o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki

  O patronie naszej szkoły - Tadeuszu Kościuszce – uczniowie naszej szkoły wiedzą bardzo dużo i pamiętają każdego dnia. Doskonałą okazją do pogłębienia swojej wiedzy o polskim bohaterze narodowym są różnorodne działania podejmowane w 2017 roku, który decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został uznany rokiem T. Kościuszki.

We wrześniu, już na początku roku szkolnego, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Ogólnopolskim Konkursie o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki, który nosił tytuł: ,,Tadeusz Kościuszko- jak dziś postrzegam patrona mojej szkoły?”
Głównym celem konkursu było upamiętnienie 200 rocznicy śmierci Naczelnika oraz propagowanie wśród dzieci i młodzieży godnych naśladowania moralnych i patriotycznych wzorców.  
Działania uczniów obejmowały trzy kategorie: literacką, plastyczną i multimedialną, w ramach której należało wykonać prezentację w PowerPoint lub 5-minutowy film.

W szkolnym etapie konkursowym wzięło udział 20 uczniów z klas I- VII, którzy pracowali pod kierunkiem swoich wychowawców ( klasy I- III)  i nauczycieli języka polskiego, historii i plastyki (klasy IV- VII) : p. Kamili Sobczak, p. Barbary Krawczyk, p. Moniki Dziedzińskiej, p. Anny Karp oraz p. Jolanty Pawelec.

Prace plastyczne przygotowali:

 uczniowie klasy I- Seweryn Krala, Kornelia Kapelan, Hanna Pieńczak, Katarzyna Bykowska, Wiktoria Smejda, Marta Jeżak i Maja Jachymczak

 uczniowie klasy III – Wiktoria Kołodziejczyk, Agata Glonek, Patrycja Glonek, Nina Duła

i Alicja Sońta.

uczniowie klasy VI i VII- Mateusz Świątnicki, Iga Pieńczak, Nikola Witkowska, Wiktoria Wróbel, Dagmara Felczak i Oskar Duła. 

Autorzy prac literackich:

 uczennica klasy IVa - Julia Derach

uczennica klasy VI – Iga Pieńczak

uczennica klasy VII – Wiktoria Jachymczak.

Prace multimedialne wykonały:

uczennica klasy VI – Natalia Staszek

uczennica klasy VII – Wiktoria Jachymczak.

Z prawdziwą satysfakcją stwierdzamy, że prace  naszych uczniów prezentują bardzo wysoki poziom umiejętności. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy pięknych efektów pracy!

Spośród wszystkich prac wyłoniono te, które będą reprezentować naszą szkołę na etapie ogólnopolskim. Są to plastyczne prace uczniów: Katarzyny Bykowskiej, Kornelii Kapelan, Alicji Sońty i Dagmary Felczak. 

     

Przekazane organizatorowi konkursu prace literackie należą do: Julii Derach, Wiktorii Jachymczak i Igi Pieńczak.

Do ogólnopolskiego etapu zakwalifikowano także multimedialne prace uczennic: Natalii  Staszek oraz Wiktorii Jachymczak.

Mocno ściskamy kciuki za nasze uczennice! Życzymy pięknych sukcesów!

 Wrzesień 2017

Dodał: Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl