SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
 
Życzymy wspaniałych wakacji.


   ..:: ruszamy ::..

Konkursy, turnieje
Rok szkolny 2017/2018

 Konkurs Stypendiada Wczesnoszkolna

W dniach od 27 do 30 listopada 2017r. uczniowie klasy III i II sprawdzali swoje umiejętności biorąc po raz kolejny udział w Ogólnopolskim Konkursie Stypendiada Wczesnoszkolna. Konkurs przebiegał w 4 kategoriach. Pierwszy to konkurs czytelniczy „Abecadło” , który sprawdzał  znajomości wybranych utworów Jana Brzechwy. Wzięło w nim udział 6 uczennic z klasy III -  Julia Błoch, Nina Duła, Agata Glonek, Patrycja Glonek, Wiktoria Kołodziejczyk, Alicja Sońta.  Następnie 5 trzecioklasistek- Julia Bloch, Oliwia Brysik, Nina Duła, Patrycja Glonek i Natalia Miazek-  zmagało się z różnymi trudnościami ortograficznymi w konkursie „Ortografek”. Trzecim konkursem był konkurs matematyczny „Plusik”, do którego przystąpiło 8 uczniów- Julia Błoch, Nina Duła ,Agata Glonek, Patrycja Glonek, Alicja Sońta, Kacper Gniewisz, Piotr Kusideł i Izabela Golińska. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny „Plastuś” , w czasie którego powstawały piękne zaproszenia urodzinowe, znaczki pocztowe, jesienne pocztówki i zakładki do książki. W konkursie tym z klasy II wzięła udział Wioletta Holak  a z kl.III – Rafał Banach, Agata Glonek, Maria Glonek,  Izabela Golińska, Wiktoria Kępka, Wiktoria Kołodziejczyk, Piotr Kusideł, Amelia Parada i Jakub Szymańczak. 

 

Uczniowie do konkursów przygotowywali się pod kierunkiem p. Agnieszki Długosz
i p. Barbary Krawczyk. Na wyniki konkursów czekamy do 28 lutego 2018r.

 Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy im  sukcesów.


Listopad 2017


Wojewódzkie Mistrzostwa w Babmintona

W dniu 28 listopada 2018 roku uczennice naszej szkoły wraz z Panem Michałem Kurzykiem reprezentowały szkołę na zawodach z cyklu IGRZYSKA DZIECI w wojewódzkich zawodach w badmintona. Turniej ten odbył się w Pabianicach gdzie do turnieju przystąpiło 6 drużyn z całego województwa. Nasze uczennice po długich zmaganiach zajęły


II miejsce w województwie !!!

 

 

Szkołę reprezentowały: Wiktoria Kiełbasa, Justyna Miazek, Natalia Staszek

Gratulujemy dziewczynom i panu Michałowi oraz życzymy dalszych sukcesów.

więcej zdjęć  
Listopad 2017


Turniej szachowy

Okres jesienny to czas rozgrywek  szachowych w naszej szkole. Do turnieju zorganizowanego przez Pana Michał Kurzyka przystąpiło 12 uczniów z klas IV-VII. W wyniku, którego ARCYMISTRZEM szachownicy został, Kacper Persanowski
Nasi uczniowie 17 listopada 2017 roku reprezentowali szkołę na turnieju międzygminnym w Żelechlinku  z cyklu imprez: IGRZYSKA DZIECI oraz IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

W skład drużyn wchodzili :
IGRZYSKA DZIECI:
Amelia Kosylak Kl. IVb, Jan Kobus Kl. IVb, Bartosz Malinowski Kl.IVa i Mateusz Świątnicki Kl.VI

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
Blanka Sońta Kl. VII, Wiktoria Jachymczak Kl.VII, Mateusz Marusik Kl.VII, Kacper Persanowski Kl.VII

 

 

Drużyny naszej szkoły zajęły II miejsce i awansowały na etapu powiatowego.

29 listopada 2017 roku na turnieju powiatowym, który odbył się w Tomaszowie Mazowieckim zajęli IV miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów !

Listopad 2017Konkurs "Mój czworonożny przyjaciel"


SK PCK  w ramach akcji „Pełna miska dla schroniska” zorganizowało konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pod hasłem „Mój czworonożny przyjaciel”. Uczniowie wykorzystując rozmaite techniki plastyczne przedstawiali nam swoich czworonogów. Wpłynęły 33 prace.

Komisja konkursowa nagrodziła dyplomami i drobnymi upominkami prace plastyczne następujących uczniów:

a)   w klasie I

I miejsce: J. Karp,  H. Pieńczak
II miejsce: M. Iskierka
III miejsce: N. Rudzińska

Wyróżnienia: M. Jałmużna, M. Sobczak, A. Wenecka

b)   w klasie II

I miejsce: F. Sońta
II miejsce: W. Holak
III miejsce: M. Margan

Wyróżnienia: Sz. Wójciak

c)   w klasie III

 I miejsce: N. Duła 

II miejsce: W. Kępka
III miejsce: A. Glonek

Wyróżnienia: P. Glonek, W. Kołodziejczyk

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
Listopad 2017
   

Finał Ogólnopolskiego Konkursu - Tadeusz Kościuszko

Szanowni Państwo!
Z ogromną radością i dumą pragniemy zawiadomić, iż uczennica klasy VI - 

Iga Pieńczak

jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Konkursu o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki w kategorii literackiej i laureatką nagrody GRAND PRIX!

Konkurs został przeprowadzony pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.
W konkursowych zmaganiach zmierzyli się uczniowie aż z 87 szkół z całej Polski. NASZA UCZENNICA OKAZAŁA SIĘ NAJLEPSZA!! 

W dniu 19 października 2017r. Iga wraz z tatą - Panem Dominikiem Pieńczakiem oraz Jolantą Pawelec – nauczycielką języka polskiego i historii uczestniczyła w uroczystym finale konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Sędziszowie.
Wśród znamienitych gości i społeczności sędziszowskiej szkoły znaleźli się nagrodzeni uczniowie z różnych zakątków naszego kraju. Obok Igi zasiadły dzieci m.in. z Wrocławia, Płocka i Nowego Sącza.

Organizatorom konkursu należą się słowa uznania i podziękowania za wspaniałe przyjęcie gości. Kilka dni po dwusetnej rocznicy śmierci wodza insurekcji kościuszkowskiej uczniowie zaprezentowali przybyłym niezwykle wzruszający i pełen patriotyzmu program artystyczny. Było to piękne podsumowanie idei konkursu i chwila refleksji nad złożonością polskiej historii i czasów nam współczesnych.

 

Z ogromną dumą zawiadamiamy Państwa, iż Iga usłyszała wiele pochwał i słów uznania od organizatorów i władz oświatowych. Szczególne padły z ust przewodniczącego jury w kategorii literackiej - Pana Ottona Grynkiewicza – poety i malarza, człowieka o niezwykłym życiorysie i imponującym dorobku artystycznym.

    

                                                                     Iga z Panem Ottonem Grynkiewiczem

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i przygotowującej ją pani Jolancie Pawelec    oraz wszystkim innym uczniom z naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie. Wasze prace odznaczały się wieloma walorami artystycznymi i dużym nakładem pracy. Dziękujemy bardzo!

Z kościuszkowskim pozdrowieniem!!

więcej zdjęć      

Październik 2017


Powiatowe Biegi Przełajowe - Tomaszów Maz.

Grupa uczniów klas IV-VI uczestniczyła w Powiatowych Biegach Przełajowych w Tomzsowie Maz. W dniu 16.10.2017r. wybrana przez pana Kurzyka Michała grupa uczniów wystartowała w licznie obsadzonym konkursie biegu sztafetowego. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy dali z siebie wszystko, wykorzystali wszytkie swoje siły, i jak się okazało nie na próżno.
W konkurencji dziewcząt, na 11 drużyn, z róznych szkół nasze biegaczki zwyciężyły zajmując I miejsce i otrzymały zasłużony puchar.
Chłopcy, w mocno obsadzonym konkursie na 13 drużyn wywalczyli III miejsce - gratulacje !

 

Należą Wam się wielkie brawa za wspaniały wynik i ogromną walkę podczas biegu.

więcej zdjęć  
Październik 2017Ogólnopolski Konkurs o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki

  O patronie naszej szkoły - Tadeuszu Kościuszce – uczniowie naszej szkoły wiedzą bardzo dużo i pamiętają każdego dnia. Doskonałą okazją do pogłębienia swojej wiedzy o polskim bohaterze narodowym są różnorodne działania podejmowane w 2017 roku, który decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został uznany rokiem T. Kościuszki.

We wrześniu, już na początku roku szkolnego, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Ogólnopolskim Konkursie o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki, który nosił tytuł: ,,Tadeusz Kościuszko- jak dziś postrzegam patrona mojej szkoły?”
Głównym celem konkursu było upamiętnienie 200 rocznicy śmierci Naczelnika oraz propagowanie wśród dzieci i młodzieży godnych naśladowania moralnych i patriotycznych wzorców.  
Działania uczniów obejmowały trzy kategorie: literacką, plastyczną i multimedialną, w ramach której należało wykonać prezentację w PowerPoint lub 5-minutowy film.

W szkolnym etapie konkursowym wzięło udział 20 uczniów z klas I- VII, którzy pracowali pod kierunkiem swoich wychowawców ( klasy I- III)  i nauczycieli języka polskiego, historii i plastyki (klasy IV- VII) : p. Kamili Sobczak, p. Barbary Krawczyk, p. Moniki Dziedzińskiej, p. Anny Karp oraz p. Jolanty Pawelec.

Prace plastyczne przygotowali:

 uczniowie klasy I- Seweryn Krala, Kornelia Kapelan, Hanna Pieńczak, Katarzyna Bykowska, Wiktoria Smejda, Marta Jeżak i Maja Jachymczak

 uczniowie klasy III – Wiktoria Kołodziejczyk, Agata Glonek, Patrycja Glonek, Nina Duła

i Alicja Sońta.

uczniowie klasy VI i VII- Mateusz Świątnicki, Iga Pieńczak, Nikola Witkowska, Wiktoria Wróbel, Dagmara Felczak i Oskar Duła. 

Autorzy prac literackich:

 uczennica klasy IVa - Julia Derach

uczennica klasy VI – Iga Pieńczak

uczennica klasy VII – Wiktoria Jachymczak.

Prace multimedialne wykonały:

uczennica klasy VI – Natalia Staszek

uczennica klasy VII – Wiktoria Jachymczak.

Z prawdziwą satysfakcją stwierdzamy, że prace  naszych uczniów prezentują bardzo wysoki poziom umiejętności. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy pięknych efektów pracy!

Spośród wszystkich prac wyłoniono te, które będą reprezentować naszą szkołę na etapie ogólnopolskim. Są to plastyczne prace uczniów: Katarzyny Bykowskiej, Kornelii Kapelan, Alicji Sońty i Dagmary Felczak. 

     

Przekazane organizatorowi konkursu prace literackie należą do: Julii Derach, Wiktorii Jachymczak i Igi Pieńczak.

Do ogólnopolskiego etapu zakwalifikowano także multimedialne prace uczennic: Natalii  Staszek oraz Wiktorii Jachymczak.

Mocno ściskamy kciuki za nasze uczennice! Życzymy pięknych sukcesów!

 Wrzesień 2017

Dodał: Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl