SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: sondy ::..
 


   ..:: ruszamy ::..


Zajęcia na Orliku odbywają się zgodnie z ułożonym harmonogramem, a  tutaj opiszemy wydarzenia inne niż harmonogramowe.


Dzień Dziecka 2016

Dzień 3.06.2016r. to dzień, który zgromadził na Orliku wszyskich uczniów szkoły w Łaznowie. Tutaj w przygotowanych przez animatorów panie B.Szlęzak i D.Packą konkurencjach sprawdzali swoją sprawności a także grali w turnieju piłki nożnej i ci mali i duzi uczniowie naszej społeczności.

Aby dowiedzieć się wiecej kliknij  
  tutaj
Dzień Dziecka na Orliku

 W zabawie udział wzięło 30 uczniów szkoły podstawowej w wieku 10-13 lat. Na trasie na uczestników czekało osiem zadań (4 sprawnościowe oraz 4 pytania dotyczące szkoły, orlika oraz sportu). Konkurencje sprawnościowe składały się z: umiejętności trafienia ringo na tyczni, sprawnego przekładania szarfy przez własne ciało, umiejętności odbijania rakietą piłeczki tenisowej na wyznaczonej trasie oraz dokładności w rzucaniu piłeczkami do kosza. 

 

 

Zadania te uczniowie musieli wykonać w czasie 40 sekund każde. Wszyscy, którzy wzięli udział otrzymali symbolicznie po batonie oraz soczku. 

Dla najlepszych przewidziane zostały dyplomy i medale.
Najlepszy okazał się Jakub Andryszek, który uzyskał maksymalną liczbę punktów (40) i oprócz dyplomu i medalu otrzymał również nagrodę specjalną, czyli plecak. Drugie miejsce z liczbą punktów 39, zajął Wiktor Salski. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się: Dawid Ciupa, Wiktoria Jachymczak oraz najmłodszy uczestnik imprezy Michał Miazek ( wszyscy zdobyli po 38 punktów).

Na zakończenie do wygrania w konkursach były także skromne upominki ( saszetki, podkładki pod myszkę oraz gwizdki). Nagrody otrzymali najlepsi z grupy dziewcząt oraz z grupy chłopców. Najważniejsze jednak było to, że na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.

Przygotował i nad wszystkim czuwał wraz z wolotariuszami, animator Orlika Lewandowski Tomasz.


Maj 2015


Turniej w Będkowie 14.10.2014r.

Drużyna chłopaków z Orlika, którą prowadzi pan Tomasz Lewandowski, wzięła udział w turnieju piłki nożnej organizowanym przez UMKS Apis pod patronatem RTS Widzew i klubu kibica w Będkowie, w dniu 14.10.2014r.
Rywalizowały tam drużyny z Kurowic, Będkowa, Czarnocina i Łaznowa. Po zaciętej rywalizacji, przebiegającej w atmosferze Fair Play nasi zawodnicy pokonali wszystkich rywali i zdobyli zwycięski puchar.

 

Nasza drużyna w składzie:
Kacper Kwiatkowski (bramkarz), Kuba Andryszek, Dawid Ciupa, Ernest Jałmużna, Maciej Derach, Mateusz Marusik, Krystian Malinowski, Łukasz Owczarek, Kacper Persanowski i Adrian Sadowski,

Najlepsi strzelcy:
Mateusz Marusik - 6 
Adrian Sadowski - 6
Ernest Jałmużna - 2

Po rywalizacji pilkarskiej nasi zawodnicy wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych - piłkarsko. Tu Adrian w slalomie i Ernest w strzałach na bramkę potwierdzili swoje wysokie umiejętności indywidualne zdobywając zwycięskie statuetki.


  

Po zakończeniu rozgrywek drużyny spotkały się z byłymi piłkarzami klubu RTS Widzew.
Cała nasza drużyna spisała się na tzw. medal.Gratulujemy naszym zawodnikom i prowadzącemu
oraz życzymy dalszych sukcesów.

Październik 2014Turniej Drużyn Orlikowych pod patronatem Premiera Donalda Tuska

Tradycyjnie jak co roku na Orliku w Łaznowie odbyły się rozgrywki eliminacyjne w Turnieju Orlikowych Drużyn.
W pierwszym etapie, 11.09.2014r. rywalizowały drużyny w kategorii chłopców i dziewcząt kl. IV-V i VI-I gimnazjum. Udział wzięły drużyny z Będkowa, Rokicin, gimnazjum Popielaw i z Łaznowa. W grupie starszej zwycięsko z rozgrywek i awans do dalszej rundy wywalczyli zawodnicy z gimnazjum Popielawy (chłopcy),natomiast w młodszej kategorii dziewczyn awansowała drużyna dziewcząt z Będkowa, a w kategorii chłopców awansowala nasza drużyna z Łaznowa - brawo chłopaki.

 

 

Awans rzecz zaszczytna, lecz w następnej kolejce, którą również przeprowadzono na Orliku w Łaznowie, w dniu 22.09.2014r. nie było już tak łatwo. Na eleminacje wojewódzkie, w kategorii chłopców kl. IV-V, przyjechały zwycięskie drużyny poprzednich rozgrywek z SP Koluszki, SP Brzeziny, SP Rogów, SP Czarnocin no i nasi z Łaznowa.
W grze przebiegającej w dobrej sportowej atmosferze emocji było nie mało. Nasi chłopcy wyszli zwycięsko z dwóch meczy i w decydującym meczu przegrali z drużyną Koluszek, która w ten sposób awansowała do nastepnej rundy turnieju. Drużyna z Łaznowa zajęła drugie miejsce w tych eliminacjach - niestety nie premiowane, ale wielkie gratulacje dla naszych zawodników za waleczność do ostatniego gwizdka.

  

Dyplomy i puchary zawodnicy otrzymywali od przybyłej na te rozgrywki pani Wójt Gminy Rokiciny Barbary Robak oraz współorganizatorów zawodów.
Przypomnijmy, iż mecze sędziowali sędzia Tomasz Lewandowski oraz Sławomir Karp, który dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie dwóch etapów rozgrywek.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim biorącym udziałw turnieju.
więcej zdjęć  
Wrzesień 2014
III Turniej Służb Mundurowych

W dniu 29.06.2014r. na Orliku w Łaznowie odbył się III Turniej Służb Mundurowych w piłkę nożną. Punktualnie o godz 13.00 w obecności Pani Elżbiety Kusideł - Prezesa ZOG ZOSP RP w Rokicinach oraz Pana Jacka Płeski Prezesa OSP w Łaznowie, którzy dokonali otwarcia turnieju, dokonano losowania drużyn.
Rozlosowano dwie grupy:
Grupa  I
Janków, Łaznów, Stare Chrusty
Grupa II
Popielawy, Rokiciny, Wilkucice


     
W wyniku zaciętej, ale "fair" prowadzonej rywalizacji meczowej Puchar Wójta Rokiciny zdobyła drużyna z Jankowa.
I   miejsce - Janków
II  miejsce - Łaznów
III miejsce - Popielawy
Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali i sędziowali panowie Tomasz Lewandowski i Sławomir Karp. Opiekę medyczną zapewniła OSP w Łaznowie.
Równolegle z rozgrywkami prowadzone były inne konkurencje sprawnościowe, w których każdy mógł wziąć udział i sprawdzić swoje umiejętności.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju i innych konkurencjach sprawnościowych.
więcej zdjęć  
Czerwiec 2014
Trening - Nasi Orlikowcy

Od wielu już dni drużyna orlikowców trenuje na Orliku, pod bacznym wzrokiem trenara i animatora zarazem pana Tomasz Lewandowskiego. Praca przynosi efekty, gdyż już oni - trzecioklasiści bardzo dobrze zaprezentowali się w turnieju międzyszkolnym rozgrywanym na boiskach Orlika.
 
Życzymy wytrwałości i sukcesów na boisku.
więcej zdjęć  
Czerwiec 2014


Turniej drużyn Orlikowych
Po raz kolejny na Orliku w Łaznowie zawitali uczniowie z Rokicin i z gimnazjum z Popielaw by rywalizować w szkolnym turnieju. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach: gimnazjalistów i szkół podstawowych. Emocji nie brakowało gdyż ostro do gry przystąpili zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Wsród grup z podstawówek zwyciężyły drużyny z Rokicin, natomiast z gimnazjum zwycięsko wyszła klasa III.
GRATULUJEMY !!!
więcej zdjęć  
Maj 2014


II Turniej Służb Mundurowych na Orliku

W minioną niedzielę 13.10.2013r. na naszym Orliku odbył się II Turniej Służb Mundurowych z Gminy Rokiciny w piłkę nożną. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorem turnieju był Urząd Gminy, natomiast przygotowaniami zajęli się strażacy z Łaznowa. 
Do rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Rokiciny stanęło w sumie siedem drużyn :

Reprezentacja Komisariatu Policji w Rokicinach;

OSP Popielawy;

Osp Janków;

OSP Rokiciny;

OSP Chrusty Stare;

OSP Wilkucice;

OSP Łaznów

Turniej rozegrano systemem pucharowym, drużyna która przegrała mecz, jednocześnie kończyła swój udział w turnieju. 

 

 

Po kilku godzinach zaciętej rywalizacji w finałowym meczu zmierzyły się ze sobą reprezentacje OSP Popielawy z gospodarzami, czyli OSP Łaznów. Ten niezwykle emocjonujący mecz rozstrzygnął się dopiero w dogrywce i ostatecznie zwyciężyli strażacy z Popielaw. 
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I Miejsce: OSP POPIELAWY

II Miejsce : OSP ŁAZNÓW

III Miejsce: OSP ROKICINY

 

Serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę i sportową rywalizację w duchu „fair play” wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju, mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w równie miłym gronie już na III edycji turnieju.

więcej zdjęć  

Październik 2013Turniej pod patronatem Premiera Donalda Tuska

Podobnie jak w roku ubiegłym, przeprowadziliśmy na Orliku turniej organizowany pod patronatem Premiera Donalda Tuska. Rozgrywaliśmy go w dwóch kategoriach wiekowych,  w czwartek kategoria wiekowa 12-13 lat, w piątek zagrali młodsi 10-11 lat. Czerpiąc z zeszłorocznego doświadczenia i dużego zainteresowania piłka nożną  dziewcząt, w tym roku również one mogły pokazać swoje umiejętności na boisku, ponieważ w każdej z kategorii wiekowych, do turnieju zgłosiliśmy także dziewczęta.  W turnieju wzięły udział szkoły z naszej Gminy, zaprosiliśmy również sąsiadów z Będkowa i zaprzyjaźnioną Akademię Sportu i Zdrowia Wilczki z Gałkowa.

 

W sumie po kilkunastu godzinach zmagań, wylanego potu i wspaniałej rywalizacji fair play ostatecznie wyłoniono zwycięzców, którzy jednocześnie będą reprezentować nasz orlik na dalszym etapie rozgrywek w półfinałach wojewódzkich.  W pierwszym dniu w kategorii dziewcząt 12-13 lat pierwsze miejsce zajął Uczniowski  Międzyszkolny Klub Sportowy „Apis” Będków, w kategorii chłopców również nasi sąsiedzi z Będkowa zajęli miejsce na najwyższym stopniu podium.  Drugiego dnia rozgrywek triumfowała Szkoła Podstawowa z Rokicin- zarówno w kategorii dziewcząt 10-11 lat jak i chłopców 10-11 lat to oni zwyciężyli.

   

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów i sędzią zawodów był pan Tomasz Lewandowski, któremu należą się wielkie podziękowania.
Na wyróżnienie zasługuje drużyna która wystąpiła w turnieju w młodszej kategorii wiekowej ASiZ Wilczki- zawodnicy zdecydowanie młodsi od pozostałych drużyn- jednak ich zaangażowanie i umiejętności zaprezentowane na boisku były naprawdę imponujące.

 Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkową koszulkę, drużyna dyplom, natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii- puchary , w tym miejscu szczególne podziękowania należą się Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Łaznowie- panu Tomaszowi Wilkowi, który kolejny rok wspiera nasz turniej i finansuje zakup pucharów.

Serdeczne podziękowania dla opiekunów i trenerów drużyn, dla wszystkich zawodników za wspaniałą rywalizację i emocje których nam dostarczyli, zwycięzcom życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek, pozostałym zapału do pracy i sił do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności piłkarskich. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju.

więcej zdjęć  

Animatorzy na Boisku Orlik w Łaznowie

Wrzesień 2013
Turniej ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska w Piłce Nożnej

W ciepłe wrześniowe przedpołudnie na Naszym Orliku odbyły się eliminacje gminne TURNIEJU ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska w Piłce Nożnej. W naszym lokalnym środowisku honorowy patronat nad tą imprezą objął Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łaznowie. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych chłopców: Młodsi 10-11 lat oraz Starsi 12-13 lat. W turnieju wystąpiły reprezentacje szkół z terenu Naszej Gminy oraz odwiedzili nas sąsiedzi z Będkowa. 

 

Turniej rozpoczęli  „Gospodarze”, czyli drużyna z Naszej Szkoły zmierzyła się z drużyną UMKS „Apis” Będków. Wszystkie mecze prowadził sędzia Tomasz Lewandowski.  Po emocjonującej rywalizacji i pięknej walce Naszych Chłopców niestety przegraliśmy jedną bramką.
 
 

Mecz ten w całej rywalizacji okazał się decydujący (po wygranej z Szkołą Podstawową z Rokicin) i ostatecznie Chłopcy zajęli
II MIEJSCE, za które serdecznie DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!!!. Pierwsze miejsce i awans do dalszej rundy zdobyła drużyna
UMKS „Apis” Będków.
Drużyna SP Łaznów wystąpiła w składzie:

1. Andryszek Patryk
2. Żarczyński Damian
3. Pluta Mateusz
4. Najder Marcin
5. Karzatka Michał
6. Wójciak Łukasz
7. Szymański Hubert
8. Pierzchałka Adrian
9. Sońta Seweryn
10. Wiktorek Kacper

11Świątnicki Dominik

W międzyczasie wyłoniono również zwycięzców drugiej kategorii wiekowej 12-13 lat, którymi zostali chłopcy z Gimnazjum w Popielawach . Zawody uświetnił też pokaz piłki nożnej w wykonaniu dziewcząt z Gimnazjum z Popielaw - które rozegrały spotkanie towarzyskie.
W turnieju nie było przegranych, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, drużyny dyplomy, natomiast najlepsi – Puchary ufundowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łaznowie.

 

Z uśmiechem na twarzy i zapałem do dalszej pracy liczymy na kolejną edycję turnieju za rok!!

Dziękujemy za udział w Turnieju i gartulujemy zwycięzcom !!!

więcej zdjęć  

Wrzesień 2012

I Turniej Piłkarski Służb Mundurowych

Słoneczny dzień 08.07.2012r.rozpoczął się przygotowaniami do przeprowadzenia I Turnieju Piłkarskiego Służb Mundurowych w Gminie Rokiciny, którego organizatorem był Zarząd Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Rokicinach. Dzięki naszym "paparazzi" możemy obejrzeć co działo się w ten dzień już od pierwszych chwil, poczynając od wczesnych przygotowań.

 
Im bliżej godziny 13.00 tym więcej drużyn pojawiało się na placu, każda w doborowym składzie.
Turniej otwarty został przez przedstawicieli władz:
Wójta Gminy Rokiciny
Panią Barbarę Robak, Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP Panią Elżbietę Kusideł, Przewodniczacego Rady Gminy Pana Tomasza Tomczyka,  Wice-Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP jednocześnie Wice-Przewodniczącego Rady Gminy Pana Wiesława Materę, Wice-Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP Pana Jacka Płeskę, Komendanta Gminnego OSP Pana Cezarego Wochnę oraz Komendanta Komisariatu Policji w Rokicinach Podinspektora Piotra Skrzypczyńskiego.

 
Na turniej przyjechało 7 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych tj. Chrusty, Janków, Łaznowska Wola, Łaznów, Popielawy, Rokiciny, Wilkucice oraz drużyna Policji w Rokicinach.
Po rozlosowaniu par rozpoczęły się rozgrywki, które przysporzyły wielkich emocji wszystkim oglądającym.
   
W przerwach pomiędzy kolejnymi meczami kibice i zawodnicy mogli posilić się posiłkiem przygotowanym przez gospodarzy czyli druhów OSP w Łaznowie. Zapewnili oni również zimne napoje i schronienie przed mocno grzejącym słońcem, pod rozstawionymi parasolami i namiotami. Odpowiednia organizacja prac i zapewnienie bezpieczeństwa podczas zawodów stworzyła dobrą atmosferę i podniosła atrakcyjność imprezy, nad czym czuwał prezes OSP w Łaznowie Jacek Płeska.
A mecze trwały - i w trakcie prowadzonych rozgrywek do najlepszej czwórki, po bardzo emocjonujących eliminacjach, rozstrzyganych nawet rzutami karnymi (mecz Popielawy-Janków), weszły drużyny Jankowa, Łaznowa, Policji i Wilkucic. Zgodnie z regulaminem rozgrywek półfinał rozgrywany był pomiędzy drużynami OSP:
- Janków- Łaznów

- Policja - Wikucice.
Do finału weszły drużyny Jankowa i Wilkucic. W meczu o 3 miejsce, Policji z Łaznowem zwycięsko wyszli zawodnicy OSP z Łaznowa i to oni zajęli miejsce na pudle.
Natomiast w meczu o pierwsze miejsce, pomiędzy drużynami OSP Jankowa i Wilkucic mistrzowskie trofeum zdobyła drużyna Jankowa.

  
Oto miejsca:
I miejsce - OSP Janków
II miejsce - OSP Wilkucice
III miejsce - OSP Łaznów
Drużyny, które zajęły miejsca o I do III otrzymały puchary, natomiast drużyny z miejsc 4 - 8  statuetki. Puchary i statuetki wręczali przedstawiciele władz lokalnych.

 

 
Gratulujemy zwycięzcom oraz
 wszystkim biorącym udział w turnieju !!!

więcej zdjęć  

Lipiec 2012


Gimnastyka przyciąga

Dobra pogoda, dużo chęci i spotkanie na Orliku zrealizowane. Chęć poruszania się przywiodła panie na zajęcia areobiku, z czym jak się później okazało wszystkie uczestniczki spotkania radziły sobie znakomicie.
   

 

Wszystkim paniom gratulujemy wytrwałości i kondycji !!!
Lipiec 2012


Dodał: Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja


 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl