SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
 


   ..:: ruszamy ::..

DZIAŁALNOŚĆ

2014/2015 Wesołe witanie wiosny, czyli Dzień Samorządności Szkolnej
Z prawdziwą przyjemnością meldujemy, że WIOSNA’2015 została w naszej szkole przywitana godnie, wesoło i z prawdziwym rozmachem. Jak w  latach poprzednich w dniu 23 marca Samorząd Uczniowski zajął się przygotowaniem tzw.
Dnia Samorządności Szkolnej.
Zabawa odbyła się pod hasłem ,,Mamy wyobraźnię!”.  Był to dzień solidnej pracy, ale też i  figlów, które pokazały, że do naszej szkoły chodzą niezwykle pomysłowe i twórcze dzieci. Ubrani w bardzo eleganckie stroje szóstoklasiści na parę godzin zapomnieli o zbliżającym się wielkimi krokami  sprawdzianie po szkole podstawowej i wcielili w rolę prawdziwych nauczycieli.

Klasówek co prawda nie było, ale nauka odbywała się pilnie i zgodnie z założonymi celami.
Wspaniałą wyobraźnię i nieograniczoną fantazję uczniowie pokazali, gdy wszystkie klasy spotkały się  w  sali gimnastycznej. Tam, zamiast uczniów, zjawiły się postaci z różnych baśni, opowieści i odległych rejonów ludzkiej wyobraźni: smerfy, ludzie- koty, sportowcy, kibice Pani Wiosny, a nawet bogowie starożytnej Grecji na czele z aojdą- Homerem. Ten, co prawda, był zmuszony dostosować się do realiów XXI wieku, ale zrobił to chętnie i bez oporów. 

 

Śmiechu było co niemiara:  smerfy pouczał niepowtarzalny Gargamel, dzieci- koty przekonywały, że tylko one są najważniejsze na świecie, sportowcom  z 2015 roku po głowie chodziło jeszcze Euro 2012, greccy bogowie pocieszali strudzonych nauką uczniów, a dopiero co narodzona Wiosna  zwyciężyła potężną Zimę w zaciętej walce bokserskiej.  
Najwspanialszy widok przedstawiały zaś nasze maluchy z pierwszych klas, które przeistoczyły się w prawdziwą wiosenną łąkę, pełną kwiatów, pszczółek, ptaszków i innych oznak oczekiwanej przez wszystkich wiosny.

 

Bardzo dziękujemy wychowawcom,  koleżankom i kolegom  za zaangażowanie i wspólną, wspaniałą zabawę. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w Waszej pamięci.


Marzec 2015


Walentynkowa poczta

Koleżanki i koledzy!

Zimowe ferie już za nami- czas na serio rozpocząć naukę w II półroczu. Mamy nadzieję, że w czasie minionych dwóch  tygodni porządnie się wyspaliście, dotleniliście i macie dużo sił na szkolne zmagania aż do czerwca. Wszystkim życzymy owocnego, pomyślnego drugiego półrocza!

Jak wszystkim wiadomo kilka dni temu był 14 dzień lutego, a więc tradycyjne miłe święto walentynek! Mimo że tego dnia szkoła świeciła pustkami, jak co roku, po powrocie w szkolne mury, zadziałała nasza szkolna, walentynkowa poczta.
Doskonale wiemy, jak bardzo wszyscy czekają na nią i cieszą się z tego, że można okazać komuś sympatię, uznanie i szacunek. Walentynki to przecież w naszej szkole takie małe święto koleżeńskości i  prawdziwej przyjaźni!
W tym roku  nikomu nie przeszkadzało, że 14 lutego był już za nami, gdy wróciliśmy do szkoły.

W błyskawicznym tempie zapełniła się nasza magiczna skrzynia św. Walentego, którą wystawiliśmy jeszcze przed feriami. Po raz kolejny okazało się, że na  obdarowanie siebie dowodami sympatii i przyjaźni dobry jest każdy dzień i czas.

 

Wszystkim dziękujemy za uczestnictwo w naszej walentynkowej misji!
Trzymamy kciuki za Wasze dobre oceny i sukcesy w nauce!

Luty 2015


Andrzejki 2014
Jak szkolna tradycja nakazuje od zawsze dbamy nie tylko o przestrzeganie praw i obowiązków ucznia w naszej szkole, ale również o chwile wesołej zabawy i wytchnienia od pilnej nauki.
27.11.2014r. to w tym roku szkolnym dzień, kiedy zorganizowaliśmy dla całej społeczności  andrzejkową zabawę. Najstarsi – uczniowie klasy VI- wcielili się w role rozmaitych wróżek  i Cyganek, którzy odczytywali przyszłość z ręki, przepowiadali koleżankom i kolegom przyszłe zawody i odkrywali tajemnice losu
Oczywiście wszystko odbywało się z dużym przymrużeniem oka i sporą dawką humoru. Wróżby przeplatane były zabawą taneczną.

Wystąpili też chłopcy z klasy IV, którzy szumnie nazwali się ,,Zespołem Wąs” i zaprezentowali swój autorski utwór muzyczny. Doceniamy wysiłek i jako przychylni widzowie przesyłamy naszym odważnym kolegom przyjacielską radę: ,,Śmiało podążajcie do przodu i nie zapominajcie o pracy nad sobą!”

 

Ze wszystkich andrzejkowych wróżb największe ekscytacje wzbudziła ta, która polega na ustawianiu w szeregu butów wszystkich zebranych panien i kawalerów. Jak łatwo się domyśleć, w naszej szkole takowych nie brakuje ( :D ), dlatego też szereg bucików był bardzo imponujący. Było dużo śmiechu i zabawy.
Zgodnie ze staropolską przepowiednią okazało się, że najwcześniej stan cywilny zmienią  Marta Dulas i Bartosz Goliński z klasy II oraz wśród ,,starszaków”- Ania Krych i Bartosz Jurda z klasy VI. Mamy cichą nadzieję, że andrzejkowa wróżba spełni się w całości, ale dopiero za kilka lub kilkanaście lat - w odpowiednim czasie.

Za udaną zabawę wszystkim koleżankom i kolegom serdecznie dziękujemy!

Listopad 2014

Dyskoteka Halloween

Dzień 31 października coraz bardziej kojarzy się w Polsce ze świętem znanym na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych pod nazwą  Halloween. Mało kto zna genezę tej zabawy, która swymi korzeniami sięga czasów rzymskich i celtyckich. Dziś kojarzy się głównie z komercyjnym świętem, w którym dużą rolę odgrywają: upiorna maska i sugestywny strój  à la przysłowiowy ,,upiór w operze”.
W naszej szkole  Halloween powiązaliśmy z zabawą dyskotekową dla uczniów z klas IV- VI. Po tygodniu nauki każda okazja jest dobra, aby pobawić się i poszaleć przy dobrej muzyce. Nad całokształtem czuwaliśmy my - Samorząd Uczniowski.

   
Koleżanki i koledzy dobrze się bawili, rywalizowali w różnych konkursach i prezentowali swoją fantazję i wyobraźnię za pomocą przygotowanych przez siebie makijaży i strojów. Było na co popatrzeć i kogo się przestraszyć!!
Na koniec zabawy wybrano królową i króla balu. Ten tytuł zasłużenie przypadł Ilonie Kmieć z klasy V oraz Adrianowi Olejniczakowi z klasy IV.
Gratulujemy i życzymy wszystkim wiele sił do solidnej nauki! Mimo że zbiór zadań  z matematyki czy wypracowanie z języka polskiego są też w stanie prawdziwie przerazić niejednego ucznia, dla wszystkich mamy dobrą radę: dla chcącego nic trudnego!!!

Powodzenia w zdobywaniu kolejnych piątek i szóstek!


Październik 2014


Dzień Edukacji Narodowej

Wśród wszystkich ważnych świąt i uroczystości szkolnych szczególne miejsce zajmuje każdego roku dzień 14 października. Jak wiadomo, jest to Dzień Edukacji Narodowej, ustanowiony na pamiątkę wydarzeń z 1773r., kiedy to na ziemiach Królestwa Polskiego powołano do życia pierwsze na świecie ministerstwo oświaty, zwane Komisją Edukacji Narodowej.
W tym roku szkolnym popularny Dzień Nauczyciela celebrowaliśmy w naszej szkole równie uroczyście i odświętnie, jak w latach poprzednich.

 

Pojawiły się, obudzone z głębokiego snu  wrzawą dzieciarni, małe duszki szkolne, które nie  tylko pomogły pierwszoklasistom przejść przez obrzędy pasowania na ucznia naszej szkoły, ale przede wszystkim przybyły po to, aby nikt nie zapomniał o świecie całej społeczności szkolnej.
W rolę tych szkolnych skrzatów wcielili się uczniowie pracujący w Samorządzie Uczniowskim,
a nad ich występem czuwała pani Jolanta Pawelec.
Duszki prowadziły trudny egzamin dla pierwszoklasistów, ale z wielką radością publiczność mogła zobaczyć, że uczniowie z klasy I doskonale poradzili sobie z nowymi wyzwaniami!! Należą się im za to wielkie brawa!!!
Swój występ Samorząd zakończył serdecznymi życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły, pedagogów i gości:

Dziś dzień szczególny!!!! Duszki o tym pamiętają.
Naszej szkole serdeczne życzenia składają!!
A jak szkole- to i Nauczycielom,
Którzy na co dzień swoją wielką wiedzą się dzielą.
Uczą dzieci: od pierwszaków po dorosłych panów z wąsem-
I powiemy szczerze- wcale nie z przekąsem-
że mnóstwo sił i nerwów swym uczniom oddają,
a przy okazji niezłą nerwicę czasem mają 
Ale my im wszystkim wybaczamy-
Ten zawód- misję szczerze podziwiamy
i jakeśmy małe duszki tej oto szkoły
w Dzień Edukacji oddajemy Wam honory!!
Moc wdzięczności przyozdabiamy tym oto kwiatem,
bo jesteśmy- drodzy pedagodzy- dla tych dzieci
ICH CAŁYM ŚWIATEM!!!!!Październik 2014


Dyskoteka szkolna

W jaki sposób odstresować się po tygodniu solidnej i ciężkiej pracy?
Mamy na to niezawodny sposób: dobra muzyka, taniec i zabawa w gronie rówieśników!
Respektując prośby, które już od tygodnia docierały do nas stąd i zowąd,  Samorząd zorganizował 2 października 2014r. dyskotekę dla uczniów z klas IV- VI.     

Z prawdziwą przyjemnością obserwowaliśmy doskonale  bawiących się naszych kolegów, którzy okazali się świetnymi tancerzami, dysponującymi poczuciem rytmu i pomysłowością, która na pewno zaskoczyłaby najlepszych choreografów i piosenkarzy.
Było naprawdę wspaniale!!! Przygotowaliśmy wiele konkursów i wspólnych zabaw. Było nawet karaoke, które wzbudziło szczególnie silne emocje wśród uczestników dyskoteki.
Wszystkim dziękujemy za wspaniałą, wspólną zabawę.
Z jesiennym pozdrowieniem!!
     Wasz Samorząd.
Październik 2014


Dodał; Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja
 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl