SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
 


   ..:: ruszamy ::..

DZIAŁALNOŚĆ

2015/2016Dzień Samorządności Szkolnej

Gdy przychodzi wiosna, szkolna tradycja nakazuje przywitać ją wyjątkowo i wesoło.
Co roku jest to dzień, na który uczniowie czekają, przygotowują się do niego, a najstarsza- VI klasa planuje wszystko już od 1 września.
21 marca szóstoklasiści z dużym przejęciem wcielili się w rolę prawdziwych nauczycieli. Wszystko się nam udało, a lekcje odbyły się zgodnie z zaplanowanym  harmonogramem.

 

Mamy nadzieję, że wszyscy uczyli się pilnie i następnego dnia nasi pedagodzy byli zadowoleni.
Kulminacyjnym momentem dnia była wspólna zabawa pod hasłem ,,Wiosenne podróże”.
Temat na czasie, bo któż z nas nie lubi podróżowania!!  Chyba tylko skrajni domatorzy! Większość ludzi uwielbia wyjść z domu, zwiedzać ciekawe- bliskie i dalekie miejsca i zachwycać się pięknem tego świata!!
Z tego względu zaprosiliśmy młodszych kolegów do symbolicznej wiosennej podróży po Ziemi!

 

Gorąco dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, inwencję twórczą i bogatą wyobraźnię, którą zaprezentowały dzieci na scenie. Wspólnie odwiedziliśmy gorącą Hiszpanię, bogatą w tradycję Grecję, Holandię wraz z jej tulipanami i wiatrakami oraz Belgię- ojczyznę zabawnych Smerfów. Powędrowaliśmy też poza Europę- do Japonii, Stanów Zjednoczonych, a nawet egzotycznej Afryki. Było barwnie i ciekawie. Wszystkim należą się słowa uznania.

Na zakończenie dnia w konkursie wiedzowym  wyłoniliśmy ,,Super mózg szkoły”. Ten prestiżowy tytuł uzyskały: Julka Derach z klasy II a oraz Wiktoria Jachymczak z klasy V.
Uczennicom serdecznie gratulujemy!

 

Wszystkim życzymy pięknego wiosennego czasu i wielu sił w pokonywaniu wyzwań codziennego dnia.

więcej zdjęć  

Marzec 2016


Poczta świętego Walentego

Jest taki czas w roku, kiedy mimo chłodu na dworze, wszystkim robi się ciepło na sercach, bo właśnie o sercu i sprawach sercowych mówi się wtedy bardzo dużo. Chodzi tu oczywiście o zadomowione już doskonale w naszej polskiej kulturze walentynki. Choć jest to to święto pożyczone, jest tak miłe i sympatyczne, że chyba warto mu dać szansę! Z jakiego powodu?

W dzisiejszym świecie z reguły brakuje nam czasu na mówienie o uczuciach, a dzień 14 lutego to doskonała po temu okazja.
Z tego względu walentynki są oczywiście doskonałą okazją  do sprawiania innym drobnych przyjemnościi powiedzenia kilku miłych słów.
Samorząd Uczniowski już tradycyjnie zorganizował w szkole pocztę św. Walentego i zaprosił do wspólnej zabawy i małych, i dorosłych. Wystawione na szkolnym korytarzu magiczne pudełko w szybkim tempie zapełniło się różnorodnymi i często własnoręcznie wykonanymi karteczkami, listami, słodkimi upominkami, a nawet, o dziwo, znaleziono przy nim walentynkową poduszkę z tajemniczą dedykacją.

 

 

Walentynkowa poczta sprawiła wszystkim dużo przyjemności - posypały się serdeczne uśmiechy, szczere życzenia i słowa wdzięczności. Z pewnością wielu zrobiło się ciepło na sercu.

Samorząd Uczniowski życzy wszystkim dorosłym i nieco młodszym, aby byli zawsze otoczeni szczerymi, życzliwymi ludźmi, którzy potrafią się dzielić najlepszymi uczuciami i realizować wspólne marzenia. 

Wiele miłości do samego siebie, otaczającego świata i drugiego człowieka!

więcej zdjęć  

Luty 2016


Świąteczna akcja charytatywna z fundacją "Sursum Corda"

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia-czas, kiedy pamiętamy o naszych krewnych, znajomych
i wysyłamy do  nich mnóstwo smsów, mailowych życzeń i kartek z życzeniami.
Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji, którą ogłosiła fundacja ,,Sursum Corda- W górę serca”. Akcja polega na sprzedaży kartek świątecznych, a zebrane fundusze są pomocą dla osób- dzieci niepełnosprawnych, pozostających pod egidą fundacji.
Za każdym razem, gdy ktoś wysyła w świat Kartki Dobroczynne, dzieją się dwie dobre rzeczy:
ktoś bliski ma dzięki nim chwile radości, a osoby chore lub niepełnosprawne otrzymają wsparcie.
Nie ma na świecie piękniejszego uczucia niż to, które występuje w chwilę po tym,
gdy zrobimy bezinteresownie coś dobrego.
Wspólnie poczujmy to!!


Listopad 2015


Akcja "Góra Grosza 2015"

Już od wielu lat Samorząd Uczniowski organizuje w naszej szkole akcję „Góra grosza”. 
W dniach 23.11- 4.12.2015r. zorganizowaliśmy zbiórkę  monet o wszystkich nominałach.
Tej ogólnopolskiej akcji patronuje Towarzystwo „Nasz Dom”, które zebrane w akcji pieniądze przeznaczy  na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w rodzinnych domach dziecka, rodzinach zastępczych i pogotowiach opiekuńczo- wychowawczych.
Organizacją akcji na terenie szkoły zajęli się uczniowie z VI klasy.
W zbiórkę pieniędzy zaangażowały się wszystkie klasy i dzieci z przedszkola.
Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za okazanie prawdziwej empatii, wsparcia i dobrego serca.Listopad 2015


Andrzejki

Jak szkolna tradycja nakazuje, co roku staramy się pamiętać o dawnym zwyczaju, który od wieków był pielęgnowany na polskich wsiach, zwłaszcza wśród prostego ludu, zawsze chętnego do zabawy i chwili wytchnienia. Mowa tu oczywiście o zwyczaju, który  popularnie jest nazywany andrzejkami.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla koleżanek i kolegów zabawę połączoną
z tradycyjnymi wróżbami i konkursami. Pełne ekscytacji dzieci bardzo chętnie korzystały
z bogatej oferty wszelkiego rodzaju wróżów, Cyganów i czarodziejek. W postaci te wcielili się nasi pomysłowi szóstoklasiści.

 

 

 
Zabawa była wesoła, emocjonująca i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Tradycji stało się zadość.  Mamy nadzieję, że wszystkie dobre wróżby wkrótce  się spełnią.

Niech św. Andrzej wyczaruje dzieciom i dorosłym same wspaniałe rzeczy,
a dla dzisiejszego świata POKÓJ I DOSTATEK!

więcej zdjęć  

Listopad 2015


Halloweenowa maskarada

Przenikanie się różnych kultur, przejmowanie obcych obyczajów i tradycji to już niekwestionowane zjawisko w dzisiejszych czasach. Słowo ,,weekend” i mnóstwo innych zapożyczeń z obcych języków jest dziś powszechnie używane od Tatr po Morze Bałtyckie i nikogo już nie dziwi, zaskakuje, czy przeszkadza. Podobne zjawisko obserwuje się w sferze wkraczających do naszej kultury obcych zwyczajów i zabaw. W związku z tradycyjnie obchodzonym 31 października w krajach anglojęzycznych świętem Halloween Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas IV- VI zabawę dyskotekową. 

   

  

Jak można było się spodziewać wyobraźnia i inwencja twórcza dzieci objawiła się m.in. w przyniesionych rekwizytach i strojach w iście halloweenowym stylu. Wydrążone dynie towarzyszyły różnorakim duchom, czarownicom i maszkarom. Zabawa była beztroska i bardzo wesoła.  W demokratycznym głosowaniu wybrano też króla i królową Halloween – królewską parą zostali: Marta Sadowska i Bartek Brajtkrojc z klasy VI. Gratulujemy!   

Serdecznie pozdrawiamy i przypominamy koleżankom i kolegom o solidnej, pilnej nauce!

więcej zdjęć  

Październik 2015Dzień Edukacji Narodowej, czyli w krainie groźnego króla Ołówkosa

Miesiąc październik w szkolnej rutynie nieodwołalnie kojarzy się ze świętem szkoły - Dniem Edukacji Narodowej. Również i w tym roku 13 dnia tego jesiennego miesiąca stanęliśmy zwarci i gotowi do wypełnienia naszych obowiązków, jakimi jest przygotowanie szkolnej uroczystości poświęconej ciężkiej pracy  nauczyciela i pracownika placówki zwanej szkołą. Tradycyjnie współuczestniczyliśmy także w pięknej imprezie- ślubowaniu uczniów klasy I.

 

 Razem z maluchami przenieśliśmy widownię do zaczarowanej krainy Szkołolandii, gdzie niepodzielnie panuje król Ołówkos. Pierwszaki brawurowo odegrały rolę poddanych, którzy pragną przyłączyć do królestwa groźnego władcy. Pięknie recytowały, głośno śpiewały, czym zachwyciły zgromadzoną widownię. Musimy stwierdzić, że współpraca Samorządu z najmłodszymi dziećmi była bardzo przyjemna i owocna. Brawo Pierwszaki!

Wspólnie - mali i duzi uczniowie - pokłoniliśmy się trudnej pracy naszych nauczycieli, serdecznie dziękując im za wyjątkową atmosferę w naszej szkole, wysoki poziom nauczania i rozwijanie naszych predyspozycji i zainteresowań. Tego wyjątkowego dnia pozwoliliśmy sobie wystawić naszym pedagogom ocenę, a jest nią nota marzeń ,,celujący”! Pięknie zaśpiewała o tym ukochana córka króla  Ołówkosa - królewna Kredeczka, w rolę której wcieliła się utalentowana muzycznie Natalia Staszek:

Czternastego października wpisujemy do dziennika
dobre stopnie wszystkim, co pracują w szkole!
Za wysiłki i za trudy nikt nagrody nie odmówi

 Właśnie w święto Edukacji Narodowej!

Chociaż trzeba mieć cierpliwość jak aniołów sto,
by z uśmiechem przekazywać tyle wiedzy,
nauczyciel to potrafi, bez wyjątku aż do piątku,
no a za to od nas szóstka się należy!

Tego właśnie się bezapelacyjnie trzymajmy!

więcej zdjęć  

Październik 2015

W dyskotekowym klimacie   

Za oknami niepodzielnie króluje już Pani Jesień. O wakacjach, ciepłym lecie i beztrosce trzeba zapomnieć na ponad 200 dni. Pora brać się do solidnej, systematycznej nauki, której słodkie owoce bardzo przyjemnie zbiera się potem w czerwcu. Widzimy, że wszyscy nasi koledzy pilnie traktują obowiązki szkolne i dlatego postanowiliśmy dać uczniom chwilkę wesołej zabawy i oddechu, tak bardzo cennego w codziennym, szkolnym trudzie.
1 października 2015r. Samorząd Uczniowski zorganizował tradycyjną już dyskotekę pod hasłem,,Na dobry początek roku szkolnego”. Uczestnikami zabawy byli uczniowie z klas IV- VI, 
a cała impreza została przygotowana  przez nowy skład zarządu SU. Była to dobra okazja, by sprawdzić nową, samorządową ekipę i zachęcić ją do efektywnej, pełnej nowych pomysłów pracy.

 

Humory wszystkim dopisały, było bezpiecznie, miło i bardzo wesoło. Dzieciaki pokazały, że lubią bawić się we własnym gronie, emanują różnorodnymi pomysłami i chętnie uczestniczą w przeróżnych konkursach i zabawach. Pozdrawiamy wszystkich i życzymy wiele sił potrzebnych do pokonania codziennych szkolnych wyzwań.

Pozdrawiamy!!!

więcej zdjęć  


Dodał; Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja
 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl