SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
 


   ..:: ruszamy ::..

DZIAŁALNOŚĆ


2016/2017

Akcja Sursum Corda

Początek wiosny Samorząd Uczniowski rozpoczął bardzo charytatywnie. Na tydzień przed Świętami Wielkiej Nocy przedstawiciele SU zorganizowali akcję sprzedaży kartek świątecznych na rzecz fundacji Sursum Corda. Kartki cieszyły się dużym zainteresowaniem a dodatkowo,  przy niewielkiej akcji promocyjnej szóstoklasistów sprzedano niemal wszystkie. Z niemałą satysfakcją należałoby dodać, bo jak wiemy zebrane fundusze wykorzystane w dobrym celu to naprawdę cudowny prezent świąteczny.

Kwiecień 2017


Co piszcy w trawie? - czyli Dzień Samorządności Szkolnej

Co piszczy w wiosennej trawie?

Takie pytanie zadaliśmy młodszym kolegom i koleżankom w Dniu Samorządności Szkolnej.
Musimy przyznać, że odpowiedzi na to pytanie były bardzo różnorodne i zaskakujące.

Jak co roku 21 marca uczyliśmy się, bawiliśmy i koncertowo łączyliśmy te dwie rzeczy ze sobą. Były lekcje prowadzone przez szóstaków, były prace domowe zadawane całkiem na serio, były wreszcie momenty artystycznego uniesienia, podczas których dzieciaki miały możliwość zaprezentowania tego, co w nich najlepsze, najbardziej utalentowane i najzabawniejsze.

 

Pomysłowość naszych kolegów nie miała granic: oglądaliśmy zabawny pokaz szkolnej mody, ze szczególnym uwzględnieniem strojów belfersko- oficjalnych w wykonaniu uczniów klasy IIIb, podziwialiśmy kabaretowe zacięcie piątoklasistów i wesołe występy na powitanie wiosny przygotowane przez dzieci z I, II i IV klasy.

  

  

Wiosenne porządki w domu i ogrodzie pokazali uczniowie klasy IIIa, wśród których skrywał się bohater piosenki Andrzeja Rosiewicza przywoływany słynnymi już słowami ,,Rusz się, Zenek, śnieg na dworze…”. ,,Zenek blues” doskonale poniósł temperaturę wiosennego nastroju na widowni. Najstarsi- szóstoklasiści pokazali, że wszystkim znana telewizyjna ,,Familiada” może być również doskonałym sposobem na przywitanie wiosny w szkole.

Wszystkim dziękujemy i gratulujemy wspaniałych występów.
Dla zainteresowanych mamy optymistyczną wiadomość: już po zimie – mamy wiosnę!


Z wiosennym pozdrowieniem żegnamy wszystkich naszych obserwatorów i czytelników.   

więcej zdjęć  

Marzec 2017


Ostatkowa dyskoteka

26 luty – tłusty czwartek. Dzień, w którym chyba mało kto pamięta o dietach, trzymaniu linii czy zdrowym odżywianiu. Zwłaszcza kiedy to sama Rada Rodziców z Dyrektorem szkoły "stawia" pączki. Okazało się jednak, że od nadzorowania wydatku kalorycznego mamy dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego. W tym celu, między innymi oczywiście, SU zorganizował dyskotekę ostatkową, podczas której spalono niewątpliwie niejednego zjedzonego pączka. Uczniom nie pozwolono zwolnić tempa nawet na chwilę. Pierwszą przerwę wypełniła sekwencja tańczona wspólnie przez całą szkołę, instruowana przez uczniów klasy szóstej, którzy ów taniec przywieźli z rajdu PTSM w Piotrkowie Trybunalskim. Drugim, dużo bardziej jak się okazało wymagającym tańcem była Belgijka. Wyciskając siódme poty sprawiała co niektórym uczniom niemały kłopot, ale frajda którą daje ów taniec rekompensuje cały wysiłek.

 

Jako że dyskoteki oragizowane przez Samorząd Uczniowski to nie tylko muzyka i taniec, nie zabrakło na naszej imprezie również wszelkiej maści gier i zabaw. Od lat niezrównaną popularnością cieszy się zabawa w rodzinkę czy taniec w parach na gazecie. 

 

Największe emocje wzbudził jednak konkurs na najlepsze przebranie. W dwóch kategoriach w klasach I-III – dla przebrania zrobionego własnoręcznie i kupnego przyznano:

I miejsce (kategoria stroju zrobionego samodzielnie) – Piotr Kusideł,  klasa 2

I miejsce (kategoria stroju kupionego) – Wiktoria Kołodziejczyk, klasa 2

w tej kategorii przyznano również dwa wyróżnienia – Aleksandra Jaśkiewicz klasa 3b i Julia Derach klasa 3a

W kategorii dla klas IV – VI na najlepsze przebranie zwyciężyła Wiktoria Jachymczak z klasy VI
natomiast wyróżnienia otrzymali również Krystian Bąbel z klasy IV i Weronika Robak z klasy V.

Nagrody otrzymali nie tylko laureaci owych konkursów, ale wszyscy którzy założyli na siebie coś niezwykłego.
Cały Samorząd Uczniowski ma nadzieję, że po takim tłustym czwartku nikomu nie przybyło nawet zbędnego grama.

więcej zdjęć  

Luty 2017


Walentynkowa poczta 

W Dniu Świętego Walentego masz życzenia z serca mego!

Od początku znajomości w moim sercu stale gościsz.

I zostaniesz tam do końca, bo to rzecz nieustająca!

O wielu rzeczach możemy niekiedy zapomnieć, jednak nigdy nie zdarzy się to odnośnie tzw. walentynek.
Tradycyjnie zachęciliśmy społeczność szkolną do udziału w walentynkowej poczcie, wystawiliśmy okolicznościową skrzynkę na szkolnym korytarzu, a potem już zostały nam najprzyjemniejsze zadania do zrealizowania: wręczenie adresatom tego, co zostało im wysłane walentynkową intencją.
Serdecznie dziękujemy koleżankom i kolegom za tak aktywny udział w naszej szkolnej zabawie.

   

Do walentynkowej skrzynki kolejny rok trafiły przepiękne i często własnoręcznie wykonane upominki, kartki i wspaniale ozdobione listy.
Ze swojej stronie jeszcze raz przekazujemy wszystkim wyrazy naszej szczerej sympatii!

     

więcej zdjęć  
Luty 2017


Akcja charytatywna "Góra Grosza"

Uczniowie naszej szkoły chętnie i z ogromnym zaangażowaniem włączają się w różnego rodzaju przedsięwzięcia i akcje charytatywne. W dniach 28.11- 9.12.2016 r. odbyła się XVII edycja ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo ,,Nasz Dom”.

Tradycyjnie Samorząd Uczniowski zmotywował koleżanki i kolegów do udziału w kampanii. Zebrane pieniądze będą przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Zebrane fundusze wspomagają też  rodzinne domy dziecka. Każdy, nawet najmniejszy datek, przyczynia się do osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest udzielenie wsparcia tym, którzy są jeszcze za mali, aby samodzielnie zapewnić sobie godne warunki do życia.  

Kontynuując działalność dobroczynną Samorząd już po raz trzeci nawiązał kontakt z fundacją ,,Sursum Corda” i na początku grudnia 2016 r. zorganizował w szkole akcję ,,Świąteczne kartki dobroczynne”. Pieniądze ze sprzedaży pięknych kartek, zakupionych na Boże Narodzenie, wspomogły pozarządową, apolityczną organizację non profit, która zajmuje się szeroko rozumianą profilaktyką,  edukacją i pomocą społeczną.

Wszystkim darczyńcom, którzy tak ofiarnie wspomogli akcje Samorządu Uczniowskiego, bardzo serdecznie dziękujemy. Okazane dobro niech wróci z potrojoną mocą. 


Grudzień 2016


Andrzejki

W polskiej tradycji tzw. andrzejki zakorzeniły się już bardzo dawno i choć my żyjemy
w epoce nowoczesnej technologii, komputerów i inteligentnych maszyn, wciąż z dużą radością i ochotą sięgamy do dawnych zwyczajów i tradycji, pielęgnowanych przez naszych przodków. 
Idąc tym tropem, tradycyjnie już 24 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich dzieci zabawę andrzejkową. Poprowadzili ją Kamila Comporek, Wiktoria Jachymczak i Szymon Goliński.

 

 

Za andrzejkowe wróżby, konkursy, zabawy, a nawet spektakularne przepowiadanie przyszłości z ręki odpowiedzialni byli szóstoklasiści oraz kolega z V klasy – Szymon.
Wszystkim, którzy pomogli nam przeprowadzić szkolną imprezę i ogarnąć rozentuzjazmowaną dzieciarnię serdecznie dziękujemy!
Mamy nadzieję, że i mali, i duzi bawili się wspaniale i na długo zapamiętają tę szkolną uroczystość.

więcej zdjęć  

Listopad 2016


Halloween

Od wyboru zarządu Samorządu Uczniowskiego mineło już półtora miesiąca. Tyle zajęło przedstawicielom: Kamili Comporek, Wiktorii Jachymczak i Szymonowi Golińskiemu zorganizowanie pracy na bieżący rok szkolny, zaplanowanie wszystkich uroczystości i przydział prac. Po tych jakże niezwykle angażujących pracach przyszedł czas na chwilę relaksu – dyskotekę Halloweenową. Nie był to jednak relaks dla Samorządu. Cała klasa VI wzięła się ostro do pracy, by takiej upiornej zabawy nie zapomniał nikt. I tak właśnie się stało, bo gdy zapadł zmrok w piątkowy wieczór, prócz muzyki i tańców salę wypełniły krzyki zadowolenia uczestników imprezy. To za sprawą przygotowanych przez SU gier i zabaw, którym, można by rzec, końca nie było widać. Mieliśmy rodzinkę z horroru, taniec w ciemno, tańczącą miotłę i oczywiście wybór króla i królowej balu. Te tytuły przypadły kolejno Szymonowi Golińskiemu i Julii Stankiewicz. 

 

 

Kres sielance położyło dopiero zdarzenie, również oczywiście zaplanowane przez Samorząd, które zmroziło krew w żyłach niektórych uczestników. Nagle, podczas krótkiego seansu filmowego sale lekcyjne i korytarze ogarnęła nieprzenikniona ciemność, a szkoła stała się na blisko pół godziny polem gry jak z sennego koszmaru. Uczestnicy imprezy, zmuszeni zostali do strasznej wyprawy po przerażających zakamarkach szkoły w celu odnajdywania ukrytych kluczy, celem ostatecznego wydostania się ze szkoły. Na każdym jednak kroku, prócz wszechobecnej ciemności rozjaśnionej słabym światłem pojedynczej latarki, grupa co rusz napotykała na upiorne zjawy czające się w najmniej spodziewanym momencie. Na szczęsie ostatecznie wszystko zakończyło się pomyślnie. Wierzymy, że pamięc tego wieczoru zostanie u uczestników imprezy na długo. Gdyby jednak tak się nie stało, na stronie zamieszczamy również film z upiornej eskapady.                                                     Do zobaczenia za rok!

więcej zdjęć  

Filmiki:     1."Konkursy"         2."Upiorna przygoda"
         
Październik 2016


Dzień Edukacji Narodowej

W przededniu Dnia Edukacji Narodowej, tj. 13 października 2016r. całą społeczność szkolna zebrała się na uroczystym apelu, który miał, można by rzec, swoje gwiazdy. Pierwszą grupą na czerwonym dywanie byli pierwszoklasiści, którzy to właśnie w ten dzień weszli oficjalnie w szeregi uczniowskie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łaznowie. To wszytko za sprawą pasowania na ucznia klasy pierwszej, którego to oczywiście jak przystało dokonał podczas oficjalnego ślubowania Pan dyrektor szkoły Tomasz Wilk. Aby pierwszoklasiści nie czuli się przytłoczeni powagą sytuacji z pomocą przyszła im nie tylko ich wychowawczyni ale również przewodnicząca Samorządu Szkolnego – Kamila Comporek.

 

Drugą częścią akademii uczniowie klasy szóstej na czele z Samorządem Uczniowskim uhonorowali wszystkich pracowników szkoły podkreślając wysiłek jaki trzeba nieustannie wkładać w to, aby szkoła zawsze funcjonowała jak należy i spełniała swoją rolę. Na dowód tej wdzięczności, całej społeczności nauczycielskiej,wraz z obsługą wręczone zostały ręcznie zrobione Oskary, przyznane w 14 różnych kategoriach. Okazało się, że każdy wnosi do edukacji jakąś część, która nie uszła uwadze uczniów.

więcej zdjęć  

Październik 2016


Występ uczniów podczas 100-lecia Orkiestry Dętej w Łaznowie

 Wszyscy łaznowscy uczniowie doskonale wiedzą, jak bardzo ważna i odpowiedzialna jest praca- służba strażaka. Często gościmy druhów ze straży w naszej szkole, uczestniczymy wprowadzonych przez nich warsztatach profilaktycznych i z dużą ekscytacją obserwujemy pokazy sprzętu strażackiego.
Szkoła i Ochotnicza Straż Pożarna w Łaznowie  to od bardzo dawna dwie zaprzyjaźnione za sobą
i współpracujące instytucje. Dlatego też każde święto łaznowskich strażaków jest świętem i w naszej szkole.
9 października 2016r. uczestniczyliśmy w obchodach 100-lecia istnienia orkiestry dętej działającej przy OSP w Łaznowie. Jako reprezentanci całej szkolnej społeczności przekazaliśmy strażakom serdeczne życzenia i wyrazy uznania za ich niebezpieczną i bardzo potrzebną służbę.

  

Strażackim muzykom  gratulujemy jubileuszu i życzymy wielu sukcesów w różnorodnych konkursach i zawodach orkiestr dętych.         


Październik 2016

Dodał; Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja
 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl