SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
W ŁAZNOWIE
  ..:: menu ::..
:: Strona główna
:: O szkole
:: Dyrektor
:: Nauczyciele
:: Samorząd  Uczniowski
:: Rada Rodziców
:: Inni pracownicy

 

  ..:: menu 2 ::..
:: Z życia szkoły
:: Uczniowie - klasy
:: Najlepsze wyniki
:: Konkursy,turnieje
:: Plan zajęć
:: Szkolne Koło PCK
:: Koło PTSM
:: Biblioteka
:: Galeria
:: Archiwum
 
  ..:: menu 3 ::..
 


   ..:: ruszamy ::..

DZIAŁALNOŚĆ


2017/2018Współpraca z fundacją "Sursum corda" 

Kolejny rok współpracujemy z Fundacją ,,Sursum corda”, która jest pozarządową, apolityczną organizacją non profit (nie działającą dla zysku) zajmującą się szeroko rozumianą pomocą społeczną, profilaktyką i edukacją.
Działalność Stowarzyszenia rozwijają członkowie, do których należą osoby zajmujące się działalnością opiekuńczo-wychowawczą, resocjalizacyjną, socjalną, terapeutyczną oraz oświatową. Z fundacją współpracuje dodatkowo szerokie grono wolontariuszy o różnych specjalnościach.
Samorząd Uczniowski rozprowadzał na Boże Narodzenie i Wielkanoc okolicznościowe kartki świąteczne, a pozyskane od darczyńców pieniądze przekazaliśmy na potrzeby osób niepełnosprawnych, pozostających pod opieką fundacji.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w akcjach charytatywnych


Kwiecień 2018


Dzień Samorządności Szkolnej

W końcu przyszła!

Po długiej, męczącej zimie zjawiła się zdecydowanie i nieodwołalnie. Kto?
Mowa oczywiście o WIOŚNIE!

Zgodnie z naszym szkolnym zwyczajem przywitaliśmy tę upragnioną  porę roku radośnie i z rozmachem. Tradycyjny Dzień Samorządności Szkolnej przygotowaliśmy starannie i sumiennie, dbając, by harmonijnie połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli zabawę z nauką i pracą.
W tym roku siódmoklasiści wcielili się w rolę wiosennych pedagogów, a że nie brakuje im fantazji
i pomysłowości, lekcje były ciekawe i efektywne.
Zaobserwowaliśmy, że nikt nie narzekał, co daje nam poczucie satysfakcji i dobrze wykonanej pracy.

 

Najważniejsza nasza refleksja?
Codzienny, nauczycielski trud, niezbędna cierpliwość i wyrozumiałość wobec uczniowskich wybryków i wyskoków w stu procentach  zasługuje  na nieustanny  podziw i szacunek.
Uwierzcie – znalezienie się po drugiej stronie biurka wcale nie jest tak łatwą sprawą, jak to się powszechnie uważa!
Szkolny dzień zakończyliśmy zabawą pod znamiennym  hasłem: ,,Wiosenny rozkwit talentów”.  
Pięknie rozkwitły nam muzyczne, plastyczne, taneczne i aktorskie talenty, co bardzo nas cieszy – łaznowskie dzieci to bardzo twórcze i pomysłowe istoty!

 

Z ogromną przyjemnością podziwialiśmy odważne pierwszaki i bardzo zaangażowanych tancerzy
i akrobatów.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i pracę włożoną w przygotowanie szkolnej imprezy.
Podziwiamy Wasze uzdolnienia i zainteresowania!
Nie zapominajcie jednak, że nawet największy talent wymaga pracy nad sobą i wiary w to, że może się być jeszcze lepszym!

więcej zdjęć  
Marzec 2018


Walentynkowa poczta

Koleżanki i koledzy!

Tradycji stało się zadość: również i w tym roku zawitał do naszej szkoły św. Walenty. Nic nie szkodzi, że nikt go nie widział! Najważniejsze, że zostawił mnóstwo liścików, listów, kartek, w których nadawcy wyrazili swoje najskrytsze uczucia. My zabawiliśmy się w jego posłańców, a efektem szkolnej zabawy było obdarowanie całej społeczności szkolnej małymi, aczkolwiek bardzo wymownymi dowodami sympatii, przyjaźni i może nawet miłości.
Kto to wie!     

 

Dla przypomnienia, jaka jest geneza popularnych dziś walentynek, zamieszczamy kilka historycznych informacji. Spróbujcie zapamiętać!

Historia walentynek w pigułce:

Walentynki kojarzone są najczęściej z mitologicznym, strzelającym z łuku Amorem.
W starożytnym Rzymie w dniach 14-15 lutego każdego roku obchodzone były Luperkalia, czyli święto ku czci bogini kobiet i małżeństwa Junony oraz boga przyrody - Pana.
We wczesnym średniowieczu kultem zaczęła być otaczana postać Walentyna z Terni, który wbrew cesarskiemu zakazowi udzielał ślubów młodym żołnierzom. Za karę został wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika.
Według legendy, jego miłość przywróciła jej wzrok, za co cesarz Klaudiusz II zdecydował się zabić Walentego. Do egzekucji miało dojść 14 lutego 269 roku.
Wspomnienie liturgiczne tego wydarzenia, jako Dzień św. Walentego, zostało ustanowione przez papieża Gelazjusza I w 496 roku.

W XXI wieku walentynki kojarzą się wyłącznie z dniem poświęconym miłości, przyjaźni
i wszelkim pozytywnym uczuciom. Tego się trzymajmy! Wszystkim czytającym te słowa dedykujemy zabawną rymowankę:

 Choć nie jestem milionerem,
choć nie jeżdżę land roverem,
chociaż nigdy nie pijam whisky,
nie wyglądam jak Olbrychski,
chociaż nie używam Ace,
ani ubrań od Versace,
w piłkę nie gram jak Gadocha -
to nad życie Ciebie kocham!

więcej zdjęć  
Luty 2018Andrzejkowa zabawa

Czas płynie bardzo szybko. Mamy już koniec listopada, a to nieodmiennie kojarzy się z andrzejkową zabawą w szkole.
29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował taneczną imprezę dla wszystkich uczniów z klas I- VII. Głównymi przygotowaniami zajęli się chłopcy z klasy VII. Zadbali o dekorację sali, muzykę oraz tradycyjne wróżby i konkursy dla dzieci.
Było wesoło, głośno i beztrosko. Do wróżb i wspólnych zabaw zostały zaproszone wszystkie dzieciaki. Trzeba przyznać, że te punkty imprezy cieszyły się największym powodzeniem.

 

Wszyscy, podekscytowani i ciekawi, wsłuchiwali się w słowa starszaków, którzy, za przykładem Oskara Duły, z prawdziwą pasją i swadą wyjawiali to, co skrywa dla nas przyszłość. Skąd to wiedzą? Kiedy się tego dowiedzieli?
Tego nie wie nikt! Niepodważalnym faktem jest na pewno to, że siódmoklasiści i w tym roku doskonale poradzili sobie z przygotowaniem i przeprowadzeniem andrzejkowej imprezy!

 

Mamy wielką nadzieję, że wśród wróżb i przepowiedni były też takie, w których mnóstwo piątek i szóstek znalazło się w zeszytach i dzienniczkach łaznowskich uczniów!

Oby przypilnował tego święty Andrzej!! 


Listopad 2017Dyskoteka na Halloween

Bywają chwile, kiedy w szkole dzieje się naprawdę strasznie!!

Nie jest to jednak przerażająca lekcja, podczas której uczeń wyciska z siebie przysłowiowe siódme poty. Rzecz dotyczy popołudnia, podczas którego odbywa się w szkole halloweenową dyskoteka.
Taką właśnie zabawę przygotowaliśmy 30 października.
Tradycyjne na zachodzie Europy i w USA święto Halloween posłużyło nam jako inspiracja do wspólnej zabawy, na którą zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z klas IV- VII.
Trudno stwierdzić, czy do szkoły przybyły znane nam doskonale dzieciaki, czy może niespodziewanie Łaznów nawiedziły postaci rodem z opowieści z krypty.

 

Bardzo doceniamy wyobraźnię i twórcze zmagania uczniów. W rytmie najnowszych hitów wspólnie bawiły się wszelkiej maści czarownice, wampiry, duchy i monstra, których pochodzenia nikt nie był w stanie wytłumaczyć i dociec. Czy było strasznie? Absolutnie nie!!

Było wesoło, głośno i przyjemnie.

Prawdziwą atrakcją okazał się występ niecodziennego boys bandu – zespołu ,,Wąs”, który tworzą chłopcy z klasy VII. Trzeba przyznać, że metamorfoza naszych uczniów jest spektakularna: na co dzień grzeczni uczniowie - na scenie prawdziwe lwy parkietu!! Ważne, że widownia szalała przy ich przebojach, a prawdziwym królem tańca freestyle okazał się Oskar Duła z klasy VII!    

 

Gratulujemy i podziwiamy!!

Dodatkowe słowa podziwu kierujemy pod adresem królowej i króla balu, czyli Natalii Ciupy i Mikołaja Ciszewskiego z klasy IV. Koledzy docenili strój, make up i pomysłowość naszych czwartoklasistów. Brawo! Wyglądaliście zjawiskowo!

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą wspólną zabawę.

Październik 2017Dzień EduakcjiNarodowej - świeto szkoły na wesoło

  Tradycyjnie już początek roku szkolnego to dla nas pracowity czas. Wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego, opracowanie planu pracy na cały rok, a przede wszystkim przygotowania do obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole – te wszystkie obowiązki wypełniają pierwsze tygodnie nauki.
13 października 2017r. był dla całej społeczności szkolnej dniem niezwykle uroczystym i radosnym.
Jako reprezentanci wszystkich uczniów nie mogliśmy nie uczestniczyć w uroczystościach, które odbywały się tego dnia w łaznowskiej szkole.
Niezwykle ważną chwilą było ślubowania uczniów klasy I. Pełne energii i spontaniczności dzielne pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, a my – Samorząd - staraliśmy się ich wspomóc w tak doniosłym dniu. 

 

Naszym najmłodszym koleżankom i kolegom gratulujemy pięknego występu i życzymy samych dobrych, szkolnych dni oraz wielu wspaniałych sukcesów. Rozwijajcie swoje talenty i pasje, bądźcie dumą dla swoich rodziców, opiekunów i nauczycieli!    
Gdy pierwszoklasiści oddali nam głos, przyszła pora na tradycyjne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i podziękowania dla naszych kochanych pedagogów.
Jak wszystkim wiadomo, bieżący rok szkolny jest wyjątkowy: kolokwialnie nazywana podstawówka stała się szkołą ośmioklasową, a to oznacza, że w szkolne życie weszła reforma. Nie mogliśmy pozostać obojętni na tę sprawę!
Uczniowie z klasy IV b, VI oraz VII zaprezentowali kolegom, nauczycielom, rodzicom i zaproszonym gościom część artystyczną, która była autorską pracą pani Jolanty Pawelec.

Niespodziewanie naszą szkolę odwiedził profesor oddelegowany z …….. Ministerstwa Oświaty (sic).

 

W tę humorystyczną i mocno przerysowaną postać wcielił się Szymon Goliński z szóstej klasy. Zadaniem szacownego gościa było subtelne (tylko według niego) zbadanie stopnia wdrożenia reformy oświaty w naszej szkole.

Najważniejsze, że wszystko przebiegło pomyślnie i wizytujący ,,urzędnik” nie miał żadnych krytycznych uwag do nas. Wszyscy uczniowie chórem oznajmili, że łaznowscy pedagodzy są najlepsi na świecie. Żarty żartami, ale my doskonale wiemy, że jest to prawda, a nasi nauczyciele zasługują na słowa uznania i szczerego szacunku.
Ministerialny pracownik odjechał tropić meandry reformy w innych szkołach, a my ……….. wracamy do codziennej, solidnej i systematycznej nauki.

 Wszystkim życzymy pracowitego półrocza i samych najlepszych ocen!     


Październik 2017

Dodał; Admin


  ..:: czas ::..
 

  ..:: kalendarz ::..
 

  ..:: linki ::..

Dziecko w sieci
Dziecko a internet
Przemoc w rodzinie
Narkomania
Kalendarium dnia
Kalendarz roku szk
Podręczniki w szkole
Rekrutacja
 


2007 Copyright by ... Design by AllThings.prv.pl