DZIAŁALNOŚĆ

Andrzejkowa zabawa

Czas płynie bardzo szybko. Mamy już koniec listopada, a to nieodmiennie kojarzy się z andrzejkową zabawą w szkole.
29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował taneczną imprezę dla wszystkich uczniów z klas I- VII. Głównymi przygotowaniami zajęli się chłopcy z klasy VII. Zadbali o dekorację sali, muzykę oraz tradycyjne wróżby i konkursy dla dzieci.
Było wesoło, głośno i beztrosko. Do wróżb i wspólnych zabaw zostały zaproszone wszystkie dzieciaki. Trzeba przyznać, że te punkty imprezy cieszyły się największym powodzeniem.

Wszyscy, podekscytowani i ciekawi, wsłuchiwali się w słowa starszaków, którzy, za przykładem Oskara Duły, z prawdziwą pasją i swadą wyjawiali to, co skrywa dla nas przyszłość. Skąd to wiedzą? Kiedy się tego dowiedzieli?
Tego nie wie nikt! Niepodważalnym faktem jest na pewno to, że siódmoklasiści i w tym roku doskonale poradzili sobie z przygotowaniem i przeprowadzeniem andrzejkowej imprezy!

Mamy wielką nadzieję, że wśród wróżb i przepowiedni były też takie, w których mnóstwo piątek i szóstek znalazło się w zeszytach i dzienniczkach łaznowskich uczniów!

Oby przypilnował tego święty Andrzej!!

Dyskoteka na Halloween

Bywają chwile, kiedy w szkole dzieje się naprawdę strasznie!!

Nie jest to jednak przerażająca lekcja, podczas której uczeń wyciska z siebie przysłowiowe siódme poty. Rzecz dotyczy popołudnia, podczas którego odbywa się w szkole halloweenową dyskoteka.
Taką właśnie zabawę przygotowaliśmy 30 października.
Tradycyjne na zachodzie Europy i w USA święto Halloween posłużyło nam jako inspiracja do wspólnej zabawy, na którą zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z klas IV- VII.
Trudno stwierdzić, czy do szkoły przybyły znane nam doskonale dzieciaki, czy może niespodziewanie Łaznów nawiedziły postaci rodem z opowieści z krypty.

Bardzo doceniamy wyobraźnię i twórcze zmagania uczniów. W rytmie najnowszych hitów wspólnie bawiły się wszelkiej maści czarownice, wampiry, duchy i monstra, których pochodzenia nikt nie był w stanie wytłumaczyć i dociec. Czy było strasznie? Absolutnie nie!!

Było wesoło, głośno i przyjemnie.

Prawdziwą atrakcją okazał się występ niecodziennego boys bandu – zespołu ,,Wąs”, który tworzą chłopcy z klasy VII. Trzeba przyznać, że metamorfoza naszych uczniów jest spektakularna: na co dzień grzeczni uczniowie - na scenie prawdziwe lwy parkietu!! Ważne, że widownia szalała przy ich przebojach, a prawdziwym królem tańca freestyle okazał się Oskar Duła z klasy VII!

Gratulujemy i podziwiamy!!

Dodatkowe słowa podziwu kierujemy pod adresem królowej i króla balu, czyli Natalii Ciupy i Mikołaja Ciszewskiego z klasy IV. Koledzy docenili strój, make up i pomysłowość naszych czwartoklasistów. Brawo! Wyglądaliście zjawiskowo!

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą wspólną zabawę.

Dzień EduakcjiNarodowej - świeto szkoły na wesoło

Tradycyjnie już początek roku szkolnego to dla nas pracowity czas. Wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego, opracowanie planu pracy na cały rok, a przede wszystkim przygotowania do obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole – te wszystkie obowiązki wypełniają pierwsze tygodnie nauki.
13 października 2017r. był dla całej społeczności szkolnej dniem niezwykle uroczystym i radosnym.
Jako reprezentanci wszystkich uczniów nie mogliśmy nie uczestniczyć w uroczystościach, które odbywały się tego dnia w łaznowskiej szkole.
Niezwykle ważną chwilą było ślubowania uczniów klasy I. Pełne energii i spontaniczności dzielne pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, a my – Samorząd - staraliśmy się ich wspomóc w tak doniosłym dniu.

Naszym najmłodszym koleżankom i kolegom gratulujemy pięknego występu i życzymy samych dobrych, szkolnych dni oraz wielu wspaniałych sukcesów. Rozwijajcie swoje talenty i pasje, bądźcie dumą dla swoich rodziców, opiekunów i nauczycieli!
Gdy pierwszoklasiści oddali nam głos, przyszła pora na tradycyjne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i podziękowania dla naszych kochanych pedagogów.
Jak wszystkim wiadomo, bieżący rok szkolny jest wyjątkowy: kolokwialnie nazywana podstawówka stała się szkołą ośmioklasową, a to oznacza, że w szkolne życie weszła reforma. Nie mogliśmy pozostać obojętni na tę sprawę!
Uczniowie z klasy IV b, VI oraz VII zaprezentowali kolegom, nauczycielom, rodzicom i zaproszonym gościom część artystyczną, która była autorską pracą pani Jolanty Pawelec.

Niespodziewanie naszą szkolę odwiedził profesor oddelegowany z …….. Ministerstwa Oświaty (sic).

W tę humorystyczną i mocno przerysowaną postać wcielił się Szymon Goliński z szóstej klasy. Zadaniem szacownego gościa było subtelne (tylko według niego) zbadanie stopnia wdrożenia reformy oświaty w naszej szkole.

Najważniejsze, że wszystko przebiegło pomyślnie i wizytujący ,,urzędnik” nie miał żadnych krytycznych uwag do nas. Wszyscy uczniowie chórem oznajmili, że łaznowscy pedagodzy są najlepsi na świecie. Żarty żartami, ale my doskonale wiemy, że jest to prawda, a nasi nauczyciele zasługują na słowa uznania i szczerego szacunku.
Ministerialny pracownik odjechał tropić meandry reformy w innych szkołach, a my ……….. wracamy do codziennej, solidnej i systematycznej nauki.

Wszystkim życzymy pracowitego półrocza i samych najlepszych ocen!

Dodał; Admin