Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ogólnopolska akcja "Narodowe czytanie"

We wrześniu  2019 roku odbyła się kolejna edycja tej pięknej inicjatywy, w której po raz kolejny wzięła udział Szkoła Podstawowa w Łaznowie.  Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku.

7 września uczniowie klasy VIa i VIb wraz z wychowawczyniami- nauczycielkami języka polskiego: p. Moniką Dziedzińską i p. Jolanta Pawelec  spotkali się, aby na chwilę odłożyć na bok szkolne obowiązki i rozkoszować  się  pięknem  ojczystej mowy.

Gośćmi byli: dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokicinach -p. Barbara Wronka oraz p. Paweł  Bieliński- dyrektor łaznowskiej szkoły.

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie.

Łaznowscy uczniowie pochylili się nad utworem niezwykłym, symbolicznym i mocno związanym z problematyką walki o własną tożsamość narodową i poczucie prawdziwego patriotyzmu. Był to ,,Sachem” Henryka Sienkiewicza".
Dzieci miały możliwość przeczytania tekstu, którego treść jest wykładnikiem polskości połączonej z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Zwięzła forma noweli idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia.

Doceniamy fakt , że akcja ta popularyzując czytelnictwo, niezmiennie udowadnia, że piękno polskiej literatury ma wielką moc, aby  jednoczyć Polaków i zespalać wokół wspólnych celów i najwyższych wartości.