Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Spotkanie z Panem Generałem Ignacym Ścibiorkiem

Nie będzie chyba przesady w stwierdzeniu, że większość z nas - społeczności szkolnej i mieszkańców Łaznowa - jest dumna z naszej szkoły i jest do niej szczerze przywiązana.
W związku z tym faktem sześcioro uczniów z klasy VIIb wraz z wychowawczynią p. Jolantą Pawelec przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu
 „Pokażcie nam swoją małą Alma Mater”.


Wspomnianymi uczniami są: 

  • Natalia Ciupa,
  • Oliwia Grochal,
  • Jan Kobus,
  • Amelia Kosylak,
  • Tymon Trzciński,
  • Maria Wróbel.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Honor Pomagania Dzieciom. 


Zadania konkursowe są liczne i wymagające wiele wkładu sił i pracy.
Należy zaprezentować własną szkołę w różnych aspektach jej działalności, historię placówki, wyjątkowe sukcesy uczniów, patrona szkoły, dyrektorów szkoły oraz sylwetki wybitnych absolwentów. 
Uczniowie, wykorzystując różnorodne techniki pracy, przygotowują album poświęcony naszej łaznowskiej Alma Mater.  


Realizując jeden z konkursowych wymogów, w dniu 16 lutego 2021r. zaproszono  wielkiego przyjaciela naszej szkoły, jej absolwenta i chrzestnego naszego sztandaru -Pana nadbrygadiera Ignacego Ścibiorka.
Odbyło się niezwykle sympatyczne spotkanie, podczas którego siódmoklasiści w obecności Dyrektora szkoły Pawła Bielińskiego i wychowawczyni przeprowadzili wywiad z szanownym gościem. 
Dzieci dowiedziały się wielu szczegółów z życia Łaznowa i łaznowskiej szkoły z okresu, gdy Pan Ścibiorek był uczniem szkoły podstawowej.  
Niezwykle interesująca okazała się bogata biografia naszego absolwenta, jego dokonania na polu edukacji i pracy zawodowej. 
Generał  Ignacy Ścibiorek całe życie poświęcił służbie drugiemu człowiekowi. Pracował w Państwowej Straży Pożarnej i był odznaczany za swoją pracę licznymi odznaczeniami i orderami o randze państwowej. Pełnił obowiązki komendanta głównego PSP. 
Po przejściu w stan spoczynku prowadzi działalność zawodową  jako doradca w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i rzeczoznawca. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich dokonań naszego gościa.
Należy wspomnieć, że pan Ignacy Ścibiorek jest członkiem
 Kapituły Medalu im. Józefa Tuliszkowskiego przy Komendancie Głównym PSP.
Społecznie to działacz 
Polskiego Czerwonego Krzyża, członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. 
To wybitny działacz społeczny i filantrop. Członek honorowy wielu jednostek ochotniczych straży pożarnych.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że absolwent łaznowskiej szkoły jest Bratem założycielem (reaktywacji) Łódzkiego Towarzystwa Strzeleckiego Bractwa Kurkowego (od 1994), wieloletnim starszym bractwa (prezesem). To działacz Okręgu Centralnego i Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej.
Odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim, Krzyżem Komandorskim i Krzyżem Komandorskim z Mieczami Orderu Zasługi Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej. Jest członkiem Zakonu Rycerskiego Świętego Sebastiana w Europie.


Spotkanie upłynęło niezwykle szybko i za nie organizatorzy składają gorące podziękowania. Młodzież dowiedziała się wielu niezwykle interesujących rzeczy na temat  pracy strażaków, samodoskonalenia i dążenia do swoich życiowych priorytetów. 
Jedno pewne - z takiego absolwenta łaznowska Alma Mater może być szczerze dumna!


Wyrazy wdzięczności kierujemy też do Pani Teresy Indrzejczyk, która okazała nieocenioną pomoc i udostępniła dzieciom rodzinne pamiątki ukazujące sylwetkę Pani Profesor Eugenii Podgórskiej i Pana Profesora Tadeusza Jałmużny, którzy również swoją edukację rozpoczynali w łaznowskiej szkole. 


Niech świat dowie się, że szkoła w Łaznowie to jedna z najstarszych szkół w Polsce mogąca udokumentować źródłami historycznymi swoją ponad dwustuletnią działalność. Na przestrzeni ponad dwóch wieków wydała ona wielu, wielu wybitnych absolwentów. 


Siódmoklasiści wraz z p. Jolantą Pawelec z szacunkiem pochylają głowy przed wszystkimi dawnymi i obecnymi kierownikami, dyrektorami i nauczycielami łaznowskiej Alma Mater, bo to ich poświęcenie i praca umożliwiają nam dziś bycie dumnym uczniem i nauczycielem Szkoły Podstawowej w Łaznowie.