Informacja Administratora

Spotkanie z Panią Anną Marią Wesołowską

16 września 2019 roku, na zaproszenie pedagoga szkolnego, do naszej szkoły przybył wyjątkowy gość, mianowicie sędzia Anna Maria Wesołowska.
Pani sędzia przeprowadziła warsztaty profilaktyczne dla 4 grup: dla dzieci z klas I – III, dla dzieci i młodzieży z klas IV – VIII, dla członków Rady Pedagogicznej i zaproszonych gości ( reprezentantów instytucji współpracujących ze szkołą) oraz dla rodziców naszych dzieci podczas zebrania ogólnego. Pani sędzia dzieląc się swoim doświadczeniem zawodowym i spostrzeżeniami ze spotkań z dziećmi i młodzieżą przeprowadziła kompleksowe warsztaty profilaktyczne, które mają zapobiegać podejmowaniu przez uczniów naszej szkoły zachowaniom ryzykownym.
Była to profilaktyka w obszarze zachowań agresywnych, nieakceptowanych oraz profilaktyka w zakresie sięgania po substancje psychoaktywne ( narkotyki, papierosy, e-papierosy, inne substancje psychoaktywne).
Nasz wyjątkowy gość zapoznał naszą społeczność z innowacyjnymi działaniami w obszarze profilaktyki, których wdrożenie w życie szkoły gwarantuje pozytywną zmianę.
Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą pani sędzia pytała o marzenia dzieci i co ciekawe, w młodszej grupie przedstawiły się następująco:

• żeby rodzice się nie kłócili,
  • żeby rodzice nie bluźnili,
  • żeby nie palili i nie pili,
  • żeby mieli dla mnie czas.

W grupie starszych uczniów:

• żeby rodzice nie porównywali do koleżanki, rodzeństwa,
  • żeby rodzice nie oceniali wciąż negatywnie.

Podczas spotkania pani Anna przekazała te cenne informacje rodzicom. Podkreśliła, żeby wychować szczęśliwe i dobre dzieci potrzebny jest autentyczny rodzic, który kocha, ale również wymaga od swojego dziecka. Podkreśliła, że szkoła, to najważniejsze miejsce na świecie, bo tu buduje się przyszłość. Autorytet szkoły i rodzica oraz współpraca między nimi może zagwarantować  sukces wychowawczy. Pani sędzia zarówno podczas spotkania z Radą Pedagogiczną, jak i podczas wywiadówki profilaktycznej mówiła o obowiązkach rodzica wobec dziecka, jak również o obowiązkach dziecka wobec rodziny i instytucji szkoły. Kluczem do wszystkiego jest rozmowa, dobra współpraca, a cel niezmiennie jeden- dobro dziecka.

Spotkanie z panią Sędzią Anną Wesołowską zapisało się bardzo ciepło w historii naszej szkoły. Było niecodziennym wydarzeniem i pozwoli wdrażać małymi krokami działania zmieniające na lepsze naszą rzeczywistość.
Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, kierując słowa uznania i podziękowania do naszego wyjątkowego gościa.

Pani Anno, nasza społeczność uczniowska dziękuje Pani za serce, czas, cierpliwość i cenne wskazówki, które, mamy nadzieję, pozwolą nam w życiu dokonywać dobrych wyborów.
Z wyrazami szacunku Dorota Karp pedagog szkolny