Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Spotkanie z Panią Anną Marią Wesołowską

16 września 2019 roku, na zaproszenie pedagoga szkolnego, do naszej szkoły przybył wyjątkowy gość, mianowicie sędzia Anna Maria Wesołowska.
Pani sędzia przeprowadziła warsztaty profilaktyczne dla 4 grup: dla dzieci z klas I – III, dla dzieci i młodzieży z klas IV – VIII, dla członków Rady Pedagogicznej i zaproszonych gości ( reprezentantów instytucji współpracujących ze szkołą) oraz dla rodziców naszych dzieci podczas zebrania ogólnego. Pani sędzia dzieląc się swoim doświadczeniem zawodowym i spostrzeżeniami ze spotkań z dziećmi i młodzieżą przeprowadziła kompleksowe warsztaty profilaktyczne, które mają zapobiegać podejmowaniu przez uczniów naszej szkoły zachowaniom ryzykownym.
Była to profilaktyka w obszarze zachowań agresywnych, nieakceptowanych oraz profilaktyka w zakresie sięgania po substancje psychoaktywne ( narkotyki, papierosy, e-papierosy, inne substancje psychoaktywne).
Nasz wyjątkowy gość zapoznał naszą społeczność z innowacyjnymi działaniami w obszarze profilaktyki, których wdrożenie w życie szkoły gwarantuje pozytywną zmianę.
Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą pani sędzia pytała o marzenia dzieci i co ciekawe, w młodszej grupie przedstawiły się następująco:

  • żeby rodzice się nie kłócili,
  • żeby rodzice nie bluźnili,
  • żeby nie palili i nie pili,
  • żeby mieli dla mnie czas.

W grupie starszych uczniów:

  • żeby rodzice nie porównywali do koleżanki, rodzeństwa,
  • żeby rodzice nie oceniali wciąż negatywnie.

Podczas spotkania pani Anna przekazała te cenne informacje rodzicom. Podkreśliła, żeby wychować szczęśliwe i dobre dzieci potrzebny jest autentyczny rodzic, który kocha, ale również wymaga od swojego dziecka. Podkreśliła, że szkoła, to najważniejsze miejsce na świecie, bo tu buduje się przyszłość. Autorytet szkoły i rodzica oraz współpraca między nimi może zagwarantować  sukces wychowawczy. Pani sędzia zarówno podczas spotkania z Radą Pedagogiczną, jak i podczas wywiadówki profilaktycznej mówiła o obowiązkach rodzica wobec dziecka, jak również o obowiązkach dziecka wobec rodziny i instytucji szkoły. Kluczem do wszystkiego jest rozmowa, dobra współpraca, a cel niezmiennie jeden- dobro dziecka.

Spotkanie z panią Sędzią Anną Wesołowską zapisało się bardzo ciepło w historii naszej szkoły. Było niecodziennym wydarzeniem i pozwoli wdrażać małymi krokami działania zmieniające na lepsze naszą rzeczywistość.
Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, kierując słowa uznania i podziękowania do naszego wyjątkowego gościa.

Pani Anno, nasza społeczność uczniowska dziękuje Pani za serce, czas, cierpliwość i cenne wskazówki, które, mamy nadzieję, pozwolą nam w życiu dokonywać dobrych wyborów.
Z wyrazami szacunku Dorota Karp pedagog szkolny