Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wycieczka klas ósmych do Łodzi

Mimo, że Łódź otrzymała prawa miejskie bardzo dawno temu – decyzją króla Władysława Jagiełły 29 lipca 1423 r. w Przedborzu nad Pilicą, historia miasta  kojarzy się głównie z XIX wiekiem – okresem, kiedy powstała tzw. ,,ziemia obiecana”- Łódź ogromnych fortun i wielkich fabrykantów. 


12 października 2021r. uczniowie klasy VIIIa i VIIIb odbyli wycieczkę, podczas której wzbogacili swoją wiedzę nt. przeszłości miasta.
Ósmoklasiści zwiedzili Księży Młyn – ślady majątku Karola Scheiblera - króla bawełny, który stworzył przemysłowe imperium na łódzkiej ziemi.
Ogromne wrażenie zrobił pałac Izraela Poznańskiego – drugiego z twórców fabrykanckiej Łodzi. 
Poznając bogatą historię miasta, nie sposób pominąć  II wojny światowej - czasów istnienia Litzmannstadt. 
Zwiedzając Stację Radegast, ósmoklasiści mogli zapoznać się z dziejami łódzkiego getta i losami tysięcy niewinnych ludzi skazanych na zagładę.
Niezapomniane wspomnienia będą się wiązać również ze spacerem po cmentarzu żydowskim – największej w Polsce pod względem powierzchni nekropolii żydowskiej.


Mamy nadzieję, że ta październikowa wizyta w Łodzi na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów oraz wzbogaci ich wiedzę historyczną.