Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

XI Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Literacki

Uczeń klasy VIIIb – Patryk Olejniczak wziął udziałw XI Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim pod patronatem Pani dr Wandy Półtawskiej  ,,Polskie więźniarki  Ravensbrück”.
Nasz pasjonat historii zgłębił wiele źródeł historycznych i materiałów na temat nazistowskiego obozu koncentracyjnego oraz postaci niezwykłej kobiety- Pani dr Wandy Półtawskiej. 
W napisanym przez siebie eseju Patryk wyraził własne przemyślenia i refleksje na temat: KL Ravensbrück – świat, w którym giną wyznawane wartości i ideały.
To imponujące, że młody człowiek jest szczerze zainteresowany historią Polski.
W pracy znalazły się samodzielne wnioski i refleksje ósmoklasisty związane  z wydarzeniami II wojny światowej i bolesnymi doświadczeniami narodu polskiego w okresie hitlerowskiej okupacji.


Patryk pracował pod kierunkiem p. Jolanty Pawelec. 
Gratulujemy naszemu uczniowi ambicji i historycznej pasji. Trzymamy kciuki!