Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

"Żołnierze Wyklęci–Bohaterowie Niezłomni”

Rozwijając wiedzę historyczną istotną dla tożsamości narodowej oraz kształtując postawy obywatelskie i patriotyczne dzieci i młodzieży, dbamy, aby nasi uczniowie podejmowali nowe i wymagające wyzwania. 
W związku z tym  czworo uczniów  wzięło udział  w  X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.  
Jego organizatorem jest Fundacja im. Kazimierza Wielkiego z Lublina oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.


Najważniejszym celem tej dodatkowej aktywności jest kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego walczących o suwerenną Polskę po zakończeniu II wojny światowej.


Oliwia Grochal z klasy VIIb i Antoni Sobczak z klasy VIIa wykonali piękne prace plastyczne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.  
Jan Kobus i Tymon Trzciński z klasy VIIb wykonali tytaniczną pracę, badając źródła historyczne, zbierając potrzebne informacje i wykonując prezentację multimedialną na temat Stanisława Sojczyńskiego - Warszyca oraz Józefa Franczaka – Lalka.
Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Jolanty Pawelec.


Możemy być dumni z naszych ambitnych i pracowitych uczniów. 
Przygotowanie w obecnym czasie konkursowych prac wymagało wiele wysiłku, twórczej inwencji i zdobycia merytorycznej wiedzy. Wszystkie informacje musiały być opatrzone komentarzem bibliograficznym. Powstały piękne i poruszające prezentacje.
Tymon pracował, wykorzystując
oprogramowanie Prezi do  tworzenia i przedstawiania prezentacji na tzw. wirtualnym płótnie.


Trzymamy kciuki! Powodzenia!