Informacja Administratora

Dzień Pluszowego Misia

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Postanowiliśmy uczcić to święto w klasach I-III w sposób szczególny.

W dniu 28.11.2022r. wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci przybyli wraz z uczniami do szkoły na ,,misiowe święto”.
Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom w sposób bardzo przystępny historii pluszowego misia, przedstawienie w formie kolorowanek różnych sylwetek misiów.
Koordynatorem działań była p. Barbara Mucha -opiekun biblioteki szkolnej.

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko,kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Uczestnicy naszego spotkania z klas I-III zostali podzieleni na trzy grupy. Uczniowie:

• wysłuchali bajki „O Zbychu i jego przyjacielu misiu”;
  • śpiewali piosenki o misiach;
  • oglądali prezentację;
  • brali udział w konkursie wiedzy o misiach;
  • oglądali film ,,Miś Uszatek”.

Dzieciom spodobały się wierszyki i ochoczo odpowiadały na zadawane zagadki związane z Kubusiem Puchatkiem. Bezbłędnie umiały wymienić najbardziej popularne misie. W czasie „misiowego święta” dodatkową atrakcją dla uczestników  były zabawy – rysowanie misia z zamkniętymi oczami, spacer z pluszakiem i ,,Stary niedźwiedź mocno śpi’’. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku co nieco. Po spotkaniu wszyscy uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek o misiach, które są dostępne w naszej szkolnej bibliotece ,a także prace plastyczne uczniów klas młodszych naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z działań w bibliotece szkolnej: