Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ślubowanie pierwszoklasistów

24.10.2019r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I pod hasłem "Tu chcemy się uczyć, tu chcemy się bawić", które przygotowała wychowawczyni klasy pierwszej p. Agnieszka Długosz.
W uroczystości wzięli udział

  • Dyrektor Szkoły Pan Paweł Bieliński
  • Wójt Gminy Rokiciny Pan Jerzy Rebzda
  • Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Ciupa
  • społeczność szkolna: nauczyciele i uczniowie
  • rodzice pierwszoklasistów

Pierwszoklasiści zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności w programie artystycznym. Na początku przedstawili się w formie krótkich żartobliwych rymowanek odzwierciedlających ich osobowość. W kolejnej części, zachęceni piosenką w wykonaniu starszych koleżanek, dowiedli, że potrafią rachować, z zapałem rozszyfrowują „czarne znaczki” w elementarzu, wiedzą, co należy do obowiązków dyżurnego oraz jak zachować się na przerwie, znają zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, kochają swoją ojczyznę. Stwierdzili też, że będą dumni, że są uczniami szkoły z ponad dwustuletnią tradycją i to właśnie w tej szkole chcą się uczyć i bawić.
Swoim występem dali wyraz temu, że w pełni zasłużyli na miano uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łaznowie.
Dyrektor szkoły pan Paweł Bieliński bez wahania dokonał uroczystego pasowania pierwszoklasistów.
„Spacer przez życie zaczynam w szkole,
czasem zawieje wiatr
dla nas jest dobra każda pogoda,
słońce prowadzi nas” 
to słowa jednej z prezentowanych piosenek.


Życzymy wszystkim Pierwszakom, aby nigdy nie brakowało słońca w ich szkolnej wędrówce oraz żeby odważnie dążyli do spełniania marzeń, o których śpiewali na zakończenie uroczystości.