Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Spotkanie uczniów z Panem Janem Jakubem Kolskim

9 marca nasza szkoła gościła wyjątkowego gościa- artystę, wybitnego twórcę polskiej kinematografii - Pana Jana Jakuba Kolskiego.
W spotkaniu uczestniczyła też Pani Iwona Sońta, dzięki której spotkanie to doszło do skutku. Bardzo serdecznie za to dziękujemy. 
Wybitny reżyser spotkał się z najstarszymi uczniami z klasy VI, VII i VIII.
Spotkanie nawiązywało do dnia 1 marca, kiedy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Pan Kolski- wuj naszej uczennicy z klasy VIII- Alicji Sońty- rozmawiał z dziećmi na temat swojego ostatniego filmu ,,Ułaskawienie”, który jest serdecznym hołdem twórcy złożonym swojej rodzinie: dziadkom- Hannie i Jakubowi Szewczykom i ich synowi- Wacławowi Szewczykowi, który był wujem Pana Kolskiego, a patrząc na powinowactwo rodzinne również i Alicji. 


Wacław Szewczyk to Żołnierz Wyklęty- Żołnierz Niezłomny. Pochodził i wychował się na Popielawach.
W 1946r. w wieku 26 lat został zdradzony i zamordowany przez UB.
Losy niezwykle patriotycznej rodziny, wielokrotnie dotkniętej wojennymi i powojennymi cierpieniami i prześladowaniami, posłużyły do stworzenia dzieła filmowego.


Pan Kolski opowiadał naszym uczniom o filmie, powojennych Popielawach, swoich dziadkach  i losach naszej małej Ojczyzny w trudnej stalinowskiej rzeczywistości.
Była to przepiękna lekcja życia, patriotyzmu i historii.
Uczniowie byli zasłuchani i mocno przejęci.
Ten niezapomniany dzień pozostanie w naszej pamięci! 
Na koniec uczniowie wręczyli artyście kwiaty oraz wspaniałą karykaturę, której autorką jest utalentowana absolwentka naszej szkoły- pani Justyna Olejniczak. 


Za pełne wzruszeń i pięknych przemyśleń spotkanie
serdecznie dziękuje Panu Janowi Jakubowi Kolskiemu
Jolanta Pawelec- organizator tego wyjątkowego wydarzenia.


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.